Susisiekite su mumis

Nustok ieškoti savęs!

102
Komentarai

Daugiau negaliu stebėti, kaip jie tave mulkina. Viešai išreikšiu savo nepasitenkinimą žmonėmis, bandančiais įtikinti tave, kad viskas išsispręs, kai surasi save / savo kelią..

Pameni serialą „Vedęs ir turi vaikų“ apie prilipusį prie sofos vyrą? Pripažink, tokie TV „vertybių” mylėtojai niekam nekenkia – nežudo policininkų. Jie tik auginasi pilvą gurkšnodami alų. Tačiau aplinkiniai prie jų vis tiek kabinėjasi – siūlo pasikeisti. Vieni nori, kad jie nustotų tūnoti namie, kiti, kad pradėtų sportuoti. O šie vyrai skersai dėjo ant aplinkinių patarimų. Žinai kodėl? Priežastis: JIE! SURADO! SAVE! Numanai, ko labiausiai trokšta moterys, turinčios tokius vyrus? Jos meldžia dievą, kad jų vyrai nustotų būti savimi + pradėtų sekti pavyzdinių vyrų pėdomis! Jeigu būtų galimybė – moteris akimirksniu iškeistų savo vyro smegenis į to, kurio smegenys nebraška!

O gal verta pasikliauti visuomenės nurodymais ir pabandyti surasti save, tapti savimi?

Neeeee, tu nesi kvailas. Juk supranti – niekas nenori, kad būtum savimi. Nors žmonės ir mėgsta tau siūlyti, kad elgtumeisi taip, kaip jie nori, galvoje jie turi la-a-a-a-abai ilgą pageidavimų sąrašą, ko tau nevertėtų daryti. Jie nenorėtų, kad valgydamas garsiai čepsėtum + nori, kad elgtumeisi protingai (t. y. taip, kaip jų manymu yra teisingiausia elgtis).

Pažvelkime į aukščiau paminėtas problemas 3D formatu.

Kartą vaikystėje, vadovaujantis kitų nurodymais, pabandžiau surasti save. Man pavyko. Metus vaikščiojau su skiautere – buvau pankas. Bet po kurio laiko, pažiūrėjęs į veidrodį, pasišlykštėjau ir tariau sau: „Kaip aš galėjau būti toks asilas!” – man vėl teko išsinerti iš kailio. Atradęs antrąją savo versiją (Alex nr. 2) sušukau: „Vualia!” Bet visa tai vėl pasikartojo – teko dar kartą rekonstruoti save! Vaikystėje keičiausi labai greitai. Perskrodęs įvairiausias keitimosi fazes, transformavęsis daugybę kartų , pajutau pokyčius. Ramybė ir pasitikėjimas savimi pirmąkart ilgam laikui apsigyveno many. Supratau štai ką: žmonių tikslai/norai/vertybės kinta priklausomai nuo amžiaus + patirties + aplinkybių. Taigi, jeigu vakar jauteisi gerai, skindamas braškes Neveronyse, dar nereiškia, kad prabėgus vieneriems metams, tu nenorėsi tapti dainininkas arba prezidentas. Kitaip tariant, nėra jokios garantijos, kad atradęs save tu ilgai būsi laimingas. Juk žinai, kaip būna: groji gitarėle, o staiga bats ir praradai ranką. Tu nebegali daugiau groti. Taip atsitiko man. Galbūt nepatikėsi, bet tavo nuolankus tarnas Alex Monaco 7 – erius metus grojo muzikinėse grupėse gitara. O vieną dieną mane pakvietė groti su žymiausiu Lietuvos jazzman’u. Man tai buvo labai svarbu, todėl be perstojo grodamas net naktimis pasitempiau kairės rankos sausgysles. Rankos skausmas su manimi liko ilgam.

Tiesa, kartais dar pagroju. Draugams.
Alex-Monaco-gitara
Negalėjau daugiau groti ir saksofonu… Liko tik vizualizacijos:
Saksofonas
(Foto iš klipo filmavimo)

Kaip matai, daug kartų įsitikinau, kad savęs radimas neišsprendžia problemų.

Tik tak, tik tak, tik tak, laikas bėgo. Krūtinėje švilpė vėjai. Švilpė tol, kol supratau, kad tikslas surasti save buvo laaaaabai mažo kalibro.

JONAS

Įsivaizduok, kad esi mieste. Staiga pamatai savo dukrą, stovinčią gatvės vidury. Matai atvažiuojantį didelį automobilį, kuris tuoj parblokš ją. Bet tu negali nieko padaryti, esi per toli. O rankos trumpos… negali kaip plastikmenas ištiesti jų  20 metrų į priekį ir išgelbėti savo mergaitės. O liko tik 3 sekundės iki bum. Tu jau mintyse regi krauju nudažytą sniegą, bet staiga iššoka vyriškis, vardu Jonas, kuris išgelbėja tavo vaiką!

ARGI NEPAŽĮSTAMOJO VYRIŠKIO POELGIS TAU NEPASIRODĖ KILNUS?

TU BŪTUM SUSPROGĘS IŠ LAIMĖS!

O dabar atsakyk: ar paspaustum ranką šiam žmogui?

Juk jis neturi supermeno apsiausto ir jo vardas Jonas. Niekuo neišsiskiriantis vardas…

Na gerai, kalbame ne apie apsikabinimus su tavo dukros didvyriu. Mane domina kitas klausimas!

Gali būti, kad šis klausimas pakeis tavo gyvenimą.  

Pasiruošęs?

Atsakyk, už ką tu gerbi žmones: už tai, kad jie surado save ar už jų narsą?

Tik įsivaizduokime, jeigu tą minutę, kai mergaitės gyvenimas kybojo ant plauko, šalia jos atsidurtų ne Jonas, o režisierius skandalistas – vardu Pitas. Užuot išgelbėjęs mergaitę, jis rūpintųsi savo karjera, nufilmuodamas ir įdėdamas medžiagą tiesiai į Youtube!

Atvirai: mano manymu, situacija visuomenėje pasikeistų, jeigu žmonės nustotų siekti tik asmeninės laimės ir naudos tik sau.

Narsiu žmogumi būti nėra naudinga.

Valstybei nenaudinga/nepelninga žmonių mokyti narsos, pasiaukojimo ir išminties – akimirksniu įvyktų revoliucija.  

Ech…

Pasiaukojimas… Kur jis? Jeigu paklausčiau muzikantų/ stilistų/ dizainerių, kas yra pasiaukojimas, jie choru prisipažintų, kad keletą dienų nemiegojo – dirbo su nauju projektu! Wow! Štai kur pasiaukojimas!!! Tiems savanaudžiamas rūpi, kad juos pastebėtų/ įvertinų/apdovanotų!

Jie nori, kad jų pavardė išliktų istorijoje!

Žinote, ką apie tai manau?

Velniop įsimintinumą!

Velniop savitumą!

Velniop išskirtinumą!!!

Išmintingi žmonės mielai atsikrato unikalumo lyg purvo. Jie mielai susilietų su ramybe tik jiems trukdo žmogiškasis noras būti išskirtiniams. (Bandymas tapti savimi, surasti save, savojo kelio paieškos atskiria žmogų nuo tikrosios tiesos ir palaimos.)

KĄ IŠ TIESŲ REIŠKIA BŪTI SAVIMI?

Tikriausiai atsiras profesorius, vardu Vasia, bandantis išaiškinti man tai, ką iš tiesų reiškia terminas „būti savimi”. Jis sakys: „Alex Monaco neteisingai suvokia šių žodžių prasmę”. Sakys, kad kalbama apie tai, jog žmonės neturėtų apsimetinėti. Nuostabu! Tada taip ir sakyk žmonėms: „NEAPSIMETINĖK”.  Atsiras dar vienas Vasia², kuris pasakys: „Būti savimi reikia todėl, kad jaustumeisi gerai”. Šaunuolis! Tiesiai į taikinį, bet kodėl tada tiesiog nepasiūlius žmonėms jaustis gerai? Kam painioti „jaustis gerai“ ir „neapsimetinėk“ į vieną substanciją? Pridėkite dar vieną žodį ir gausis kebabas! Na gerai, jeigu tikrai galvoji, kad aš nusišneku ir manai, jog žmonės gerbs/ mylės/ pripažins tave, kai išmoksi būti savimi, – padaryk mini eksperimentą. Užduok savo antrajai pusei klausimą: „Kas tau svarbiau: kad aš išmokčiau būti savimi/surasčiau save ar tiesiog būčiau dar dėmesingesnis tau ir išmesčiau visas nesąmones iš galvos?”

Atsiras Zosė, kuri pasakys: „Alex Monaco, anksčiau rašydavai gerus straipsnius, o dabar tu visiškai nusivažiavai – nesupranti, ką kalbi! Surasti save reiškia visai ką kita – tai reiškia..” Štai mano atsakymas: „Madam, jeigu esate tokia teisi, atsakykite, kodėl žmonės mėgindami tapti savimi/surasti save, vis dar nėra laimingi? Jeigu vaistai nepadeda, kam juos vartoti? Aš suprantu, kad Jūs, madam, turite motyvų, kurie turėtų nuginkluoti mane, tačiau man nerūpi tai, jog galiu būti neteisus! Mane žymiai labiau jaudina tai, kaip jūsų teisumas gali išgelbėti mūsų planetą nuo karų, mirčių ir ligų? Taigi, atsakykite: kaip jūsų argumentai gali pasitarnauti visuomenei?”.  Žinau, kad kažkas bandys mane įtikinti, jog svarbiausia žmogui tapti savimi. Tačiau niekam nepavyks to padaryti. Juk prieš rašant šį straipsnį bandžiau įvairiausius savęs ieškojimo stilius. Net suradau savo asmeninį kelią, bet…autostrada lietuva Alex-Monaco-

Ten, ant mano kelio, buvo šalta! Ar tau šis kelias atrodo linksmas?

Įdomu, kas sugalvojo, jog suradęs savo kelią būsi laimingesnis žmogus?

Prisipažinsiu: iš pradžių, kai surandi savo kelią, jauti ekstazę + čia maloniai kvepia asfaltu, bet visa tai atsibosta. Brrrrrrrrrr…

VELNIOP NUOSAVĄ KELIĄ!

Ieškantiems savojo kelio pasakysiu: tu būsi žymiai laimingesnis eidamas ne vienas, o kartu su kitais. Kitaip tariant: susirask bendrą kelią su savo antrąja puse arba su verslo partneriais. O gal tau nuosavo kelio paieška skamba kiečiau? Nuostabu! Būk afigienas – surask kelią dėl kelio! 

MES VISI TURIME PAŠAUKIMĄ

Tikriausiai girdėjai žmones sakant, jog viskas pasikeis, kai surasi savo pašaukimą, labiausiai tinkantį darbą/profesiją/užsiėmimą/veiklą/hobį? Žymiausi Lietuvos portalai myli šią temą. (Nuorodos į straipsnius: profesija pagal numerologijąkaip atrasti savo pašaukimą arba: kaip surasti savo pašaukimą). Bet juk ne profesijoje esmė! Atvirai: kai dievas sukūrė žmogų – jokių profesijų nė kvapo nebuvo! Esu šventai įsitikinęs, jog žmonėse nėra užkoduoti ofisinių žiurkių genai! Niekas iš mūsų negimė tam, kad sėdėtų prie PC! Neee, mes negimėm būti siuvėjais, dizaineriais, muzikantais, todėl turi nustoti jaudintis dėl to, jog dar neradai savo pašaukimo /talento! Na gerai, žmogus vis dėlto turi šiek tiek misijų! Tikiu, kad žmonės gimė tam, jog taptų laimingi. Tai tik vienas iš pašaukimų. Kitų nerašysiu – juos turi suvokti pats. Bet jie tikrai nesusiję su profesijom. TODĖL, KAD REIKALINGIAUSIOS ŽMONĖMS PROFESIJOS DAR NĖRA SUKURTOS! Taip, tu gali save realizuoti sodininkystėje. Tau gali patikti siūti sijonus… Turiu pasakyti svarbiausią dalyką: nepriklausomai nuo to, kokius aukščiausius tikslus sau išsikeltum, pirmiausia turėtum išmokti geriausios šioje žemėje profesijos gyvenimo meno!

Jeigu tu nemyli gyvenimo – jokia superduperprestiziškiausia darbo vieta tau nebus miela…

Supranti, apie ką aš?

„Nusišneki, Alex. Man būtina surasti sau tinkančią profesiją ir užsiėmimą, tik tada aš pasveiksiu nuo depresijos” – pasakys vienas iš skaitytojų. NE-E-E-E-E-E! Pradėjęs daryti tai, kas tau patinka, – tu nutolsi nuo tikros užduoties. O tikroji užduotis – susitvarkyti su savo galvą! Bet daugumai dirbti su savo galva yra nuobodu!

„Svarbiausia daryti tai, ką tau patinka daryti” – pasakys dar vienas nesusipratėlis. Turiu prašymą šiam žmogui: – „Pakartok tuos žodžius serijiniam žudikui!”

Kai kurie skiria visą laiką tam, kad surastų profesiją, kuriai yra sutverti: tampa statybininkais, frezuotojais, architektais, šoumenais ir klounais. Tačiau šie žmonės patiria psichologinių problemų – jie palūžta! TAI ĮVYKSTA TODĖL, KAD JIE BUVO PERNELYG UŽSIĖMĘ PROFESINIAIS PASIEKIMAIS! Štai kodėl siūlau susitelkti į tai, kas svarbiausia. Juk išmokęs virtuoziškai groti gyvenimo suteiktais išbandymais – tu tikrai gausi daugiau galimybių tapti laimingu! Pažiūrėk, kaip atlikėjai negalvodami groja muzikos instrumentais solo partijas. Pirštai patys lekioja. Ir tu gali taip groti laimės įrankiais lyg natomis. Tik šiuo atveju turi išmokti teisingai dėlioti mintis, kad jos suskambėtų tarpusavyje. Tu gali groti sinkopes, akordus. Turi įdėti visas pastangas, kad tavo vertybės ir mintys susidėliotų į harmoniją – himną. Taigi, siūlau tau susitelkti į tai, kad taptum laimės alchemikas/ laimės architektas/ laimės dizaineris.

Bet nusileiskime į žemę, valgyti juk reikia – euriukai turi piniginėje žvangėti. Todėl tau vis tiek teks surasti veiklą, kuri neša pelną. Galbūt šią akimirką dirbi šūdiname darbe, kuriame dirba asilų gauja, su kuriais neišeina susikalbėti. Tikriausiai yra ir kitų problemų, todėl dienos, praleistos darbe, švelniai tariant, nėra geros. Bet tu tikrai gali išnaudoti darbui skirtą laiką ir:

 1. Išmokti jaustis gerai esamame darbe. (Pasikartosiu: Jeigu tu nemyli gyvenimo – jokia superduperprestiziškiausia darbo vieta tau nebus miela)
 2. Pasinaudoti problemomis, iškilusiomis darbe. Manyk, kad tai yra tavo pasiruošimo tikrajam gyvenimui poligonas. (Daugiau patarimų surasi čia: www.monaco.lt/utilizuok-problemas ).
 3. Išmokti taupyti laiką + valdyti projektus. Esu įsitikinęs, be žinių, kurias gavau šlykščiausiose darbo vietose, būčiau niekas. Būtent dirbdamas kitiems išsiugdžiau strateginį mąstymą, kuris padeda man valdyti įmones ir daugybę projektų.

Jeigu dabartiniame darbe nesijauti gerai, žinok, tu gali tai pakeisti. Paprašyk, kad darbdavys nusiųstų tave į seminarą, pasiteirauk apie kitus mokymus išnaudok darbo laiką saviugdai!!O jeigu tas asilas – darbdavys yra stabdis ir su juo neįmanoma susitarti – atleisk jį iš darbo.

Vis dar kaltini bendradarbius, darbdavį, kaimynus arba kitas aplinkybes dėl savo nelaimės?

Manai, nesi laimingas dėl to, kad nesuradai savęs?

„Alex Monaco, užteks demagogijų. Verčiau pasakyk, kaip man pasielgti?” – pareikalaus skaitytojas. Turiu pasiūlymą! Jeigu nori tapti laimingas, sulipdyk save iš geriausių žmogiškųjų savybių lyg iš plastelino. Žinau, nėra paprasta, bet aš padėsiu tau! Jeigu tik nepamirši užsukti į motyvacijos degalinę, kad įpiltum kuro savo varikliui, esančiam galvoje/širdyje/sieloje. Spausk: fb.com/AlexMonaco.ltAtkreipk dėmesį: panaudojęs žodį „lipdyti” – nesiūlau tau sustingti it daiktui. Turėtum nuolat judėti + prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Juk mums, žmonėms, visuomenė nuolat pakiša klaidingas vertybes. Todėl turime nuolat būti budrūs! Turi būti greitas. Nebijok kopijuoti pavyzdinių žmonių savybių. Tapk džentelmenu. Verčiau būti pavyzdinio žmogaus klonu nei išskirtiniu klounu! O gal tu bijai prarasti save? Nori būti savimi dėl savęs? 

Įdomu, apie ką norėtum, kad parašyčiau kitą kartą? Brūkštelk komentaruose pasirinkęs vieną temą iš dviejų: „Meilė” arba „Kaip padidinti savo vertę”. Gali parašyti „ačiū”. Tu net neįsivaizduoji, kaip mane pakrauna nuoširdžiai ištarti žodžiai.

Dažniau užsuk į mano namus, facebook paskyroje: www.fb.com/monaco.lt

Šį straipsnį skiriu Erlandai.

102 Komentarai

 1. Matas

  2016-01-10 at 21:35

  SUPER, AČIŪ!!!

  • Saturnina

   2019-07-10 at 21:48

   Tiksiai cia pasakei- gal uztenka ieskoti saves? Juk tikrai budama savimi, jauciuosi kartais kaip balta varna.. gera mintis – pabandyti rasti bendra kelia kartu.. Aciu Alex ir Sekmes Tau..

 2. Aistė

  2016-01-10 at 21:53

  Maža būtų pasakyti AČIŪ :)) visi straipsniai tokie įkvepiantys ir visada pakelia nuotaika. SUPER :))

 3. anonim

  2016-01-10 at 21:53

  Wow! Vienas geriausių dalykų, kurį teko perskaityti paskutiniu metu! Ačiū, Alex!

 4. Dovydas

  2016-01-10 at 21:55

  Kaip padidinti savo vertę!

  Dekui

 5. Aušra

  2016-01-10 at 21:57

  Tiesiog puiku, ačiū! Kitą temą norėčiau išgirsti “Kaip padidinti savo vertę“

 6. neringa

  2016-01-10 at 22:01

  Super straipsnis. Labai lengvai skaitesi. Ir toks pozityvas sklinda is teksto. Aciu.

 7. Augustas

  2016-01-10 at 22:02

  Dekui Tau labai uz toki straipsni !

 8. Kristina

  2016-01-10 at 22:04

  Aciu uz pastumejima susimastyti, viska is naujo persidelioti galvoje. Kiekvienas smegenu supurtymas padeda kilt aukstyn, tai noriu paprasyt dar daugiau tokiu straipsniu.

 9. Paulius

  2016-01-10 at 22:06

  Labai idomus straipsnis! kaip visada priverčia įjungti smegenis, ačiū Alexai! Labai smagu skaityti ne banalias motyvacijas nuo kurių jau bloga… Labai tiktų po šio straipsnio tesinys „Kaip padidinti savo vertę” kadangi dauguma kaip ir galvojame, kad žinome atsakymą, daugelis galbūt jau judame tuo keliu, darome kažką… bet ar tas kelias išties to vertas ir kas bus kai tariamai ateisime į to kelio galą?

 10. Gytis

  2016-01-10 at 22:10

  Aciu uz puikias mintis ir klausimus, verciancius dar labiau susimastyt ir dirbt su smegenim vis itempciau 😉
  O jeigu pasirinkus tema kitam kartui, tai: kaip padidinti savo verte?
  Manau tai ypac svarbu norint suteikti kuo daugiau vertes kitiems.
  Kaip manot kiti? Laukiu jusu atsakymu i mano komentara ir manau, kad galetume uzvest puikia diskusija.

 11. Audriua

  2016-01-10 at 22:11

  super

 12. Daiva

  2016-01-10 at 22:12

  Labai ACIU
  Visi tavo straipsniai ikvepiantys
  Nuostabu.

 13. Živilė

  2016-01-10 at 22:13

  Kaip padidinti savo vertę. Ačiū!

 14. Jonas

  2016-01-10 at 22:17

  Meilė. Ačiū!

 15. Edvinas

  2016-01-10 at 22:18

  Ačiū.

 16. Gedas

  2016-01-10 at 22:19

  Nuostabus jausmas, kai išprovokuoji ir priverti pažvelgti į gyvenimą paprasčiau.
  Tikiuosi vieną dieną sutiksiu Tave ir galėsiu nuoširdžiai apkabinti.
  Ačiū, Alex, už pagalbą žmonėms!

 17. IEVA

  2016-01-10 at 22:21

  Ačiū, noriu straipsnio apie meile.

 18. Mantukas1

  2016-01-10 at 22:22

  Alex, gal kaikuriems skaitytojams šis straipsnis ir sujauks mintis, bet man jis visiškai aiškus! Skaitau straipsnį ir kas sekundę mintys pačios plūsta į galvą! Dar niekada nebuvau toks pasitikintis, kaip po šio Tavo straipsnio. Žinau, kad einu teisingu keliu, ir DĖKOJU, kad padedi man tai suprasti!

  Sekančio straipsnio tema nėra svarbi, nes tiek viena, tiek kita tema kažko išmokins. Ačiū, Alex!

 19. Edvinas

  2016-01-10 at 22:23

  Dėkui

 20. Skaitytojas

  2016-01-10 at 22:23

  Labai įdomus straipsnis. Ačiū.

 21. Giera

  2016-01-10 at 22:28

  Meilė. Meilė neišemiama tema tavo kritika ir pozityvas šiom temom gerai užbombina.

 22. Haroldas

  2016-01-10 at 22:29

  ACIU uz gera straipsni kuris priverte susimastyt , nes visa si laika bandziau atrasti save , dabar jau ir nebezinau ka begalvot . Su nekantrumu laukiu „Kaip padidinti savo vertę”

 23. snieguole

  2016-01-10 at 22:30

  Aciu, Meile

 24. Elad

  2016-01-10 at 22:33

  Ačiū. Einam toliau savo žvyrkeliais 🙂

 25. Justas

  2016-01-10 at 22:36

  AČIŪ

 26. Tomas

  2016-01-10 at 22:36

  Aciu Alex uz tavo nuostabius straipsnius!!!!!!!!!!!

 27. Aivaras

  2016-01-10 at 22:37

  Labas ačiu už straipsni .. norėčiau dar vieno apie „Kaip padidinti savo vertę” dėkui tau 🙂

 28. AIVARAS

  2016-01-10 at 22:38

  Labai būtų įdomu išgirsti tavo nuomonę apie meilę ;)) Ačiū

 29. Dina

  2016-01-10 at 22:39

  Ačiū už straipsnį. Kaip padidinti savo vertę yra nemažai gerų straipsnių, tad renkuosi kitą temą – meilę. Ji reikalinga mums patiems ir žmonėms, esantiems arčiausiai mūsų. Juk kokį pasaulį apie save susikursime, tokį ir tursime, o tinkami žmonės jame labai svarbūs!

 30. Gintarė

  2016-01-10 at 22:39

  Dėkui!

 31. Zosė

  2016-01-10 at 22:45

  Kita tema – meilė.
  Prieštaraučiau iki pamėlynavimo kai kuriems teiginiams. Tik tie punktai gale mane papirko. Ir dar. Savęs ieškoti reikia. Be tų paieškų jaunystėje, suaugėliai yra… nuliai. Be fazės.

 32. aurimas

  2016-01-10 at 22:48

  Sveikas! nepraleidziu nei vieno tavo straipsnio skaitydamas juos matau save is sono ir ta prakeikta pasauli is virsaus,zmones kurie lyg avys bega prie jiems skirto lovio.. Ir ka as galiu pasakyt apie tai? Absoliutus s***. Tu genijus ! stai kodel as kitoks, kitaip mastau, kitaip elgiuos,matau kiekviena smulkmena ko kiti nemato ir daug zmoniu yra sake daryk taip daryk anaip..o as palinguoju galva ir mintyse sakau ne velnio! as darau tai ka man reikia daryt ir tai ka as noriu daryti! Zinai ka? turiu Tau pasakyt Aciu !!! Laukiu nauju straipsniu apie meile, saviverte ir saves ugdyma!

 33. Skaitytojas

  2016-01-10 at 22:50

  AČIŪ! Kaip visada, stipriai ir taikliai. Geriausias straipsnis šiemet kokį skaičiau!
  P.S Meilė

 34. Raivydas

  2016-01-10 at 22:54

  Sveiki,

  Ačiū, Jums už Jūsų sugaištą laiką, už Jūsų norą padėti kitiems. Iš tiesų savo gyvenime aš esu labai laimingas, bet visada patinka Jūsų straipsniai. Dėl ko? Dėl to, kad mane dar labiau motyvuojate daryti daugiau ir daugiau, ir daryti ne sau, o kitiems. Aš labai noriu, kad Jūs facebook’e , čia sektu vis daugiau žmonių, nes tik tokie žmonės, kaip Jūs galite padėti žmonėms pakilti. Kad ir kaip nacionalistiškai nuskambės, bet galite padėti LIETUVAI pakilti (Nors tikrai čia nėra blogai, blogai tik tiems, kuriems su galvoje prisikaupusiu šudu blogai).

  Ačiū dar kartą, kad praleidžiate savo brangų laiką. Labai norėčiau, kad ši Jūsų veikla nenutrūktu ir kad ji Jums neštų laimę ir malonumą!

 35. Rūta

  2016-01-10 at 23:02

  Ačiū.Perskaičiau tai, ko labai šiuo metu man reikėjo:)

 36. Vėtružė

  2016-01-10 at 23:04

  Dėkoju, nuostabus pamokymas… Su potekste ir motyvu.

 37. Nerijus

  2016-01-10 at 23:06

  AČIŪ!

 38. ADOMAS

  2016-01-10 at 23:13

  Pritariu, kad turi galvoti apie kitus, ir nesusireikšminti savo pašaukimo ir kelio paieškose, tačiau manau, kad visgi svarbu atrasti save, ypač atrasti, kas tu nesi. Nes jei Alex Monaco nebūtų savęs ieškojęs gal dar ir šiandien vaikščiotų su skiautere ir mes dabar neskaitytume jo puikių straipsnių. Aš ABSOLIUČIAI už tai, kad reikia būti narsiems, padėti kitiems, tačiau manau, kad kol žmogus neišmoks pamilti savęs, tol negalės pilnai ir nuoširdžiai mylėti kito. Aš už harmoniją ir balansą, tarp savęs atradimo ir to apie ką šneką Alex. Geros dienos visiems!

 39. 2016-01-10 at 23:20

  Nuoširdžiai dėkuju už tai kad dalinatės savo mintimis, gyvenime gan pozityvi esu bet kartais tikrai pasiklysti einant tarp kelių, kelelių. Rodos vis lengviau atrasti tą tikrąjį kelią paskaičius jūsų straipsnius. Turbūt vieninteliai straipsniai kuriuos su malonumu sugeriu į save. Dėkui dar kartą.

 40. Jogailė

  2016-01-10 at 23:24

  AČIŪ 🙂

 41. Marija

  2016-01-11 at 00:18

  Parašyk meilė+ savivertė. Mes nuolat tai painiojam. Net aš pati pamirštu ir painioju. Ir eiliniuose santykiuose pamirštama,ir santuokoje. Ka reiškia turėti savivertę? Ir ne gana to dar kartu mylėti ir kitą? Juk dažniausia skyrybų priežastis,kai kitas nevertina mylimojo savivertės? Kas gi čia? Žmogus nemoka mylėti? Egoistas? Nesubrendėlis? Teisinsis,kad nemoka iššsakyti jausmų arba bijo? Ai… Taigi interesai nesutapo. Kaip čia yra? Ką reiškia žodis harmonija su pačiu savimi ir kitu žmogumi? Reik su tuo sutvarkyti mūsų mintis.. Gal mažiau pyksimės ir išmoksime priismti atsakomybę už save ir už puoselėjama meilę?

 42. Tomas

  2016-01-11 at 00:23

  Lb aciu!! Taip ir toliau

 43. Milda

  2016-01-11 at 00:36

  „Kaip padidinti savo verte“. Alex tu nuostabus, tavo straipsniai tokie įkvepiantis, kad tu žinotum kaip jie man padėjo žvelgti kitokiomis, tikromis, nesumeluotomis akimis. Ačiū tau už tai!

 44. Marius

  2016-01-11 at 00:44

  AČIŪ

 45. Donatas

  2016-01-11 at 00:48

  Ačiū. Kaip padidinti savo vertę

 46. AS

  2016-01-11 at 01:10

  Man patinka, kad su sugebi padaryti taip,kad zmogus pradetu kapstytis po savo mintis! Visuose straipsniuose pateiki daug naudingos informacijos, visada skaitau letai, taciau apmastau kone kiekviena sakini. Jauciuosi tobulejanti kartu su visais skaitytojais! Nepriimu visko kaip apsoliucios tiesos, bet po tavo straipsniu visada pasidaro taip gera, norisi versti kalnus, daryti gerus darbus, padeti zmonems, visus apkabinti ir is tikruju – gyvenimas atrodo toks mielas! Beje, radau cia nuraminima savo sielai, vis galvodavau koks mano talentas, neturiu jokiu issiskirianciu savybiu ar gabumu, ir stai – ju ir nereikia norint laimingai ir prasmingai gyventi ! ACIU ALEX, KAD PADEDI ZMONEMS!!!! Mums taves reikia, mums tu brangus!

 47. Žygis

  2016-01-11 at 01:11

  AČIŪ!

 48. AS

  2016-01-11 at 01:12

  Kito straipsnio noreciau apie meile 🙂 taip pat apie saviverte. Jei nesulauksiu apie meile, tikiu, kad kazkada vistiek apie ja parasysi 🙂

 49. joshua

  2016-01-11 at 01:17

  kaip padidinti savo verte.

 50. Nedas

  2016-01-11 at 01:46

  Aciu!!

 51. Tautvydas

  2016-01-11 at 02:42

  Labai Ačiū!!!

 52. TOMAS

  2016-01-11 at 07:23

  AČIŪ!
  Kaip padidinti savo vertę

 53. Kristina

  2016-01-11 at 08:17

  Ačiū, straipsnis buvo geras. Reikėtų daugiau įjungti savo smegeninę, nei klausyti pseudomokytojų, kurie siūlo pakeisti tavo gyvenimą, aiškina apie visokias karmas ir uždirbinėja sau pinigus.
  „Kaip padidinti savo vertę“

 54. Jurgita

  2016-01-11 at 08:47

  Aciu 🙂

 55. Mk

  2016-01-11 at 09:01

  Autorius labai piktas ant žmonių ir aplinkos. Kodėl?

 56. ME

  2016-01-11 at 13:15

  Ačiū !!!

 57. Aiste

  2016-01-11 at 14:33

  Aciu, Tau. Labai ilgai laukiau Tavo minciu. As lauksiu apie meile

 58. Daiva

  2016-01-11 at 15:02

  SUPER, man patiko, labai labai, tiesiai į mano paieškų dešimtuką. AČIŪŪŪŪŪŪ

 59. Matas

  2016-01-11 at 15:27

  Ačiū, straipsnis pakeitė nuomonę apie savęs atradimą ir gyvenimo laimę.
  Perskaitęs iškart pagalvojau, kad kitas straipsnis turėtų būti apie savo vertę, bet tada susimąsčiau. Juk tai savanaudiška, nes tai, kad pakelsiu savo vertę, negelbės niekam kitam tik mano ego. Todėl laukiu straipsnio apie meilę ^^

 60. Nerijus

  2016-01-11 at 17:23

  Labai labai ACIU!!!

 61. Aiste

  2016-01-11 at 20:25

  Aciu visu pirma. Noreciau abieju temu. Dekui!

 62. Giedrius

  2016-01-11 at 20:50

  Respect (Y)

 63. Imantas

  2016-01-11 at 20:56

  Ačiū !!! Straipsnis tiesiog super ! 🙂 Gal kada parašysi straipsni apie tai: Kaip padidinti savo vertę 🙂 ! Lauksiu labai 🙂 Ačiū tau dar karta ! 🙂

 64. Eglė

  2016-01-11 at 22:11

  Ačiū labai,Jūsų žodžiai stipriai palietė mano mintis:) kaip tik man to reikėjo.

 65. Darius

  2016-01-11 at 22:20

  Wow. Aciu!

 66. Newmann

  2016-01-11 at 22:31

  Ačiū, Alexai. Sekantis straipsnis galėtu būti apie meilę.

 67. Monika

  2016-01-12 at 00:18

  Vieni geriausiu straipsniu , kuriuos teko perskaityti. Ikvepia ir padeda pazvelgti i pasauly kitomis akimis . Visuose jusu straipsniuose daug naudingos informacijos turetu kiekvienas perskaityti . Manau jei pasirinksime teisinga krypti ir rupestingai jos laikysimes visada pasieksime tiksla . Svarbiausia gyvenimo pamoka ko gero yra si : negali tiketis sekmes , jei nezinai kas tai yra . Taigi visu pirma reikia labai aiskiai isivaizduoti ko mes norime is gyvenimo, antraip nuostabios musu galios ir liks nepazadintos . Pagalvojau kodel veniems zmonems sekasi labiau negu kitiems ? Jeigu nori , kad gyvenimas pasikeistu , visu pirma turi pasikeisti pats . Iskelti sau aukstus tikslus ir nenustoti tol kol juos pasieksi . Ir geriausia bendrauti su zmonem kurie kelissyk geresni nei tu pats . Draugus rinktis sekmingesnius nuovokesnius . Ir greitu metu , patys tokie tapsime . Aciu jums uz pozityvu nuteikima , ir geras emocijas perskaicius jusu straipsnius tikrai pakilo saviverte jauciuosi nuostabia

 68. Žy

  2016-01-12 at 09:53

  o iš kokio klipo nuotrauka? 🙂

  • farmville 2 hack for android

   2017-04-20 at 21:03

   (a priori je vois qui se cache derrière ce pseudo, j’espère que tu te portes bien!) : trois fois oui à ta remarque. Les RH sont archaïques ou inexistantes dans notre métier. La notion d’équipe n’a que peu de réalité et il n’y a pas de mécanisme de valorisation des journalistes (ni de critères pour les évaluer d’ailleurs). Merci pour tes encouragements. Ce blog est une invitation au débat, une voix parmi d’autres, et je suis preneur, évidemment, de commentaires m’apportant la contradiction.A bientôt

 69. Agute

  2016-01-12 at 09:57

  Geras straipsnis, pradžioj norėjau papykti, bet kai perskaičiau pagalvojau, kad rimtai nėra čia ko savęs ieškoti ir tada būti laimingai, reikia esamoj akimirkoj būti laimingai. Ačiū 🙂

 70. evelina

  2016-01-12 at 13:23

  Aciu, nuosirdziai pasijuokiau,bet ne is blogos valios, o tiesiog tokia teisa,

 71. Da.

  2016-01-12 at 14:24

  Vienas geriausių straipsnių! Vertinu.

 72. Nida

  2016-01-12 at 14:51

  Tolesniui pasidomėjimui siūlau: Mind is flat kursą (Futurelearn platformoje, kurio esmė yra, nieko nėra mumyse gilaus ir mes nuolat kintame).

 73. Vilma

  2016-01-12 at 14:57

  Ačiū 🙂

 74. Justina

  2016-01-12 at 21:35

  Labai puikus straipsnis, priverčia apie daug ką susimąstyti!
  Ačiū, nekantriai lauksiu kitų straipsnių!

 75. Mykolas

  2016-01-12 at 23:02

  Aleksai, šaunus straipsnis. Situacija tokia pati kaip su klausimu, kokia gyvenimo esmė? Variantų daug, kaip ir atsakymų. Galiu pateikti ne vieną variantą, o gal rasit ir google paieškoje atsakymą. Tačiau ar jį radę imsit ir gyvensit pagal jį? Tai laiko gaišimas geriau mėgaukitės pačiu gyvenimu. Mylėkit jį, nes turit tik vieną. Tikslai, norai keičiasi bet vidinės vertybės visada išliks.

 76. Virginijus

  2016-01-13 at 01:01

  Ne su viskuo sutinku, nors tiesos daug. Žmogus daro klaidas, kai vadovaujasi vien savo protu arba vien jausmais. Protas – pats didžiausias kenkėjas. Jis skirtas materialiojo pasaulio, o ne gyvenimo kūrimui. Vyras – tai proto įsikūnijimas, moteris – jausmų. Ne veltui juk Kūrėjas sukūrė ir vyrą ir moterį. Jie – visiški priešingybės, o visur reikalingas balansas. Todėl tik būdami kartu jie sudaro tikrą Žmogų ir sprendimus priima kartu. Pavieniui jie atrodo tarsi po pusę žmogaus. Materialumas ir dvasingumas – taip pat priešingybės, turinčios išlaikyti balansą. Viena jų – sunki ir žmogų greitai prispaudžia prie žemės (arba dar giliau), kita – kelia į padebesius (arba dausas). Ką rinktis???

 77. Petras

  2016-01-13 at 09:40

  Visuomenė pasiduoda vartojimui. Paskaitose siekiama tiesiog praslysti, vakarėliuose – šėlti, tapti populiariu ir gerti vos pasitaikius progai. Juk nesunku paklusti tokiam planui. Nesunku prisitaikyti. Tačiau kur visa tai veda?
  Nieko nesiekti tapo įprasta. Taip besielgiantys nebūna atstumti. Jie nusikrato rūpesčių ir jų baimės numalšinamos. Tačiau kokia tokio kelio pabaiga?
  Tavo sustabarėjęs viršininkas trokšta puikiai atrodyti. To jis siekia atsisakydamas trumpalaikių išlaidų. Visą dieną nieko neveik, neišlaidauk, netark nė žodžio ir jam padėsi. O kas toliau?
  Jei kitas asmuo planuoja tavo gyvenimą ir šis tavęs netenkina, tai kodėl tą planą dar laikai savu?

 78. Rytis

  2016-01-14 at 00:07

  Alex Monaco, tu esi toks vienintelis matytas žmogus. Malonu gyvent žinant, kad dar yra tokių žmonių. Tu mane smarkiai priverti susimąstyt. AČIŪ TAU! Balsuoju už MEILĖS temą, nes noriu pajaust smarkesnę meilę kitiems. 🙂

 79. Rytis

  2016-01-14 at 00:11

  Beje, man šis straipsnis yra geriausias kada nors tavo rašytų, arba tu tobulėji, arba užkabinai jautrią vietą. 🙂

 80. Jolanta

  2016-01-24 at 21:09

  AČIŪ.Vienas is geriausiu mano skaitytu straipsniu.Sekmes tau

 81. Deividas

  2016-01-26 at 21:52

  Aciu 🙂

 82. Saulius

  2016-02-06 at 15:54

  Nežinau ar įsivaizduoji, bet padėjai man laaaabai daug. Ačiū.

 83. Darius

  2016-02-10 at 08:40

  Super geras straipsniukas.
  Butu idomu isgirsti is Taves,,Kaippadidinti savo verte,,
  Sekmes iki

 84. Sigi

  2016-02-26 at 23:48

  Lyg skaityčiau savo pačios išdėstytas mintis. Įdomu ‘sutikti bendraminčių. Dėl kitų straipsnių temų. Norėčiau išgirsti pamąstymus netekties tema. Ką siūlai žmogui, likusiam absoliučiai vienam, be darbo, esančiam nežinomybėje , kuria linkme pasukti gyvenimą. Ir kai nėra su kuo pakalbėti..
  Sėkmės ir neišsenkančio įkvėpimo autoriui.

 85. Harijus

  2016-03-07 at 22:49

  Ačiū tau už puiku straipsnį, tiesiai į 10 🙂 be užuolaidų :))

 86. Sigita

  2016-03-11 at 00:32

  Nuoširdus AČIŪ! Tu esi nuostabus žmogus ir tuo ką darai įkvėpi beprotiškai daug skaitytojų. Labai džiaugiuosi, kad atradau Tavo straipsnius! Dar kartą dėkoju! 🙂

 87. Regis99

  2016-04-03 at 06:27

  grazus straipsnis, idomios mintys..
  bet …
  butu daug idomiau jei vietoj padekos komentaru butu pareikalauta skaitytoju nuomones apie tai kas straipsnyje sakoma. ta prasme, JU asmenines nuomones… butu labai idomu paskaityt…
  is esmes straipsnis apie ta pati…. saves ieskojima… tik, gilesnis, stipresnis…
  cia gi zmogaus genuose visa tai uzkoduota, visi norime pasiekt kazko daugiau, tik ne visiems tai pavyksta, o tie kam nepavyksta skaito/raso tokius straipsnius/komentarus…
  kaip bebutu, man patiko!
  todel linkiu visiems skaitytojams/rasytojams /komentatoriams visokeriopos sekmes!

 88. MG

  2016-05-01 at 22:22

  Sveiki, ar tai bent vienam žmogui padėjo ? Kažkokiu būdu paskaičius knygą galima motyvuoti ? Nebent minutei :D. Knygą užverti ir vėl motyvacijos , kaip nebūta. Jai žmogus valios neturi, kažką veikti, tai nuo knygos jos tikrai neatsiras. Jūs skaitot knygą po knygos, motyvacines , saviugdos, bet deja jos tikrai nepadės.

 89. dbeksa

  2016-07-02 at 23:17

  aciu.

 90. Ann

  2016-07-29 at 22:42

  “ O tikroji užduotis – susitvarkyti savo galvą“. „Verčiau būti pavyzdinio žmogaus klonu nei išskirtiniu klounu! O gal tu bijai prarasti save? Nori būti savimi dėl savęs? “
  Ačiū!

 91. Tik tak

  2016-07-30 at 12:44

  „Ieškantiems savojo kelio pasakysiu: tu būsi žymiai laimingesnis eidamas ne vienas, o kartu su kitais. Kitaip tariant: susirask bendrą kelią su savo antrąja puse arba su verslo partneriais. O gal tau nuosavo kelio paieška skamba kiečiau? Nuostabu! Būk afigienas – surask kelią dėl kelio! „- nuostabu. Čia kaip gerą knygą, galiu skaityti dar ir dar ir vis susivokti iš naujo ir atrasti naujų įžvalgų.
  Kitos temos, prašau, apie Meilę.
  Ačiū, Alex Monako.

 92. Ingrida

  2016-08-02 at 23:58

  labai aciu,gera skaityti ir gauti motivacijos

 93. Tomas

  2016-09-29 at 16:23

  Žinai tiesą sakant, rašyk toliau įvairias temas, pilnai viskas apie ką tu esi parašęs yra naudinga ir reikalinga tam kad žmonės galėtų keisti save tinkama linkme.
  Didelis Ačiū už viską ką esi parašęs man tikrai patiko ir labai padeda tobulėti, tikiuosi ateitį to bus tik daugiau.

 94. Vilius

  2017-03-12 at 21:57

  Alexai, esi tikras motyvatorius! Ačiū už šį nuostabų straipsnį!

 95. Tadas

  2017-11-07 at 19:34

  Aciu Alexai per tave siandien visa diena sypsausi o man tai nera budinga. Atemei mane is manes!! Negaliu pykt kol sypsausi. Su tuo bandziu tai tobulas pavyzdys

 96. Kaulas

  2018-02-07 at 11:37

  Ačiū Tau sielos gydytojau 😉

 97. Giedre

  2018-05-18 at 11:52

  Ačiū, jis patvirtina ir mano požiūrio kryptį, tai man svarbu.
  Tik nepriimtina kalbos maniera, stilius – verčia jaustis neišmanėle. Mane žavi – proust’iškasis ar houellebecq’iškasis. Man svarbu ir kaip sakoma.
  Tačiau, bet kuriuo atveju, Jūs stipriai kertat per tuos dalykus, kurie yra paviršutiniški ir klaidinantys, bet plačiai paplitę visuomenėje ir dėl to laikomi priimtinais ir siektinais. Aš dažnai Lietuvoje jaučiuosi lyga Alisa veidrožių karalystėje, viskas atvirkščiai: vertybės, kalbos, poelgiai, darbai. Ir tai labai vargina ir sekina pasitikėjimą, o jei dar galvoji apie vaikų auklėjimą tai kartais jautiesi beviltiškai.
  Labiausiai mane užmuša nejautrumas, o tai ir yra melės stoka ir sau ir kitiems.

 98. Justinas

  2019-01-17 at 10:50

  Ačiū, Alex!

 99. VilioHideo

  2019-06-08 at 13:45

  Super žmogus esi, Ačiū už tai ką darai! 🙂

 100. Aiste

  2019-07-21 at 23:31

  Asmeniškai man šis straipsnis jūsų labai patiko. Turiu ir savo nuomonę bei gyvenimo patirtį kurią norėčiau pasidalinti. Man savęs ieškojimas buvo kitoks nei čia rašoma. Kai suvokiau jog mano gyvenimas ritasi žemyn aš supratau jog manyje yra savybės kurios daro bloga įtaka mano laimei ir ateičiai. Save atradau keisdama savo charakteri, nepasitikėjimą žmonėmis va čia buvo sunkiausia, uzsispyrima ir isdyduma. Supratau kad tikra laime tai ismokti myleti zmones ir gyvenima:)ieskoti praejau siam kelyje Dievo kuris mus visus sukūrė tam kad myletume, kad priimtume vieni kitus tokie kokie esame kad atleistume tiems kurie mus skaudina ir daugybė nuostabių jausmų kurios rasti padėjo malda ir tikėjimas Dievu.

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt