Susisiekite su mumis

Nustok ieškoti savęs!

102
Komentarai

Daugiau negaliu stebėti, kaip jie tave mulkina. Viešai išreikšiu savo nepasitenkinimą žmonėmis, bandančiais įtikinti tave, kad viskas išsispręs, kai surasi save / savo kelią..

Pameni serialą „Vedęs ir turi vaikų“ apie prilipusį prie sofos vyrą? Pripažink, tokie TV „vertybių” mylėtojai niekam nekenkia – nežudo policininkų. Jie tik auginasi pilvą gurkšnodami alų. Tačiau aplinkiniai prie jų vis tiek kabinėjasi – siūlo pasikeisti. Vieni nori, kad jie nustotų tūnoti namie, kiti, kad pradėtų sportuoti. O šie vyrai skersai dėjo ant aplinkinių patarimų. Žinai kodėl? Priežastis: JIE! SURADO! SAVE! Numanai, ko labiausiai trokšta moterys, turinčios tokius vyrus? Jos meldžia dievą, kad jų vyrai nustotų būti savimi + pradėtų sekti pavyzdinių vyrų pėdomis! Jeigu būtų galimybė – moteris akimirksniu iškeistų savo vyro smegenis į to, kurio smegenys nebraška!

O gal verta pasikliauti visuomenės nurodymais ir pabandyti surasti save, tapti savimi?

Neeeee, tu nesi kvailas. Juk supranti – niekas nenori, kad būtum savimi. Nors žmonės ir mėgsta tau siūlyti, kad elgtumeisi taip, kaip jie nori, galvoje jie turi la-a-a-a-abai ilgą pageidavimų sąrašą, ko tau nevertėtų daryti. Jie nenorėtų, kad valgydamas garsiai čepsėtum + nori, kad elgtumeisi protingai (t. y. taip, kaip jų manymu yra teisingiausia elgtis).

Pažvelkime į aukščiau paminėtas problemas 3D formatu.

Kartą vaikystėje, vadovaujantis kitų nurodymais, pabandžiau surasti save. Man pavyko. Metus vaikščiojau su skiautere – buvau pankas. Bet po kurio laiko, pažiūrėjęs į veidrodį, pasišlykštėjau ir tariau sau: „Kaip aš galėjau būti toks asilas!” – man vėl teko išsinerti iš kailio. Atradęs antrąją savo versiją (Alex nr. 2) sušukau: „Vualia!” Bet visa tai vėl pasikartojo – teko dar kartą rekonstruoti save! Vaikystėje keičiausi labai greitai. Perskrodęs įvairiausias keitimosi fazes, transformavęsis daugybę kartų , pajutau pokyčius. Ramybė ir pasitikėjimas savimi pirmąkart ilgam laikui apsigyveno many. Supratau štai ką: žmonių tikslai/norai/vertybės kinta priklausomai nuo amžiaus + patirties + aplinkybių. Taigi, jeigu vakar jauteisi gerai, skindamas braškes Neveronyse, dar nereiškia, kad prabėgus vieneriems metams, tu nenorėsi tapti dainininkas arba prezidentas. Kitaip tariant, nėra jokios garantijos, kad atradęs save tu ilgai būsi laimingas. Juk žinai, kaip būna: groji gitarėle, o staiga bats ir praradai ranką. Tu nebegali daugiau groti. Taip atsitiko man. Galbūt nepatikėsi, bet tavo nuolankus tarnas Alex Monaco 7 – erius metus grojo muzikinėse grupėse gitara. O vieną dieną mane pakvietė groti su žymiausiu Lietuvos jazzman’u. Man tai buvo labai svarbu, todėl be perstojo grodamas net naktimis pasitempiau kairės rankos sausgysles. Rankos skausmas su manimi liko ilgam.

Tiesa, kartais dar pagroju. Draugams.
Alex-Monaco-gitara
Negalėjau daugiau groti ir saksofonu… Liko tik vizualizacijos:
Saksofonas
(Foto iš klipo filmavimo)

Kaip matai, daug kartų įsitikinau, kad savęs radimas neišsprendžia problemų.

Tik tak, tik tak, tik tak, laikas bėgo. Krūtinėje švilpė vėjai. Švilpė tol, kol supratau, kad tikslas surasti save buvo laaaaabai mažo kalibro.

JONAS

Įsivaizduok, kad esi mieste. Staiga pamatai savo dukrą, stovinčią gatvės vidury. Matai atvažiuojantį didelį automobilį, kuris tuoj parblokš ją. Bet tu negali nieko padaryti, esi per toli. O rankos trumpos… negali kaip plastikmenas ištiesti jų  20 metrų į priekį ir išgelbėti savo mergaitės. O liko tik 3 sekundės iki bum. Tu jau mintyse regi krauju nudažytą sniegą, bet staiga iššoka vyriškis, vardu Jonas, kuris išgelbėja tavo vaiką!

ARGI NEPAŽĮSTAMOJO VYRIŠKIO POELGIS TAU NEPASIRODĖ KILNUS?

TU BŪTUM SUSPROGĘS IŠ LAIMĖS!

O dabar atsakyk: ar paspaustum ranką šiam žmogui?

Juk jis neturi supermeno apsiausto ir jo vardas Jonas. Niekuo neišsiskiriantis vardas…

Na gerai, kalbame ne apie apsikabinimus su tavo dukros didvyriu. Mane domina kitas klausimas!

Gali būti, kad šis klausimas pakeis tavo gyvenimą.  

Pasiruošęs?

Atsakyk, už ką tu gerbi žmones: už tai, kad jie surado save ar už jų narsą?

Tik įsivaizduokime, jeigu tą minutę, kai mergaitės gyvenimas kybojo ant plauko, šalia jos atsidurtų ne Jonas, o režisierius skandalistas – vardu Pitas. Užuot išgelbėjęs mergaitę, jis rūpintųsi savo karjera, nufilmuodamas ir įdėdamas medžiagą tiesiai į Youtube!

Atvirai: mano manymu, situacija visuomenėje pasikeistų, jeigu žmonės nustotų siekti tik asmeninės laimės ir naudos tik sau.

Narsiu žmogumi būti nėra naudinga.

Valstybei nenaudinga/nepelninga žmonių mokyti narsos, pasiaukojimo ir išminties – akimirksniu įvyktų revoliucija.  

Ech…

Pasiaukojimas… Kur jis? Jeigu paklausčiau muzikantų/ stilistų/ dizainerių, kas yra pasiaukojimas, jie choru prisipažintų, kad keletą dienų nemiegojo – dirbo su nauju projektu! Wow! Štai kur pasiaukojimas!!! Tiems savanaudžiamas rūpi, kad juos pastebėtų/ įvertinų/apdovanotų!

Jie nori, kad jų pavardė išliktų istorijoje!

Žinote, ką apie tai manau?

Velniop įsimintinumą!

Velniop savitumą!

Velniop išskirtinumą!!!

Išmintingi žmonės mielai atsikrato unikalumo lyg purvo. Jie mielai susilietų su ramybe tik jiems trukdo žmogiškasis noras būti išskirtiniams. (Bandymas tapti savimi, surasti save, savojo kelio paieškos atskiria žmogų nuo tikrosios tiesos ir palaimos.)

KĄ IŠ TIESŲ REIŠKIA BŪTI SAVIMI?

Tikriausiai atsiras profesorius, vardu Vasia, bandantis išaiškinti man tai, ką iš tiesų reiškia terminas „būti savimi”. Jis sakys: „Alex Monaco neteisingai suvokia šių žodžių prasmę”. Sakys, kad kalbama apie tai, jog žmonės neturėtų apsimetinėti. Nuostabu! Tada taip ir sakyk žmonėms: „NEAPSIMETINĖK”.  Atsiras dar vienas Vasia², kuris pasakys: „Būti savimi reikia todėl, kad jaustumeisi gerai”. Šaunuolis! Tiesiai į taikinį, bet kodėl tada tiesiog nepasiūlius žmonėms jaustis gerai? Kam painioti „jaustis gerai“ ir „neapsimetinėk“ į vieną substanciją? Pridėkite dar vieną žodį ir gausis kebabas! Na gerai, jeigu tikrai galvoji, kad aš nusišneku ir manai, jog žmonės gerbs/ mylės/ pripažins tave, kai išmoksi būti savimi, – padaryk mini eksperimentą. Užduok savo antrajai pusei klausimą: „Kas tau svarbiau: kad aš išmokčiau būti savimi/surasčiau save ar tiesiog būčiau dar dėmesingesnis tau ir išmesčiau visas nesąmones iš galvos?”

Atsiras Zosė, kuri pasakys: „Alex Monaco, anksčiau rašydavai gerus straipsnius, o dabar tu visiškai nusivažiavai – nesupranti, ką kalbi! Surasti save reiškia visai ką kita – tai reiškia..” Štai mano atsakymas: „Madam, jeigu esate tokia teisi, atsakykite, kodėl žmonės mėgindami tapti savimi/surasti save, vis dar nėra laimingi? Jeigu vaistai nepadeda, kam juos vartoti? Aš suprantu, kad Jūs, madam, turite motyvų, kurie turėtų nuginkluoti mane, tačiau man nerūpi tai, jog galiu būti neteisus! Mane žymiai labiau jaudina tai, kaip jūsų teisumas gali išgelbėti mūsų planetą nuo karų, mirčių ir ligų? Taigi, atsakykite: kaip jūsų argumentai gali pasitarnauti visuomenei?”.  Žinau, kad kažkas bandys mane įtikinti, jog svarbiausia žmogui tapti savimi. Tačiau niekam nepavyks to padaryti. Juk prieš rašant šį straipsnį bandžiau įvairiausius savęs ieškojimo stilius. Net suradau savo asmeninį kelią, bet…autostrada lietuva Alex-Monaco-

Ten, ant mano kelio, buvo šalta! Ar tau šis kelias atrodo linksmas?

Įdomu, kas sugalvojo, jog suradęs savo kelią būsi laimingesnis žmogus?

Prisipažinsiu: iš pradžių, kai surandi savo kelią, jauti ekstazę + čia maloniai kvepia asfaltu, bet visa tai atsibosta. Brrrrrrrrrr…

VELNIOP NUOSAVĄ KELIĄ!

Ieškantiems savojo kelio pasakysiu: tu būsi žymiai laimingesnis eidamas ne vienas, o kartu su kitais. Kitaip tariant: susirask bendrą kelią su savo antrąja puse arba su verslo partneriais. O gal tau nuosavo kelio paieška skamba kiečiau? Nuostabu! Būk afigienas – surask kelią dėl kelio! 

MES VISI TURIME PAŠAUKIMĄ

Tikriausiai girdėjai žmones sakant, jog viskas pasikeis, kai surasi savo pašaukimą, labiausiai tinkantį darbą/profesiją/užsiėmimą/veiklą/hobį? Žymiausi Lietuvos portalai myli šią temą. (Nuorodos į straipsnius: profesija pagal numerologijąkaip atrasti savo pašaukimą arba: kaip surasti savo pašaukimą). Bet juk ne profesijoje esmė! Atvirai: kai dievas sukūrė žmogų – jokių profesijų nė kvapo nebuvo! Esu šventai įsitikinęs, jog žmonėse nėra užkoduoti ofisinių žiurkių genai! Niekas iš mūsų negimė tam, kad sėdėtų prie PC! Neee, mes negimėm būti siuvėjais, dizaineriais, muzikantais, todėl turi nustoti jaudintis dėl to, jog dar neradai savo pašaukimo /talento! Na gerai, žmogus vis dėlto turi šiek tiek misijų! Tikiu, kad žmonės gimė tam, jog taptų laimingi. Tai tik vienas iš pašaukimų. Kitų nerašysiu – juos turi suvokti pats. Bet jie tikrai nesusiję su profesijom. TODĖL, KAD REIKALINGIAUSIOS ŽMONĖMS PROFESIJOS DAR NĖRA SUKURTOS! Taip, tu gali save realizuoti sodininkystėje. Tau gali patikti siūti sijonus… Turiu pasakyti svarbiausią dalyką: nepriklausomai nuo to, kokius aukščiausius tikslus sau išsikeltum, pirmiausia turėtum išmokti geriausios šioje žemėje profesijos gyvenimo meno!

Jeigu tu nemyli gyvenimo – jokia superduperprestiziškiausia darbo vieta tau nebus miela…

Supranti, apie ką aš?

„Nusišneki, Alex. Man būtina surasti sau tinkančią profesiją ir užsiėmimą, tik tada aš pasveiksiu nuo depresijos” – pasakys vienas iš skaitytojų. NE-E-E-E-E-E! Pradėjęs daryti tai, kas tau patinka, – tu nutolsi nuo tikros užduoties. O tikroji užduotis – susitvarkyti su savo galvą! Bet daugumai dirbti su savo galva yra nuobodu!

„Svarbiausia daryti tai, ką tau patinka daryti” – pasakys dar vienas nesusipratėlis. Turiu prašymą šiam žmogui: – „Pakartok tuos žodžius serijiniam žudikui!”

Kai kurie skiria visą laiką tam, kad surastų profesiją, kuriai yra sutverti: tampa statybininkais, frezuotojais, architektais, šoumenais ir klounais. Tačiau šie žmonės patiria psichologinių problemų – jie palūžta! TAI ĮVYKSTA TODĖL, KAD JIE BUVO PERNELYG UŽSIĖMĘ PROFESINIAIS PASIEKIMAIS! Štai kodėl siūlau susitelkti į tai, kas svarbiausia. Juk išmokęs virtuoziškai groti gyvenimo suteiktais išbandymais – tu tikrai gausi daugiau galimybių tapti laimingu! Pažiūrėk, kaip atlikėjai negalvodami groja muzikos instrumentais solo partijas. Pirštai patys lekioja. Ir tu gali taip groti laimės įrankiais lyg natomis. Tik šiuo atveju turi išmokti teisingai dėlioti mintis, kad jos suskambėtų tarpusavyje. Tu gali groti sinkopes, akordus. Turi įdėti visas pastangas, kad tavo vertybės ir mintys susidėliotų į harmoniją – himną. Taigi, siūlau tau susitelkti į tai, kad taptum laimės alchemikas/ laimės architektas/ laimės dizaineris.

Bet nusileiskime į žemę, valgyti juk reikia – euriukai turi piniginėje žvangėti. Todėl tau vis tiek teks surasti veiklą, kuri neša pelną. Galbūt šią akimirką dirbi šūdiname darbe, kuriame dirba asilų gauja, su kuriais neišeina susikalbėti. Tikriausiai yra ir kitų problemų, todėl dienos, praleistos darbe, švelniai tariant, nėra geros. Bet tu tikrai gali išnaudoti darbui skirtą laiką ir:

  1. Išmokti jaustis gerai esamame darbe. (Pasikartosiu: Jeigu tu nemyli gyvenimo – jokia superduperprestiziškiausia darbo vieta tau nebus miela)
  2. Pasinaudoti problemomis, iškilusiomis darbe. Manyk, kad tai yra tavo pasiruošimo tikrajam gyvenimui poligonas. (Daugiau patarimų surasi čia: www.monaco.lt/utilizuok-problemas ).
  3. Išmokti taupyti laiką + valdyti projektus. Esu įsitikinęs, be žinių, kurias gavau šlykščiausiose darbo vietose, būčiau niekas. Būtent dirbdamas kitiems išsiugdžiau strateginį mąstymą, kuris padeda man valdyti įmones ir daugybę projektų.

Jeigu dabartiniame darbe nesijauti gerai, žinok, tu gali tai pakeisti. Paprašyk, kad darbdavys nusiųstų tave į seminarą, pasiteirauk apie kitus mokymus išnaudok darbo laiką saviugdai!!O jeigu tas asilas – darbdavys yra stabdis ir su juo neįmanoma susitarti – atleisk jį iš darbo.

Vis dar kaltini bendradarbius, darbdavį, kaimynus arba kitas aplinkybes dėl savo nelaimės?

Manai, nesi laimingas dėl to, kad nesuradai savęs?

„Alex Monaco, užteks demagogijų. Verčiau pasakyk, kaip man pasielgti?” – pareikalaus skaitytojas. Turiu pasiūlymą! Jeigu nori tapti laimingas, sulipdyk save iš geriausių žmogiškųjų savybių lyg iš plastelino. Žinau, nėra paprasta, bet aš padėsiu tau! Jeigu tik nepamirši užsukti į motyvacijos degalinę, kad įpiltum kuro savo varikliui, esančiam galvoje/širdyje/sieloje. Spausk: fb.com/AlexMonaco.ltAtkreipk dėmesį: panaudojęs žodį „lipdyti” – nesiūlau tau sustingti it daiktui. Turėtum nuolat judėti + prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Juk mums, žmonėms, visuomenė nuolat pakiša klaidingas vertybes. Todėl turime nuolat būti budrūs! Turi būti greitas. Nebijok kopijuoti pavyzdinių žmonių savybių. Tapk džentelmenu. Verčiau būti pavyzdinio žmogaus klonu nei išskirtiniu klounu! O gal tu bijai prarasti save? Nori būti savimi dėl savęs? 

Įdomu, apie ką norėtum, kad parašyčiau kitą kartą? Brūkštelk komentaruose pasirinkęs vieną temą iš dviejų: „Meilė” arba „Kaip padidinti savo vertę”. Gali parašyti „ačiū”. Tu net neįsivaizduoji, kaip mane pakrauna nuoširdžiai ištarti žodžiai.

Dažniau užsuk į mano namus, facebook paskyroje: www.fb.com/monaco.lt

Šį straipsnį skiriu Erlandai.

102 Komentarai

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt