Susisiekite su mumis

Klausimai – atsakymai!

5
Komentarai

Tuoj atsakysiu į skaitytojų pateiktus klausimus, kuriuos gavau Facebooke. Rasi įdomių, keistų, juokingų ir rimtų klausimų. Įdomu tai, kad šis puslapis yra gyvas/dinaminis. Tai reiškia, kad turinys bus nuolat pildomas ir atnaujinamas – todėl apsilankykite čia dažniau! Komentuokite, dalinkites patirtimi!

Kas atsirado anksčiau višta ar kiaušinis? (Tom Di)
Atsakymas: pirmas atsirado kiaušinis. Pirmi kiaušiniai atsirado prieš 190 milijonų metų. O paukščių, prieš 150 milijonų. Tais laikais nebuvo vištų kiaušinių, nes tokia paukščių rūšis neegzistavo. 2003 m. paleontologas Džekas Horneris ištyrė 68 mln. metų senumo T. rex liekanas. Šio įvykio dėka buvo įrodyta, kad T. rex yra vištos pirmtakai.

Kadangi kiaušiniai egzistavo prieš vištas, galime ramiai teigti, kad iš pradžių atsirado kiaušinis.

Bet, pakeiskime klausimą. Kas jeigu jis būtų toks: kas atsirado anksčiau, VIŠTOS KIAUŠINIS AR VIŠTA? Bet į šį klausimą galima atsakyti labai paprastai. Maždaug prieš 7 tūkst. metų paukščiai, kurie tais laikais neatrodė kaip višta arba gaidys, sukūrė kiaušinį, iš kurio išsirito nauja būtybė, kurią žmonės pavadino višta. 

Beje, buvo mokslininkų, kurie bandė įrodyti, kad pirmiausia atsirado višta. Viena iš teorijų buvo apsvarstyta labai rimtai, bet ji vis tiek liko atmesta. Ateityje gali atsirasti daugiau teorijų ir tai natūralu, juk šis klausimas turi glaudų ryšį su filosofija.

Kas yra Dievas? (Ingrida Priščepenkaitė)
„Dievas“ yra žodis, įrodantis, kokį menką (paviršutinišką) supratimą žmonės turi apie Visatoje vykstančius procesus.

Ar būna lengviau, kai seną palieki ir pradedi naują? Kaip tai padaryti? (Alma Mikelionė)
Ar nori, kad būčiau nuoširdus? Nes gali skaudėti… Atsakymas: ne, lengviau nebūna. Būna sunkiau, bet kartu įdomiau ir smagiau. Tu net neįsivaizduoji, kas tavęs laukia, jeigu pradėtum gyventi dabartimi + ateitimi, o ne tik praeitimi. KAIP? Pasiūlymas tave šokiruos. Bet neturėtų, nes tai, ką pasiūlysiu, yra patikrinta ir profesionalu. Ką manai apie konsultaciją pas psichologą?

– Tu debilas Alex’ai, siūlai žmogui eiti pas psichologą? – pareikš vienas iš skaitytojų, kuriam turiu atsakymą! Tikiu, kad kovojant su praeitimi nėra blogai PASIKONSULTUOTI su psichologu! Suprask, KONSULTACIJA NĖRA GYDYMAS! O taip, tu neprivalai gydytis, nes yra gan didelė tikimybė, kad esi sveikas ŽMOGUS. Tik tau reikia palaikymo, rekomendacijų bei mąstymo pokyčių. Tai ne viskas!
Tiesa, panašų klausimą uždavė Simona Karaneckienė. Paklausė: kaip pamiršti skaudžią praeitį? Ir kaip nuvyti mintis, kurios kartais lenda į galvą?
Jeigu skaitei mano kūrybą, žinai, kad esu maksimalistas. Nes siekdamas tikslų visuomet naudojuosi įvairiais metodais. Todėl turiu kelis papildomus pasiūlymus. Siūlau padirbėti su įpročiais! Yra nemažai įpročių keitimo kursų. Pasirink tuos, kurie ištirpdo įprotį galvoti tik apie praeitį. Žinau, tai sudėtinga. Matai, žalingi įpročiai yra gan įkyrūs, todėl jų nėra lengva išplėšti iš pasąmonės. Tam reikia mažiausiai dviejų savaičių (buvo atlikti tyrimai, kurie įrodė, kad įpročiai pradeda keistis po daugiau nei 14-kos dienų).

O gal tau gaila investuoti dvi savaites į intensyvų darbą? Pažiūrėk, kiek laiko jau iššvaistei mąstymui apie praeitį!!!! Tiesa, išvardinau tik kelis tikslo siekimo būdus, o juk jų yra daugiau. Domėkis jais. Žinau, visa tai nėra lengva, tačiau aš išsprendžiau šį klausimą. Kartą pažįstamas pasiūlė man susikurti kuo daugiau veiklų. Teigė, kad būdamas užsiėmęs, neturėsiu laiko pamąstymams apie praeitį. Pasiūlymas lyg ir geras, bet yra viena tiesa… Matai, praeitis yra našta tik tuomet, kai nemoki išspausti iš jos naudos. O taip, praeitis neturėtų būti yda! Pavyzdžiui aš, nors ir patyriau daug nuoskaudų, vis dėlto išmokau gerbti praeitį. Todėl dažnai rašau apie skausmus, juk didžiuojuosi tuo, ką sugebėjau išgyventi. Nes patyrusiais mus daro būtent patirčių kiekis, o ne jų stoka. Todėl atsikratyti praeities būtų gan kvaila ir neįmanoma, o štai išmokti iš jos pasipelnyti būtų daug paprasčiau. Rinkitės išmintingus sprendimus!  

Jūsų gyvenimo taisyklė number 1??? (Dalia Drazdauskienė)
Mylėk pasaulį labiau, nei jis myli tave bei rūpinkis kitais, perduodamas jiems sąmoningo gyvenimo patirtį.
Šis nuostabus tikslas gimė įsigilinus ir išnagrinėjus aukščiausią Maslow piramidėje esantį poreikį. Siūlau domėtis poreikių psichologija. Plius, būtų puiku, jeigu suvirškintum Dario Salaso Somero kūrinį. Knygą „Moral para el siglo XXI“ (Morals for XXI Century).

Kokia yra Alex Monaco laimės formulė? (Asta Volodkaitė Točiginienė)
Esu parašęs apie tai straipsnį. Skaityk čia: www.monaco.lt/laimes-formule

Ar skani kava? (Rasa Rudaitienė)
Kartais. Skanią kavą gaminu aš. Dažnai geriu su grietinėle. Man taip skaniausia.

Kokia yra svarbiausia gyvenimo vertybė? (Renata Kackutė)
Jeigu tau būtų du metukai, tu norėtum daugiau žaislų ir aišku, mamos dėmesio. Paūgėjus, žmogaus vertybės keičiasi. Paauglys nori vieno, o suaugęs kito. Tą svarbu suprasti, nes tai, ko sieki dabar, nebūtinai bus svarbu ateityje. Kaip supranti, siūlau atskirti laikinas vertybes nuo amžinųjų. Deja, apie amžinas vertybes gali kalbėti tik išmintingi žmonės. Dėl šios priežasties siūlau pasidomėti, ko siekia senjorai. Žinau, visuomenėje yra madinga nusispjauti į senjorų rekomendacijas, todėl niekas nežino, ko jie nori. Bet juk tu nesi paviršutiniška, Renata? Todėl siūlau pasidomėti, ko labiausiai gailisi senjorai. Jeigu tu domėsies senjorų vertybėmis bei naudosies jų patarimais, tuomet ateityje nesakysi sau šių žodžių:

„Gailiuosi, kad retai sakydavau šiltus žodžius artimiesiems, būdavau pikta“
„Buvau pavydi“
„Bandydavau klausyti savo širdies, bet…“
„Na ir IDIOTE esu, nes neklausiau savo pačios patarimų“
„Jeigu galėčiau grįžti į praeitį, dirbčiau mažiau, bet nuoširdžiau“

Atlikta daug tyrimų apie tai, ko siekia senjorai.
Pasidomėk Bronnie Ware ir jos darbais. Jeigu nemoki anglų, paskaityk lietuvišką straipsnį, pavadinimu „5 dalykai, kurių žmonės labiausiai gailisi prieš mirtį. Svarbu: suprask mane teisingai. Nesiūlau atsisakyti savo vertybių, kurių sieki šiuo metu. Siek ir trumpalaikių, ir amžinų vertybių, net jeigu jomis netiki, nes nesubrendai. Jeigu to nedarysi, tavo gyvenimas bus paviršutiniškas. O taip, gerai, kai žmogus turi savo asmeninę nuomonę, tačiau leidžia sau pažiūrėti į gyvenimą išmintingų bei patyrusių žmonių akimis. Tik tokie žmonės atranda išmintį.

Iš kur toks vyriškas grožis? (Marina Serapinavičienė)
Visi žmonės gražūs, tik, deja, yra daug piktų žmonių. Grožis tiesiogiai priklauso nuo emocijos. O gal klystu? Tuomet atsakyk, Marina, ar esi mačiusi ypač nuoširdžiai besišypsantį, bet laaaabai negražų žmogų? Nes šypsena ir pasitikėjimas visuomet pagražina veidą taip, jog žmogaus neįmanoma atpažinti!

Kodėl likau neįvertinta? (Dalia Abželtienė)
O kodėl tu neklausi manęs, ką daryti, kad išmoktum vertinti tuos žmones, kurie, tavo manymu, tavęs nevertina? Kodėl jie turi vertinti tave? Už ką? Nesakau, kad tavęs nereikia vertinti, tačiau būkime nuoširdūs. Kartą mano ex parašė laišką:
Alex, bandžiau parašyti apie tave kažką gero, bet neturiu ką…
Šis laiškas viską sustatė į savo vietas. Bet praėjo nemažai laiko. Atradau paslaptį. Todėl siūlau paskaityti šį straipsnį:  https://monaco.lt/didziausia-pripazinimo-paslaptis 
P.S. Mano parašyti žodžiai yra suprantami tik saujelei sąmoningų žmonių, kurie vertina pasaulį ne tik per asmeninį suvokimą.
P.S. 2. Manau, kad mane vis dar nėra už ką vertinti. Pvz.: norėčiau būti geru žmogumi, bet….

Ką vyrai labiausiai vertina moteryje, santykių pradžioje, eigoje? Įdomi ir kitų vyrų nuomonė . (Fausta Elegancija N-aitė)
Uždavei klausimą taip, lyg būčiau santykių ekspertas. Bet netikiu santykių ekspertais. Tuoj papasakosiu kodėl.

Matai, kartą buvau sutikęs vyrą, kuris mylėjo savo „mažulę“, nors ji miegojo su kitu. Nežiūrint į išdavystę, jis vis tiek ją dievino, galėjo dėl jos mirti… Dar, esu pažinęs ištikimą vyrą, kuris darė viską dėl savo moters. Nepaisant to, moteris jį vis tiek paliko. Nes santykiai yra pernelyg sudėtingas dalykas. Tu negali papirkti žmogaus tobulu elgesiu. Ne visada gali papirkti būdamas romantiku… Nes kartais žmonėms to reikia, o kartais – ne. Tu negali sužinoti kažkokios super paslapties, kuri užtikrintų jūsų santykių ilgaamžiškumą, nes žmonės keičiasi. 

Tu gali valdyti tik save, bet negali suvaldyti kito žmogaus. Tuo viskas pasakyta. Kitais žodžiais, nesvarbu, koks geras žmogus tu esi, meilė gali išgaruoti ir santykiai gali atšalti. Kartais tu gali padaryti tam įtaką, o kartais – ne. Nes santykiai yra trapus dalykas. Todėl džiaukitės santykiais, jeigu turite juos šiuo metu. Mėgaukitės kiekviena akimirka, nes santykiai niekada nestovi vietoje. Viskas nuolat keičiasi ir ne visada į gerą. O jeigu neturite mylimo žmogaus, tuomet žinokite, jis ateis į jūsų gyvenimą būtent tuo metu, kai mažiausiai tikėsitės. Tai tikrai įvyks. Jis pamils jus, net jeigu būsite keistas, klystantis. Žinau, ką kalbu. Mane mylėjo, net kai buvau keturakis ir nustojo mylėti, kai tapau „sėkmingesnis“. Nes ne visi myli sėkmingus žmones. Nes sėkmė ne visiems reiškia tą patį. 

Kažkas myli mane šiuo metu, nors nesu tobulas. Net nežinau, kodėl myli, bet myli. Tikrai ne už tai, už ką aš myliu save.

Tu, manau, motyvuoji daugumą žmonių. O kas motyvuoja Tave? Tavo įkvėpimas, ryžtas siekti tam tikrų tikslų, svajonių. (Renatas J. Juodis)
Mano skaitytojai, Gary Vaynerchuk ir tas žmogus veidrodyje.

Ar kavą geriat su cukrum, ar be? (Tiesiog Adelė)
Taip, kavą tik su cukrum. Arbatą – be cukraus.

Ką daryti, jeigu yra toksiška motina? Kaip nugalėti jai baimę? (Edita Pipiraitė)
Nepyk, bet būsiu su tavimi griežtas. Mano atsakymas: mylėti ir būti šalia. Žinau, kartais tėvai prišneka keistų dalykų, bet paklausk savęs, koks žmogus tave įkvėptų, bėgantis nuo mamos ar padedantis mamai, net jeigu ji yra toksiška?
Gerai pagalvok, kaip buvo sunku, kai tu buvai maža. Kai buvai maža, darei daugiau nesąmonių nei motina daro šiuo metu. Tu sisiojai į lovą arba kelnaites, bet ji vis tiek buvo šalia. Kodėl ji turėjo kentėti, kęsti problemas, kurias sukurdavai? O jeigu jos nebuvo šalia, tu vis tiek turėtum būti šalia. Nes gimdyti tave buvo sunkiausias darbas. Supranti apie ką aš? Nesakysiu, kad tu jai skolinga. Tik priminsiu, kad turėtum būti aukščiau toksiškumo, supranti?

Kai kitą kartą pagalvosi apie motiną, paklausk savęs kelių dalykų. Atsakyk, ar norėtum, kad tavo dukra priimtų tave tokią, kokia esi? O jeigu tau būtų sunku, ar norėtum, kad tavo dukra pabūtų šalia bent kartais? Manau, žinai atsakymą.
Todėl turiu tau pasiūlymą. Elkis su motina taip, kaip norėtum, kad tavo dukra elgtųsi su tavimi. Tai garbinga. Dėl to verta gyventi. Dėl kilnumo. O jeigu bijai arba trūksta emocinės stiprybės, tuomet padirbėk ties tuo, Edita. Skirk dėmesio Mindfulness sesijoms. Dar kartą perskaityk knygą „Laimingi šunsnukiai“. Nes ši knyga apie tikrąją laimę.
Įdėk daugiau pastangų, kad taptum dar stipresniu žmogumi nei esi šiuo metu. Prašau, maldauju, džiaukis dėl to, kad dar turi mamą. Tu net neįsivaizduoji, kaip gailėsies, jeigu neišnaudosi šio laiko tinkamai. Apkabinu ir siunčiu tau stiprybės, Edita!

Kas Tave įkvepia kurti, rašyti? Kada, kokia ir apie ką bus kita knyga? (Neringa Gerdauskytė)
Turiu dvi nuostabias idėjas knygoms. Gali būti, kad kitais metais pasirodys. O kol kas pasimėgauk šiais metais išleista knyga: Revanšas“. Susirask ir suvalgyk ją. Niam niam! Knygą galima rasti Maximoje, visose bibliotekose arba pašte. Gali užsisakyti internete. Pvz. Knyguklubas.lt
Kas motyvuoja? Tu ir kiti skaitytojai. Mane motyvuoja žinojimas, kad manęs reikia. Tai yra didžiausias stimulas.

Iš kur Dievas gavo spermos Marijai apsėklinti? Ir kaip ją įstūmė ten, kur reikia? (Ovidijus Lietuva)
Ovidijau, esi humoristas. Gali būti komiku. Sėkmės!

Ko tu gyvenime dar ieškai? (Renata Jan)
Mano giliu įsitikinimu, sunkiausia yra keisti savo mąstymą. Kai išmoksti to, visi turtai ateina pas tave automatiškai. Todėl nieko neieškau, nes esu stadijoje, kuomet reikia rinkti saldžius bei prinokusius vaisius. NIAM – NIAM!

 

Ar sulauksim dar Alex Monako knygų?! (Rasa Rimūnaitė-Šikšnienė)
Taip, dar bus knygų. Negreitai, bet bus!

Kaip tapti Milijonieriumi?
Jeigu nori tapti milijonieriumi, iškeisk 1000 eurų į Pietų Korėjos valiutą. Gausi virš 1,3 milijono.
Jeigu kalbame apie eurus, kyla klausimas, kam tau jų reikia. Ką veiksi? Gal nori įrodyti, kad nesi pėsčias? Atsiprašau, bet yra daugybė žmonių, kuriuos gerbia ne dėl pinigų, o dėl kitų dalykų. Vieni gerbia nuoširdžius žmones, kiti, tuos, kurie keičia pasaulį į gerą. Bet turėti milijoną yra ganėtinai paviršutiniškas tikslas.
Nors… gali būti, kad užduodamas šį klausimą tu juokavai. Todėl spaudžiu tau ranką už humoro jausmą. O jeigu ne, tuomet gali pasinaudoti sena, gerai išreklamuota lentele iš interneto:

Tiems, kas netiki šia lentele, siūlau įsikalti į galvą šią frazę: tu gali padaryti milijoną pasiteisinimų arba milijoną eurų, pasirinkimas priklauso tik nuo tavęs.

Kodėl tiek laiko slėpei savo veidą ir kodėl nebeslepi? (Karolina Pati)
Neliko ko slėpti.   

Kaip geriausia pradėti kurti verslą, kad vėliau netektų nusivilti, o kaip tik sulauktum gerų rezultatų bei daugiau palaikymo? (Daugvilė Kravčalytė)
Vienas iš skaitytojų (Saulius Astrauskas) atsakė tau į šį klausimą. Cituoju: Dažniausiai pirmi 9 verslai gali baigtis nusivylimu, bet nenuleisk rankų ir bandyk toliau, o palaikymo nelauk, turi pati tikėti, nes iš juodadarbių, kurie niekada verslo nepradėjo, nesulauksi palaikymo. Bet kuris verslininkas pasakytų daryk, bandyk, nepavyks tai nepavyks, kitą bandyk, o tamsuoliai sakys ieškok darbo ir dirbk kitiems! Sėkmės!

Sauliaus komentare yra tiesos. Suprask, pirmus kelis verslus reikia pradėti ne tik tam, kad tik sektųsi, o kad surinktum daugiau patirties. Be patirties nebus labai gerų rezultatų. Kad įkurčiau sėkmingą verslą, man reikėjo 4 metų. Esu sukūręs daug kitų projektų ir tik keli iš jų atnešė didesnius pinigus.
Šiais metais sukūriau du naujus projektus. Nežinau, kuris iš jų bus sėkmingesnis. Jeigu nepasiseks, tikrai nestovėsiu vietoje. Gyventi ir kurti reikia ne tam, kad būtų saugu, o tam, kad būtų įdomu. Priedo, man patinka iššūkiai, todėl kartais imuosi sunkesnių užduočių, nes tai verčia sukti smegenis, nes noriu turėti kuo daugiau patirties.

Tiesa, klausei apie palaikymą. Palaikau tave. Kai reikės pagalvot, parašyk P.M.

Kaip nustoti kitus mylėti labiau nei save patį? (Saida Jurči…)
Atvirai… Sunerimstu, kai žmogus sako neva kitus myli labiau už save… įtartinai skamba… Kažkaip pasipūtėliškai… O gal girdėjai kaip Motina Teresė arba Gandis skųstųsi dėl to, kad myli kitus labiau už save?
Turiu tik vieną pasiūlymą. Mokykis mylėti kitus! Kitais žodžiais, tu tik pradėjai kelionę į meilės suvokimą.

Iš kur toks vyriškas grožis? (Marina Serapinavičienė)
Visi žmonės gražūs, tik, deja, yra daug piktų žmonių. Grožis tiesiogiai priklauso nuo emocijos. O gal klystu? Tuomet atsakyk, Marina, ar esi mačiusi ypač nuoširdžiai besišypsantį, bet laaaabai negražų žmogų? Nes šypsena ir pasitikėjimas visuomet pagražina veidą taip, jog žmogaus neįmanoma atpažinti!

Kaip išeiti iš komforto zonos? (Indrė Nikitina)
Ne visada reikia išeiti iš komforto zonos, nes komforto zoną galima praplėsti. Tu gali pasilikti sofą, ant kurios sėdi, bet tuo pačiu gali lankyti daugiau erdvių, kuriose tavo gyvenimas bus įdomesnis. O jeigu nori atsisakyti komforto zonos, tuomet pakartok mano veiksmus. Kartą išvažiavau į Angliją… Manau supratai esmę. Alex Monaco dievina ekstremalų požiūrį į saviugdą 😉

Kodėl tiek daug žmonių su dvigubais standartais? (Giedrienė Vikertaitė Ligita)
Yra žmonių, kurie turi trigubus standartus. Nes vieną minutę jie klauso emocijų, antrą minutę, pasąmonėje gyvenančios beždžionėlės, o po 15 m. jie pradeda klausyti loginio mąstymo, bet jau būna per vėlu, todėl nesinori prisipažinti klaidos. Žmonės vadovaujasi emocijomis, todėl dažnai kalba ne tai, ką reikia ir su tuo tau teks susigyventi. Jeigu Švietimo ministerijos atstovams rūpėtų, jie galėtų padaryti tam įtakos. Galėtų ateities kartoms paruošti normalesnę programą. Suteiktų žinių apie emocijas, apie vertybes. Bet jiems nusispjauti.

Kas pakrauna? (Laura Pavardienė)
Muzika. Kartais pakrauna motyvaciniai video. Pakrauna padėkos, kurias gaunu komentaruose arba laiškuose. Kai pabundu ryte, prisimenu, kad manęs reikia. Esu reikalingas ir tai motyvuoja labiausiai!

Ką daryti, kai esi pasimetęs gyvenime, nes kuo beužsiimtum, viskas slysta iš rankų. Pradedant širdies reikalais ir baigiant darbu ir hobiu? (Jurgita Kuktienė)
Nemanau, kad viskas slysta iš rankų. Tau pavyko užduotį man klausimą internete. Tai įrodo, kad kažką sugebi. Beje, man atrodo, kad tu nuvertini savo pasiekimus. Jeigu tau viskas slystų iš rankų, šiuo metu būtum susilaužiusi ranką ir koja, ir… Kartais į problemas reikia žiūrėti su humoru, sarkazmu, bei ironija. Esu tikras, tai daug ką pakeistų ;). Ačiū už klausimą. Ir nepyk, kad atsakiau šypsodamasis. Nes nėra viskas taip jau blogai. Tu tą žinai.

Sprendimai. Gyvenimas pilnas jų. Vieni lengvi, kiti sudėtingi. Kaip priimti tuos sudėtingus sprendimus? (Aurelija Antanaitytė)
Yra tokia nuomonė, kad sėkmingi žmonės priima sprendimus greičiau. Tai tiesa. Vienas apmąsto kelis metus, todėl nejuda, o kitas nusprendžia per 1 minutę. Nusprendęs per vieną minutę, tu gali nuveikti žymiai daugiau darbų nei tas, kuris mąsto du metus. Turi skaičiuoklę? Paskaičiuok santykį. Todėl patarimas būtų toks: priimk kuo daugiau sprendimų! Šiuo atveju susidursi su šimtais klaidų, tačiau kažkas pavyks. Tam, kad įmušti kamuolį į vartus, reikia ne vieno ir ne dviejų smūgių. Kad vaikas pradėtų vaikščioti, reikia daugybės bandymų. Siūlau atsistoti ant kojų. Gali padaryti tai tik atlikusi daugybę veiksmų bei bandymų. Pasidomėk Arnoldu Švarcnegeriu. Tarnaudamas jis norėjo būti aktoriumi, atletu, studentu + turėti antrą pusę. Jis pasirinko visus šiuos dalykus. Ir jis pasiekė tikslų. Visų šių tikslų jis siekė vienu metu. Tikiuosi šis žmogus taps tavo įkvėpėju. Arnoldo motyvacinis video.

Kada kitas seminaras? (Vilma Talmontaitė)
Dėkui už klausimą. Kol kas esu užimtas, bet į mane jau kreipėsi keli organizatoriai. Sužinojęs datas, būtinai paskelbsiu.

Turiu tam tikrą svajonę, bet apima baimė. Baimė tokia – bijau kamerų, bijau publikos, bijau kritikos, nuomonės, ką pasakys ar pagalvos kiti. Kaip su tuo kovoti? Kaip perlipti per save ir pradėti nebijoti kamerų, čia gali būti tinkamas pavyzdys, kaip ir š… (Янина С.)
Profesorius Laurinaitis kartą pasakė, kad pasitikėjimas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek kartų kartojai tą patį veiksmą. Todėl turi filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis + filmuotis. Turi daryti tai kasdien. Kitos išeities nėra ir nebus. Tik sunkus darbas gali išlaisvinti tave iš nerimo ir… Beje, perskaityk sekantį atsakymą į klausimą, kurį uždavė Agnė. Atsakymas susijęs su tavo baimėmis, ok?

Kaip atsikratyti baimės? Kaip išvaryti iš savęs baimę, kai protas suvokia, kad nėra ko bijoti (ir neranda atsakymo, kodėl taip pradėjo nutikti), bet kūnas parodo ką kitą ir tuo momentu neišeina susikontroliuoti savęs. (Agnė Kalinovskienė, Milda Po ir Jolanta Aleliūnienė)
Atvirai? Atsikratyti baimės neįmanoma ir nereikia. Mokslininkai įrodė, kad baimė gali suteikti „super galių“. Įrodyta, kad baimė gali padėti sportininkams pakelti 12% daugiau svorio. Ką jau kalbėti apie kitas veiklas, kuriose baimė gali pagelbėti. Be to, kai tu bijai, kyla jaudulys. Yra vyrų, kuriems patinka jaudulys, kurį jaučia moterys. Todėl būtų neprotinga teigti, kad baimė suteikia tik minusų. Todėl siūlau ne atsikratyti, o susidraugauti su baime. Žinau, yra daug straipsnių, kuriuose mokoma KOVOTI su baime, tačiau susidraugauti su baime yra lengviau. Tam reikia naudoti skirtingas metodikas. Kai kitą kartą bijosi kažką daryti, pasakyk sau: „Alex Monaco tau davė patarimą, todėl paklausyk jo ir ženk su baime kartu į priekį, o po to parašyk Alex’ui laišką, kaip sekėsi. Žinau, kad atrašys į laišką, nes nėra pasikėlęs asilas. Na gerai, truputuką pasikėlęs :)“

Kaip neryžtingam, pasyviam jaunuoliui įkvėpti ryžtingumo? Nėra užguitas, baikštus ar traumuotas, tačiau kietas namuose ar su draugais kieme, bet kas liečia užimtumą, renkasi tūnoti.., neieško darbo, tris metus „laikosi“ teises, o kai reik kur iš namų i… (Rita Marg)
Pamatytum mane tokio amžiaus. Gyvenau kompiuteryje. Dievinau online žaidimus, tokius kaip Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory ir panašius. O teises išsilaikiau būdamas 26 metų! Būk šalia to jaunuolio ir palaikyk jį. Ateis laikas ir jis užsinorės nuveikti svarbių darbų. Svarbiausia nekrušti jam proto. Beje, nuostabu, kad jis turi draugų! Didžiuokis juo. Mane įkvepia mamos, kurios didžiuojasi savo netobulu vaiku. Nes nuostabu, kai vaikas turi mamą, kuri jį palaiko labiau nei draugai.

Ar verta gyvenime liūdėti? (Regina Reginaitė)
Liūdesys ne visuomet yra priešas. Tą įrodo liūdnos dainos, kurios sugeba įvilkti mus į romantišką atmosferą. Visos emocijos yra gerai, jeigu jose neužsibūni. Kuo daugiau skirtingų emocijų patiri dienos bėgyje, tuo gyvesnis esi ir tuo spalvingesnis yra tavo gyvenimas.

Man norėtųsi su jumis pabendrauti gyvai, ar tai įmanoma? (Zita Aš)
Įmanoma. Bet neužtenka tik norėti. Reikia parašyti laišką arba… Knygoje „Laimingi šunsnukiai“ esu parašęs, kaip man išėjo susidraugauti su norimais žmonėmis.

Kodėl žmonės jaučiasi nelaimingi, kol nepraranda tą, ką myli (Lina)
Tokia žmonių prigimtis, vadovautis emocijomis ir tik po laiko suprasti, kas iš tiesų įvyko. 

Iš kur tiek ramybės? (Laura)
Atsakymas: sunkus darbas ties emocijų valdymu bei mokėjimas jas priimti. Mindfulness + meditacijos. Žinojimas ko nori ir…

Kodėl kai kurie vyrai bijo prisiimti atsakomybę už žodžius ar veiksmus? (Valdonė Pundziūtė)
Mes galėtume kalbėti apie tai gan ilgai, bet nėra prasmės kalbėti apie kitų žmonių klaidas bei minusus. Nes esu kitoks. Man nereikia kitų žmonių pažadų, todėl retai nukenčiu nuo jų. Turiu mažai lūkesčių, todėl man yra gan sunku nudegti. Mėgstu prisiimti atsakomybę pats. Mėgstu žadėti pats sau. Todėk siūlau prisiimti atsakomybę pačiai. Kitaip tu visada būsi priklausoma nuo kitų žmonių.

Jeigu nori būti mylima, tuomet pamilk save.
Jeigu nori dovanų, padovanok sau dovaną.
Jeigu taip galvosi, greitai sutiksi žmogų, kuris bus sužavėtas tavimi. Šis žmogus dovanos tau dėmesį, o tu neprašysi nieko, nes pati susikūrei savo gyvenimą.

Kaip save priversti mokytis kalbų? (Zina Zina)
Turėjau analogišką problemą. Mokytis anglų užknisa. Bet nežiūrint į šį faktą, sugebu priversti save mokytis. Kaip? Praeitais metais nusipirkau bilietą į Niujorką. Paprašiau sekretorės, kad suderintų verslo susitikimus su anglakalbiais. Taigi, žinodamas apie susitikimus buvau priverstas mokytis anglų kalbos. Tai veikia. Tai ne viskas. Šiais metais su partneriu įkūrėme įmonę JAV. Tai suteikia kelias papildomas tonas motyvacijos. Tai užkūrė variklį, kuris vėl šlubavo, todėl kasdien skiriu laiko anglų kalbai. Jeigu tu neturi planų užsienyje, tau bus sunku mokytis. Todėl siūlau pagalvoti, kas priverstų tave tai darytimokytis. Nes anglų kalbos išmanymas suteikia labai daug naudos. Yra daugybė nuostabių knygų, kurių nerasi lietuvių kalba… Tai labai svarbu. Nežinodami kitų kalbų mes atsiliekame nuo viso pasaulio. Tai tiesiogiai susiję su sąmoningumo lygiu. Nes stipriausi išmintingo gyvenimo atstovai dalinasi patirtimi ne lietuvių, o anglų kalba.

Kuo daugiau atiduodi, tuo mažiau gauni. Kodėl? (Jurgita Brazauskienė)
Kartą vyrukas paklausė: „Aš taip stengiaus, atidaviau viską, bet mano buvusi manęs neįvertino. Vis dar tikiuosi, bet nežinau, ar verta laukti… Žinai, ką pasakiau jam? Mano žodžiai:
esi „santykių verslininkas“. Manau, kad turi iiiiiiilgą gerų darbų sąrašėlį, kuriame kažkodėl surašyti TIK TAVO GERI POELGIAI. Vargu, ar turi savo moters gerų poelgių sąrašą. Nes tu mėgsti nupilti į klozetą savo moters pastangas. Tu nuvertinai jos investuotą laiką. O savo investuotą laiką įvertinai. Nes tavo laikas brangesnis, ar ne? Todėl tau atrodo, kad ji davė tau mažiau nei tu. Taip elgiasi tik savanaudžiai. Jeigu ji tau rūpėtų, kalbėtum apie… Nepyk, bet tu esi supuvęs. Todėl tau iki altruisto kaip iki Saturno. Nori toliau vaidinti rūpestingą žmogų? Pirmyn! Bet tu toks nesi. Kitą kartą prieš užsidedant altruisto karūną, gerai pagalvok, ką ir kaip kalbi. Nes tavo kalboje nėra pozityvumo. Turi įprotį skųstis. Su tokiom savybėm toli nenueisi. Tik įsivaizduoti galiu, kiek pažeri jai kaltinimų per savaitę. Dešimt? Dvidešimt? Sakei, kad atidavei jai viską. Atidavei jai negatyvą, o tikiesi gerų emocijų? Rimtai, ką davei jai gero? Ar bent kažką gero jai atidavei? Stebuklams lengviau įvykti tuomet, kai santykius pradeda ŽMONĖS, o ne „santykių verslininkai“.    

Kaip padėti depresija sergančiam žmogui? Gražius, pozityvius dalykus kalbėti – yra viena, o sergančiam atrodo viskas kitaip (Renata Engelhardt)
Būna įvairių depresijos stadijų. Kad įvertinti situaciją, reikėtų nueiti pas psichologą. Jis patars.  Su depresija negalima žaisti, tai rimtas dalykas, kuriam reikia skirti laiko šiandien, o ne rytoj! Padėk užsiregistruoti kuo skubiau!

Kaip atsigauti po artimojo mirties? Nors mano močiutė mirė prieš 20 metų, niekaip negaliu ramiai gyventi, vis ateina liūdesys, kad su ja taip mažai buvau… Vos keletą kartų… (Aurelija Džiugaitė)
Deja, man įvyko panašiai. Būdamas Anglijoje sužinojau apie močiutės mirtį, močiutės, kuri labiausiai mane mylėjo. Bet mano močiutės mirtis suteikė man suvokimą, koks trapus yra gyvenimas. Tai privertė mane skirti daugiau laiko tėvams. Taigi, praradęs vieną žmogų, sugebėjau apsaugoti save nuo panašios kaltės. Tą gali padaryti ir tu. Bet man atrodo, tu jau būni su savo tėvais dažniau? Jeigu tai tiesa, tuomet už tai gali dėkoti tik savo močiutei. Ji pasirūpino tavimi. O dabar tavo užduotis rūpintis tais, kurie gyvi. Gerbk laiką su jais, ok? Ir nepyk, jeigu įžeidžiau ar kažką ne taip pasakiau. Norėjau tik gero.

Papasakok kaip tu sukūrei komandą, su kuria tau sekasi įveikinėti nustatytus tikslus? (Mindaugas Valeika)
Visi darbuotojai atėjo patys. Kaip? Savo svetainėse turėjau meniu punktą „karjera“. Gaudavau laiškus, kuriais naudojaus. Taip sukūriau komandą. Antras etapas: motyvacija. Bet motyvacija ėjo iš vidaus. Mano akys degė ir mano komanda tai matė. Štai kas yra svarbiausia.

Kaip skatinti pasitikėjimą savimi ir pradėti mylėti save tokią, kokia esi, nuo ko reikia pradėti? (Erika)
Kaip suprantu, tavo tikslas yra pradėti mylėti save? Tai yra tikslas. Prisiminkime, ką darė Arnoldas Švarcnegeris, kai norėdavo pasiekti tikslų. Arnoldas yra vienas iš mano mėgstamiausių įkvėpėjų, įrodęs, kad paprasti dalykai veikia. Pvz. Arnis norėjo laimėti čempionatą. Susirado koučerį (trenerį). Dar, jis norėjo pagerinti anglų kalbą (pats kilęs iš Austrijos), todėl susirado anglų kalbos mokytoją. Tiesa, Arnoldas neturėjo pinigų, bet jam pavyko susitarti dėl pamokų. Taigi, Arnoldas savarankiškai susirasdavo mokytojus. Nes su jais lengviau siekti tikslo. Šiuo atveju gali susirasti tikslų siekimo koučerį. Juk norą pamilti save galime vadinti tikslu?
Tiesa, nereikia pamiršti kitų įrankių, knygų, seminarų, online mokymų. Įsigilink į tikslų siekimo psichologiją. Pvz. 1.
Tiesa, kalbėjome tik apie meilę sau… O kaip gi su pasitikėjimu, kurio tu taip nori? Suprask, norą pasiekti didesnio pasitikėjimo reikia traktuoti kaip tikslą. O kaip pasiekti tikslo tu jau žinai… ką tik papasakojau tau 😉

Kodėl sako – mokaisi, mokaisi, o vis tiek miršti kvailas… Kodėl? (Saturnina Jurkuvenienė)
Atsakymą tu žinai. Jis banalus: kuo daugiau žmogus žino, tuo labiau suvokia, kad nieko nežino. Tai yra, kuo toliau į mišką, tuo daugiau malkų. Jau nekalbu apie santykių išmanymą… Ten yra ne tik malkų, bet ir daug surūdijusių vinių.

Labas Alexai. Aš turėjau daug draugų. Jie buvo su manim tol, kol aš rūpinausi jais (skambinau, klausinėjau, kaip jie laikosi, padėjau jiems), bet vieną dieną nustojau tai daryti. Ir dauguma nustojo bendrauti su manim, nes aš n… (Aurimas Razbadauskas)
Mano atsakymas bus piktas. Nepyksi? Taigi, turiu draugą, kuriam neskambinau jau tris mėnesius. Jeigu jis man neskambins… Neskambins… Neskambins… nekreipsiu į tai dėmesio… Paskambinsiu jam. Nes mano tikslas nėra būti šikna. Neskaičiuosiu, kiek kartų jis skambino man. Nes mano tikslas būti draugu, o ne turėti draugą.
Nežinau, ar supratai, ką noriu pasakyti, bet esmė tokia: tau nereikėjo nustoti bendrauti su savo draugais! Tu turėtum būti toks stiprus (emociškai), jog tau nereikėtų kitų dėmesio. Tu turi būti toks stiprus, jog norėtum dalintis dėmesiu su kitais. Mes nekalbam apie pinigus. Mes kalbame apie tavo gyvenimo misiją, į kurią įeina rūpinimasis draugais.

Kaip įtikinti žmogų, kad jis blogai elgiasi, nes dėl to kenčia ne vienas žmogus, tame tarpe ir vaikai?
(Elena Ivanova)
Pirmiausia reikia žinoti, ką blogo daro tas „blogas“ žmogus. Jeigu jis smurtauja, tuomet tikrai nėra ko kalbėti. Turi apie tai pranešti policijai. Jeigu bijai, parašyk į mano asmeninį paštą. O jeigu jis smurtauja psichologiškai, tuomet turiu kitą pasiūlymą: tapk žmogumi, kuris įkvepia geriems darbams! Galbūt tau atrodo, kad tu jau esi toks žmogus, bet dažnai tai būna klaidinga nuomonė. Deja, kol kas tavo veiksmai + gyvenimo pasiekimai nėra tokie akivaizdūs, kad tas piktas žmogus užsigeistų mokytis tavo gyvenimo būdo. Tai yra tiesa, kurią reikia priimti. O gal klystu? Tuomet paprašyk to pikto žmogaus, kad įvardintų savo autoritetą. Vargu, ar jis pasakys, kad tu esi jam autoritetas… Beje, įdomu tai, kad „blogi“ žmonės retai susimąsto apie savo blogį. Dažnu atveju jie galvoja apie tai, kaip pakeisti mus, tave, mane. Tai ironiška. Gaunasi, kad mes norime pakeisti juos, o jie nori pakeisti mus. Ir jie, ir mes bandome tai padaryti, nors patys žinome, kad žmogus pasikeis tik tuomet, kai pats to norės. Todėl laimės ne tas, kas pakeis kitą žmogų, o tas, kuris nuspręs pakeisti save! Nes pakeitę save mes galim įkvėpti daugiau asmenų, o ne tik tą piktą žmogelį :).

Žinau, mano žodžiai gali skambėti keistai, ypač jeigu matai vaikų skausmą. Todėl norisi greito sprendimo. Norisi vožtelti tam „blogam“ žmogui per galvą (psichologiškai, ar net fiziškai už jo „darbelius“). Tačiau kas mes būsime po tokių veiksmų?

Taigi, visada reikia pradėti nuo savęs. Todėl siūlau: pradėk pokyčius. Verta. Nes tavo pokyčiai įkvėps vaikus ir tavo pažįstamus. O taip, tegul jie žavisi tuo, koks nepalaužiamas žmogus tu esi! Įrodyk, kad esi virš patyčių, psichologinio smurto! Tegul tavo darbai apsupa tave gerais žmonėmis, kurie nori būti šalia tavęs – mokytis iš tavęs. Ir tegul tas piktas žmogus užsimano tavo sėkmės. Jeigu tau pavyks, pikčiurna paklaus tavęs: „Mmmmhmmm, ką tu padarei? Kas įvyko, kad pasikeitei?“ 
(Šis patarimas išbandytas asmeniškai!)

Ką daryti, jei stengies viską daryti, kad sektųsi ir Tau vis tiek nesiseka?
(Modestas Pikeris)
Kas tau yra sėkmė? Kai tave supa daug moterų? Kai turi daug pinigų? Kai sekasi? Kas sekasi? Kiekvienas žmogus susikuria savo asmeninį supratimą apie sėkmę. Todėl vieni skundžiasi dėl nepakankamos sėkmės, nors gyvena Monake, o kiti teigia, kad yra sėkmingi, nors gyvena lūšnoje, viename iš Indijos kaimų… Kaip supranti, sėkmės suvokimas priklauso nuo vertybių, kultūros, ir t.t. 
O mano nuomone… Tikiu, kad sėkmė koreliuoja su dėkingumu. Kodėl? Matai, esu dėkingas pasauliui. Todėl manau, kad nėra didesnės sėkmės už galimybę gyventi. Kitais žodžiais, TU NEGALI BŪTI NESĖKMINGAS, JEIGU VIS DAR ESU GYVAS. Tai yra, jeigu tavo plaučiai veikia, tai reiškia, kad tau sekasi.
Suprask, tai ko tu nori, tėra priedas, prie tavo gyvenimo, kurį gavai dykai, nes buvai sėkmingas žmogus!
Tai ne viskas. Tau pasisekė, kad gimei šiame kompiuterizuotame amžiuje, kuomet tavo šalyje nėra karo. Tu nesi sėkmingas? Ar tikrai? Gal nori nuvykti į kraštą, kur vyksta karas? Pabūk ten, pažiūrėk, kaip žmonės gyvena!
Tai ne viskas. Jeigu būtum gimęs prieš 1500 metų, gal būtum vergas? Kas žino… Bet dabar tu esi laisvas! 

Galėčiau vardyti, vardyti, vardyti… Nes tavo sveikata nėra tokia jau bloga… Tai irgi yra sėkmė… Ar žinai, kiek žmonių serga įvairiomis ligomis? Esu įsitikinęs, susirgęs sunkia liga, tu pasakytum sau: kodel man taip atsitiko? Kaip būtų gera, jeigu nesirgčiau, būtų nuostabu!
Taigi, džiaukis tuo, ką turi! Nes tu JAU ESI SĖKMINGAS!
Neseniai mano pažįstama susirgo vėžiu. Kalbu apie Inga Stasiulionyte. Ji parašė apie tai kelis straipsnius (nuoroda). Ji myli gyvenimą ir yra dėkinga už tai, kad vis dar yra gyva. Nors ji turi vėžį, ji yra dėkinga už viską, ką patyrė ir patirs. Gerbiu tokius žmones kaip ji – žmones suvokiančius, kad didžiausia sėkmė yra BŪTI GYVU ŽMOGUMI.

Kai tau bus sunku, prisimink, kad nėra nieko brangesnio už tai, ką turi – kalbu apie tavo gyvybę!

Nes tavo gyvybė kainuoja daugiau už namą, automobilį.

Tavo gyvybė kainuoja daugiau už nerimą, abejones…

Tavo gyvybė kainuoja daugiau už kitų plepalus apie tave.

Todėl kai pateksi į blogų minčių liūną, prisimink: tu gimei ne tam, kad kentėtum! Tu gimei su daug svarbesniu tikslu, kurį suprasi tik tuo atveju, jeigu GYVENSI VISU 100 PROCENTŲ!

Kaip reikėtų bendrauti su žmogum, kad iš tavęs „neišsiurbtų“ pozityvo, gerų minčių ir entuziazmo, ir toliau išliktum toks, koks esi? (Luka Skauranskaitė)
Luka, nepyk, bet tavo klausimas negatyvus. Žinau, tu nenorėjai to, tačiau šiuo metu siurbi mano energiją. Bet aš nenoriu tavęs atsikratyti. Priminsiu tau ištrauką iš knygos „Revanšas“: „Gera mylėti pasaulį labiau nei jis myli tave. Gera dalintis su kitais geromis emocijomis. O taip, gera atiduoti visą save žinant, kad atidavęs viską, vis tiek turėsi per daug!“
Dar sykį prisiminkime tavo klausimą: „Kaip reikėtų bendrauti su žmogum, kad iš tavęs „neišsiurbtų“ pozityvo, gerų minčių ir entuziazmo, ir toliau išliktum toks, koks esi?“
Atsakymas: leisk jiems siurbti tave. Pabūk donoru. O jeigu neturi energijos – pasigamink!
Pakeisk mąstymą ir tapk stipriausia asmenybe (emocionaliai). Padaryk tai ir niekas negalės iščiulpti tavo energijos. Nes jos bus per daug!
Plius, nepamirškime Motinos Terezės. Ji padėdavo tūkstančiams, nes toks buvo jos gyvenimo tikslas. Tarp žmonių, kuriems ji padėjo, buvo nemažai emocinių vampyrų, bet ji dėl to nesijaudino. O koks tavo gyvenimo tikslas?

Быть или не быть? Ирина
Atsakymas: būt + būti + būti.

Kas yra normalus žmogus? Nemažai žmonių sakė, kad aš nenormalus, laiko save protingesniais už mane… (Mantas Rastenis)
Mantai, žmonės mėgsta dalintis diagnozėmis. Toks yra jų hobis. Darydami tai, jie jaučiasi svarbesni. Bet žiūrėk į tai su sarkazmu. Suprask, autsaideriai (tu ir aš), esame neatsiejama visuomenės dalis. Pažiūrėk tokius filmus kaip „Kovos klubas“, „Matrica“. Tie, kas eina prieš sistemą visuomet bus įdomesni už pritampančius prie daugumos. Niekas negali pakeisti šių dalykų. Todėl turiu tau tik vieną patarimą, kuris nesikeis per amžius: Kai kas nors pasakys, kad esi nesveikas arba keistas, padėkok už komplimentą, nes šiuolaikinėje visuomenėje būti normaliu, reiškia būti šablonu (tokiu kaip visi)…

Kodėl vieni jau gimsta su marškinėliais, o kiti – be jų?! (Janina Netherton)
Nesu matęs, kad kažkas gimtų su marskinėliais. Kiek esu matęs, žmonės gimsta nuogi :). Suprantu, kalbi metaforomis, tik tai nekeičia situacijos; angelų nebūna ir likimo nėra.
O jeigu tiki likimu, tuomet reikėtų gerai pagalvoti, ar verta.

Įsivaizduok, kaip ponas likimas padovanoja tau maišą pinigų. Bet kam tie pinigai, jeigu neturi tikslo nuveikti prasmingų darbų?

O gal manai likimas gali tau „perduoti“ norą pagelbėti žmonėms? Atsakyk, kaip žmonės tampa gerais? Ar gerumas yra likimo reikalas? Ar likimas gali perprogramuoti tavo mąstymą + įdiegti tau atjautos ir įskiepyti prasmingas vertybes?

Ar esi girdėjusi apie Gandį? Jam nereikėjo pinigų, kad būtų geru žmogumi. Gandis buvo senukas, kuriam rūpėjo Indijos likimas… O marškinius jis sau pasisiuvo pats… Jis pats gaminosi rūbus ir… Jis pakeitė savo mąstymą, savo vertybes… Jis turėjo valios… Jis turėjo viziją. Jis turėjo noro. Kalbu apie rezultatus nešančius ingredientus, kuriuos galime ir turime pasigaminti patys!

O taip, likimas yra bejėgis prieš valią ir TROŠKIMĄ nuveikti daugybę gerų, prasmingų ir reikšmingų darbų!

Perdegimo sindromas. Kaip sau padėti? (Lina Linkaitė)
Dėl perdegimo sindromo siūlau pasidomėti Eugenijumi Laurinaičiu. Aplankykite jo kursus. Kartą buvau pakviestas į jo renginį ir galiu pasakyti, kad ši informacija yra super reikalinga. Pasidomėk jo pasirodymu čia! Rekomenduoju! Jau užsisakei bilietą? Nežinai, kas jis yra? Paskaityk vieną iš jo straipsnių: 1.

Kaip atsikratyti žmonių su neigiamomis informacijomis? Aš jau pavargau nuo jų. (Gražina Krinicinytė)
Žmonės dažnai užduoda panašius klausimus. Visada atsakau taip pat. Mano nuomone, atsikratyti žmonių yra gan kvaila, neprotinga ir savanaudiška. Parašiau apie tai straipsnį čia: www.monaco.lt/ar-verta-atsikratyti-zmonemis
Paskaityk. Dėkui už klausimą! 

Koks klausimas jus labiausiai prajuokino? (Rita Rimselienė)
Vienas iš jų: kodėl neturiu klausimų . Klausimo autorė: Asta Sateikienė.

Kaip rasti harmoniją tarp antros antros pusės ir savo norų bei tobulėjimo kelio? Mane pradėjusios gąsdinti mano svajonės, nes jose nėra žmogaus su kuriuo gyvenu jau 8 metų. Jis nenori gyventi prie jūros, nenori keliauti, mano veikla ne jam… (Ilona)
Ilona, tu žinai atsakymą. Tačiau tu nesiryžti pasielgti tinkamai. Noriu pagelbėti tau, todėl padovanosiu tau geriausią patarimą. Tai bus patarimas, kuriuo turi naudotis kasdien: www.monaco.lt/deimantinis-patarimas

Sveiki. Dažnai aš bijau išreikšti savo nuomonę ir ypač, kai ji skiriasi nuo pašnekovų. Savo vaikams bijau pasakyti, kas man nepatinka. Tiesa, mano vaikai jau suaugę žmonės.
(Daiva Andriukaitienė)
Manau, kad tu meluoji sau. Juk ne visada tyli 100%? Tik galbūt norėtum dažniau? Bet ar reikia? Viskame reikia pusiausvyros, todėl nereikėtų persistengti. Todėl, mano nuomone, viskas yra gerai. Vaikai išaugo – atėjo laikas skirti laiko sau! O kai pamatysi vaikus, pasakyk jiems ką nors gero. Mokykis matyti pliusus – velniop minusus!

Kaip nesigailėti dėl savo klaidų ir negraužti savęs? (Snieguolė Grigonytė)
Snieguole, ar žinai, kas yra Alanas Vatsas? (Vieną iš jo lekcijų gali rasti čia.) Jis yra parašęs knygą „Nesaugaus gyvenimo išmintis“ („The Wisdom of Insecurity“). Nuostabi knyga. Ji padės suprasti poną nerimą. Mmmm…

Tiesa, tuoj pratęsime temą apie nerimą ir nežinomybę!

Turiu baimę, bijau, kad gyvenimas prabėgs beprasmiškai. Atrodo, kad kažko trūksta. Nenoriu nugyventi gyvenimo, kaip standartinis homo sapiens. Taigi, kaip išsiaiškinti, kas neduoda ramybės? (Mindaugas)
Mindaugai, kalbi apie nežinomybės jausmą ir… Tai natūrali būsena. Gali šį jausmą vadinti sielos šauksmu, kuris nuolat bando priminti tau apie tai, kaip svarbu nuveikti kažką gero. Be šio jausmo, tu gulėtum išvertęs pilvą, negalvodamas apie prasmingus darbus. Šis jausmas padeda tau judėti pirmyn! Todėl būk jam dėkingas, žmogau! Suprask, be šio jausmo, tu neieškotum atsakymo! Beje, šį jausmą jaučiu ir aš. Bet aš jo nenoriu atsisakyti. Atvirkščiai, didinu jį. Kuo didesnis šis jausmas, tuo daugiau žmogus nuveikia reikšmingų darbų – prisimink tai!
(Svarbu: šis ir kiti atsakymai bus atnaujinami, todėl sekite įvykius!)

Kaip nenuvilti savęs ir kitų? (Aldona Kuncienė)
Gali būti, kalbi apie klaidas. Deja, mes negalime išvengti klaidų. Kartais gali pasielgti neapgalvotai, o žmogus vis tiek nusivils. Arba gali pasirinkti sprendimą, kuris, tavo nuomone, yra teisingas, bet po 15 dienų susivokti, kad tai buvo klaida. Kita vertus, klaidų nebūna. 1. Reikia suvokti, kad nusivylimai ir klaidos dažnu atveju suartina mus. 2. Nuskambės keistai, bet nusivylimai praturtina mūsų gyvenimą. Be klaidų ir nusivylimų nevertintume to, ką turime. 3. Klaidos suteikia mums daug patirties (jeigu iš jų mokomės).

– Alex, siūlai daryti daugiau klaidų? Tu nesveikas? – pareikš mane sekantis kritikas, kuriam patarsiu perskaityti knygą, pavadinimu „Kas nenužudo mūsų!“ (Stephen Joseph).
Knygos idėja žvėriškai paprasta. Knygos manymu, traumos ir gyvenimo smugiai yra puikus maistas sėkmei, laimei ir t.t. Ši knyga apima naują mokslą: „Psichology of post traumatic growth“. Ši knyga nėra apie fizines traumas. Ši knyga yra apie psichologines traumas! Tokių knygų yra daugiau – Pasidomėkite!!! O jeigu netikite knygomis, tuomet pasidomėkite praktikomis ir realiomis istorijomis, pateiktomis APA (American psychological association) puslapyje! Velniškai įdomi ir naudinga nuoroda.

Taigi, mėgaukis gyvenimu!
Ir.
Nebijok iššūkių bei klaidų! 
Prisimink:
Jeigu tu nepasimokysi iš klaidos – ji taps blogu prisiminimu, kuris vilksis paskui tave visą gyvenimą, bet jeigu pasimokysi, tuomet KLAIDA TAPS NAUDINGA PATIRTIMI! Taigi, tik nuo tavęs priklauso, ko turėsi daugiau – patirties ar naštos!!!

Todėl kitą kartą susidūrusi su klaidomis, pasistenk iš jų išspausti daugiau naudos!!! O taip, tegul klaidos tampa tavo laiptais į sėkmę!!! O nusivylimai tegul tampa nebaisūs! Yeeeee!!!

Kaip būti nepalaužtai gyvenimo, atskirti tikrus žmones nuo apgavikų. Lina Černiauskaitė
Pagalvok, kiek kartų apgavai save? Kiek kartų žadėjai skirti sau daugiau laiko, bet… Pavyzdžiui, niekas nėra apgavęs manęs daugiau kartų, nei aš pats… Suvokęs tai, nustojau bijoti kitų žmonių apgaulės… Taigi, siūlau susitelkti į save. Laikykis pažadų, kuriuos davei sau. Tu žadėjai sau būti stipria moterimi, taigi pirmyn! Tapk tokia moterimi! Nustebink tave supančius žmones!
Kita vertus… Ką iš tavęs galima pavogti? Laimę? Kiek jos turi? Turėk tiek daug, kad visas pasaulis galėtų pavogti, o tau vistiek liktų!

Pasidomėk knyga: „Mergyt, atmerk akis!“ (Rachel Hollis). Knygos šūkis: „Gana tikėti melu apie tai, kas esi – tapk tuo, kuo norėtum būti.“ Pop knyga, bet čia yra pakankamai pozityvios energijos, kurios tau reikia.

Kokiose srityse patartum kurti verslą, kuris turėtų pasisekimą? (Saulius Gadisauskas)
Jeigu Facebook’ą kurtų ne Zuckerbergas, vargu, ar jis būtų sėkmingas. Tais laikais buvo panašių projektų, bet pavyko tik jam. Viskas priklauso nuo užsispyrimo, užsidegimo, noro dirbti ir gilintis į esmę. Prieš daugiau nei 13 metų sukūriau web dizaino studiją. Konkurentų turėjau daug. Jie kritikavo mane, tačiau darbo turėjau. Nes dirbau neatmestinai. Dirbk neatmestinai ir tu būsi sėkmingas. Be meilės klientams – niekur! O taip, duok savo klientams daugiau, nei jie tikisi ir jie sugrįš. Svarbiausia, nepamiršk reklamuoti savo produktų. Naudokis socialiniais tinklais. Surask mane, kas žino, gal tapsiu tavo patarėjų socialinės reklamos klausimais. Tai būtų didelis pliusas.

!!!

P.S. Klausimų buvo daugiau nei tikėjausi, todėl į visus nespėjau atsakyti. Bet laikui bėgant… Mmmmmm! Tik duokite man laiko ir apsilankykite čia dažniau. Atsakymai bus nuolat papildomi, todėl į visus atsakymus reikia žiūrėti kaip į „darbinį variantą“. Tai nėra blogai, todėl, kad jūs turite laiko padaryti atsakymams įtaką. Komentaruose galite papildyti klausimą arba pasidalinti patirtimi. Dėkui ir AČIŪ 16 kartų! Tegyvuoja Feedback’as!

5 Komentarai

 1. Saturnina

  2020-07-19 at 23:19

  Aciu Alex uz atsakyma. Tikslus ir konkretus- tikrasJeigu pradziioj ziurejau kazkiek skeptiskaI I tavo rasinius, kuo toliau, tuo labiau domiuosi- vadinasi yra ka dar mokytis! Nors ir mirsim kvaili😀 bet gyvensim idomiau👍 Aciu!Sekmes!

 2. Luka

  2020-07-19 at 23:50

  Dėkui ir Ačiū,labai pozityvios Jūsų mintys,net susimąsčiau, tikrai padėjote,stengiuosi pakeisti savo mąstymą.Mano gyvenimo tikslas-mėgautis gyvenimu,kiekviena diena,išpildyti savajones ir turiningai leisti laiką.Dar kartelį Ačiū Ačiū Ačiū, už pasidalintas mintis 😉 😊👍!!!

 3. Anastasija

  2020-07-20 at 20:27

  Labai buvo įdomu skaityti kitų žmonių klausimus ir Jūsų atsakymus. Labai daug naudingos informacijos. O labiausiai patiko atsakymas į klausimą „kuo daugiau atiduodi, tuo mažiau gauni“. Ačiū, kad dalinates gyvenimo patirtimi.

 4. Mindaugas

  2020-07-21 at 20:11

  Apie beprasmiškumą ir nežinomybės jausmą, man tikriausia kitaip ,tai veikia, nei tau Alexai, aš gerų darbų nedarau ir šis jausmas nepadeda judėti į priekį. Atsakymų ieškau knygose, apmąstymuose. Gyvenimas yra nusistovėjas. Mažai laiko turiu galvoti apie kažką naujo, nes daug energijos tiek protinės, tiek fizinės palieku darbe.

 5. Siulau Darba

  2021-07-19 at 11:11

  Labai įdomu, ačiū už pasidalinimą!

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt