Susisiekite su mumis

Ar galima kalbėti apie laimę karantino metu? (KAS YRA LAIMĖ)

95
Komentarai

(p.s.: šis straipsnis nėra tik apie laimę, bet ir apie dabartinę padėtį, ligas, virusus ir… )

Laimę galima pavogti, atiduoti, atidėti, nužudyti, atstumti. Su laime galima pasimylėti. Deja, mažai kas sugebėjo tai padaryti. Tai ne viskas. Laimę galima padauginti iš daugybės kartų, kas suteiks tau palaimą arba ekstazę. Laimė gali išskirti žmones, suteikti sparnus arba užtemdyti iliuzija tavo akis – neva viskas yra gerai, nors tai netiesa. Kitais žodžiais sakant, laimė yra visokeriopa, todėl žmonėms sunku susitarti dėl šio žodžio konkrečios reikšmės. Pavyzdžiui, pabandyk paklausti savo tėvų, kas jiems yra laimė. Arba paklausk manęs, kas man yra laimė…

Paklausk Nausėdos: „Kas Jums yra laimė, gerbiamas Prezidente?“

Ką jau kalbėti apie kaaaatinėlį… Kas jam yra laimė?

Bet būkime dar kūrybiškesni – užduokime šį klausimą Terminatoriui!
Jis atsakytų: I’ll Be Back, Therefore I Am

O kas jeigu užduotume šį klausimą Korėjos diktatoriui?

Jis atsakytų: „Padaryti gera savo žmonėms!“

Taigi, vienas, siekdamas laimės, apriboja kitų laisvę, o antras siekia laimės linkėdamas kitiems gero. Penktas siekia laimės per verslą, o kitas, per santykius…

Atkreipk dėmesį į aukščiau esantį paveikslėlį, kuriame pavaizduota porelė. Nors jie siekia vieno dalyko, nutolsta vienas nuo kito, nes tikslo siekia skirtingais būdais. Ir kažkas iš protingesnių už Alex Monaco pradės kalbėti apie pasekmizmą ar absoliutizmą, ir kitus retai naudojamus terminus, kas inicijuos šį sakinį: kol genijai plepa sudėtingais terminais, žmonės vis dar kenčia!!! (Todėl apie sudėtingus dalykus kalbėsim vėliau.)

SKIRTINGOS BARIKADŲ PUSĖS.

Skirtingi to paties tikslo siekimo metodai nubloškia žmones į skirtingas barikadų puses, kas suteikia žmonių gyvenimui būtent tiek chaoso, kiek jie turi šiandien, kas užtikrina ginčus, nesusipratimus bei nesusikalbėjimus, todėl būtų visai neblogai, jeigu žmonės pagaliau suprastų, kas vyksta, ar ne? Kad tai įvyktų, reikia išdėlioti viską į savo vietas. Pasinerkime į žodį „laimė! Facebooke paklausiau savo skaitytojų, kas jiems yra laimė. Gavau virš 1000 atsakymų (apklausos nuoroda). 

Didelė dalis žmonių teigia, kad laimė – kai esi sveikas pats ir sveiki tavo artimieji. Tačiau atrasta ir kitokių laimės apibrėžimų.

Pvz.:

  1. Pabusti ryte nevienam.
  2. Kai kas nors pasako „pagaliau aš tai supratau“ per mano matematikos pamoką. 
  3. Grįžus namo nusisegti liemenėlę.
  4. Kai man kas nors kasa nugarą…
  5. Kai užsimirštu skaitydamas gerą knygą ar žiūrėdamas įdomų serialą.
  6. Laimė – kai šaldytuvas pilnas ir indai suplauti. 

KĄ APIE LAIMĘ MANO OKSFORDAS IR….

Oksfordo žodynas apibūdina laimę kaip malonumo jausmą arba pasitenkinimą.

Wikipedia teigia: „Laimė yra teigiama emocija, emocijų spektras, jausmas ar būsena, pasireiškianti įvairiais jausmais – pasitenkinimu, ramybe, dvasine pusiausvyra, džiugesiu, dideliu, jausmingu džiaugsmu. Tai gyvenimo pilnatvės subjektyvus jausmas, kuris kyla tenkinant dvasinius pažinimo, bendravimo, estetinius ir fiziologinius poreikius, tai idealybės ir esamybės faktinis ar įsivaizduojamas atitikmuo. Laimė susijusi su gyvenimo tikslo ir prasmės klausimais.

Prašau atkreipti dėmesį, kad Wikipedijos ir Oksfordo apibrėžimuose yra vartojami tokie žodžiai, kaip jausmas, emocija…

O taip, mes priėjome prie esmės…

FACEBOOKININKŲ, OKSFORDO KOKTEILIS.

Jeigu suplaktume FB lankytojų bei filosofų žodžius, gautume galingą emocinį kokteiliuką.

Taip, kalbu būtent apie emocinį kokteiliuką, juk įsigilinę į žmonių norus išsiaiškiname, kad jie nori emocijų. O jeigu dar kruopščiau nuvalysime sąmonės filtrą (kuris yra padengtas standartiniais, visuomenės pakištais įsitikinimais), pamatysime dar ryškesnį vaizdelį: žmonės trokšta išsimaudyti įvairių jausmų bei būsenų vandenyne. Jie nori geresnės nuotaikos + saugumo jausmo + malonumo (kai kurie to siekia per pramogas) + susijaudinimo, ekstazės, malonių patirčių ir… ir… emocijų + emocijų + emocijų.

KO IŠ TIESŲ NORI ŽMONĖS?

Kai žmogus sako, kad nori išsimiegoti, jis nori ne lovos, o jausmo, kuomet jis jaučiasi išsimiegojęs. Kai kažkas bando užsimiršti skaitydamas gerą knygą arba žiūrėdamas įdomų serialą – jis nori ne serialo arba knygos – jis nori jaustis geriau. Taigi, įsigilinę į kiekvieno žmogaus tikslą, nuodugniai išnagrinėję motyvus, mes pamatytumėme visai kitas prasmes. Nes žmonės nesiekia nieko kito, išskyrus norimų būsenų, net serijinis žudikas siekia ne žmogžudysčių, o keistų pojūčių kratinio, ir jeigu jis mokėtų jį patirti be žudymo, tuomet jam nereikėtų žudyti. Kažkas ims teigti, kad nusikalbu, tačiau paskutinė mintis nėra mano. Todėl atsargiau su kaltinimais! Esmė: tu gali liepti savo smegenims sugeneruoti bet kokią emociją, jausmą, būseną gali tai padaryti dabar, žiūrėdamas į šį ekraną. Arba gali tai padaryti ir po dešimties metų.

Tai priklauso tik nuo tavęs.

Kažkas ims teigti, kad liepti sau patirti dar vieną laimės akimirką yra neįmanoma, bet mokslininkai jau seniai įrodė, kad smegenys nejaučia skirtumo tarp to, kas yra realybėje ir tarp to, ką tu įsivaizduoji. Taigi, tu gali įsivaizduoti, kad jau turi tai, ko nori ir jaustis nuostabiai, taip, lyg iš tiesų būtum pasiekęs to dalyko/tikslo/noro, apie kurį taip svajoji. Tai yra faktas. Jeigu tu netiki mokslininkais, gali pasidomėti Youtube esančiais filmukais. Pavyzdžiui, yra toks įdomus kanalas pavadinimu Actualized“, kurį veda charizmatiškas vyrukas. Vienoje iš laidų jis išsamiai nagrinėja laimę (nuoroda). Pasidomėk jis išsamiai paaiškina, kaip „gražiai žmonės save apgaudinėja, manydami, kad pasiekę kažkokio vieno tikslo, jie taps super laimingi, tačiau gan dažnai pasiekę tikslo suvokiame, kad gavome ne tai, ko tikėjomės… 

KODĖL PASIEKĘ TIKSLŲ MES JAUČIAMĖS PRASČIAU NEI TIKĖJOMĖS?

Įsivaizduokime, kad tu suradai vyrą. Santykiai slysta lyg sviestu tepta. Paaaaaaaaaaaa! Po kurio laiko jūs nusprendžiate gyventi kartu. Jūs miegate kartu… Būnate kartu vakarais ir savaitgaliais… Bet vieną dieną jis aptinka tavo Facebooke susirašinėjimą su senu klasioku. Tu suvoki: mano meilė yra pavydo maišas…

Kitą dieną, virtuvėje, tu sulauki dar vienos atominės bombos sprogimo…

Jis rėkia: Tu mane apgavai, apgavai!!!

Santykiai tampa nepakenčiami…

Taigi, jis ima tave terorizuoti…

Tarp jūsų kyla įtampėlė

Nors norėjai saugumo, gavai priešingą jausmą. Todėl, užuot norėjusi pabusti su šiuo žmogumi, tu imi svajoti apie dieną, kai pabusi lovoje viena…

Kitą kartą, kai tavęs paklaus, kas yra laimė, tu jau nerašysi šio sakinio: Laimė man reiškia pabusti ne vienai“. Kadangi jau turi daugiau patirties, tu sakysi: „Norėčiau pabusti ryte viena.

Taigi, tavo savijauta priklauso nuo nuolat besikeičiančių taisyklių, pagal kurias leidi sau jaustis gerai. Tu nuolat redaguoji laimės taisykles, bet rezultato nėra tu vis dar jauties prastai. Kadangi tavo laimė priklauso nuo nuolat besikeičiančių standartų (kuriuos tu pati nuolat keiti savo noru), tavo emocijos tampa nevaldomos ir…

Kiekvieną kartą keisdama taisykles jas apsunkini.

Kai buvai maža, tau tereikėjo prasiskverbusių pro užuolaidas saulės spindulių…

Kai buvai maža tau tereikėjo pabusti ryte ir tu jau šypsojaisi… Tai buvo labai seniai, kai dar nemokėjai padidinti barjerų, per kuriuos peršokusi leistum sau būti laiminga…

Alex, koks tavo pasiūlymas? nutrauks mano monologą skaitytoja… Turiu atsakymą: vienintelis sprendimas būtų atskirti emocijas nuo tikslų!

Kartoju: vienintelis sprendimas atskirti emocijas nuo tikslų!

TEGUL EMOCIJOS PRIKLAUSO NE NUO TIKSLŲ, KURIŲ SIEKI, O NUO MOKĖJIMO KURTI EMOCIJAS!!! EMOCIJŲ FONTANAS

Ar kažkas yra matęs vaiką, kuris mindamas dviračio pedalus gauna daugiau laimės už Miką Hakineną?

Pats toks buvau! Matai, vaikams žymiai lengviau pavyksta gauti tas pačias emocijas, kurių nepavyksta gauti suaugusiems. Kodėl taip vyksta? Vaikai dar neišmoko blokuoti emocijų, todėl jos veržiasi lyg fontanas, bet kai paūgėja, jie tampa tikromis nuobodybėmis…

O taip, kai suaugau iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilgą laiką buvau liurbis ir mano savijauta priklausė nuo to, ką apie mane mano kiti. Norėjau patikti žmonėms. Norėjau daugiau pinigų, kad galėčiau LEISTI pasakyti sau: aš pasiekiau tikslo ir dabar esu LAIMINGAS. Bet mano tikslai nuolat keitėsi, todėl nespėjęs pasiekti vieno tikslo nuspręsdavau siekti kito ir dar kito…

Iš žiurkių rato iššokau tik 2014-ais.

Pamenu, kai pirmą kartą nuoširdžiai tariau sau šiuos žodžius: mano gyvenimas jau yra nuostabus.

Tai įvyko tik todėl, kad atskyriau tikslus nuo emocijų.

Taip, buvo sunku, bet sugebėjau prisijungti prie ramybės + palaimos šaltinio! Tegul užsikruša alkoholio prekeiviai! Tegul bankrutuoja narkotikų platintojai! Tegul ***** „suteikiantys sparnus“ energetiniai gėrimai! Taigi, esu čia tam, kad pasakyčiau tiesą: tavo emocijos priklauso tik nuo tavęs! Mes patys galim pažadinti nuostabias emocijas padaryti tai kada tik norime!

Kvaily, idiote Alex’ai, tu nieko naujo nepasakei pareikš piktas kritikas. Turiu atsakymą: jeigu nieko naujo nepasakiau, tuomet kodėl tu vis dar nevaldai savęs? Kodėl dalinies tik negatyvumu? Žinau, kodėl tu esi nelaimingas, brangus troli… Aš irgi toks buvau… O taip, negatyvumo šaltini, blogų komentarų kūrėjau, kai buvau tavo amžiaus, manyje gyveno gremlinas – vidinis balsas, norintis turėti ne tik 3D akinius, bet ir įrangą, kurios pagalba galima būtų stebėti kaip nuo mano piktų komentarų kenčia kitoje monitoriaus pusėje esantis žmogus…

VIDINIS GREMLINAS.

Kažkada many gyveno gremlinas…

Gremlinas vertė mane daryti oralinį TV laidų ir serialų kūrėjams, nuo kurių priklausė mano savijauta. Ne TV pultelis priklausė man, o aš priklausiau jam…

Skirdamas laiko tuščioms pramogoms, kurios suteikdavo man trumpalaikį pasitenkinimą,  prarasdavau laiką, kurį galėjau skirti emocijų valdymo mokslams. Kadangi nežinojau, kaip dalintis su žmonėmis geromis emocijomis, jie bėgdavo nuo manęs kuo toliau, todėl tais laikais su manimi leisdavo laiką tik dvi seserys bespalvė nuotaika ir pilka širdgėla. Todėl slaptai troškau, kad kažkas vožteltų man per sumautą makaulę, kad nustočiau varvinti seiles žiūrėdamas į ekrane judančius paveiksliukus ir pagaliau išmokčiau jaustis gerai, nepriklausomai nuo to, ar turiu rankose butelį, ar TV pultelį. O taip, norėjau būti pozityvumo šaltiniu, laimės fontanu, aplink kurį renkasi daugybė žmonių, norinčių mano dėmesio! Troškau išmokti jaustis gerai be priežasties ir… 

Alex, nesuprantu… Jeigu moki jaustis gerai savaime, TUOMET KOKIŲ GALŲ SIEKTI TIKSLŲ? Jeigu nereikia pinigų ir daiktų, tuomet gali išversti bambą ir sėdėti, kaupti lašinius? nustebs kažkas! Turiu atsakymą! Siekti tikslų reikia ne tam, kad kažkada pasijustum geriau siekti tikslų reikia dėl to, kad jau moki mėgautis gyvenimu! Kodėl taip sakau? Matai, kai tavo savijauta ir nuotaika priklauso tik nuo tavęs, tuomet tu nebijai rizikuoti! Suprask, tau nereikia atsisakyti turtų arba daiktų, bet gali jų siekti jau būdamas patenkintas savo gyvenimu! Kitaip tariant, tegul materialūs dalykai būna priedu, o ne priklausomybe. Kol vieni siekia pinigų tam, kad pasijustų gerai, kiti dalijasi gėriu su kitais, nes jau jaučiasi gerai.

SUMAUTAS HEDONISTAS TU, ALEX, NORI JAUSTIS GERAI SAVAIME? TU DEKADENSO IŠGAMA, SIŪLAI KAIFUOTI, KOL KITI KENČIA?! pareikš kažkas! Juk kalbant apie pasitenkinimą bei malonumus, visuomet atsiras žmonių, kurie mano, kad gerų emocijų siekia tik hedonistai. Tokie kaltinimai sujaukia norą mokytis emocijų valdymo meno. Bet tai nepagrįsti kaltinimai, žmonių, kurie neįsigilino į šį straipsnį! Taigi siūlau nesispjaudyti kaltinimais ir 3 kartus perskaityti toliau esantį tekstą!

KODĖL ŽMONĖS BIJO JAUSTIS GERAI BE PRIEŽASTIES

Suprantu, tai opi tema, juk šiame pasaulyje yra daug svarbesnių dalykų už asmeninį pasitenkinimą, malonumus, todėl visuomet atsiras žmonių, kurie mano, kad gerų emocijų siekia tik hedonistai. Taigi, kartais už norą išmokti valdyti emocijas yra smerkiama. Netiki? Pabandyk apie tai pakalbėti su bažnyčios atstovais! Dievo tarnai abejoja, ar verta mokytis jaustis gerai be Dievo leidimo! Bet turiu savo nuomonę apie tai, todėl prisiklijavęs prie savo kaktos užrašą „sveiki aš esu sumautas hedonistas, pridursiu: siūlau mokėjimą jaustis gerai kada tik nori, nepamirštant apie svarbiausias ir reikšmingiausias vertybes! O taip, siūlau nestandartinį vertybių mixą! Matai, yra žmonių, kurie šiuo metu bando prasmukti į sporto sales, nes mat jiems nerūpi pandemija, apie kurią taip dažnai kalbama internete. Mano nuomone, tai yra gan savanaudiška. Taigi, tarp savanaudiškos laimės ir vertybių turi būti balansas! SUPRASKITE: tai susiję ne tik su jumis, bet ir kitais žmonėmis, kuriuos galite užkrėsti. Todėl būtent šį mėnesį reikia įjungti kitokį sąmoningą laimės režimą!

Žinau, tai labai sudėtinga tema, apie kurią galima kalbėti daug, tačiau visos pastabos sukels dar daugiau panikos, todėl šį klausimą reikia spręsti protingai, nepamirštant sveiko pozityvumo. O taip, susivienykime! Skaitytojau, girdi??? Su tavimi kalbu, o ne su Danieliumi iš tvirtovės alėjos! Tegul suvienija mus suvokimas apie tai, kas yra laimė ir kitų žmonių saugojimas! Tegul tavo draugai, pažįstami sužino apie šį straipsnį! Pasidalink šio straipsnio nuoroda! Suprask, tik tu gali padaryti įtaką tave supantiems žmonėms! Prisimink, tik tavo dėka jie gali priminti sau apie tai, kad jie turi teisę ne tik sunkiai dirbti bei daryti gerus darbus – DAR, JIE TURI TEISĘ MĖGAUTIS GYVENIMU KADA TIK TO PANORĖS! Žinau, tai labai sunku, juk visuomenė įtikino tavo draugus bei šeimos narius, kad jaustis gerai jie galės tik tuomet, kai jiems bus leista…

Pakalbėkime apie tai, juk tai svarbu?

Žemiau esantis tekstas skirtas asmeniškai tau ir tavo artimiausiam žmogui:

UŽVILKINTA KALTĖ

Nusišypsok! Atsiras žmonių, kurie paklaus, ko čia džiūgauji! Pagalvos, kad kažką slepi! Ims pavydėti! Visi liūdi ir tu liūdėk! Pasiūlys nusiimti ir sudaužyti rožinius akinius! Juk kažkas pasakė, kad laimingu galima tapti tik pasiekus konkretaus tikslo: sulaukus pandemijos pabaigos, gavus geresnį pažymį, uždirbus apvalią sumelę arba pakabinus seilių vertą paną! Todėl jeigu tu nesielgi kaip moko visuomenė, tuomet kokių galų džiūgauti dėl gyvenimo? Todėl, kai tavęs klausia, kodėl džiūgauji, tu net nežinai, ką pasakyti. Nes tu juk ne Elonas Muskas. Nes tu juk nesi sumautas direktorius arba prezidentas ir tavęs nerodo per TV. Bet laimei nereikia įrodymų! Tau nereikia įrodinėti kitiems, kad esi vertas geros nuotaikos! Galėčiau pateikti tyrimus, įrodančius, kad besišypsantys lengviau pasiekia tikslų + užkrečia kitus pozityvumu, kas leidžia išgyventi sudėtingą laikotarpį…

Taigi, kalbame ne tik apie tave, žmogau!

Tu turi teisę dalintis su kitais geromis emocijomis, pozityvumu, nes tai padeda!

Netiki?????????

Kai mano dukra sirgo plaučių uždegimu, į palatą atėjo daktarė. Ji šypsojosi. Jos šypsena buvo į temą! Šypsena pasako daug, pirmiausia, kad žmogui rūpi! Ar žinai, kas yra veidrodiniai neuronai? Daktarės šypsena suveikė, todėl mano dukra nusišypsojo. (Dėkui Kauno klinikose dirbančioms daktarėms!) Šypsena padeda, ne tik psichologiškai! Taip, nėra blogai dalintis geromis emocijomis, nes laimė užkrečiama – plinta akimis. Gali būti su kauke, tačiau žmones jaus tavo emocijas.

DĖKUI!

Jeigu šis straipsnis suteikė tau bent gramą naudos, parašyk „Dėkui“ arba „Pritariu“, arba „Noriu daugiau apie emocijas“, arba  „Svarbu valdyti emocijas ne tik dėl savęs!“. Parašyk, kaip tau atrodo, ką turėtų žmonės daryti, kad jaustųsi geriau? Tavo komentaras yra gyvybiškai svarbus!!! Nes šį straipsnį skaitys daugiau nei 10 000 žmonių, todėl tavo žinutė gali įkvėpti kitus! SVARBU: skaitau visus komentarus!!!

95 Komentarai

  1. Mindaugas

    2020-03-16 at 22:25

    Kai per dieną dirbu po 16valandų ir namuose nusikalęs būnu po darbo , tai ne laimė rūpi.
    Laimė man būtų dirbant mažiau ir uždirbant daugiau, tai viskas ko man reikia.

    • Dana

      2020-03-16 at 22:42

      Tiesiog nusišypsok 🌹ačiū 😘

      • Audra

        2020-03-17 at 07:33

        Dėkui,

        • Karolina

          2020-03-17 at 10:05

          Ačiū Tau Alex !!!:D už naudingą ir prasmingą straipsnį!

          • Aušrinė

            2020-03-17 at 17:29

            Pritariu, super💚💚💚

          • Deimante

            2020-03-17 at 18:23

            Dėkui🙂

          • Toma

            2020-03-18 at 11:48

            Pritariu ❤

      • Aistė

        2020-03-17 at 10:09

        Svarbu valdyti emocijas netik dėl savęs, ačiū !!!

        • Daina

          2020-03-17 at 15:27

          Sveiki,

          Labai svarbu islikti zmogiskam,ir is tikruju mums nereikia tiek daug kaip mums kartais atrodo.Viskas slypi mazuose dalykuose,kuriuos mes pamirstame uzsisuke gyvenimo rate,kasdienybeje.

      • Artūras

        2020-03-17 at 11:56

        Puikus straipsnis👍Reikia mažuose dalykuose matyti džiaugsmą

      • Giedre

        2020-03-20 at 20:16

        Noriu daugiau apie emocijas!!!

    • Diana

      2020-03-16 at 23:04

      Kai pripazinsi sau,kad esi savo gyvenimo seimininkas..viskas IMS keistis..tik Tu Gali nuspresti ir pasirinkti kaip gyventi,kiek dirbti…to Tau ir linkiu..buti savo gyvenimo seimininku.. 😉

      • Dalė

        2020-03-17 at 07:08

        Ačiū už gerą straipsnį,viskas priklauso nuo mūsų pačių,jei daugiau šypsosimes,tai ir gyvenimas bus gražesnis!

        • Alvra

          2020-03-18 at 09:24

          Aš kaip tik ryte pagalvojau, kur Alex su mano, jūsų, mūsų palaikymu. Ačiū, pritariu. Šypsena tikrai galinga jėga nusišypsok ir tau nusišypsos.

      • Aurelija

        2020-03-17 at 10:35

        Dėkui už šį įkvepiantį straipsnį, aš tai visada šypsausi, kad ir kaip sunku bebūtų, ir tada man tampa lengviau viską įveikti. Straipsnis tikrai vertas dėmesio, ir kaip visada bus tiek teigiamų , tiek neigiamų komentarų.

    • Mindaugas

      2020-03-16 at 23:06

      Aha, buvau ir as tokio situacijoj. Kol viena diena sudauziau auto, baigesi pinigai ir dar sis bei tas asmenisko… Labiau susikta jau but negali – ismeciau ir cigaretes. Po keliu menesiu jau buvau aktyviai sportuojantis, susitaises auto uz kelis simtus eur (sekme ar karma, kad detales gavau 3 kart pigiau uz rinkos kaina), taip, taip – nerukiau, negeriau ir daug bendravau (virtualiai). Vis dar gyvenu vienas, didziausia laime teikia sportas (pasukau mma keliu), nenoriu nei daug dirbt (atsisakau chalturkiu, atsisakau dirbti daug virsvalandziu), nereikia man ir daug pinigu, net nezinau ar reikalingas asm. auto kai turiu darbini (tiesa krovinini). Sportuoju ir megaujuosi ta akimirka, tais hormonu pliupsniais… Cia as esu gyvas – cia mano laime ir mano tikslai!
      Siknon darba jei jis ne tik kad neteikia malonumo, bet dar ir trukdo jo siekti po darbo! Velniop tai! Velniop auto, velniop naujus rubus, nauja busta, velniop keliones… Velniop viska kas sukurs iliuzija, bet vis tiek nesuteiks laimes!

      • Mindaugas

        2020-03-16 at 23:11

        Ir dar sis tas: nemanyk, kad padariau tai budamas kokiu studentu. Buvau 33, rukiau ~16, taip pat nuolat rukiau zole, vartojau alkoholi, buvau darbstus, kruopstus, nervuotas ir nelaimingas 😁
        Ir dar Alexo deka pradejau skaityt knygas 😊

      • Asta

        2020-03-17 at 22:25

        Ačiū, puikus straipsni

    • Kamila

      2020-03-17 at 10:02

      Ačiū❤

      • Živilė

        2020-03-17 at 11:47

        Ačiū ir pritariu visu 💯, blogiausia yra tai, kad esu vienintelė šeimoje visuomet pozityvi(nors ir ne visada sekasi) tiesiog šypsausi ir ne rodau jokių blogų emocijų, tačiau kalbant apie artimuosius atrodo jie dar labiau pyksta kaip kad ir sakote šiame straipsnyje atrodo šypsotis šiaip sau negali be priežasties.. Tai mano klausimas būtų toks kaip išmokti nepriimti negatyvo ir blogų emocijų iš kitų? Juo labiau kai viskas vyksta artimųjų rate.. Visus žmones stengiuosi pašalinti iš savo gyvenimo, noriu bendrauti tik su pozityviai, tačiau ką daryti kai viskas vyksta šeimoje?? 🤔

        • Vilius

          2020-03-17 at 15:40

          Labas, Živile, Alex ir visi skaitantys ir mastantys. 🙂 Man irgi atrodo kartais, kad aš vienas šeimoje stengiuosi mąstyti pozityviai. Kitiems geriau tv pažiūrėti nei paklausyti kaip skaitau knygą įdomią, arba patiems perskaityti, kas gali. Bet jiems tv žiūrėti mieluau atrodo. Ir jų nepakamandavosi. Greičiau jie pradės tai daryti man. Todėl geriau nutyliu tada vengdamas moralų, ar net smulkių konfliktinių situacijų. Ačiū už straipsnį. Neleisk troliams (jų komentarų, paskutiniame Zizo podcaste su Jumis, buvo tiek, kad juos nors tramvajais vešk) Jūsų stabdyti, Alex. Taip toliau 🙂 tikiuosi bus įmanoma suprasti mano rašymo stilių 😀

    • Lina

      2020-03-17 at 10:17

      Gyvenimo kelyje daug negandu , daug negatyvo zmones pamirsta kad reikia atitrukti nuo negatyviu minciu.pasidziaugti tiesiog siltu bendravimu.mazais gamtos teikiamais malonumai atgauti dvasine pusiausvyra..NUSIRAMITI…kai esi ramus ir jautiesi saugiai…

    • Ieva

      2020-03-17 at 11:11

      Dekui Alex. Norečiau daugiau straipsnių apie emocijas.

    • Roze

      2020-03-17 at 13:06

      Nesu zinove apie zmoniu laimes,bet mano supratimu,kad zmones jaustusi geriau,tiesiog pakeisti mastyma,kad nors truputeli zmones pradetu galvoti ne tik apie save,bet ir apie tai,kas juos supa,tiesiog nors vienu procentu kiekviena diena taptumem geresniais,tuome ir laimingu bus daugiau.Aciu

    • Sandra

      2020-03-19 at 09:38

      Pritariu, visad i zmogaus gera ar pikta „komentara“ atsakau su sypsena ir tai TIKRAI VEIKIA(priesas taps tavo draugu) aciu😀

    • Aurelijus

      2020-03-19 at 17:49

      Ačiu, Alex 😉

  2. Jurgita

    2020-03-16 at 22:26

    Dėkui,puikus straipsnis.Norint jaustis gerai,reikia išmokti žvelgti į gyvenimą paprastai.Mane džiugina auštantis rytas,rytinė kavaar lietus už lango.Visada reikia šypsotis,nes šypsena yra toks ginklas,kuri bet kokį negatyvą sutriuškinta.

  3. Sigita

    2020-03-16 at 22:27

    Pritariu. Dekui

  4. Džo

    2020-03-16 at 22:28

    Dėkui! Pasijuntu geriau, kai priimu esamas emocijas 🙂
    Labai patiko straipsnis!👏

    • Diana

      2020-03-16 at 23:06

      Alex,dékoju Tau uz straipsni..

    • Aida

      2020-03-17 at 08:03

      Nuteikia puikiai,tik reikia skaityt skaityt ir nepamiršti šypsotis😀Gerai parašei!!!

  5. Liveta

    2020-03-16 at 22:28

    Labai pritariu ir didelis aciu, viskas man patiko ka cia paraset.

    • Virginija

      2020-03-17 at 08:11

      Mielas Alex. Aš pati esu gydytoja ir labai džiaugiuosi, kad pastebėjot tą šypseną ir buvot dėkingas. Ne visada mes to sulaukiame. Turbūt gydytojai yra tie žmonės, kuriuos galim kritikuoti, smerkti… Jūsų straipsnį perskaičiau 2 x. Nėra atsakymo, kas yra laimė. Niekada nesiekiau materialinės gerovės, visada teikiamų pirmenybę savo dvasinei savijautai. Šis jūsų straipsnis nuostabus. Visada jus vertinu ir žaviuosi. Norėčiau panašų į jus turėti savo aplinkoje. Manau, kad tai daug pasako. Ačiū, kad esate. Gerų emocijų…

      • Rolandas

        2020-03-17 at 22:06

        Ačiū.

  6. Raimonda

    2020-03-16 at 22:34

    Pritariu ir manau, kad pirmiausia reikia padaryti būtent tai, ką padarei tu, Alexai. NUSTOTI GALVOTI KĄ PASAKYS KITI. Gyvenam sau ir dėl savęs, todėl niekas kitas nepadarys mūsų laimingais, kaip tik mes patys. O būdami laimingi, nestokokime laimės, dalinkimės ja su kitais. Kam liūdėti, jeigu galime šypsotis!

  7. Sigutė

    2020-03-16 at 22:37

    Dėkui už straipsnį.Patiko.

  8. Jordanas

    2020-03-16 at 22:47

    Noriu kreiptis į daugumą laimė yra tikrai nuostabus dalykas jei nori būt laimingas būk, laimė nepriklauso nuo to kiek uždirbi ar kokia moterį turi šalia laimė priklauso nuo to kokia atmosfera moki susikurti būk pavydžiu visiems nes tik tu gali būti laimės priežastis 🙂 mano manymu Alex tu tikrai esi motyvatorius nes perskaitęs tekstą supratau kad vis dėl nėra viskas šiam gyvenimą taip blogai kaip daug kas sakė.

    • Eglute

      2020-03-17 at 00:16

      Pritariu 😍

  9. Albina

    2020-03-16 at 22:48

    Ačiū

  10. Daina

    2020-03-16 at 22:52

    Dėkui

  11. Vilmarich

    2020-03-16 at 22:57

    Dėkui 😊😉

  12. Sonata

    2020-03-16 at 22:59

    Dėkui, sutinku su kiekvienu parašytu žodžiu ir jiems pritariu. ❤❤❤

    • Gediminas

      2020-03-17 at 08:06

      Puikus straipsnis dekui.

  13. Monika

    2020-03-16 at 23:09

    Man patinka tavo poziuris i gyvenima. Sitas straipsnis bei visa tavo kuryba pilna ikvepimo.

  14. Rimantė

    2020-03-16 at 23:19

    Ačiū Alexai. Gavau šį straipsnį pačiu laiku, kartais norisi, kad kažkas primintų, kiek daug turim ir kiek daug galim.😊
    Visada stengiuosi atsiriboti nuo negatyvumo, įžvelgti gerus dalykus, kai būna visiška duobė, tai padeda atsistoti suklupus ir eiti toliau.
    Negaliu pasakyti, kas man yra laimė, nes kaip ir sakėt ji vis keičiasi.☺
    Manau žmonės būtu laimingesni, jei nustotų sekti kitų žmonių gyvenimus, kišti savo nosį toliau savo daržo, nustotų galvoti, kad jų komentaras paveiks sėkmingą ir laimingą žmogų.
    Nesuprantu, kodėl žmonės tokie pikti ir pavydus būna..?

  15. Oksi

    2020-03-17 at 00:16

    AČIŪUU!!!!!!!!!! 💓

  16. Jolanta

    2020-03-17 at 00:47

    Puikiai parašyta. Ačiū.
    Visur sveikas protas ir pozityvumas. Tad viskas svarbu, kas vyksta aplink. Taisyklių reikia paisyti ir griežtai laikytis nurodymų, tačiau šalia palaikyti savo laimės gerą lygį. Geras kiekvieno nusiteikimas yra didelis palaikymas tiems, kuriems to gali labai reikėti.
    Mes su puikiom emocijom galime būti irgi gydytojai pagalbininkai. Tik per atstumą 🙂 tačiau geroms mintims atstumų nėra. Būkite visi palaiminti.

  17. Agne

    2020-03-17 at 00:50

    Dekui,pritariu, daugiau teigiamu emociju sau paciam tai ir aplink supantys zmones pamazu tas emocijas perims tik reikia laiko, supratimo, nes juk nera to blogo kas neiseitu i gera

  18. Donatas

    2020-03-17 at 06:33

    Puiku, nuostabu, malonu ir visada gera tokių pozityvių straipsnių

  19. Rasa

    2020-03-17 at 06:55

    Puikus straipsnis, įdomus, intriguojantis rašymo stilius. Labai gerai, valio! Laukiu daugiau Jūsų str.apie emocijas ir pan.

  20. simona

    2020-03-17 at 07:27

    Dėkui pritariu

  21. Irena

    2020-03-17 at 07:27

    AŠ LAIMINGA!!!
    Gyvenime patyriau daug skausmo ,patyčių ,smurto ,išdavysčių ir kaltinau kitus dėl savo sumauto gyvenimo .
    Pasijutau laiminga ,kai nusimėčiau senus įsitikinimus , baimes , pavydą , konkurenciją , savęs ir kitų kritikavimą …

  22. Dainiu D.

    2020-03-17 at 07:35

    Tobula

  23. Vaida

    2020-03-17 at 07:46

    Labai sunku valdyti emocijas, pasiduodi kartais blogoms mintims ir pamiršti, kad tik nuo pozityvumo gali pats kaifuoti ir kitiems sukelti mintį kodėl gera nuotaika ir kas tokio nutiko, kad šypsenos iki ausų. Reikia labai su tuo dirbti, dirbti dirbti, su savimi labai daug dirbti. Ir neprarasti vilties, suteikti pagalbos, paramos, petį galų gale pakišti, jei tikrai blogai. Kartais žmonėms sunku išsakyti savo jausmus, jie lieka nesuprasti, atrodo kad vienam būtų jam geriau, bet neee, tada tik dar blogiau, nes blogos mintys ir skverbiasi! Žmogui manau visų pirma yra svarbu būtų išklausytam, suprastam, o jei iš kito pagarbos nulis, tai apie ką eina šneka? Kad reikia paimti gyvenimą už ragų ir pakeisti jį 90 laipsniu kampu, o gal ten bus tikresni žmonės kurie sugebės gerbti kiekvieną pasirinkimą tavo.
    Visiems šypsenų, ir geresnių emocijų, stenkimės šypsotis ne tik viduje vienas, bet ir skleisti šilumą, nes juk šiltėja dienos, ilgėja vakarai, saulė šildys ne tik veidą 🙂

  24. Sandra

    2020-03-17 at 08:19

    Ačiū, puikus straipsnis. Geros įžvalgos ir suprantami pavyzdžiai.

  25. Lina

    2020-03-17 at 08:26

    Pritariu🤗

  26. Jolita

    2020-03-17 at 09:12

    Dėkui! Pritariu!😊

  27. Milda

    2020-03-17 at 09:14

    Dar vienas nuostabus straipsnis,ikvepiantis! O gal galetum ishsamiau papasakot kaip tai praktiskai padaryt? Kaip nereaguot i kitu nuomone,kaip pradet dziaugtis taip,kaip kad dziaugemes budami vaikai,kai musu mastymo prizme ir iprociai jsu visiskai kitokie..?

  28. Inga

    2020-03-17 at 09:20

    Ačiū.Geras straipsnis pamokantis kitaip elgtis.Šypsotis

  29. Virginija

    2020-03-17 at 09:37

    Dėkui, būkit laimingi.

  30. Danguolė

    2020-03-17 at 09:38

    Dėkui

  31. Violeta

    2020-03-17 at 09:41

    puiku!!!! aš už šypsenas!!!

  32. Asta

    2020-03-17 at 09:53

    Dabar tokių straipsnių daugiau reikia.Daugiau pozityvo,nes negatyvo ir taip šiuo metu daug.Verta perskaityti ir pradėt kitaip galvot.Ačiū😊

  33. Ingrida

    2020-03-17 at 10:53

    Skaitydama straipsnį pagalvojau: ,, kaip tu taip moki rašyti…” ir ,, kada aš taip išmoksiu rašyti 😂 ?”… Alex, labaiTau ačiū, rašyk ir toliau – visa tai žmones įkvepia !!! Ir ačiū, kad esi !!!

    • Ingrida

      2020-03-17 at 11:00

      ir dar…neduokime emocijoms valdyti mūsų, valdykime emocijas mes. Ir išmokime girdėti save… 🙂

  34. Evaldas

    2020-03-17 at 11:13

    pukus straipsnis, ačiū.

  35. Halina

    2020-03-17 at 12:32

    Dėkui!!!👌,laimė užkrečiama 😉💖

    • Duleee

      2020-03-17 at 16:10

      Dėkutis. Mane Jūs motyvuojat! 👊

  36. Ilona

    2020-03-17 at 13:01

    Dėkui

  37. JP

    2020-03-17 at 13:12

    Svarbu jaustis lainingu visam kelį iki tikslo ne tik jį pasiekus, svarbu jausti save, nes svarbiausia yra žmogus.

  38. Aldona

    2020-03-17 at 13:55

    Super. Ačiū labai.

  39. Rimvydas

    2020-03-17 at 14:04

    Nuostabu Alexsai.Ir toliau taip varyk

  40. Petras

    2020-03-17 at 14:05

    Dekui!

  41. Asta

    2020-03-17 at 14:17

    Ačiū už straipsnį! Vis prisimenu tokį posakį: „Ko trūksta daugelio žmonių gyvenime? Supratimo, kad jiems nieko netrūksta!“. Laimė slypi paprastuose dalykuose – šypsenoje, gerame žodyje, šiltame žvilgsnyje, – kuriais galime dalintis su kitais.

  42. Aušrinė

    2020-03-17 at 14:39

    Pritariu, kad laimingu gali būti ne tik pasiekus tikslą ir kad įsivaizduodamas dalykus, kurie daro tave laimingą, pasijunti laimingas.

  43. Kristina

    2020-03-17 at 15:01

    Ačiū…gera emocija man – variklis kiekvienai dienai. Galėčiau teigti, jog esu nuo to priklausoma.

  44. Paulius

    2020-03-17 at 15:34

    Didelis dėkui, labai pritariu, labai noriu daugiau apie emocijas, labai svarbu valdyti emocijas ne tik dėl savęs! Kaip visada labai geri straipsniai, būtent tai kas tikrai svarbu ir tikra… pagarba, stiprybės! 😉

    • Monika

      2020-03-19 at 20:35

      Ačiū už pozytivias mintis, jog emocijos priklauso tik nuo mūsų pačių!!! 🙏🙌

  45. Deimante

    2020-03-17 at 18:24

    Dėkui🙂

  46. Žydrūnas

    2020-03-17 at 21:18

    Dėkui tau. Aš skaitydamas,gavau didelė dozė džiaugsmo 😆. Mokėjimas atrasti tinkamus žodžius yra savotiškas menas. Laimingu būti manau yra kaip išmanyti meno suptelybes. Esu girdėjęs apie piešimo terapija,kuri žmogui padeda būti laimingas.Bet gėriau atverti savo širdį į savo laimę ir ją priimti. Mes ne primame laimės, po sunkių išgyvenimų. Ačiū ir sėkmės

  47. Saulius

    2020-03-17 at 21:22

    Pritariu

  48. Jūratė

    2020-03-17 at 22:46

    Ačiū 🙂

  49. Kriste

    2020-03-18 at 08:44

    Ačiū!

  50. Danguolė

    2020-03-18 at 10:20

    Atrodo, tik perskaičiau šį pozityvų straipsnį ir rytas pasidarė visai kitoks. Kiekvienam sava laimė. Visi mes skirtingi. Nelengva keistis, o tuo labiau keisti kitus. Bet sutinku, kad kuo daugiau žmonių skaitys tokius straipsnius, tuo daugiau žmonių tobulės. Visada skaitau, visada džiaugiuosi ir visada randu tai, ko reikia. Aš ir esu už pozityvumą, bet kiek dar daug yra aplinkui žmonių, kuriems viskas blogai, visi kalti, tik ne jis pats. Ačiū. Bet kokia tema, kurią berašytum, svarbi ir visada kiekvienas perskaitęs, atrasit tai, ko jam reikia.

  51. WEARE ALLONE

    2020-03-18 at 18:28

    Pradėjau jaustis Laimingai kai atsikračiau išorinių stimuliacijų, tokių kaip alkoholis, narkotikai, pornografija, tinginystė, šokoladas ir pan., Plus tapau sąžiningas su savimi ir savo vertybėmis (jei nuspręndziau elgtis kažkokiu būdu, laikauosi savo žodžio, nesvarbu kaip jauciuosi ir and kiek sunku tai gali būti,o kartais buna tikrai sunku.. ypač pradžioje, bet disciplina yra tarsi raumuo, kuria galima ištempti..
    Pasirinkimas visada yra tavo tarp teisingo elgesio ir sukčiavimo.. rinkis išmintingai

  52. Justina

    2020-03-18 at 19:34

    Dėkui! 🙂

  53. AUGUTĖ

    2020-03-19 at 12:36

    Ačiū labai!!!Pritariu ir noriu kuo daugiau jūsų straipsnių apie emocijas.

    • Vilma

      2020-03-20 at 09:03

      Puikus straipsnis! Pati esu medikė ir tikiu šypsenos galia. 🙂

  54. Loreta

    2020-03-19 at 22:40

    NUOSTABU…

  55. Rasa

    2020-03-23 at 00:21

    Ačiū 😉 Puikus straipsnis… Iš tiesų patys geriausi dalykai gyvenime nieko nekainuoja, bet keičia mus ir mūsų aplinką… Šypsena – toks paprastas dalykas, bet nusišypsojus mums, mums atsakoma šymsena… Dalijantis gerumu, jis sugrįžta tik kita forma… Gyvenime visuomet yra ryšys tarp to, ką duodame kitiems ir to, ką gauname… Tad dažniau šypsokimės, apkabinkime vieni kitus, sakykime gerus žodžius, būkime pilni optimizmo, mažiau skųskimės, prisiimkime atsakomybę, skleiskime į aplinką pozityvumą…

  56. Dalia

    2020-03-23 at 07:44

    Dėkui

  57. rolanda

    2020-03-23 at 22:33

    Super,dekui

  58. Jovita

    2020-03-29 at 00:13

    Labai Tau Aleksai ačiū už pozityvo dozę 🙂 Esi puikus motyvatorius. Perskaičius Jūsų straipsnį suvoki kad pats esi savo emocijų šeimininkas ir jas gali nukreipti norima linkme. Gali kiekvieną dieną pastebėt gražius dalykus, kurie privers nusišypsoti ir dieną pavers mielesne 🙂
    Norėčiau daugiau apie emocijas straipsnių.

  59. Paulius

    2020-04-01 at 22:48

    Dėkui

  60. Janina

    2022-02-11 at 11:54

    Ačiū puikus straipsnis įkvėpė keistis.

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt