Susisiekite su mumis

Jeigu filmą apie jus sukurtų Jamesas Cameronas, ar jis būtų įdomus?

5
Komentarai

Kaip manote, kas būtų, jei talentingas ir garsus režisierius nufilmuotų filmą apie jūsų kaimyną, kuris dirba, atrodytų, paprasčiausią darbą? Ar jo gyvenimas atrodytų įdomus? Aš manau, kad jūsų kaimyną žiūrovai „suvalgytų“ kartu su DVD dėžute. Ar teko matyti skirtingas vienos knygos ekranizacijas? Arba tą patį filmą, tik pastatytą kito režisieriaus? Vienas iš jų visada yra geresnis, tai priklauso nuo režisieriaus, nuo to, ką jis nusprendė išryškinti. Nors istorija – viena, bet būdų interpretuoti personažų gyvenimą – milijonai…

O jeigu filmas būtų apie jus – gal ir pats jį peržiūrėjęs susižavėtumėte, kokį šaunų gyvenimą gyvenate? O gal ir šiaip žavitės savo gyvenimu, bet tai, ką pamatytumėte, jus labai nustebintų?

Prisiminkite savo pažįstamą – taip, tą, kuriam nuolat nesiseka, juk turite tokį? Jis dirba prastą darbą, jam nesiseka versle ir jo gyvenimas atrodo nykus? Paklauskite savęs, iš kur apie tai žinote? Ogi jis pats taip sakė. Jis pats meniškai, aštriais lyg peiliai žodžiais išdarkė savo gyvenimą, ir pateikė šį „kūrinį” jums ant švaraus stalo, laukdamas nuomonės. Tokie dėl prasto gyvenimo besiskundžiantys žmonės yra labai kūrybingi: jie sugeba taip vaizdžiai nupasakoti, kodėl jiems nesiseka! Už tai net galima būtų pretenduoti į kokius garsius apdovanojimus! Jų žodžiai skamba taip įtikinamai, kad išgirdę mes patikime: taip, šio žmogaus gyvenimas ir darbas tikrai yra neįdomūs.

Kiekvienas iš mūsų žiūrėdamas Holivudo filmą ar serialą jaučiame, tarsi kažkas gyvena įdomiau už mus. Pamenate serialą „Komisaras Reksas“? Apie šunį policininką? Užuot gyvenę savo įdomų gyvenimą, mes žiūrime supuvusį filmą apie padarą, kuriam sekasi geriau nei žiūrovui šiapus ekrano. Tik noriu priminti, kad šuo nemoka kalbėti, režisierius ir scenaristas tikrai nekūrė istorijos pagal šuns pasakojimus, šią istoriją sukūrė jie, žmonės su ūsais ir apvaliais akinukais, sukūrė ir poto dar pagražino. O tada dar pagražino. Ne tiek, kad man patiktų, bet savo auditoriją šis šuo užsitarnavo.

Ar esate sutikę žmonių, kurie niekada nesiskundžia? Tokie nesiskundžia ne dėl to, kad jiems viskas sekasi, tiesiog pasakodami apie save jie užsideda filtrą. Vieni naudoja rožinį filtrą, kiti – laimingo žmogaus filtrą. Jie „transliuoja“ aplinkiniams geriausią savo gyvenimo versiją. Taip, teisingai supratote: tam, kad taptumėte sėkmingu žmogumi, nereikia būti režisieriumi, tereikia „transliuoti“ tai, kas geriausia, negražinti, nemeluoti sau, tiesiog pasakoti žmonėms tik geras emocijas.

Gyvenime svarbiausia – išmokti pastebėti geriausius dalykus ir apie tai papasakoti aplinkiniams.

8 Komentarai

 1. as

  2014-08-09 at 14:01

  cia Lietuva, nepamirskit mielas autoriau, mes iprate skustis, iprate lygint savo gyvenimus su taip kuriuos matom per vienokius ar kitokius filtrus is savo tasko. is kur tai atejo? gal is tevu ar seneliu, o gal nuo ruso dar like. as irgi skundziuosi nes nesu patenkintas savo situacija. Man palengveja ir susitaikau su tuo kaip yra. Nesiojau visokiu spalvu filtrus ir ka. tai tik apgaule, visi tie akiniai tera saves apgaudinejimas o jei nori realios nuogos tiesios imi ir nusiimi akinius, ir ziuri i realu pasauli, ir ziuri kur tu ka tu darai o ka kiti. o kaip reaguot ar skustis ar kazko imtis kiekvieno asmeniskas reikalas.

  • EK

   2014-10-08 at 11:34

   Jeigu cia Lietuva, tai kodel Jums neisvaziavus i….. UK? 😀 Geras straipsnis apie Jus, besiskundziancius, taciau Jus ir perskaite nelabai ka supraote.. gal vertetu skaityti, kol suprasite…?;] o ir pasitesinimas „kad viskas yra zmoniu asmeninis reikalas“ tik parodo baime, atsakyti uz pacio katik issakytus zodzius. Palinkeciau gero salto duso. Geros dienos:]

 2. Kitas AŠ

  2014-08-26 at 21:26

  Sutinku su komentatore AS, sutinku ir su autorium ir su visais kitais kurie komentuos tikriausia…Nes kiekvienas AŠ jaučia, girdi, mato, uodžia, liečia, suvokia savam kontekste, savoj patirty savam laike, savoj būsenoj ir t.t. Kiekvienas turi savo tiesą, kiekvienas turi savo poreikius, kiekvienas naudoja skirtingas ar skirtingai prevencines priemones, o prireikus gydosi skirtingais metodais ir priemonėmis…arba nieko nedaro…Svarbiausia būkim jautrūs vieni kitiem, ugdykim ir naudokim visus, o ir šeštąjį pojūtį, kad suvoktume ko reikia šalia esančiam, kai jis guodžiasi ar dar blogiau kai kada , kai net nesiguodžia, o paskui išeina…Ne visi vienodai stiprūs, taip kaip ir ne visi vienodai suvokiantys…Yra taip kaip yra. Ir visi teisūs.

 3. vitalija

  2014-10-02 at 22:02

  Tikrai ir uždirbtų ne vieną milijoną ,
  gal ir milijardą , nes jis moka išreikšti
  kito žmogaus jausmus

 4. Augutė

  2016-10-03 at 12:56

  Čia Lietuva,bet nebūtina skųstis ir dejuoti. Pradėkite keistis patys ir aplinkiniai pasikeis.Okai padejuojat pasidaro geriau? Manau, kad ne . Tai pagalvokit ar verta dejuoti

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt