Susisiekite su mumis

Ar verta mesti mokslus? (Universitetas vs verslas)

38
Komentarai

Ar verta mesti mokslus
Ar verta mesti mokslus? Tuoj atsakysiu!

Paskutinį dešimtmetį tapo madinga pasisakyti prieš mokymąsi universitetuose, mokyklose, todėl daugybė youtuberių (pvz: Prince Ea, Daniel Ally, Gary Vaynerchuk) siūlo mesti mokslus. Vieni siūlo skirti daugiau laiko mėgstamoms veikloms, kiti skatina nusispjovus į standartinę edukaciją užsiimti verslu. Tokie pasiūlymai kelia gigantiškus dulkių debesis, kuriuos mes šiandien išbaidysime. O taip, tuoj atsakysiu į klausimą, kuris iš patarimų yra geresnis:
1. Pabėgti kuo toliau nuo mokymo įstaigų ir įkurti verslą arba veikti tai, kas prie širdies.
2. Antrą kartą peržiūrėti visus „Games of Thrones“ sezonus.
3. Įstoti į koledžą, univerą, nors norisi kažko kito.

Atsakydamas į šį klausimą pasinaudosiu išmintingiausia pasaulyje filosofija, kuri turi atsakymus į visus klausimus. Remiantis šia filosofija teigiu, kad abu atsakymai yra teisingi. Kitais žodžiais tariant, kietai, kai tu sugebi tapti sėkmingas nebaigęs mokslų, bet dar kiečiau, kai sugebi mokytis ir užsiimti mėgstama veikla (arba kurti verslą)!

Taigi, kai kyla klausimas, ar patenkinti savo asmeninius, ar tėvų lūkesčius, protingiausia pasirinkti abu sprendimus. Nes kartoju: „Puiku, kai tu darai, kas tau patinka, bet dar geriau, kai darydamas tai, kas patinka, atsižvelgi ir į tėvų norus, nes nesi 100 procentinis savanaudis šiknius“.

– Aaaaj, na ir nesąmonė, Alex! Siūlai mokytis ir dirbti vienu metu???? Siūlai įtikti ir sau, ir kitiems? Iš kur tiek daug laiko gauti, juk neįmanoma visko spėti! – paklaus kažkas. Turiu kelis atsakymus. Pirma: tapk mano mokiniu! Išmokysiu tave laiko valdymo! Galėsi, kaip Arnoldas Švarcnegeris spėti viską! (Jis spėdavo mokytis, lankyti aktorinį, sportuoti ir draugauti su moterimi.) Tačiau turi suvokti svarbų dalyką: GYVENIME YRA ITIN SVARBU IŠMOKTI VALDYTI LAIKĄ, KAIP BRIAN TRACY AR ALEX MONACO. (Po velnių, išmokęs administruoti laiką, tu tikrai galėtum spėti viską, plius peržiūrėti visus „Games of Thrones“ sezonus du arba tris kartus.)

Tai sakai Prince Ea ir Gary Vee klysta? Bet kam varyti ant tokių šaunių bičų? – pareikš skaitytojas, kuriam prisipažinsiu, kad esu Princo ir Gary V. fanas. Dievinu šiuos du youtuberius. Jie įkvepia, ypač verslininkas Gary V., kuriam prilipo žymiausio pasaulyje motyvatoriaus etiketė. Tačiau yra keli įdomūs dalykai, kurių negalima apeiti. Matai, kartą Gary buvo pakviestas į Lario Kingo laidą. Laidos metu Gary pareiškė: „mokykla mane sukniso“. Paradoksas tas, kad kalbėdamas apie „sugadinimą“ Gary Vaynerchuk sėdėjo viename kambaryje su Lariu Kingu!
Ar verta mesti mokslus
Pripažinkime, tam, kad atsidurtum pas Larį Kingą, reikia turėti parako?

Iš kur Gary gavo parako? Argi ne iš dalykų, kuriems jis priešinosi, su kuriais nesutiko? 

Supraskite, viskas, ką jis patyrė, padėjo suformuoti jo charakterį!

Todėl atsakykite man į klausimą: „Ar tikai mokykla SUGADINO Gary Vee?“

Kažkas čia nesutampa, brangieji! 

Mhmmmm…

Gary lankė mokyklą, tačiau nemirė!

Tai įrodo, kad mokykla nesugeba nužudyti tavo piniginės sėkmės, jeigu turi verslininko gyslelę.

Plius, pasakojimuose Gary nuolat prisimena, kaip būdamas mokykloje pardavinėjo limonadą. Tai ypatingai svarbi pastaba, nes jeigu jis spėdavo skirti laiko mokyklai ir verslui, tuomet, kodėl kiti negali?

Panagrinėkime pavyzdžius. Žinai tą vyruką, kuris sukūrė mėlyną socialinį portalą? O taip, Zuckerbergas įrodo, kad gali būti lankstus. Jis lankė universitetą, nepamiršdamas Facebook kūrimo. Todėl Gary Vee pasiūlymas mesti mokslus nėra protingas.  

KĄ TIKSLIAI NORIU PASAKYTI, TEIGDAMAS, KAD GARY V. KLYSTA.

Nors Gary V. pasisakymuose yra tiesos, tačiau jis nėra teisus 100 procentu. Nes yra įvairių situacijų. Vieniems žmonėms mokslai padėjo įsitvirtinti ir sukurti verslus, kitiems įvyko priešingai. Nes žmonės yra skirtingi. Juk yra jaunuolių, kurie nenori kurti verslų, todėl jie tikrai eis mokytis meno, muzikinių profesijų. Yra ir tokių, kurie mokysis medicinos, ir sukurs puikią ateitį, kas dar kartą įrodo, kad tiesa yra kažkur per vidurį. Todėl nepykite, brangieji ponai ir ponios, už tai, kad antrą kartą pakartosiu šią frazę: kietai, jeigu tapsi sėkmingu žmogumi, kuris dėjo ant mokslų, bet dar kiečiau, jeigu pasieksi svajonių nemetęs mokslų!  

Ši frazė nėra į vienus vartus, kadangi padeda tėvams ir jų vaikams (gaunantiems spaudimą dėl mokslų) surasti kompromisą.

KALBAME NE TIK APIE MOKSLUS

Šis straipsnis yra daugialypis, nes perskrodžia įvairių kategorijų pasirinkimus.

Pavyzdžiui, tu turi dvi verslo idėjas ir negali pasirinkti geriausios. Šiuo atveju atsakymas yra paprastas. Jis skamba taip: „Tu esi kietas, jeigu prasuksi vieną verslą, bet dar labiau mane įkvėpsi, jeigu sugebėsi prasukti iš karto du verslus“. Gary Vaynerchuk pritartų man, nes vadovaujasi šia tiesa. Jis turi dešimt skirtingų verslų, hobių ir… Todėl sakydamas, kad mokslai trukdo, Gary prieštarauja sau. Geriau reikėtų sakyti, kad žmonės gali spėti viską! Nes tai tiesa, žmonės gali spėti viską! Reikia tik noro! Tu gali rytais mokytis, o vakarais pardavinėti limonadą. Asmeniškai aš mokyklos laikais pardavinėjau uogas. Taigi, atsakykite man: kokių velnių Gary stovi vienoje barikadų pusėje su tais, kurie spjauna į mokytojus? Juk išmintingas ne tas, kuris stovi vienoje barikadų pusėje. Išmintingesnis tas, kuris sugeba suvienyti tuos, kurie stovi skirtingose barikadų pusėse?

O tu, kurią barikadų pusę pasirinkai?

Komentuok! Parašyk dėkui arba… Ir dalinkis mano + savo mintimis su kitais! Mestelk straipsnio nuorodą draugams, arba ant savo sienos. Tai laaaaabai svarbus darbas! Nes jaunimui reikalingas šis straipsnis!

Dėkui tau už VISKĄ, ZMOGAU!

38 Komentarai

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt