Susisiekite su mumis

Alchemikas ir …

91
Komentarai

Papasakosiu mėgstamiausią isoriją iš Alchemiko. (Skirta Onbo mokymų dalyviams)

Vienas turtuolis pasiuntė savo sūnų pas išmintingiausią pasaulyje žmogų sužinoti Laimės Paslapties. Po keturiasdešimties dienų kelionės per dykumą, jaunuolis pagaliau priėjo gražią pilį, stovinčią kalno viršūnėje. Čia gyveno jo ieškomasis išminčius. Mūsų herojus įžengė vidun ir čia, puikioje salėje, išvydo didžiulį sujudimą: įeidinėjo ir išeidinėjo pirkliai, viename salės kampe kalbėjosi žmonės, kitame orkestras grojo švelnias melodijas. Jis iš karto pastebėjo protingai atrodantį žmogų, prie kurio susirinko būrys svečių, norinčių išgirsti patarimų. Jaunuolis suprato, kad tai buvo išminčius. Kadangi išminčius buvo užimtas, jaunuoliui tuo metu nepavyko prie jo prieiti, bet palaukęs keletą valandų, jis pagaliau gavo galimybę su juo pasikalbėti!

Išminčius, atidžiai išklausęs vaikino ir sužinojęs, ko jam reikia, pasakė šiuo metu neturįs laiko atskleisti Laimės Paslaptį, tačiau pasiūlė jam apžiūrėti rūmus ir sugrįžti po poros valandų.
– Tik norėčiau tave paprašyti vienos paslaugos, – pridūrė Išminčius ir padavė jaunuoliui šaukštelį, o į jį įlašino du lašus aliejaus. – Vaikščiodamas nešk tą šaukštelį taip, kad neišpiltum aliejaus.
Jaunuolis pradėjo lipti rūmų laiptais – aukštyn ir žemyn, vis nenuleisdamas akių nuo šaukštelio. Po dviejų valandų jis vėl prisistatė Išminčiui.
– Taigi, – klausia šis, – ar matei persų kilimus valgomajame? Ar matei parką, kurį Vyriausiasis Sodininkas kūrė dešimtį metų? Ar atkreipei dėmesį į puikiuosius pergamentus mano bibliotekoje?
Sumišęs jaunuolis prisipažino nematęs nieko. Jo vienintelis rūpestis buvęs neišlieti Išminčiaus įlašintojo aliejaus.
– Gerai. Grįžk ir apžiūrėk mano pasaulio stebuklus,- tarė jam Išminčius. – Negalima pasitikėti žmogumi, nemačius jo namų.
Kiek nuramintas, jaunuolis vėl paėmė šaukštelį ir pradėjo vaikštinėti po rūmus, šįkart apžiūrinėdamas visus ant sienų ir palubėse iškabinėtus meno kūrinius. Dabar jis pamatė sodus, aplink juos dunksančius kalnus, subtilių gėlių grožį, pastebėjo, kaip skoningai parinkta vieta kiekvienam meno kūriniui. Grįžęs pas Išminčių, jis smulkiai apsakė, ką regėjęs.
– Bet kurgi tie du aliejaus lašai, kuriuos buvau tau įdavęs? – tuomet paklausė jo Išminčius.
Jaunuolis pažvelgė į šaukštelį ir suprato juos išpylęs.
– Tai va, – pasakė Išminčius, – galiu tau duoti vienintelį patarimą: Laimės paslaptis yra matyti visus pasaulio stebuklus, sykiu nepamirštant dviejų aliejaus lašų šaukštelyje.

Alex Monaco vertimas: Laimingi yra tie, kas moka siekiant tikslo (dirbant, važiuojant, sportuojant, besimokant, gaminant valgyti) pastebėti nuostabiausius dalykus, kurie supa mus.

Beje, komentaruose pažymėk knygą apie kurią žmonės kažkodėl per mažai kalba. Primink jiems istoriją iš savo mėgstamos knygos, kuri pakeitė tavo gyvenimą. Papaskok apie ką ši istorija. Gali pasidalinti nuoroda į straipsnį, kuris neiškrenta tau iš galvos, kurį esi perskaitęs daugybę kartų. Galbūt tavo rekomendacija padės žmonėms skaitantiems šį straipsnį surasti atsakymą į labiausiai rūpimus gyvenimo klausimus, kurių jie taip ieškojo…

91 Komentarai

 1. Jomilė

  2016-06-28 at 12:36

  O mano istorija būtų… ši pati istorija kaip ką tik skaitėme :))))) Irgi senai sia Coeljo knygą skaičiau ir ji buvo maniškė mėgstamiausia kurį laiką! Dabar po savo vienos patirties… Prisimenu pasaką apie berniuką ir vilką – kai šis daug dėmesio troško ir jo pradėjo neklausyti niekas. Dabar va irgi lioviausi naudotis feisbuku ir visokaisi instagramais, nes tai labai į narciziškumą veda. Pasakos irgi vertos dėmesio!

  • Vilgailė

   2017-01-08 at 16:25

   Kokia tai pasaka? 🙂

 2. Danielius

  2016-06-28 at 12:40

  Kai prieš du metus perskaičiau E.M.Remarko Tris draugus, jie dar vis neiškrito man iš galvos. Man labiausiai įstrigo visa meilės istorija. Kai myli, nes gali mylėti. Gyveni, nes gali gyventi. Ir ką daugiau daryti? Na, ir visai nesusiję stiliumi, bet taip pat: http://waitbutwhy.com/2015/12/the-tail-end.html 😉

 3. Giedrė

  2016-06-28 at 12:54

  Man labiausiai įstrigusi yra H. Hesės „Stiklo karoliukų žaidimas“. Ji man parodė, kokio aš noriu mokytojo gyvenime. Tokio neradus, nusprendžiau pati tokia tapti ir rodyti pavyzdį kitiems. Uždegimas savo mėgiamu dalyku, prasmės tame ką darai parodymas. O ir pats siklo karoliukų žaidimas buvo tokia didelė mistika… Vis dar ieškau knygos, kuri padarytų didesnį įspūdį. Vis dar 🙂

 4. Laura

  2016-06-28 at 16:45

  Nenoriu pataikauti Alex Monako, bet perskaičius jo knygą Laimingi šunsnukiai, vis prisimenu jo žodžių aštrumą. Šį knyga įstrigo mano atmintyje. Nors žinau skatant dar ir dar vieną kartą, vis atrasiu kažką naujo. Tokios knygos iš ties labai vertingos.
  Skaitau dažnai, įvairaus sudėtingumo knygas, bet dažnai perskaitytos jos tiesiog keliauja į knygų lentyną ir pasimiršta labai greitai.

  • Rita

   2016-08-12 at 08:24

   Pritariu tau,ta knyga moka atverti akis ir labai norisi ją skaityti, tik kaip ir studijų metais, kol skaitai atrodo viskas taip paprasta ir aišku, o kai tenka taikyti gyvenime tada jau ups… Kaip ir su knyga „Paslaptis“ ir kitos iš tos serijos. Skaitai ir atrodo na štai kaip viskas paprasta ir aišku, bet praeina kuris laikas ir tenka vėl imti jas į rankas.

 5. Vesra

  2016-06-28 at 22:48

  O man paskutinė knyga, kuri paliko ispudi buvo The Secret. Knygoje paprastai paaiskinta, kaip buti laimingu, tik to meno reikia ismokti pakeiciant mastyma. Ir tai knyga kuria reikia skaityti ir skaityti, nes vieno karto nepakanka, kad ismoktum mastyti kitaip 🙂

 6. Indre

  2016-07-02 at 01:14

  Paslaptis . rhonda byrne

 7. Rūta Rami

  2016-07-03 at 23:14

  Puikus straipsnis:) mokykloj taip ir neperskaiciau tos knygos , ar bent neįsigilinau. Manau vertėtų padkaityti. Ir iš tiesų- reikia pradėti įgyvendinti tai , ką skaitau, tuo gyventi. Man įspūdį padariusi knyga “ Stipri moteris ilgisi stipraus vyro“. Knygos esmė, jog mes turine tiek moterišką tiek vyrišką pusę ( tai galioja ir vyrams), ir pirmiausia mumyse jos turi būti harmonijoje, o tada ir išorėje gebėsime išlaikyti harmoningus santykius . Knygos patarimas, jog keičiantis laikams, turime pačios susikurti savo kelią, santykių modelį, ir svarbiausia!!!!– nelaukti, kol kažkas pasakys, kas gerai, o kas blogai. Ir būti atsakingoms už atvertą vyro širdį mums ( juk jie irgi jaučia)( jei nenori nuotykių su tuo vyru, tai geriau palik tą širdį užvertą). O dar gerų mokymų video ir sentencijų teikia “ gyvenimo guru“, gyvenimo rytas . Radau Ošo gerų teiginių, bei įdėjas, kad santykiai su tėvais bent širdy turi būti tvarkingi, ramūs, jausti dėkingumą vien už tai, kad gavau galimybę gyventi! Tada sekasi gyvenime įgyvendinti įdėjas, ir yra jėgų tam!

 8. Justė

  2016-07-04 at 11:04

  David D. Burns „Geros nuotaikos vadovas“. Ši knyga privertė į viską pažvelgti kitaip. Išmokti ir pastebėti tai, ko anksčiau nepastebėjau, priimti kritiką ir t.t. Tikrai labai patiko.

  • Indre

   2016-07-04 at 12:13

   Kas tiksliai patiko? Kuri istorija arba dalis? Puslapio nr?

  • Justina

   2016-09-17 at 17:18

   As labai nemegau knygu,nes maza jas privalejau skaityt (mama liepdavo) ir dabar, turbut po 10 metu pasiemiau i rankas knyga „buk ikveptas pokyciams“ bei „myledamas save tu busi laimingas“, kazkokiu istrigusiu istoriju neradau, taciau papasakosiu siaip apie laime skaityta kazkur posaki ar trumpa istorija: Karta trys broliai aptiko Laime sedincia duobeje. Vienas is broliu prisiartino prie duobes krasto ir paprase Laimes pinigu .Laime apdovanuojo ji pinigais ir tasai nuejo. Kitas brolis paprase grazios moters, gaves ko prase,tuojau pat dingo .Trecias brolis palinko virs duobes – ko tau reikia? – paklause Laime – O tau ko reikia? – paklause brolis, – Istrauk mane is cia,-paprase laime ,brolis istese ranka,istrauke Laime is duobes ir nuejo sau ,o Laime jam is paskos . Ir apskritai man labiau patinka ivairus posakiai kaip kad: „svajones tampa realybe, kai zodziai tampa veiksmais“, o tarp visu knygu, kurios skatina tobuleti, randu ta pacia esme,bei rysi :))) Dar yra vienas video, kuris man yra the best 🙂 tuoj link’a imesiu 🙂 https://youtu.be/V9mLoFoQJYw, pats nerealiausias video :))) as manau, kad gyvenima mes kuriam patys, taciau dar labai tikiu, kad geriems zmonems, nutinka geri dalykai 🙂

   • Eglė

    2018-04-20 at 20:09

    Nuostabus video. Emocijos isiliejo. Ačiū.

  • Eglė

   2016-12-08 at 21:26

   Śi knyga tikrai labai pamokanti, joje daugybė puikių paprastai perteiktų klaidingo mąstymo atsikratymo būdų.

 9. IEVA

  2016-07-27 at 11:11

  Dabar skaitau 7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai. Galingos asmeninių pokyčių pamokos
  Stephen R. Covey.
  iš knygos man labai patiko mintis,kad turim gyvenime bendradarbiauti, turim laikytis principo laimėkim kartu, o ne aš laimiu, tu pralaimėk ar atvirkščiai. Stengiuosi su žmonėmis ieškoti kompromisų,kad būtų gerai abiems pusėms.

 10. IEVA

  2016-07-27 at 11:15

  Pergudrauti velnią
  Napoleon Hill
  iš knygos supratau,kad mane velnias,tai stipriai apsėdęs:) ir svarbiausia nustokim plaukti pasroviui, suimkim savo gyvenimą į savo rankas!!!

 11. Joana

  2016-08-10 at 17:56

  Moku ,,Mažąjį princą“ beveik atmintinai (turiu mažą kolekciją kalbomis, kuriomis kalbu). Neseniai įsigijau prancūzų kalba – per jau gerai pažįstamą tekstą lengviau pramokti kalbą. Knygoje pateikiami elementariausi gyvenimo dalykai.. Miegantys giliai giliai galvoje..
  Ką rekomenduočiau – neseniai perskaičiau knygutę ,,Sukurti dideliems dalykams“ (Alexandre Havard, 2014). Autorius praleido 2 metus aiškindamasis lyderiams būdingas savybes – didžiadvasiškumą ir nuolankumą. Nors atrodytų paprasta knyga, bet man atskleidė daugiau negu tikėjausi. Pasak autoriaus, svarbiausią išsiugdyti įpročius. Pateikti praktiniai patarimai kaip ugdyti asmenybę. Patiko Platono išskirtos pamatinės žmogiškosios vertybės (pusl. 37).:)Dabar po ranka ankstesnė autoriaus knyga ,,Dora lyderystė“.

  • Joana

   2016-08-11 at 16:49

   Dar kelios 🙂
   1. „Herojus su tūkstančiu veidų“ (Joseph Campbell) – knyga apie Hero’s journey. Plačiau: https://www.youtube.com/watch?v=Hhk4N9A0oCA
   + filmas „Finding Joe“
   2. Ačiū A. Monaco – ne tik už knygą („Laimingi šunsnukiai“), bet ir už dėka svetainės atrastas Ayn Rand knygas ir visą jos objektyvizmo filosofiją.
   3. Gary Whitehill trilogija „Humans Deserve Better“
   4. Brendon Burchard „The Charge“

 12. Kristina

  2016-08-11 at 19:51

  Na nebloga istorija 🙂 bet skaitydama issauke sypsena tokie pasakymai kaip „protingai atrodantis zmogus“ kaip zmogus atrodo protingai? Arba dar „matei persų kilimus valgomajame? Ar matei parką, kurį Vyriausiasis Sodininkas kūrė dešimtį metų? Ar atkreipei dėmesį į puikiuosius pergamentus mano bibliotekoje?“ kas cia? Pasipuikavimas? Kazkaip keistai tas ismincius kalba… Butu sakes ar matei geles, kalnus, paukscius ar nu kazka nematerialinio, o dabar taip nuskambejo kaip kad jis pasigirti norejo. Pazistu zmoniu, kurie megsta pasigirti ir tai man idomiai jie atrodo, skambina ir sako varysiu kita savaite i Florida. Okey… Nu ir ka? Beje pati esu perskaiciusi knyga kuria labai susizavejau tai buvo „Miriau kad tapciau savimi“ , taip pat istrigusi motyvacine knyga kuria vis pavartau ir ten tos pacios motyvacines idejos, kuriu panaudoti deja neistengiu, todel esu cia tai „Gyvenimo kurejas“.

 13. Karolis

  2016-08-11 at 20:50

  Forever strong – tai nėra knyga o labai geras filmas. Mano nuomone galima daug ko išmokti ir žiūrint bei analizuojant tinkamus filmus ypač kai juos prasuki n kartų. Filme subtiliai pateikiamos tikrosios vertės na bet ką aš čia… Geriau patys Pažiūrėkit. Na o dėl knygos tai labai patiko „pasąmonės galia“ by Joseph Murphy. Gan aiškiai pateikia tekstą ir suteikia gerą pradžią bei nusiteikimą tobulėjimui

  • Dovydas

   2017-02-08 at 19:18

   Pritariu dėl knygos 1000% procentų!!!

 14. Jolke

  2016-08-12 at 07:33

  Šiuo metu daug vilčių dedu į „Gyvenimo kūrėjas“… atliktos praktinės užduotys padeda jaustis, kad judu pirmyn… nes buvo apėmęs jausmas, kad skęstu teorijos vandenyne…

 15. Baltai-juodas

  2016-08-12 at 09:27

  Pacituosiu ne knygą, o Nijolės Oželytės žodžius (jei ne klystu eilėraštis):
  „Šiandiena niekas gali tapt viskuo, bebalsis dainą traukia, o beraštis rašo, kvailys protingo pasiaiškint prašo, o sąžinė, kaip po kaklu akmuo“

 16. aura

  2016-08-13 at 10:26

  vienreiksmiai E. Fromas paauglysteje ir studiju metais. Apie saves aktualizavima Everet Shostrom Pries Karnegi. Moteriskumo energetikai Vidmantes Jasukaitytes Neiskastam sidabrui pasakyk sudie…Taip, poezija. Ir muzika dar. … Aciu Alex uz pamoku zaisminguma. Paprasta, patrauklu ir isimintina….

 17. Ignas

  2016-08-14 at 09:23

  Viena naudingiausių knygų, kurią teko perskaityti buvo D. Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“. Ši knyga parodė daug niuansų esančių bendravime su žmonėmis ir kaip to paties dalyko pasakymas kitais žodžiais gali sudaryti visiškai kitokią reakciją. TIkrai planuoju dar kartą perskaityti.

 18. Liepa

  2016-08-14 at 11:16

  Mano įsimintiniausia perskaityta knyga Herojus. Tai filmo The Secret, kūrėjų darbas. Karts nuo karto peržiūriu kai kurias filmo The Secret dalis ar paskaitau knygą. Knygoje teigiama, kad kiekvienas iš mūsų gyvenime turime misiją ir mūsų tikslas ją įgyvendinti, itin didelis dėmesys skiriamas pozityviam mąstymui, tikslų vizualizacijai.

 19. Leo

  2016-08-15 at 09:30

  Ricardas Bachas „Dzonatanas Livingstonas Zuvedra““. Plona knygute, kurios audio klausydamas desimt kartu vis isgirsdavau kazka naujo. Suvokiau, jog tobulejimas trunka visa gyvenima, o gal ir ilgiau.

 20. Aismantas

  2016-08-17 at 12:46

  Kokia yra mano istorija?

  Ji kiek liūdnai paremta, bet tai jo nepalaužė, veikiau atvirkščiai – sukūrė stiprų.
  Viktor E. Frankl. Tai rašytojas išgyvenęs koncentracijos stovyklas. Taip tai karo laikotarpio žmogus.
  Kai iš žmogaus atimama viskas, Viktor E. Frankl liko tik jo esybė, kurią jis ir kūrė. Pašventė savo gyvenimą žmogaus gyvenimo prasmės paslapčiai įminti…

  Viktor E. Frankl „Žmogus prasmės akivaizdoje“
  Pelnęs daktaro laipsnį, kam tai svarbu.

  Linkėjimai čia esantiems,
  Tikiuosi bus tokių kaip jūs šalia.

  Aismantas

 21. Tautvydas

  2016-08-22 at 21:26

  Kas ieško gyvenimo džiaugsmo, pasižiūrėkite filmą: „Mirusiuju poetu draugija“.

 22. Rima

  2016-09-15 at 12:27

  Markus Rothkranz „Instructions of new life“
  Man labai patinka šio žmogaus mintys, mąstymas ir požiūris į gyvenimą

 23. Diana Jay

  2016-09-17 at 06:23

  „Jusu pasąmonės galia” Joseph Murphy..perskaicius si nauja leidima 2016m dar placiau atsivere akys,supratimas,gryzau prie knygos Didzioji paslaptis „VISKAS YRA IMANOMA “ Melo Gillo. Skaitau ir analizuoju,stebiu pati save kiek stipriai pakito mano mastymas. Nieko negaliu isskirti is siu knygu,nes vien pavadinimai patys kalba apie save.

 24. Deimante

  2016-09-17 at 11:35

  Na man isinintiniausia knyga nors ir nera ten jokios istorijos yra Don ir Nancy Failla knyga „45 sekundžių prezentacija“ šią knygă skaičiau ne viena kartą.ši knyga paaiškina visa tinklinio marketingo esme ir mane tai skatiba veikti.

 25. Ugnė

  2016-09-17 at 13:05

  Kaip tik perskaičiau „The War of Art“, autorius Steven Pressfield. Autorius rašo apie didžiausias kliūtis pasitaikančias kūrybiniame gyvenime ir kaip jas įveikti. Manau, daugelis atras save, pamatys savo sunkumus iš šalies ir supras ką ir kodėl galima nuveikti savo tikslo link.

 26. Justina

  2016-09-17 at 17:21

  As labai nemegau knygu,nes maza jas privalejau skaityt (mama liepdavo) ir dabar, turbut po 10 metu pasiemiau i rankas knyga “buk ikveptas pokyciams” bei “myledamas save tu busi laimingas”, kazkokiu istrigusiu istoriju neradau, taciau papasakosiu siaip apie laime skaityta kazkur posaki ar trumpa istorija: Karta trys broliai aptiko Laime sedincia duobeje. Vienas is broliu prisiartino prie duobes krasto ir paprase Laimes pinigu .Laime apdovanuojo ji pinigais ir tasai nuejo. Kitas brolis paprase grazios moters, gaves ko prase,tuojau pat dingo .Trecias brolis palinko virs duobes – ko tau reikia? – paklause Laime – O tau ko reikia? – paklause brolis, – Istrauk mane is cia,-paprase laime ,brolis istese ranka,istrauke Laime is duobes ir nuejo sau ,o Laime jam is paskos . Ir apskritai man labiau patinka ivairus posakiai kaip kad: “svajones tampa realybe, kai zodziai tampa veiksmais”, o tarp visu knygu, kurios skatina tobuleti, randu ta pacia esme,bei rysi :))) Dar yra vienas video, kuris man yra the best 🙂 tuoj link’a imesiu 🙂 https://youtu.be/V9mLoFoQJYw, pats nerealiausias video :))) as manau, kad gyvenima mes kuriam patys, taciau dar labai tikiu, kad geriems zmonems, nutinka geri dalykai 🙂

 27. Kris

  2016-09-18 at 21:55

  Pirmiausia, kas man labiausiai padėjo pakeisti mąstymą tai J. Murphy knyga „Pasąmonės galia“ bei filmas „The Secret“.
  Taip pat didelį įspūdį paliko ir privertė susimąstyti apie gyvenimą, mus supančius žmones tai fllmas „The freedom writers diary“, kuris įkvėpė pažiūrėti dar vieną filmą „Anos Frank dienoraštis“. Tikrai labai rekomenduoju, nes tokios istorijos įkvepia ir priverčia susimąstyti.

 28. Čia ir dabar

  2016-09-19 at 13:07

  Filmai : “ Taikos karys/ peaceful warrior“, “ the Secret“. “ Joy“, „Merkaba“, „drugio efektas“, „dirbtinis intelektas“.

 29. Audrius

  2016-09-25 at 12:33

  Filmas tai „The Secret“, o knyga tai „Dievas visada keliauja incognito.“ Labai įtraukianti ir įdomi. Ir padėjusi pamatyti gyvenimą visai kitokį negu įsivaizdavau. O šiaip tai skaitau labai daug pozityvių straipsnių. Tas manau labiausiai padėjo man. Siūlau ir kitiems, nes tikrai yra puikių straipsnių internete. Debesyla.lt, Valtininkas.lt, psichika.eu ir panašūs puslapiai. Labai labai daug visko. 🙂

 30. G

  2016-10-07 at 08:42

  E. Hemingway „Senis ir jūra“.. Požiūris, mąstymo kryptingumas siekiant tikslo. Berniuko ir jo rūpinimosi seniu simbolika. Mokytojo ir mokinio ryšys-nešabloniškas, abu mokosi vienas iš kito. Skaitau kaskart, kai jaučiu, jog dingsta ryžtas… „Nauja diena-nauja viltis. Žinoma, gerai, kai zmogui sekasi. Tačiau man rupi tikslumas. Kai laime ateis, as būsiu pasiruošęs ją sutikti“.

 31. Vaidas

  2016-10-11 at 21:29

  As nelabai ka galiu pasakyti apie mėgstamiausia ištrauka is knygų nes pirma mano knyga perskaityta tai Laimingi Šunsnukiai. Bet geriausia fraze tai nežiūrėti i šaukštelį su dviem lašais aliejaus o reik apsidairyti aplink ir pamatyt koks pasaulis gražus. Tai ka as ir pradedu daryti tik sunkiai sekasi

 32. Loreta

  2016-10-27 at 09:32

  N.Hillo „Pergudrauti velnią“/
  Labai tiesiai šviesiai tėškė.
  „Aplinkybės, kurių žmonės nesupranta, prisikiriamos sėkmė kategorijai. „Sėkmė“ ir „stebuklas“ yra dvyniai. Nė vienas iš jų neturi realios egzistavimo išraiškos, išskyrus žmonių vaizduotes. Abu naudojami apibūdinti tai,ko žmonės nesupranta.“

 33. Vytas

  2016-11-03 at 19:30

  Knygoje Love, Medicine and Miracles by Bernie S. Siegel autorius rašo, kad vienas iš dalykų, būdingų žmonėms, sėkmingai įveikiantiems vėžį, yra tas, kad jiems uždavus klausimą „Ar norėtumėte gyventi 100 metų?“, jie spontaniškai atsako „Taip!“. Šie žmonės nesako „nežinau, gal…“ ir panašiai, jie net nesusimasto apie kitą atsakymo variantą. Kai skaičiau knygą, supratau, kad esu prie tų dvejojančių… Kai papasakojau šią istoriją kolegoms, taip pat supratau, kad žmogus, neatsakantis spontaniškai „Taip!“, tam tikra prasme yra miręs jau dabar. Nemokėjimas mylėti savo gyvenimą mane ir atvedė į saviugdą.

 34. anonimė

  2016-11-08 at 10:40

  Šį anekdotą skaičiau Kurt Teperwein knygoje „30 žingsnių į sėkmingą gyvenimą“

  2 vyrai važiuoja traukiniu. Vienas iš jų vis dūsauja, žvalgosi pro langą, kiekvienoje stotelėje išlipa iš traukinio, apsižvalgo. vėl įlipa atgal ir važiuoja toliau.
  Antrasis klausia „Gal jums kas negera?“
  Pirmasis atsako „Man viskas gerai, tik aš turėčiau važiuoti į kitą pusę“
  Antrasis klausia „Tai kodėl neišlipate ir nesėdate į kitą traukinį?
  Pirmasis atsako „Bet čia taip patogu“

  Dažnai esu, kaip tas vyras. Suprantu, ką reikia daryti, norint pasikeisti, bet taip patogu gyventi senąjį savo gyvenimą…

  Deja…

 35. Pavel

  2016-11-09 at 14:41

  Vienas stipresnių apie Baimes („Dare“ trumpas viedo):
  https://www.youtube.com/watch?v=sb2YOg_dkQM

 36. Živilė

  2016-11-25 at 22:13

  Vienoje kavinėje per pietus užkliuvo akis už Coelho knygos „Brida“. Kadangi anksčiau skaičiau ir „Alchemiką“ pamaniau pavartysiu, pažiūrėsiu apie ką ši knyga, nes „Alchemiką“ buvau skaičiusi prieš kokius 10 metų ir tuo metu matyt dar nesugebėjau perprasti visos knygos esmės. „Brida“ mane tiesiog pavergė savo pirmaisiais puslapiais: „per savo gyvenimą kiekvienas žmogus gali veikti dviem kryptimis: Statyti arba Sodinti. Statytojai paaukoja savo darbui ilgus metus, tačiau kada nors užbaigia tai, ką pradėjo. Ir tuo metu jie liaujasi ir nepažengia toliau, įkalinti tarp keturių sienų, kurias patys sumūrijo. Statybai pasibaigus, gyvenimas netenka prasmės. Tačiau yra dar tie, kurie sodina. Kartais jie nukenčia nuo audrų, nepalankių metų laikų ir retai ilsisi. Tačiau, priešingai nei pastatas, sodas niekada nesiliauja augęs. Ir, žinoma, reikalauja sodininko dėmesio, drauge sukurdamas sąlygas, kad gyvenimas jam būtų didelis nuotykis“.
  Manau visi tie kas rašėme savo komentarus jau esame „sodininkai“ ir mums gyvenimas didelis nuotykis.

 37. Aksinija

  2016-12-06 at 21:58

  Alchemikas ir 11 minučiu …..skaičiau abi po keleta kartu …

 38. Amelija

  2016-12-08 at 09:54

  Pirma knyga kuri man paliko įsūdį bei nuteikė pozytiviai tai buvo „secret“ .Visad buvau nusiteikusi kad ten rašo visiškas nesąmonėles,aišku kol nebuvau perskaičiusi, bet toji knyga į mano rankas pateko pačiu laiku.Vėliau skaičiau Ruedigeris Schache „septynį paslapties šydai“ bei „širdies magnetizmo paslpatis “ šios knygos pilnos gerų minčių,negaliu išskirti tam tikrų minčių nes jų ten labai daug. 🙂

 39. Andrzej

  2016-12-08 at 21:33

  Laukinis širdyje, knyga apie vyriškumą.

 40. Ieva

  2016-12-09 at 00:27

  Kai gauni tokią užduotį, kuri prasideda parašyk labiausiai…, tai tas, kas ateina pirmiausiai į galvą, gali būti tikras, ir įsiminė geriausiai. Ne vieną kartą skaityta ir man didžiausią įtaką padariusi knyga Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką kitiems“. Be to, kad ji prisidėjo prie papildomo žinių bagažo apskritai apie mąstyseną, pasąmonę (beje kalbant apie pasąmonę, iškart ateina mintis ir apie kitą šaunią knygą „Pasąmonės galia“, kurią rekomenduočiau paskaityti tiems, kas norėtų patikėti, kiek daug mes galime pasikeisti, pakeitę savo mintis (jei dar tuo pakankamai neįtikino onbo pratybos) ir galiausiai ir patiems išbandyti savo pasąmonės ir minčių galias, bet nuklydau…), taip pat galima pasimokyti visokių elementarių gyvenimo triukų, apie kuriuos galbūt dažnai net nesusimąstome. Labiausiai įstrigusi vieta iš Dale‘o knygos buvo pasakojimas apie Amerikos prezidentą Teodorą Ruzveltą ir kaip visi jo darbuotojai jį mėgo. Pagrindinė priežastis, kodėl jį taip mėgo, buvo ta, kad jis nuoširdžiai domėdavosi žmonių gyvenimais. T. Ruzveltas turėjo nemažai pagalbinio personalo savo namuose ir nepaisant to, jis žinojo kiekvieno dirbančio pas jį, ne tik vardą bei pavardę, bet ir žmonos, vaiko, šuns vardus. Taip pat, kaip jiems sekasi ir kokios paskutinės naujienos. Net praeidamas pro šalį jis stabtelėdavo pasisveikinti ir paklausti kaip pvz. laikosi sodininko žmona, ar jau išsigydė, praėjusią savaitę ją užpuolusią ligą (ši pavyzdžio dalis gali būti išgalvota 😉 ).
  Turiu ir vieną įkvepiantį video, kurį stipriai siūlau pažiūrėti, kas dar nematė (o jei ir matė, pažiūrėti ir dar kartą). Jis mane išmokė šypsotis, šypsotis daugiau, šypsotis kitiems, nes gi kaip pasikeičia žmogaus išraiška, kai jis šypsosi… ir dar negailėti komplimentų 🙂
  Spaudžiam ir žiūrim https://youtu.be/Cbk980jV7Ao

 41. Aurelijus

  2016-12-10 at 23:59

  Filmas „Chasing mavericks“ (rež. Curtis Hanson ir Michael Apted) jame išryškinamos 4 žmogaus poliai: protinis, fizinis, emocinis bei dvasinis. Vienas be kito šie poliai bereikšmiai, dėl to būtina tobulinti visus kartu.
  Taip pat periodiškai prisimenu Nijolės Oželytės skaitytoje paskaitoje pasakytą mintį, kad dažnai mes būname geram siužete, tačiau blogoj nuotaikoj. Turim visas galimybes, tik noro nebūna.

 42. Jurgita

  2017-01-08 at 09:44

  Skubanciam gyvent verta paskaityt sharma nebijot gyventi

 43. Rasa

  2017-01-08 at 14:41

  Ištraukos iš knygos „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms skaitmeniniame amžiuje“. Tema apie klausymąsi, ką mums sako žmonės.

  Žmonės gali turėti 600 draugų Facebook tinkle, gali kasdien išsiųsti po 25 elektroninio pašto žinutes, bet jie neaptarinėja dalykų, kurie jiems svarbūs asmeniškai. Būtų absurdiška manyti, kad galima daryti pažangą be kitų žmonių ištikimybės, bet mes paprastai to nematome, kol kiti žmonės mums to neprimena savo akimis, savo tylėjimu ar neatverdami savo piniginių. Užtat yra vienas principas, kurį kasdien naudojant galima iš naujo užmegzti su kitais žmonėmis ilgalaikį, tvarų ryšį: tai dalyvavimas. Kad ir kur būtumėte, būkite ten visa savo esybe.

  Žmonės nori, kad jų būtų klausomasi, jie nori, kad aplink juos būtų žmonių, ,kurie jų klausytųsi. Klausymasis labai padidina pagarbą jums.

  Norėdami tai padaryti, kasdien užduokite žmonėms 15 klausimų:
  Svarbiausi 5 yra savo šeimai ir arčiausiai jos esantiems žmonėms. Paklauskite, kaip jie praleido dieną, bet tuo nepasitenkinkite, skverbkitės giliau. Paklauskite, kas juos prajuokino, o gal ir pravirkdė. Paklauskite, ko jie išmoko ar kokį jiems patikusį žmogų sutiko.
  Kiti 5 klausimai skirti žmonėms, su kuriais nuolat dirbate Nėra blogų klausimų, jei jie yra užduodami nuoširdžiai kalbantis su kitu žmogumi. Jei klausite su pagarba ir susidomėjimu, tai negalėsite būti neteisūs.
  Paskutiniai 5 klausimai skirti jūsų skaitmeninei erdvei – Facebook tinklui, elektroniniam paštui, Twitter žinutėms ir tinklaraščiams. Įdėmiai skaitykite kitų žmonių laiškelius ir žinutes. Komentuokite jas ar atsiliepkite į jas klausimais ir tai darykite kasdien bent su 5 žmonių žinutėmis internete. Be viso to, naudokite savo skelbiamus tekstus kaip priemonę užduoti daugiau klausimų savo draugams ir šalininkams. Nustebsite pamatę, kiek daug žmonių atsilieps!

 44. Ces

  2017-02-24 at 18:10

  Saukstelis yra musu mintys. Mokykis stebeti savo mintis, kad ir ka bedarytum.

 45. Mindaugas

  2017-03-31 at 10:24

  Livingstono Žuvėdra , iš šios knygos galima pasimokyti, kad nereikia savęs įsprausti į rėmus ir nebandyti kažko naujo. Zombiai visada sakys , kam to reikia , ko tau dar trūksta. Zombiai nenori, kad kažkas pasikeistų.

 46. Laura

  2017-04-03 at 09:45

  Šiuo metu skaitau Nick Vujicicic knygą gyvenimas be ribų. Ir istorija apie tai, kaip jis išmoko plaukti banglente, nes labai norėjo, privertė suprasti, kad tikrai nėra gyvenime jokių stabdžių. Tereikia noro. O dar?. O jo mokytoja buvo moteris, kuri po nelaimingo atsitikimo ir ryklio užpuolimo, likusi be vienos galūnės, vistiek neatsisakė savo svajonių ir toliau puikiausiai daužė bangas! Įveikusi baimę, tapusi pavyzdžiu ir paties Niko mokytoja, įrodo savo istoriją, jog tikėjimas yra visa stiprybė!
  Tikėk savim ir viskas bus taip, kaip nori, pasieksi visko!

 47. Laura

  2017-04-03 at 09:51

  Ir dar įsiminė – pacituosiu:
  Kaip mes pamirštame gebėjimą rinktis?
  „Klasikinis Martino Seligmano ir Styvo Mejerio darbas apie eksperimentą su vokiečių aviganiais, pavandintą „išmoktu bejėgiškumu“, paaiškina, kodėl med pamirštame, kad galime rinktis.
  Seligmanas ir Mejeris suskirstė šunis į 3 grupes. Pirmai šunų grupei buvo uždėti pakinktai, prijungtas elektrošokas ir padėta perjungimo svertis, kurią nuspaudę šunys galėtų sustabdyti srovę. Antros grupės šunims buvo uždėti tokie pat pakinktai, duotas toks pat svertas ir elektrošokas, tačiau slypėjo viena gudrybė: svertas neveikė, vadinas šunys buvo bejėgiai ką nors padaryti. Trečiosios grupės šunims buvo uždėti pakinktai be elektrošoko.
  Vėliau visi šunys buvo uždaryti į didelį aptvarą, per vidurį perskirtą žema skiriamąja juosta. Vienoje aptvaro pusėje buvo įjungtas elektrošokas, o kitoje nebuvo įjungtas. Tada nutiko kai kas įdomaus. Šunys, kurie ankstesnėje eksperimento dalyje turėjo galimybę sustabdyti srovę arba visiškai nebuvo su ja susidūrę, greitai išmoko peržengti skiriamąją juostą į saugią zoną. O tie šunys, kurie buvo bejėgiai pirmoje eksperimento dalyje, į saugiąją pusę neperėjo. Kodėl? Šie šunys nežinojo, kad gali rinktis ir išvengti elektrošoko. Jie išsiugdė bejėgiškumą.“
  „Pamiršdami savo gebėjimą rinktis, išmokstame būti bejėgiai. Po truputį leidžiame atimti iš mūsų šią teisę, kol galiausiai tampame kitų žmonių ar savo ankstesnių pasirinkimų vykdytojais. Taip atsisakome teisės rinktis.“
  Taigi „gebėjimo rinktis negalima atiduoti ar atimti – jį galima tik pamiršti“.
  Linkiu to nepamiršti.
  P.S. knyga „Esencializmas“

 48. Irma

  2017-04-03 at 23:52

  Knyga, nuo kurios prasidėjo mano saviugdos kelias – Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“. Daug dėmesio skiriama mūsų mintims ir kaip jos veikia mūsų gyvenimus 🙂

 49. Laura

  2017-04-05 at 10:29

  Filmas „The Intouchables“. Uzsuko kazkoki sraigteli manyje, kuris stumia mane tolyn i pokycius, i kita save..

 50. Tomas

  2017-04-25 at 21:06

  http://raumeningasprotas.lt/asmeninis-autentiskumas-kaip-gyvenimo-filosofija/ Vienas iš geriausių mano skaitytų straipsnių!!!

 51. Sigita

  2017-05-08 at 19:13

  Honore de Balsac, Liucijus Anėjus Seneka. „Apie sielos ramybę“. Kalbant apie siela man patiko Leonoros Blekaitytes „Sielos aritmetika“. Dabar laukiu Alex Monaco „Sielos drabuziai“. Jurga Ivanauskaite „Virsvalandziai“ Skaitytos yra ir Alchemikas ir Robin Sharma ir tos visos populiariosios, kur zmonijai uzeina bangos ir praktiskai visas svietas skaito jas kartu:) bet kai tos bangos nuslugsta kiekvienas mes prisitaikom kas butent musu skonio receptoriams ir ka aptinka smegenu detektoriai 🙂 o tai labai individualu. Kiekvienas savaip interpretuojame.
  Taip pat pasiziuriu youtubeje Zakas Fresko iveskite, labai nekvailas senukas 🙂 As galvoju, kad kartais nebutina ieskoti uz juru mariu, mes Lietuvoje turime zmones, kurie nugriove vidines sienas savyje ir gali papasakoti kaip mums isgriaut savasias ir isnesht is galvu balasta ir pasilikti tik tai ko reikia: Ingos svetaine http://javelingaworld.com, Aleksandro kur siuo metu ir esame monaco.lt ar Danieliaus man patinka labai knyga „Tinginio manifestas“ ir jo svetaine debesyla.lt, raumeningasprotas.lt svetaine, stai kiek mes visko turime cia ir dabar. Taip pat pristatau svieziausia savo mokytoja, saviugdos treneri Martyna Driuka parases jau 5 knygas, tiesiog aptikau ji vakar pasiziurekite video, jame nuskambes literaturos sarasas tik perziurekite ir isiklausykite;) http://tv.lrytas.lt/zinios/gyvenimo-budas/2017/05/06/news/saviugdos-treneris-martynas-driukas-atvirai-apie-juodziausias-dienas-saves-paieskas-ir-pagalba-kitiems-1053221/

 52. BimBam

  2017-05-12 at 00:49

  Man labiausiai įsiminusi knyga Richard Bach „Iliuzijos“. Ten yra tokia istorija apie debesų ‘naikinimą’: kai mokytojas lengvai išsklaido juodžiausią didžiausią debesį, o mokinys, sutelkęs visas galias, sugeba išsklaidyti tik mažutį debesiuką. Pirmąkart šią knygą skaičiau parke ir nutariau paeksperimentuoti. Buvo giedra diena, todėl riktis galėjau tik tą vienintelį debesėlį. Užsimerkiau. Įkvėpiau ir atsimerkus jo nebuvo… Moralas: matome tai – į ką susikoncentruojame (debesis=kliūtis ar giedrą dangų=galimybes).
  O čia knygoje pateikta išvada:
  „Debesis nesupranta, kodėl jis juda būtent ta kryptimi ir tokiu greičiu,-
  Jis jaučia trauką…Štai ta vieta, link kurios reikia dreifuoti.
  Bet dangui suprantamas debesų kuriamas piešinys, jam aišku, kur link plaukia kiekvienas iš jų; tu irgi žinosi, kai pakilsi tiek, kad galėtum pažvelgti už horizonto.“

 53. Simona

  2017-06-11 at 18:04

  Iki siu dienu mano galvoje apsigyveno vienos karalaites istorija. Jos budas prilygo tevui tironui: visi karalystes gyventojai be galo bijojo piktosios. Viena diena jos gyvenimas apsiverte aukstyn kojom, kai ji pasiryzo daugiau suzinoti apie gyvenima, o i sirdi isileidusi meile ir geri – pradejo vykti stebuklai. Moralas tame, jog tik esant sirdies vartams atviriems galima pasiekti bet kokiu savo gyvenimo troskimu. Knyga vadinasi „Meiles Menas“. Pridedu istraukos linka: https://svajuke.wordpress.com/2011/12/04/istrauka-is-menas-myleti/

  • Edita

   2017-07-23 at 16:37

   Ir man ši knyga ,,Meilės menas“ paliko gilų įspūdį.
   Geriau jos nė neapibūdinčiau, nei apibūdino Simona. Tik esant atviriems širdies vartams galima pasiekti bet kokių savo gyvenimo troškimų!!!

 54. Rytis

  2017-06-12 at 08:22

  Nepamenu kokia tai knyga, bet istoriją iš jos papasakojo mamytė (Ačiū tau labai, labai!). Tuo pačiu išsaugojau foto.
  Mintis apie santykius ir palyginimas su perlų nardytojais, kurie puikiai iliustruoja šia pagrindinę mintį: „Reikia viską daryti paeiliui, tai stačia galva nerti į viską, tai skaičiuoti laiką. 1 puslapio skaitinys: https://drive.google.com/open?id=0BylF-DVJSnImYU1ES3J1MGQxMEk1eXRtMkc1NGpkZ2VzMDRr

 55. Ričardas Paojus

  2017-07-18 at 08:57

  Byan tracy gyvenk papaščiau…
  perskaites ja kita diena ikuriau savo verslą…

  • alexm onaco

   2017-07-18 at 09:28

   Knygos veikia, tik reikia…

 56. Indre

  2017-07-18 at 14:48

  Haris Poteris
  Nemėgau, laikiau nesąmone, laiko gaišatimi fantastikos žanrą. Po lažybų, teko iššūkis perskaityti Hario Poterio sagą ir įvyko lūžis manyje. Arogancijos išrovimas, tolerancijos sėjimas, mandagumo puoselėjimas, vertybių auginimas ir brandinimas.

 57. Adelė

  2017-09-27 at 12:18

  E. Porter „Poliana“. Manau, suaugusieji jos neskaito, nes ji iš serijos 10 PLIUS t.y. kaipir vaikiška. Vis dėl to 10 PLIUS yra nuo 10 iki….. Ir pagrindinės veikėjos mokomas DŽIAUGSMO ŽAIDIMAS yra reikalingas visiems. Labai paprastas žaidimas, bet galintis laaaabai daug pakeisti. Knygą galima ir skaityti, ir klausyti 🙂

 58. Arūnas

  2017-10-19 at 17:45

  „Trečiojo Reicho Triumfas“. Įstrigo skyrius apie Žiemos karą, ypač įstrigo K. G. von Mannerheim’ o laikysena visu tuo metu ir parodė, kad tikėjimas, išmintis, kantrybė ir pasitikėjimas savimi gali sulaikyti ir didžiausias bei galingiausias armijas

 59. Jurgita

  2017-11-08 at 22:43

  Hill Pergudrauti velnią. Kai keletą kartų perskaičiau šią knygą supratau koks yra neapriepiamas žmogaus protas. Galime pasiduoti velnio įtakai bet irgi galima velnią nugalėti. Tik reikia atsakyti ko pats nori.

 60. Dovilė

  2017-12-08 at 09:34

  Paskutinė, ypač sujaukusi protą knyga – Ramunės Murauskienės „(Ne)tobulos mamos užrašais“. Knygoje išgirdau apie tokią humanistinę pedagogiką, tad dabar jau gilinuosi į ją ir man tai be galo aktualu, nes auginu mažą vaikutį. Bet labiausia įsidėmėjau šią mintį: „Vaikui nereikia nusipelnyti mano meilės“. Savo vaiką noriu mylėti tiesiog tokį, koks jis yra! Mano artimiesiems taip pat nebūtina nusipelnyti mano meilės – myliu juos besąlygiškai, tokius, kokie jie yra. Aš taip neprivalau nusipelnyti kito meilės. Esu verta, kad kitas mane mylėtų besąlygiškai, nieko nereikalaudamas. Tikiu, kad tuomet įvyksta stebuklas – žmonės myli ir stengiasi vieni dėl kitų tiesiog, be išskaičiavimų ir taisyklių!

 61. Aivaras

  2018-01-08 at 13:42

  Autoriaus Francis Scott Fitzgerald knyga „Didysis Getsbis“. Knygos istorija kiek primena romaną – pasaką. Kai vienas atsitiktinai praturtėjęs vyrukas laukė savo svajotosios moters, siekė jos, gyvenu priešais ją, tik va ji buvo vedus šykštų turtuolį. Nors taip ir buvo nutikę, jis pasiekė jos rankos, laimės, bet tai truko neilgai… Jis buvo nužudytas šykštuolio, jos vyro.

 62. MAMA

  2018-01-25 at 15:26

  Placebas, Du gyvenimai…

 63. Eglė

  2018-04-20 at 21:40

  Alchemikas… ak jai neklystu 12 klasėja skaičiau sužavėjo, bet dabar suviokiu, kad nesupratau pačios esmės…
  The secret knyga bei filmas pirmieji, kurie pirmieji padėjo man pakeisti mastymą bei požiūrį ir nutiesė kelią link savęs pažinimo…
  Filmas Pašiūrė giliai prisilietė prie mano gyvenimo, rekomenduoju pažiūrėti.
  O čia tik pamastymui vieno žmogaus kūryba sugražino šiukšlytę-lapelį tik gerio pavidale. Žr. nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=Elc0NDi0TuI

  Ačiū Jums bendraminčiai, pasižymėjau daug dalykų šio susitikimo metu, gavau daug gerio. Užsiturbinau…plius šiandien nugalėjau savo vieną nardymo baimę…
  Diena superinė. Kaip sakomą apie ką dažniausiai mastai tuo ir tampi.

 64. Vytautė

  2018-05-15 at 21:50

  Na, Alchemikas tikrai super knyga. Viena iš mano mėgstamiausių… Tačiau Mažasis princas nuo vaikystės buvo kartu su manimi. Kuomet augau, augo ir jis, keitėsi požiūris į knygą, į pačią jos esmę. Ji skirta ne tik mokyklinukams, tačiau visiems. Kupina nuostabių minčių ir verta kiekvieno dėmesio!

 65. Vilija

  2018-05-28 at 06:01

  Ne kartą esu perskaicius „Jūsų pasąmonės galia“. Super knyga nuo pirmo iki paskutinio puslapio.

 66. Agata

  2018-05-28 at 10:58

  Viena iš didžiausią įspūdį padariusių knygų John Fowles „Magas“. Ją skaitydama supratau, kad kartais beieškant atotrūkio nuo rutinos galima visiškai pasiklysti iliuzijose. Išnirusi tarsi iš priverstinės hipnozės, tuomet pradėjau labiau vertinti tai, kad esu čia ir dabar.

 67. Lina

  2018-07-14 at 18:56

  Knygos vienos išskirti negaliu. Kiekviena, net ir paprasti romanai kažko pamoko, įkvepia. Tačiau šiuo metu mane labiausiai įkvepianti asmenybė yra Wayne Dyer, rekomenduoja YouTube pasiklausyti jo kalbų.

 68. Remigijus

  2018-08-29 at 19:54

  Perskaičiau knygą LIKIMO DĖSNIAI arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę, autorius OLEG GADECKIJ. Tai labai rimto ir moralaus psichologo parašyta knyga. Privalu perskaityti kėkvienam, mano nuomone. Pradedi suprasti esminius gyvenimo dalykus .

 69. Vi

  2019-03-15 at 08:20

  Mark Manson „Subtilus menas nekrušti sau ir kitiems proto“. Iš pirmo žvilgsnio kertasi su Onbo idėjom ir vertybėm, bet kai skaitai su tinkamu žvilgsniu ir požiūriu, ji kaip koks tramplinas padeda siekti pokyčių su dar didesniu pagreičiu.
  Ir, žinoma, Egziuperi „Mažasis Princas“. Perskaityta daugiau nei dešimt kartų, ir vis dar randu šį tą naujo. Deja negaliu išskirti konkrečių istorijų, nes abi knygos vertos dėmesio nuo pirmo iki paskutinio puslapio.

 70. Indrė

  2019-03-16 at 23:37

  http://gyvenusumeile.lt/7-dalykai-kuriuos-turite-daryti-kad-patektumete-i-naujaja-zeme/

  Būkite čia ir dabar

  Gyvenkite tik šioje akimirkoje. Akimirkoje, kur vienintelis dalykas, kuris yra svarbus, yra dabartis – jūsų gyvenimas, jūsų sveikata, jūsų aplinka, žmonės aplink jus ir meilė, kuri jus užpildo. Mums nereikia jaudintis dėl rytojaus ar nerimauti dėl vakar. Baimė, kuri jumyse sukyla, ateina iš čia – kai jūs nuklystate ir esate „kažkur„, bet ne čia ir sdabar. Nėra kitos „vietos” jūsų egzistencijai – būkite čia dabar. Tik dabartyje būdamas, jūs galite jausti tikrą laimę, buvimo palaimą. Praktikuokite tai su viskuo, ką jūs darote.

 71. Karolis

  2019-07-02 at 05:58

  Pasąmonės galia .sia knyga skaičiau ne kartą.si knyga pakeitė mano maatyma kartu ir gyvenimą kardinaliai y gerąją pusę.

 72. Virginijus

  2019-07-02 at 07:23

  Trys sėkmės misijos – laaaaaabai gera knyga, daug gerų minčių kurios praverčia gyvenimui….

 73. Neringa

  2019-07-02 at 08:28

  Mmmm kad neskaitau knygu🤭neuzkabina manes kazkaip . Filmai ar seminarai man istringa labiau. AS turiu matyt ar girdet tada daugiau isisavinu🤫

 74. Donatas

  2019-07-02 at 12:45

  „Dievas visada keliauja inkognito“, bet čia gal dažniau aptariama knyga. O mane netikėtai paveikė trumpa knygutė 🙂 „Kas paėmė mano sūrį?“. Rekomenduoju, ją perskaityti užtruksite apie 1 val.

 75. Rasita

  2019-07-02 at 23:32

  Mano numyletine ir iskirtine knyga butu “SILKAS“ , tai istorija apie tai kaip silkas atkeliavo i europa is japonijos ir tyra meile tarp dvieju skirtingu pasauliu ( kitaip zmoniu). Rekomenduoju

 76. Vidmantas

  2019-07-02 at 23:47

  Mano istorina butu is Napoleon Hill mastyk ir buk turtingas apie troskima 🙂 kai maza mergaite atejo pas labai pikta dede ir prase pinigu savo mamai, dede pasake, kad neduos ir vyjo ja lauk, bet ji stovejo ir niekur nejo. Tada dede paime rykste ir bego link jos bet ji zenge zingsni pirmyn ir pasake duok mano mamai pinigu. Dede sustingo padave pinigus atsisedo ir nesuprato kaip maza mergaite sugebejo iskauliti is jo pinigu. Manau stiprus TROSKIMAS gali viska!!!

 77. Rasa

  2019-07-03 at 21:26

  Vienuolis, kuris pardave „Ferari“, tai knyga, kuri padejo pirma stabilia plyta man po kojom. Tai buvo isigelbejimas mano haotiskame minciu gyvatyne. Nuraminau mintis, ismokau sutelkti demesi. Supratau, kad as valdau savo gyvenima, o ne mintys valdo mano!. Kokia istorija- ten visa knyga viena istorija. Paimk ir pasinerk i ja…

 78. Dalia

  2019-07-03 at 23:21

  Knyga kuri prieš daug metų man buvo kaip tramplynas į tai kas esu dabar ir sudavė patį didžiausią impulsą pokyčiams tai „Šios akimirkos galia“ Erhart Tolle.
  O istorijų yra daug 🙂 viena iš jų apie tai kad kas benutiktų blogo ar gero ir tai praeis…

 79. Egle

  2019-07-12 at 23:28

  Taikus karys. Visų pirma, pamačiau filmą (A peaceful warrior), o ne perskaičiau knygą. Padarė tokį įspūdį, kad nusipirkau Dan Millman knygą “Way of the peaceful warrior” originalo kalba, kad perskaityčiau kiekvieną autoriaus žodį taip, kaip jis tai parašė..

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt