Susisiekite su mumis

Suvaldyk laiką

149
Komentarai

Žadėjau papasakoti apie laiko taupymą. Vykdau įsipareigojimą. Taigi, pradedam? Norėdamas duoti daugiau tam vertės, mielai išsitrauksiu iš krūtinės savo širdį ir ją padėsiu…. Palauk sekundėėėėėėlę. Štai. Matai, kaip pulsuoja? Tik tak. Tik tak. Tik tak….  „Gyvybingas tas Alex Monaco – pasakys kažkas. Na gerai, užteks vaizdelių, pereinam prie esmės!

Laiko valdymas

Kas rytą, prieš pradedant darbus, VISADA VISADA užsirašau visos dienos planus. Man laaaaabai padeda ši viena stebuklinga programa. Visada viską užsirašau joje. Netgi strategijas talpinu joje. Taigi, pristatau tikrą stebuklą nemokama online programa Trello.com. Naudokitės broliai ir seserys!!!
SVARBU: Dienos darbuose nerašau jokių abstrakčių punktų, pavyzdžiui, kaip „Sukurti super sėkmingą verslą“ ar kaip „Užsidirbti milijoną šlamančių“. Tokie tikslai yra per daug abstraktūs, todėl panašius užsirašinėju ne dienos, o mėnesių arba metų planuose. Dienos darbai dažniausiai yra labai paprasti. Tam, kad juos įvykdyti, reikia 5~10 minučių. Esmė: darbus reikėtų suskaldyti taip, kad net jeigu pro duris įžengs draugai ar apsinuoginusi draugė, galėtum mesti darbus, žinodamas, kad vis tiek spėsi juos šiandien padaryti. Supranti idėją?

Pasidalinsiu vienos dienos darbais.
Pavaduot

Atkreipk dėmesį, kad po pietų darbai dubliuojasi. Tokiu būdu per parą nuveikiu darbus, kuriuos seniau atlikdavau per dvi dienas. Seniau paskirstydavau darbuotojams užduotis vieną kartą per dieną, o dabar   darau du kartus. Taigi, tokiu būdu per metus padarau tiek, kiek kiti padaro per du metus.

Kol nesusidėlioju darbų nepradedu jokių darbų. Ši taisyklė man padeda pasiekti užsibrėžtus tikslus žymiai greičiau nei…

Susidėliojęs darbus, šoku į tikrai fantastišką, hyper-stebuklingą programą, pavadinimu Google Docs. Tai nemokama online esanti programa, kurioje gali su kolegomis dirbti prie vieno teksto ar dokumento. Tai taupo laiką + nereikia siuntinėti failų. Programa po kiekvieno judesio automatiškai išsaugoja tekstą, todėl išsijungus kompiuteriui, viskas išsisaugo automatiškai! Taip pat čia galima grąžinti tai, kas buvo išsaugota net prieš mėnesį. Tačiau yra vienas bet. Kadangi tekstinių failų turiu per daug, gavosi bardakėlis. Dėl šios priežasties sukūriau vieną dokumentą, kuris yra mano visų tekstinių dokumentų bankas. Ten greitai susirandu tai, ko man reikia. Taigi, visą dieną esu atsidaręs tik du langus: Google Docs (2-jų puslapių ilgio failą, kuriame surašęs visas nuorodas į kitus word failus) ir Trello. Jokių kitų administravimo programų/panelių/sienų nenaudoju!

Bet tu dažnai sėdi Facebooke! – pasakys kažkas. Neeee. Facebooke sėdžiu neilgai. Naudoju programą
 (buffer.com), kuri leidžia automatizuoti pranešimus taip, kad jie pasileistų norimu laiku.

Auto

Ši programa automatiškai (norimu laiku) publikuoja pranešimus tiek grupėje, tiek asmeniniame Facebooke, tiek Instagram ir kituose socialiniuose puslapiuose. Taip, kasdien, tam tikrom valandom, peržiūriu komentarus, bet nestoviu kaip štikas prie vartų…

Mhm, įdomu, kaip tu pradedi savo darbo dienas? Jeigu pirmiausia įsijungi naujienų portalą, arba kitą šlamštą tai reiškia tik viena: TU NEVALDAI SAVĘS! Taigi, turi parodyti vidurinį pirštą žalingiems įpročiams ir susitvarkyti dienos grafiką taip, kad tavo diena būtų neiššvaistyta, o atneštų naudos. „Net nežinau, kokie darbai gali atnešti man naudos“ pasakys kažkas iš skaitytojų. Turiu jam atsakymą. Jeigu dar nežinai, kokiu verslu/veikla užsiimsi (dar neradai savęs), siūlau skirti laiko, kad taptum laiko valdovu. LAIKO VALDYMAS PADĖS VISOSE GYVENIMO SRITYSE. Galbūt turi kitokią nuomonę, tuomet pasisakyk. Rimtai, jeigu jautiesi nesavas+ nesi atradęs savęs, turėtum mokytis ne tik laiko valdymo bet ir gyvenimo guru profesijos. Be šių profesijų, tu neišspausi iš gyvenimo maksimumo! BEJE, JUK SVARBIAUSIA NE VERSLAI IR NE PINIGAI, O TAI, AR TURI DAAAAAAAAAAUG LAISVO LAIKO SAU! TURĖTUM LEPINTI SAVE DAŽNIAU. TURĖTUM GULĖTI VONIOJE DAŽNIAU! TURĖTUM TURĖTI DAUGIAU LAIKO PASIVARTALIOTI LOVOJE IR…

Linkiu tau, mielas skaitytojau, tapti TIKRU laiko magnatu/imperatoriumi!!! Pirmyn! Žinau, kad reikia laiko ir praktikos, bet esu šventai įsitikinęs, jog išmokęs laiko valdymo, sutaupysi trečdalį gyvenimo! O gal turi savo laiko taupymo paslapčių? Tuomet prisidėk ir palik komentarą! Mes gimėme tam, kad apšviestume kitų gyvenimus, ar ne?

Dėkui už tai, kad domiesi savo gyvenimu! Paimk jį už rankos ir eik. Kalbu apie tavo gyvenimą   jis laukia tavęs

Žmogus, kuris sutaupė kiek daugiau nei pusę gyvenimo tam, kad turėtų daugiau laiko savo skaitytojams Alex Monaco ir jo asistentai: Airidas su Mažvydu.

149 Komentarai

 1. jurgita

  Balandžio 9, 2017 at 7:43 pm

  Planuoti dieną yra jėga. Planus sudarau iš vakaro užrašų knygutėje

  • Edvinas

   Balandžio 9, 2017 at 10:01 pm

   Mano patirtis rodo, kad parkelis ir popieriaus lapas daro stebuklus, jeigu užrašau tai ir padarau, jei tik pagalvoju maždaug ką rytoj turiu nuveikti..tai dažniausiai tą dieną nieko ir nepadarau..

  • Raimonda

   Balandžio 9, 2017 at 10:02 pm

   Visad planuoju darbus kitai dienai is vakaro 5min skiriu perzvelgimui ir jei reikia pakeitimui dazniausia planuoju savaites darbus 5ni vakare po darbu 5min apzvelgiu ir dar karta prisedu 7ni max 10min. Suplanuotas laikas puiku bet jei reikia kazka iterpti ar pakeosti nuo ko mano darbo darbo efektyvumas veliau padvigubeja net nedvejoju 🙂

   • Raimonda

    Balandžio 11, 2017 at 8:55 pm

    Labai smagiai valdau laika “pacias skaniausias uogas” pasilieku vakarui adrenalino daugiau pries miega 😀

  • Gabrielė

   Balandžio 11, 2017 at 1:18 pm

   Nuoširdus didelis AČIŪ!!

  • Rūta

   Balandžio 14, 2017 at 7:12 am

   Reiktų išbandyti, nes niekada neplanuoju…ir neužsiraśau..
   bet esu patenkinta savo gyvenimu ir esu atradusi save…

  • Vilius

   Spalio 5, 2017 at 10:03 am

   Šaunuolis Monaco, tavo straipsniai pilni gyvybes ir optimizmo.

  • Edmundas

   Kovo 6, 2019 at 10:07 pm

   Dar neradau saves

  • Evaldas

   Birželio 6, 2019 at 10:56 pm

   Kitos dienos darbus planuoju vakare gryzes is po darbo kai kunas atsileidzia ir smegenine nuo darbo:)

 2. Aiste

  Balandžio 9, 2017 at 9:05 pm

  Planavimas,tai laiko taupymas 🙂 todėl prieš pradedant darbus,susiplanuoju juos užrašų knygelėje 🙂

 3. Vaida

  Balandžio 9, 2017 at 9:08 pm

  Paprasta ir yra genialu, ačiū!

 4. Saulius

  Balandžio 9, 2017 at 9:09 pm

  Nevaldau savo laiko, susikaupiu tik tada kai turiu daug užduočiu.

 5. Mindaugas

  Balandžio 9, 2017 at 9:10 pm

  Širdingai ačiū, Alex, niekada to nedariau, bet dabar planuosiu savo laiką:)

 6. Neringa

  Balandžio 9, 2017 at 9:11 pm

  Bandau planuoti laika, bet ne visada pavyksta! Pastebejau, kad ir susirasau uzduotis- nukrypstu nuo plano! Kaip save suvaldyti?! 🙂

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:28 am

   Tau reikia įsipareigoti! Atsiųsk man šį laišką:
   ,,Alex, prižadu, kad jeigu 16 dienų nepadarysiu visko, kad išmokčiau valdyti laiką, atiduosiu tau sumokėsiu tau 10000 Eurų baudą… ” KAIP MANAI AR PASIEKTUM TIKSLO? Taigi ar tau rupi? Tam kad parašyti knyga laiku reikia pasirasyti sutarti su leidykla. Tam kad… toks yra mano atsakymas 🙂

   • Dinara

    Balandžio 22, 2017 at 10:44 pm

    ziauriai geras patarimas -uzsirasyti,taip ir dabar as darau,viskas sekasi pagal plana

 7. Indrė

  Balandžio 9, 2017 at 9:12 pm

  Laiką planuoju, darbe pavyksta neblogai susitvarkyti su laiku ir su suplanuotais darbais. Darbus planuojuosi darbo knygoje ar kalendoriuje. Tačiau dėl savęs kaip asmenybės puoselėjimo, savo svajonių įgyvendinimo, sau, savo naujos veiklos atradimo ir to įgyvendinimo, lauku trūksta. Todėl noriu patarimo !!!

  • Indrė

   Balandžio 9, 2017 at 9:34 pm

   Man tas pats kaip Indrei, darbe pavyksta susiplanuoti viską neblogai, o vat asmeniniam, savo tikslų įgyvendinimo planavimui pritrūksta laiko ir ko gero įgūdžių…

 8. Ernesta

  Balandžio 9, 2017 at 9:13 pm

  Laiko planavimas turi būti preriotetas tiek darbe, tiek gyvenime 🙂

 9. Regina

  Balandžio 9, 2017 at 9:14 pm

  Visus dienos darbus susirašau iš ryto .

 10. Eglė

  Balandžio 9, 2017 at 9:18 pm

  Labai patiko idėja, kad tą patį darbą galima padalinti į 2 dalis!
  Jei turiu daugiau darbų, susirašau ant lapo ir padarytus ” supaukščiuoju” – smagu matyti kaip jie mažėja.

 11. Irma Vo

  Balandžio 9, 2017 at 9:18 pm

  Žinau, kad dieną reikia planuoti, nes kol kas gyvenu pasroviui. Gal todėl kad neturiu konkrečių tikslų ar didelių svajonių, gyvenime dar neatradau ką tikrai noriu daryti kas mane veža. Manau pirmiausiai reikia sėsti ir susiplanuoti tikslus ir svajones.

  • Egidijus

   Balandžio 9, 2017 at 11:32 pm

   Teisingai pasakyta, pirmiausia susiplanuoti tikslus ir svajones.Man taip pat to trūksta, nes planuoju minimaliai.

   • Irma Vo

    Gegužės 4, 2017 at 1:51 pm

    Gal trūksta pasitikėjimo savo jėgomis, kartais sumenkinu svajones, nes bijau, kad didelės neišsipildys

 12. Olga

  Balandžio 9, 2017 at 9:18 pm

  Turiu mažą užrašų knygutę į kurią iš vakaro susirašau dienos planus/darbus.Ji visada mano rankinuke.Kelis kartus per dieną žvilgteliu į ją.Joje yra ir planai visam menėsiui į priekį.Jei dienos eigoje reikia kažką nuspręsti/sutvarkyti/suplanuoti,stengiuosi padaryti tai nedelsiant.Taip taupau laiką ir nepamirštu ką prižadėjusi.:)
  P.S. Nepavyko gauti Trello nemokamai.

 13. Inga

  Balandžio 9, 2017 at 9:19 pm

  Dienos darbus planuodavau, bet matyt “per daug prisiplanuodavau”, kad dalis jų būdavo neįvykdyti, tad mečiau. O be dienos darbų planavimo pastebėjau, kad ne kas, puoli vieno daryti, puoli kito ir galiausiai niekur nespėji.

 14. Jolanta

  Balandžio 9, 2017 at 9:19 pm

  Įprotis turėti konkretų darbų planą -mano siekiamybė!!!!
  Dažniausiai mano planai yra galvoje, bet seniai supratau, kad tai reikia keisti- viskas turi būti surašyta čia ir dabar!
  Turiu jur tobulėti:)
  Džiaugiuosi už visus, kuriems tai jau tapo įproćiu.

 15. Rasa

  Balandžio 9, 2017 at 9:23 pm

  Planuoju savo darbo dienas kiekvieną vakarą. Arba ryte. Nesinaudoju jokiomis programomis. Planuoju ir rašausi kalendoriuje tik darbus. Laisvalaikio kažkaip neužsirašinėju. Čia gal ir yra klaida. PVZ. Rytoj yra pirmadienis. esu buhalterė, dirbu per 2 darbus. 1 darbe suplanavau padaryti reikiamas ataskaitas, nes ir taip kalendorius įpareigoja, tik susirašau prioriteto būdu, kurios yra svarbiausios. Antro darbo popietinis planas irgi susideda iš ataskaitų darymo ir skubiausių einamųjų darbų vykdymo. O dar susirašau asmeninius dalykus, kur turiu paskambinti, užsiregistruoti, ar kitokie buitiniai reikalai. Žinau savo trūkumus. Esu emocionali ir kartais mane išmuša aplinka iš sudaryto plano. Tada kai kurie darbai lieka nepadaryti, nes įsiterpia nenumatyti. Tada aš perkeliu nepadarytus darbus į kitą dieną. kartais taip susikaupia nepadaryti darbai, kad jau kelia stresą. tada susikaupiu ir užbaigiu nebaigtus darbus. Esu 2 dukrų mama, tai kartais mano planai žlunga, nes tiesiog joms yra reikalinga mano pagalba, Planuoju ir asmeninį gyvenimą, turiu svajonių, palaipsniui siekiu jų. Rašausi viską į užrašų knygutę, net turiu atskirą sąsiuvinį su planais ir veiksmais, kuriuos turiu padaryti, juos pildau beveik kiekvieną dieną, tačiau būna dienų, kad taip užsisuki “voverės” rate, kad bėgi, bėgi ir nebematai, ar padarei, ką planavai ar ne. Tiesiog aš jaučiu, kad trūksta disciplinos. bet tai yra gyvenimas, kartais mėgstu pasielgti spontaniškai, tiesiog “crazy”, tada tikrai visi planai žlunga, bet man patinka, juk tai gyvenimas, kartais reikia ir paišdykauti 😉 Laukiu patarimų, kaip apsisaugoti nuo laiko vagišių ir susikoncentruoti, nes jaučiu, kad esu “plevėsa” ir kartais tikrai iššvaistau savo laiką veltui…

 16. Gytis

  Balandžio 9, 2017 at 9:24 pm

  Labas, aciu uz naudinga straipsni.
  Turiu viena klausima. Cia daugiausiai aprasei, kaip paskirstai savo darbus profesineje sferoje, taip, sutinku, kad cia viena is pagrindiniu sferu, reikalaujanti daugiausiai laiko. Taciau man idomu kaip tu paskirstai savo laika tarp skirtingu sferu? Pvz darbai ir veiklos, seima/draugai, sveikata ir t.t.? Ar susiplanuoji irgi is ankto, ar tiesiog kiek laiko lieka, tiek?
  Aciu uz atsakyma

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:26 am

   Kartais darbai susipina ir tai natūralu, bet jeigu isižiūrėsi į mano sudėliotus grafikus, tai per dieną man lieka tik 3-4 valandų darbo. Visas kitas laikas gali būti skirtas kitiems dalykams. Sveikata yra kitas reikalas. Apie sveikatą dar pakalbėsime ateityje, bet pats suvoki kad tie, kam ištiesų rūpi sveikata, tikrai labiau stengiasi dėliotis laikus.

   • Gytis

    Balandžio 10, 2017 at 2:27 pm

    tikrai taip, susideliot dienotvarke yra butina, kitaip plaukioji visa diena nezinia kur. na taip, sveikata jau visai kas kita, greiciausiai sutiksi, kad buna taip, kad sveikata nueina i antra plana. taciau reikia stengtis jos neuzleist

   • Rūta

    Vasario 16, 2019 at 6:35 am

    Čia sutinku 100 % !

 17. Jolanta

  Balandžio 9, 2017 at 9:25 pm

  Žinau, kaip tobulai planuoti (raštu) darbus ir užduotis, bet užsirašau dažniausiai tik tada, kai nepavyksta jų padaryti tada, kai suplanuoju mintyse. Būna ir išimčių, kai užsirašau kruopščiai – paprastai tai vyksta tuo atveju, kai reikia padaryti daug per trumpą laiką ir įsipareigojant prieš ką nors kitą.
  Tačiau yra viena problemėlė, kuri neduoda ramybės: net ir užrašytas darbas dažnai „nepasidaro“ kelias dienas iš eilės (ar net keliolika) , nors sąžiningai būna perrašomas į kitos dienos užduočių lauką. Ką daryti tokiu atveju?.. 🙂

  • Airidas

   Balandžio 9, 2017 at 10:32 pm

   Sveika Jolanta,
   Tiesiog imk ir daryk šitą neįdomią/nesmagią/neįdomią užduotėlę tuoj pat be jokių “Ne”, “Po svarbiausių darbų”, “Aj.. Padarysiu kitą dieną” ir panašiai. Atidėliodama tu gaiši savo brangų laiką, kurio jau nebe atsuksi… Laikas tiksi… Tik tak. Tik tak… Bet juk nori sutaupyti daugiau nei trečdalį gyvenimo ir visą tą laiką skirti kažkam kitam, o… Gal… Visgi problemytė yra svarbesne už tave…?

   Arba susiimi ir darai, arba padaryk taip, kad tos problemėles nebūtu, arba perleisk užduotį tiems, kurie gali susitvarkyti. Esu šventai įsitikinęs, kad rasi būda, kaip išspręsti šią bėdelę + išmoksi laiko planavimo meno!

   Su meile,
   AP

   • Audra

    Birželio 16, 2018 at 9:58 am

    Ačiū! Šis komentaras irgi atsako į mano problemą. Dažnai priežastis yra kad per daug darbų apsiimu dirbti (dirbu pusantro etato) ir tada sukuosi užburtame rate…

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:29 am

   Esu sutikęs žmonių, kurie viską padarytų dėl troškimų, būtent jie vykdo savo planus. Taigi kol tavo noras nėra laaaaaaaaaaaabai didelis, tol neturėsi noro išmokti dėliotis planus, laikus ir prioritetus.

 18. sandra

  Balandžio 9, 2017 at 9:27 pm

  sveiki,
  Manau vyrams yra paprasčiau, nes jie nesigilina į smuklmenas ir nėra taip valdomi emocijų .Jei taiso mašiną tai ir taiso, nėra jokių pašalinių darbų.Na o aš būdama moteris, noriu 10darbų vienų metu, net ir dabar tai darau:)todėl pavargstu ir pasiklystu savo pačios smulkmenose. Taip praeina dalis mano dienos, bet kitą dalį dienos pradedu VALGYDAMA VARLES: iš pradžių pati didžiausia ,paskui mažesnė ,o desertui mažytė:) t.y didelė varlė-svarbus darbas, o maža-jei nepadarysiu -dangus neturėtų sugriūti :)TAD LAIKO CHAOSAS MANE VALDO:( IR RYT PRADĖSIU KITAIP:) AČIŪ ALEX

  • :)

   Balandžio 11, 2017 at 8:10 am

   Sandra, manau būtent tam turėti planą ir yra gerai, nes jame surasai konkrečia užduotį, kurią turi padaryti. O tavo tikslas pažymėti užduotį kaip atliktą. Kai neturi plano uzsirasiusi tai jis yra tavo galvoje, todėl darant vieną darbą, galvoji apie kitą darbą, kas iš tikrųjų vargina

 19. Kristina

  Balandžio 9, 2017 at 9:29 pm

  Ką daryti kai numatytus dienos darbus į šoną nustumia vis nauji/skubūs/ prioritetiniai darbai ir planas lieka neįgyvendintas ?

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:51 am

   Manau esme vertybėse. Pažiurėsiu per savo prizme. Man labai svarbu įkvėpti žmones. Esu gavęs tiek gerų laikų, kad tai mane įkvėpė ir davė suvokimą koks esu svarbus. Suvokdamas tai suprantu, kad turiu rašyti ir dalintis. Kai užgriuvą netikėti darbai atidedi juos arba atsisakai juos daryti, juk suvoki kas svarbiau. Mano nuomone, tau reikėtų atsakyti sau, koks tavo gyvenimo tikslas. Tavo gyvenimo tikslas turėtų būti tatoo išdegintas smegenyse. Turi tapti žmogumi, kuris daro tik tai kas svarbiausią, o nesvarbius darbus atlieka tik tuomet kai gali. SVARBU: Išnešti šiukšles iš namų taip pat yra svarbu. Pabučiuoti mylimą žmogų svarbu. Pasakyti gerus žodžius svarbu. Bet tai neužtrunka valandos į dieną, tiesa?

  • Beata

   Balandžio 11, 2017 at 8:07 am

   Labai dažnai darbai, kurie atrodo skubus ir prioritetiniai – tokie nebūna.
   Iš darbo patirties žinau, kad kartais darbai vadinami skubiais vien dėl klientų emocijų, nepasitikinkinimo, bet iš tikrųjų sie darbai galėtų palaukti savo eilės.
   Reikia mokėti nustatyti proritetus

 20. Ugne

  Balandžio 9, 2017 at 9:31 pm

  Siuo metu kuriu verslo plana tad nelabai tikslial galiu planuoti ateity. Aciu uz paskutines.misijas❤

 21. Edz

  Balandžio 9, 2017 at 9:32 pm

  Negaliu tiksliai suplanuoti darbų rytojui. Turiu suplanavusi pastovius darbus. Tačiau dienos eigoje turiu susiplanuoti atsiradusius naujus. Be planavimo beliktų apsiverkti ir sėdėti prie darbų per dienas ir naktis. Su laisvalaikio planavimu dar turiu nemažai problemėlių…tačiau tai galėtų būti jau kitai temai.

 22. Rita

  Balandžio 9, 2017 at 9:39 pm

  stengiuosi planuoti ir pasižymiu, deja, pasToviai kažkas nenumatyto sumaišo planus, negaliu nieko pakeisti, ne nuo manęs priklauso, kažkoks užburtas ratas, kartais supykstu ir nusprendžiu dieną paleisti vėjais, nustembu vakare, kokia būna prasminga diena ir kiek daug nuveikta, kažkoks fenomenas :d , reiškia, kuo mažiau planuoju, tuo sklandesnė diena ir daugiau nuveikiu, pasakymas ,, Žmogus planuoja, Dievas juokiasi” man idealiai tinka, kaip tai galima būtų paaiškinti? ar aš viena čia tokia? 🙂

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:51 am

   Tu neviena. Ir man kartais nepavyksta. Bet man tai yra įprotis. Vieni turi įprotį rūkyti. Turi įdiegti įprotį vadovautis planais. Tau reikia pereiti Onbo du kartus. Onbo įdiegia priklausomybę nuo saviugdos + padeda tapti žmogumi, kuris greitai gali blogus įpročius pakeisti gerais. Man pačiam pagelbėjo Onbo.

 23. Geda

  Balandžio 9, 2017 at 9:45 pm

  Zinau kad reikia planuoti laika bet niekaip nepavyksta. Mintyse susidelioju ka veiksiu, deje, buna taip kad nepadarau nieko. Nerandu saves ir ikvepimo kuom nors uzsiimti ir tai mane liudina.

 24. Vita

  Balandžio 9, 2017 at 9:45 pm

  Noriu planuoti savo laiką, tačiau visada randu pasiteisinimų, kad tuos darbus galiu atlikti ir vėliau. Pykstu ant savęs dėl šito…

 25. Arminas

  Balandžio 9, 2017 at 9:51 pm

  Bandau planuotis laika, taciau neuzsirasineju darbu kuriuos turiu atlikt. Tai manau yra didziausia klaida, del kurios nevisada pavyksta atlikt darbus. Stengdavaus viska talpint savo galvoj. Dabar bandau pratintis uzsirasinet dienotvarke, kad laikas nebutu isvaistytas

 26. Lina

  Balandžio 9, 2017 at 9:56 pm

  O jei pritrūksta motyvacijos ir viskas būna užknisę..norisi sėdėti ir nieko neveikti..kaip rast tą spyrį..:)

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 10:47 am

   Lina, ar dalyvauji misijose?

 27. Mindaugas

  Balandžio 9, 2017 at 9:56 pm

  Labas, dėkui už naudinga straipsį ir trello programėlę 🙂
  Kaip susitvarkyti su laiku, jei vis atidelioji viena ar kita, jei nepavyksta tuo kasdien tuo pat metu imtis veiklos, nors kaip ir norisi, bet neapvyksta. Kaip save motyvuoti veikti?
  Mėginsiu planuotis darbus bei laiką rytais, visus dienos darbus . Jei lieka lasivo laiko, kaip ji užpildyti?

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:52 am

   KAIP MOTYVUOTI? Tau reikia įsipareigoti. Atsiųsk man šį laišką:
   ,,Alex Monaco, prižadu, kad per 9 dienas velniop sugriausiu sutrūnijusius charakterio pamatus + padarysiu viską, kad išmokčiau valdyti laiką. Perskaitysiu tavo straipsnius dešimtis kartų – išspausiu maksimumą iš informacijos, kurią padovanojai man! Prižadu, kad sumokėsiu tau 10000 Eurų baudą, jeigu nepasieksiu tikslo!!! Pasirašau krauju! ” KAIP MANAI AR PASIEKTUM TIKSLO? Taigi, kada įsipareigosi???

 28. Rokas

  Balandžio 9, 2017 at 9:59 pm

  Uzrasu knygute + http://www.toggl.com/ (nemokama programa skirta sekti laika. I laukeli parasai ka dabar darysi, pvz svetaines dizaino kurimas ir spaudi start, taip pat, galima sukurti atskirus projektus, tai labai paprasta ir patogu) Man asmeniskai toks procesas padeda labiau susikaupti ir kovoti su savimi siekiant kuo efektyviau isnaudoti ta 1.5val 🙂

 29. Renata

  Balandžio 9, 2017 at 10:02 pm

  Labas vakaras visiems. Na,kalbant apie laiko planavima,tai visus svarbiausius darbus susidelioju is vakaro sekanciai dienai ir kitus svarbius darbelius,keletui dienu i prieki.Siaip is prigimties esu maximaliste,be to,kad esu dvieju paaugliu mama,mokausi grozio specialiste,taip pat jau pradejau dirbti sioj srity,bei isirengineju darbo vieta ir zinoma kuriu FB puslapiuka.Veiklos is ties daug,bet pasiskirstem darbus su vaikais,tad automatiskai palengvina situacija.Saves taip pat nepamirstu,nes stengiuosi vadovautis ir kuno pokuciais.Jei jau matau,kad reikalingas poilsis,o dar laukia darbeliai,renkuosi trumpa poilsi,nes zinau,kad po to busiu produktyvesne.Gal siuo momentu maziau laiko skiriu vaikam, bet kadangi veiklos pradzia visiomet reikalauja daugiau pastangu,pasidarom spontaniskus laiko praleidimus.Pastaraisiais metais daug laiko skyriau tam,kad suderinti veikla-darba,moteriskuma ir seima.Tad siuo momentu jauciuosi savo vietoj.Tik vat yra ir keletas trugdziu,kipsiukas galvoj,nors pradzia yra,bet kartais jis man pakuzda,o kas jei tau nepavyks….ir beabejo beliko reklama….

 30. Renata

  Balandžio 9, 2017 at 10:13 pm

  Siek tiek apie motyvacija is moteriskos puses,gal kam pravers.Mielosios,mes ne vyrai,su savimi turim susidraugauti siek tiek kitaip.Jei truksta motyvacijos veikloje,pirmiausia sau pasakyk,na gerai,tas “uzkniso”,bet ka galeciau siuo momentu padaryti,kad pakelti sau nuotaika ir pripildyt save dziaugsmo.Per prievarta,bent jau man paciai,na nieko nepavyksta, Tampi savo pacia geriausia drauge,palepini ir tuomet darai ka nori padaryt,nes vien jau zodis reikia,numusa visa motyvacija.Darbas pats turi buti malonus, kad nebereiktu saves verst daryt.

 31. Vaida

  Balandžio 9, 2017 at 10:13 pm

  Dėkoju už išsamų, kūrybišką, atvirą ir naudingą pasidalinimą. Malonu.

 32. Ces

  Balandžio 9, 2017 at 10:16 pm

  Planuoju is ryto, bet nevisada iseina viska atlikti.Pirma reik pakeisti poziuri i gyvenima, nes siuo metu gyvenimas labai banguotas, savaite vykdau viska, padarau daug, po savaitgalio uzsilaginu, poto vel kol uzsikuriu… Vien tik skundai 🙂 Bet ateis laikas kaip busiu savo gyvenimo valdovas 🙂

 33. Aura

  Balandžio 9, 2017 at 10:20 pm

  Laiko neplanuoju,nes kasdien nezinau ka veiksiu. Neradau dar saves todel mano laikas švaistosi veltui ir del to labsi gaila. Visiškai nezinau kuo uzsiimti, ka veimti, kuo buti. Gal gali padeti atrasti save?

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:53 am

   Kol neradai atsakymo, siūlau dirbti su laiko valdymu. Net neįsivaizduoji, kaip bus gerą kai atradusi save jau būsi pasiruošusi iš viso to išspausti maximumą. Straipsnyje rašiau: Rimtai, jeigu jautiesi nesavas+ nesi atradęs savęs, turėtum mokytis ne tik laiko valdymo bet ir gyvenimo guru profesijos. Be šių profesijų, tu neišspausi iš gyvenimo maksimumo! BEJE, JUK SVARBIAUSIA NE VERSLAI IR NE PINIGAI, O TAI, AR TURI DAAAAAAAAAAUG LAISVO LAIKO SAU! TURĖTUM LEPINTI SAVE DAŽNIAU. TURĖTUM GULĖTI VONIOJE DAŽNIAU! TURĖTUM TURĖTI DAUGIAU LAIKO PASIVARTALIOTI LOVOJE IR…

   • Alina

    Balandžio 12, 2017 at 9:10 am

    Visu pirma tai labai nuosirdus aciu! Kiekviena ryta smagu skaityti Jusu laiskus! Aciu labai! Gerai, o jei as kuriu versla, esu visaziste ir triju vaiku mama mylinti savo darba, kai turiu laisvo laiko kaltinu save tada kad per mazai laiko skiriui vaikams ar i darba idedu mazai jegu. Kaip reikia elgtis kai neturi daug klientu, dar tik pradzia? Juk visur sako kad reikia pradzioj daug dirbti, paaukoti seimos laika ar sveika gyvenimo buda keliems metams ir tada kai pasieki ko sieki, gali pradeti gyventi..:Na neiseina 100 proc atsiplaiduoti kai netenkina finansine padetis. .

 34. Valdas

  Balandžio 9, 2017 at 10:26 pm

  Dėkui už straipsnį!
  Turiu tokią problemą, kurios išspręsti negaliu apie 1,5 metų… Tą problemą pavadinčiau įsišaknijusia manyje tinginyste. Prieš tam tikrą laiką pas mane viskas pradėjo griūti, tai su studijomis nesisekė, tai su mergina išssiskiriau, galiausiai užklupo finansinė nesėkmė.. Nieko nebesinorėjo daryti, veikti..Po to laiko lyg šiol neprisiverčiu bent truputį kasdien pajudinti savo sėdynės dėl savo gėrovės, dėl savo ateities dėl kurios vis svajoju, bet nieko nedarau…Rodos kartais gaunu didžiulę motyvacinę bombą, tampu laaabai motyvuotas, rodos tik va pradėsiu versti kalnus, bet..praeina kažkiek laiko ir aš vėl tampu tas pats tinginys ir toliau esu laiko švaistūnas. Toks jausmas lyg kažkas mane būtų prirakinęs ir neleistų manes niekur pajudėti, nors iš tiesų tai tik aš pats dėl to kaltas..
  Pasipasakokite, gal esate su kažkuo panašaus susidūrę patys, kaip išsivadavote iš tinginystės gniaužtų? 😀

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:54 am

   Tu myli tinginystę. Tau patinka gulėti su ja lovytėje ir mylėtis. Tu nesuvoki, kaip gerą mylėtis su ramybe. Pabandyk ir pajusi. Geriausias būdas pradėti išeiti iš namų – mesti darbus. Atsisakyk visko, kas yra seną. PRISIMINK: Jeigu viskas liks kaip seniau, tuomet tikrai viskas liks kaip seniau. Parašyk komentaruose, kad jeigu neišmoksi laiko valdymo meno, turėsi pašokti striptizą ant laisvės alėjos fontano. ĮSIPAREIGOK, SAU IR PASAULIUI!

 35. Deimante

  Balandžio 9, 2017 at 10:27 pm

  As visada susiplanuoju sau savaite sekmadieni, taciau buna rytais tenka ir pakoreguoti,tai padarau rytais 🙂

 36. Renata

  Balandžio 9, 2017 at 10:33 pm

  Savo darbus ateinančiai dienai susiplanuoju iš vakaro. Jei diena atrodo “potuštė”, tai ryte pabendraudama su potencialiais klientais dienos darbų sąrašą greit papildau 🙂

 37. Inga

  Balandžio 9, 2017 at 10:34 pm

  Daznai planuoju ka reikia padaryti sekanciai dienai ar velesniam laikui ir uzsirasau, bet kadangi yra du mazi vaikai, daznai apvercia mano planus aukstyn kojom 🙂 del to prisirasau visada daugiau darbu nei fiziskai speju, nu gal spesiu vis galvoju…

 38. Saulius

  Balandžio 9, 2017 at 10:38 pm

  Turiu ir aš problemėlę su laiko planavimu. Darbe esu samdomas darbuotojas, tai dienos darbai buna suplanuoti iš ryto, arba tiesiog dienos eigoje. Na o kas liečia asmeninį gyvenimą ar profesijos keitimo klausimus, čia jau bėda.
  Bandau viską dėlioti galvoje ir matau, kad stebuklų nėra. Viskas arba stovi arba vyksta spontaniškai. Vis nesugebu nusistatyti prioritetų, kyla vis naujų minčių, taip ir mėtausi gyvenime, nuo vienų nebaigtų, prie kitų. Dar manau, kad man trūksta disciplinos. Kažkaip reikėtų išsiugdyti, bet nesugebu, gal kas padėtų? 🙂
  Ačiū už puikų straipsnį, už visus straipsnius, ačiū už knygą. Ačiū už tai kad padedi mums visiems 🙂

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:54 am

   Turiu ir aš problemėlę su laiko planavimu. Darbe esu samdomas darbuotojas, tai dienos darbai buna suplanuoti iš ryto, arba tiesiog dienos eigoje. Na o kas liečia asmeninį gyvenimą ar profesijos keitimo kla

   Taip, tau trūksta disciplinos. Dar trūksta suvokimo, koks laikas yra laikinas. Galėčiau padėti asmeniškai, bet galima ir be manęs. Gali pasinaudoti Onbo arba gali čia prižadėti man, kad išmoksi valdyti darbus + prioritetus. Parašyk komentaruose, kad jeigu neišmoksi laiko valdymo, turėsi du metus iš eilės dirbti mano įmonėje “ADF studija” už ačiū.

 39. Loreta

  Balandžio 9, 2017 at 10:43 pm

  Nieko nesirasau ir neplanuoju, nes atrodo, kad vistiek neigyvendinsiu…beje ar galima uzsiimti daug veiklu? Ar is ti kazkas iseis? Ar geriau koncentruotis i vieną veiklą?

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:54 am

   Įmanoma užsiimti šimtais veiklų. Gali būti karaliene. Kuo geriau išmanysi laiko planavimą ir projektų valdymą, tuo daugiau veiklų galėsi daryti. Tik turi žinoti, kad tol kol neišmoksi pasitikėti kitais žmonėmis (kol neišmoksi deleguoti darbus), tol nieko nebus… Iš vienos pusės, tu jau tai moki kai užsisakai maistą į namus, tik…

 40. Mindaugas

  Balandžio 9, 2017 at 10:50 pm

  Sveiki, mes savo laiką pradėjom planuoti pagal “Rinkodara be biudžeto: 50 efektyvių būdų”
  Igor Mann. Ten yra top 7 ir top 90 planų sudarymas. Kiekvieną sekmadienį sėdame ir sudarome savaitės planą. Top 7 atrodo taip: savaitės dienos, plano numeris, užduotis, vykdytojas, užduoties vykdymo laikas, komentaras. Dar savatės eigoje paliekam ekstra darbų/užduočių, nes visada kažkas atsiranda. Toks laiko/užduočių planavimas pasiteina ganėtinai neblogai. Top 90 yra didesni tikslai – tai 3 mėnesių tikslai, jų sunkiau laikytis, nes apsisuka viskas kitaip. Tai va :). Mes versle planuojam laiką: kada atsakyti klientams, apmokėti sąskaitas, suvesti statistiką ir taip toliau, bet planai griūna, kai kitos įmonės dirba netaip operatyviai, kaip norėtųsi. Tada tenka atitolinti savo planus ir automatiskai neįgyvendiname suplanuotų savaites darbų. Tai būna dažnai ir taip viskas vilkinasi ir tai užknisa :). Tad mano klausimas : “Kaip spręsti tokias situacijas diplomatiškai? Kaip diplomatiškai paraginti paslaugų teikėjus?”

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 11:54 am

   Sveiki, mes savo laiką pradėjom planuoti pagal “Rinkodara be biudžeto: 50 efektyvių būdų”
   Mindaugai, mes kalbame apie laiko planavimą. Apie diplomatiją mes dar… Tavo klausimai labai geri, tik tai yra kiti klausimai. Gali parašyti man: alex@monaco.lt

  • Sezam

   Vasario 16, 2019 at 6:46 am

   1 kartas- įspėjimas, 2 kartai – jau įžulu, 3 kartai- nėra ko tikėtis: taikotės jūs arba keliaujate be jų. Sėkmės! 🙂

 41. Edita

  Balandžio 9, 2017 at 10:56 pm

  Pradėjau mokytis planuotis dienos darbus, kai pamatai koks gale rezultatas, tai labai džiugina!!! Seniau penkis darbus vienu metu darydavau, be planavimo, ko pasekoje daug neužbaigtų darbų likdavo, chaosas ir stresas. Planuoju galvoje, bet dabar bandysiu planuotis rašant į darbo knygą, manau dar produktyviau viskas vyks. Ačiū Alex už straipsnį, kad dalinies patirtimi !!!

 42. Rita

  Balandžio 9, 2017 at 11:31 pm

  Koks skirtumas, ar dienos darbai suplanuoti ir uzrasyti, ar ne, jei isvis nera aiskios krypties? Virsininko paskirti darbai ir liks jo reikalais. Kai supratau, kad reikia susiplanuoti pirmiausia SAVO ateiti, tai ir kasdienis darbu planavimas pasidare kitoks. Kas ryta diena prasideda nuo motyvacinio CD ( saves ugdymas), toliau pagal plana dienos reikalai. Cia jau buna visokiu variaciju. Dar nemoku atsispirti paplepejimams. Dar blogesnis variantas, kad is vakaro surasyto saraso net nepaziuriu – tiesiog pamirstu atsiversti reikalinga puslapi. Dar buna taip, kad suplanuotam skambuciui tiesiog pritruksta drasos ;(. Ir taip punktai keliasi i kita diena. Vakare skaitau knygas ( asmeninio tobulejimo), bet ir cia daznai buna taip, kad tiiesiog nugali miegas. Ir supranti, kad vel plane – fakte yra spragu

  • Reda

   Rugsėjo 4, 2019 at 10:01 pm

   Laiko organizavimu darbe viskas super,bet tikrai reikia pradeti planuoti ir laisva laika po darbo. Pradejau igyvendinti svajones,tai kad nesustociau reikia labai viska susiplanuoti,nes jaudinuosi kad viska suspeciau ir liktu laiko seimai.

 43. Dovileeeee

  Balandžio 10, 2017 at 12:13 am

  Ir as turuu trello 🙂

 44. Dovileeeee

  Balandžio 10, 2017 at 12:13 am

  Labai patiko straipsnis, issamus

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 10:58 am

   Dėkui,

 45. Dovileeeee

  Balandžio 10, 2017 at 12:14 am

  Tikslingai nurodytos sritys i ka atkreipti demesio.

 46. Asta

  Balandžio 10, 2017 at 7:31 am

  Turiu planuoti dienos darbus, kitaip nieko nebus. Ačiū už straipsnį.

 47. Vida

  Balandžio 10, 2017 at 7:34 am

  Puiku, kadangi siandien diena pradejau nuo pasto tikrinimmo, o ne kito slamsto 🙂 tai nesu visai paklydusi avele. Pas mane taip pat laikas yra planuojamas, taciau ne taip tiksliai surasant valandom, gal kiekvienam savas planas yra priimtinas, pasizymiu tik svarbiausius, kurie butinai suplanuoti tam tikru laiku, kad neveluociau.

 48. Sonata

  Balandžio 10, 2017 at 8:11 am

  Sveiki,
  Siuo metu, tuoj ieskau, ka kito ir naujo galeciau paradeti veikti gyvenime. Esu 2 vaiku mama ir zmona. Tai svarbiausios mano pareigos. Anksciau buvau karjeriste, mazai skyriau laiko seimai. Laiko planavimas butinas darbe ir gyvenime.

 49. Jūratė

  Balandžio 10, 2017 at 8:50 am

  Aš visus darbus susirašau iš vakaro, pasilieku tusčių tarpų nenumatytiems atvejams, taip mažiau streso 🙂 ačiū už puikų straipsnį.

 50. Janina

  Balandžio 10, 2017 at 9:28 am

  Ačiū už puikų straipsnį. Aš visus darbus susiplanuoju iš vakaro, juos užsirašau. Ryte peržiūriu savo darbų sąrašą, jeigu reikia pakoreguoju. Kartais būna, kad keičiasi dienos planai, atsiranda nenumatytų, kartais reikia perkelti kitus darbus, susitikimus į kitą dieną dėl tam tikrų aplinkybių, kartais atsiranda skubių, nenumatytų darbų. Stengiuosi laikytis savo dienotvarkės. Vakare peržiūriu savo atliktų darbų sąrašą.

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 10:58 am

   Tikuosi pavyko, Janina

 51. Ramunas

  Balandžio 10, 2017 at 9:58 am

  Mano laptopas vis dar apklijuotas ivairiu spalvu lapeliais :)))) idomu bus panaudoti si buda. Aciu 🙂

  • Alex Monaco.lt

   Balandžio 10, 2017 at 10:57 am

   Bet lapeliai lieka ant ekrano. Trello gali atsidaryti iš betkur, Ramunai.

 52. Ligita

  Balandžio 10, 2017 at 11:31 am

  Ačiū už straipsnį.) Savo darbus kitai dienai susirašau iš vakaro, nors nevisada, bet stengiuosi taip daryti. Taip lengviau ir dirbti, ir planuoti darbus ir savo laiką.

 53. ALDZIS

  Balandžio 10, 2017 at 12:02 pm

  Ačiū už parodyma kaip reikai taupyk laika

 54. Vaidas

  Balandžio 10, 2017 at 1:50 pm

  Turiu dar iki kitos savaites laisvo laiko ir nemažai darbu tik sunku visur suspėti ir viską suplanuoti nes po to išvažiuoju i darbus ir būnant darbe visai laiko neturi kažką dėl savęs padaryti nes atsiriboji nuo šio gyvenimo būdo o ten jis buna visai kitoks ir tikrai nežinau kaip viską suplanuoti kad visur su spėčiau

 55. Justina

  Balandžio 10, 2017 at 3:27 pm

  Aš tai dažniausiai sekmadieniais susidėlioju rimtesnius ateinančios savaitės darbus. O kiekvieną vakarą apmąstau ką dar sekančią dieną ir kokia tvarka reikia nuveikti 🙂

 56. Agnė

  Balandžio 10, 2017 at 4:12 pm

  Ačiū Alex už straipsnį, tu pastoviai mane motyvuoji neužsisėdėti vietoje, nes atrodo tarsi žinai, kad aptingstu ir .. oppa žiūriu naujas laiškas el. pašte nuo Alex Monaco ir perskaičiusi jo turinį vėl įgaunu motyvacijos, vėl dingsta tingulys ir vėl norisi gyventi ir siekti pilnatvės bei savo tikslų.
  Laiką planuoju retai, bet ne kartą pastebėjau, kad tik susiplanuodama jį sugebu nepasimesti tarp darbų, tad dar kartą ačiū už gerą spyrį į užpakalį 😀 🙂

 57. LUKAS

  Balandžio 10, 2017 at 11:47 pm

  Liux straipsnis. Įdomu buvo pamatyti Alex’o dienos planą. Aš tai kažkaip Google Keep naudoju, ten visi šiaip užrašiukai yra tai dėl to ir naudoju ją.

 58. Mindule

  Balandžio 11, 2017 at 8:38 am

  Savo darbus susiplanuoju rytais prieš pusryčius. Tada galva yra pailsėjusi iš po nakties ir gali viska puikei susiėlioti. Pirmadieniais mėgstu susidėlioti savaitės planus. Ir jei juos ivygdai greičiau tada nebaisus jokie nenumatyti atvejai, bei lieka daugiau laiko sau.

 59. Silvija

  Balandžio 11, 2017 at 8:56 am

  Man nereikia kompiuterio programų nes mano veikla susijusi su žemės ūkiu, dabr darbymetis gyvenu praktškai šiltnamyje, kompiuterį įjungiu ryte ir vakare, darbų nereikia planuoti nes juos visada gali pakoreguoti oro sąlygos ir augantys augalai, visada darau tą patį jau daug metų tai kaip ir ilgalakis planas pasikartojantis kas met. Planuoju laiką tik skirtą mokymuisi, kadangi studijuoju ištęstinėse studijose skiriu kasdien vakare bent po valandą pasiruošimui egzaminams, ryte manęs laukia augalai ir klentai.

 60. Dalė

  Balandžio 11, 2017 at 6:27 pm

  Super straipsnis,dabar susirašiau dienotvarkę rytojaus dienos ką turiu dirbti ir liko daug laisvo laiko.Galvoju o kas dabar? Taigi laisva laiką padovanosiu mamai,aplankysiu kapelius,pasidziaugsiu pavasariu.O vis sakydavau neturiu laiko,pasirodo klydau.

 61. Laimutė Kauniete

  Balandžio 11, 2017 at 7:19 pm

  Labas Alex, , už tai ir draugauju su tavimi:), kad tikiu- tu mane gali IŠGELBĖTI nuo savo laiko nesuvaldymo. Darbą, socialinę veiklą aš planuoju, tačiau su asmeniniu laisvalaikiu yra visiškas krachas. Tempiu gumą, nieko nedarau, nesitvarkau, net vonioje pagulėti nerandu laiko ištisus mėnesius. Diena praeina- nežinau kur dingo laikas- kažkokia mistinė meditacija.
  Jau net savaitės dienotvarkę užsipildžiau- pasislėpė nuo manęs šunsnukė.

 62. Mindaugas

  Balandžio 11, 2017 at 8:18 pm

  Neturiu ką planuoti, mano dienotvarkė yra aiški, jokio verslo ar hobio neturiu. Tiesiog neįdomus darbas ir namai. Kartais galvoju, kodėl aš toks neveiksnus ar dėl to , kad miegot noriu ar dėl rutinos. 🙂 Taip toliau gyventi nenoriu, žinau, kad reikia keistis, bet atidėlioju, kaip žiurkėnas rate… Gal būt kažkada… Dėl įsipareigojimo , tai žinot, kad įsipareigoju Pasauliui, tai kas ? Pasaulis manęs nepažįsta. 🙂

  • Kit Keet

   Vasario 16, 2019 at 6:48 am

   Labas, susipažinkim:) Tu iš urvo transliuoji? :?)

 63. Raimondas

  Balandžio 12, 2017 at 11:36 am

  Ačiū! Geras straipsnis.

 64. Aivaras

  Balandžio 12, 2017 at 12:54 pm

  Kuo daugiau planuosi, tuo mažiau turėsi galimybių mėgautis pačiu gyvenimu. 🙂

 65. Aiste

  Balandžio 12, 2017 at 6:27 pm

  Nu labai geras straipsnis ir po to diskusijos ir patarimai! Nuostabu!!!!!!!!!! Jus nuostabus!!!!

 66. Kristina

  Balandžio 15, 2017 at 12:10 am

  Sekančios dienos darbus visada susiplanuoju iš vakaro.
  O atsikėlusi – su šypsena pradedu naują dieną.
  Ačiū už tai, ką darai ALEX MONACO!!!

 67. Mimi

  Balandžio 15, 2017 at 10:48 am

  Puiki idėja 🙂 Savo darbus suplanuoju iš vakaro mintyse, o ryte apgalvoju, kad tik ko nepamirščiau ir spėčiau. Kartais susirašau ant lapelio,bet dažniausiai jis pasimeta 🙂 Cool mintis būtinai ja pasinaudosiu 🙂 Ačiukas Alex

 68. Kan

  Balandžio 15, 2017 at 12:25 pm

  Anksčiau planuodavau ant lapelio apie 20 punkų. Kad ir kaip stengiausi dar ne karto visko neįvykdžiau. Nusimindavau ir jausdavausi niekam tikus. Dabar stengiuosi suplanuoti kuo mažiau – vienas darbelis pats tas. Nelabai save stimuliuju su šitokia veiklų ,,gausa”, bet kaip išaugo pasitikėjimo lygis!

 69. Vida

  Balandžio 18, 2017 at 6:34 pm

  ačiū, planavimas tikrai padeda 🙂

 70. rasa

  Balandžio 20, 2017 at 3:11 pm

  tureti ilgalaikius ir trumpalaikius planus tiesiausias kelias tikslu pasiekima, didziuosius planus susirasau metu pradzioje, savaites plana pirmadieni ryte arba sekmadieni vakare.

 71. Rimantas

  Balandžio 20, 2017 at 8:36 pm

  Sveiki. Labai patiko straipsnis! Savo laiką planuodavau 1 kartą ryte. Pasinaudosiu Monaco patarimu ir planuosiu du kartus. Manau tikrai pavyks atrasti daugiau laiko sau ir be to daugiau atliksiu darbų!

 72. Monika

  Balandžio 21, 2017 at 1:43 am

  Idomu .. na aš visada viska apskaičiuoju, apgalvoju … nes laisvo laiko turiu Labai mažai.. 2 Dienas per savaite , kelias pertaukas ir nakti po Darbu dar.. nori nenori jau tenka viska susidelioti… Noretusi kad butu kitaip kartais.

 73. Laura

  Balandžio 26, 2017 at 7:18 pm

  Kaip tik siandien per paskaita, skirta darbo paieskoms, kalbejome apie laiko planavima. Ir as per pertrauka prisedau dar karta pasiskaityti sio straipsnio. Keista, kai sutapo ta pacia diena.
  Laiko planavimas labai svarbus, tada jautiesi padares tikrai daug. Neisvaistes laiko, pakyletai. Nesvarbu, kad neturiu pastovaus darbo, bet planuoju laika, todel kai kurie zmones klausia, kodel tau taip svarbu, kada susitiksim, kad diena pries susitartume del susitikimo.
  Aciu, kad parasete toki straipsni.
  Manau ji ne karta skaitysiu.

 74. Pavasarėja:)

  Birželio 5, 2017 at 12:18 am

  Kažkas naujo. Ačiū,
  Labai geri, tikslūs patarimai!

 75. Aurelija

  Liepos 19, 2017 at 1:05 pm

  Ačiū už straipsnį 🙂
  Man laiko planavimas sudėtingas dalykas. Darbo specifika tokia, kad susiplanavus gali visada čia ir dabar atsirasti degančių dalykų į kuriuos reikia tuoj pat reaguoti. Šiaip visada susirašau būtiniausius dalykus, kuriuos reikia atlikti ir smagu, kai matai kaip jie mažėja.
  Dar keblus dalykas – mokymų vedimas. Niekaip nepavyksta baigti užsiėmimo laiku. kaskart vis labaiu ir labaiu pavyksta, bet…tai leidi vienam dalyviui daugiau išsikalbėti, ti aptariama užduotis užima daugiau laiko, tai norisi įterpti dar kokį pratimą ar aptarimą, kuris tuo metu labai nudingas. Taip ir užtrunka susitikimas/ užsiėmimas. Tikslas- laiku pradėti ir laiku baigti.
  O su asmeniniais ar net buitiniais tikslais sekasi pakankamai gerai 🙂

 76. Ingrida

  Rugpjūčio 8, 2017 at 12:01 pm

  Ačiū labai už straipsnį. Planuoju savo dienotvarkę visada. Susirašau darbe darbo kalendoriuje ir darbo veiklą, ką reikia atlikti ir laisvalaikį. Mėgstu planuoti, būna kartais ,kad planus tenka pakeisti. Tik grynai sau laiko, pasilepinimui ar tiesiog pagulėjimui niekada neplanavau:) gal reiktų paplanuoti, būtų įdomu ir pasižymėti kalendoriuje”laikas sau”:)

 77. Sandra

  Rugpjūčio 18, 2017 at 10:21 am

  Planuoti darbus man patinka, gal net labiau nei vykdyti. Darbų planavimui naudoju programėlę telefone Wunderlist. Esu susikūrusi atskirus aplankus asmeninėms ir darbinėms užduotims. Kiekvienos didesnės užduoties vykdymą apgalvoju ir suskaidau žingsniais, kuriuos manau esant reikalingus atlikti, šiuos žingsnius programėlėje nustatau, kaip pagrindinės užduoties subužduotis. Kadangi dėl darbo pobūdžio beveik kasdien atsiranda nenumatytų užduočių, dieną iš vakaro suplanuoju taip, kad ji nebūtų perkrauta, tokiu būdu mano plano nesugadina papildomi atsiradę reikalai. (Ansčiau dieną susiplanuodavau maksimaliai, taip, kad įvykdyti planą būdavo galima tik dirbant visiškai neatsitraukiant, tačiau dėl pareigų specifikos niekada nepavykdavo dirbti atsiribojus ir netrukdomai kolektyvo ar verslo partnerių, todėl kasdien likdavo neįvykdytų užduočių, kas lemdavo nuolatinį mano nepasitenkinimą).
  Vis gi esu pastebėjusi, jog, deja, darbines užduotis vykdau atsakingiau nei asmenines, asmenines leidžiu sau dažniau atidėti dėl net ir menkiausių priežasčių. Hrrrrrrrrr. Bet tai jau kita tema 🙂

 78. Virginija

  Rugsėjo 24, 2017 at 1:08 am

  Aciu, Alex, uz ikvepiancias misijas! Laiko valdymas reikalingas ir darbe, ir gyvenime. Tik man dar truksta disciplinos. Bet as mokausi is Jusu visu:)

 79. Pingback: Velniop finansinę nepriklausomybę! - Monaco

 80. sauius

  Lapkričio 6, 2017 at 8:51 am

  dekoju.

 81. Eglė

  Gegužės 28, 2018 at 8:13 pm

  Ačiū, kaip visuomet stipru. Planuodavau laiką savo laiko planavimo knygelėje, kaip planuoji tai vau dienelė kokia produktyvi yra, bet vis ją apleisdavau ir vėl sugrįždavau. Dabar užsiregistravau trello ir susirašiau rytojaus dienos darbus ir tai padarysiu savo įpročiu. Ačiū

 82. Marija

  Birželio 18, 2018 at 9:17 am

  Dėkoju už puikų straipsnį ir visa tai ką darote.
  Planuoti patinka nes be plano kaip ežiukas rūke.
  Prasmingų pavyzdžių radau sau ir taikysiu prie jau man įprasto planavimo su tarpais dėl netikėtų reikalų tvarkymo arba kitaip tariant kai planas tenka taisyti, kad darbai sklandžiai vyktų.

 83. Mr. Balticmustache

  Birželio 21, 2018 at 4:51 pm

  Dar labai gerai yra stebėti savo laiką – ypač tiems, kuriems jo vis trūksta. Aš pats naudoju RescueTime programą, veikia visuose įrenginiuose ir laiką seka tiksliai. 🙂

  • Rymantė

   Vasario 16, 2019 at 6:51 am

   Dėkui!

 84. Deimantė

  Birželio 26, 2018 at 8:42 am

  Be galo svarbus yra laiko valdymas, tai labai pabrėždavo ir dėstytojai. Ačiū už puikų straipsnį! ?

 85. Skaiste

  Birželio 27, 2018 at 10:47 am

  Ačiū .

 86. Jūratė

  Birželio 27, 2018 at 1:13 pm

  Labai svarbu planuoi laika, bet dar svarbiau planuoti, kam ji skiri, kokiem žmonem, kai nelieka tuščiu žmoniu ir darbu, laikas tavo,priklauso tau ir tavo darbam:)

 87. Vaida

  Liepos 2, 2018 at 2:05 pm

  Svarbu planuoti laiką .

 88. Ramunė

  Liepos 7, 2018 at 7:53 am

  Darbe susiplanuoti laiką lengva, bet kai namie bėgioja maža princesė, labai nesuplanuosi kada ji užsimanys atimti visą tavo dėmesį ir palikti darbus nepabaigtus?

 89. Lina

  Liepos 13, 2018 at 2:33 am

  Neįsivaizduoju savo dienos be plano ir darbų sąrašo.

 90. Miglė

  Rugpjūčio 2, 2018 at 12:12 am

  Labas. Savo laiko neplanuoju. Mano laikas buna jau suplanuotas. Kadangi,esu dvieju vaiku mama,tai kiekviena mano diena yra savaime “suplanuota”. Yra laikas,kada keliames kada valgom kada zaidziam.. Yra laikas kada vaikai miega kada as ilsiuosi kada sau laiko skiriu. Mano laikas- musu vaiku laikas. Maisto gaminimui ir vaikams skiriu daugiausiai laiko. Tik vyrui maziau,nors privalau ir jo nepamirsti. Privalau nepamirsti laiko ir sau !.. Kai vaikai uzmiega,tada prasideda mano laikas. O tada jau buna velu. Ech.. As juk mama !..?? Bet,reikia stengtis ir del saves. Sau skirti laiko.. daugiau !.. O susiplanuoti butu puiku. Butu puiku tureti daugiau laiko sau,uzsiimti megiama veikla. Nors man patinka maisto gaminimas. Bet,kur laikas tik man !? Kur tas mano laikas.. Per mazai skiriu laiko sau..
  Aciu,Alex !.. Patinka tavo straipsniai,vercia susimastyti !.. Bet,reikia tai ir vykdyti !..

 91. Remis

  Spalio 2, 2018 at 6:10 pm

  Sekmadienio vakarais susirasau kitos visos savaites darbus, per diena buna po 3 darbus min. Savaitei begant pastoviai dasirasau dabu. Kiekviena diena prasideda 08:30 Sportas ,o vaziuojant I sporto sale dar speju uzsukti i darba ir dabuotojams leidziu suprasti, kad ir as jau aktyvus dienos eigai 😉

 92. Topcollect

  Spalio 29, 2018 at 1:04 am

  Labai ačiū už Trello nuorodą. Nežinojau šios programos. Tačiau kad ir koks būtu puikus Apps’as tačiau pradėjus naudotis man netiko. Per daug ten visko ir tuo pačiu labai atrodo darbas įspaustas į rėmus. Nėra galimybės užsirašyti ir išvedžioti lgesnių pastraipų. Bandžiau ne kartą pradėti. Gal aš kažko nesupratu? Kaip perprasti Trello?

 93. Dovilė

  Lapkričio 8, 2018 at 9:26 am

  Aciu Alex,kad esi.Zinau,kad reikia viska uzsirasineti,darbus,tikslus,svajones,bet ne visada ta darau.Bet kai perskaiciau tavo laiska apie laiko planavima,supratau,kodel stoviu vietoje.Turiu savo megstama veikla,bet dar dirbu ir kitam darbe ir vis galvodavau,kodel gi nepavyksta pasistumeti i prieki su megstama veikla,ir jau zinau atsakyma😊Aciu tau Alex.

 94. Inga

  Gruodžio 30, 2018 at 7:34 pm

  Ačiū!!!

 95. Gediminas

  Vasario 9, 2019 at 9:36 am

  Sveikas,laiko popieriaus lape neplanuoju,paprasciausei galvoje sudetas tas laikas kada kur ka daryti ir gan saunei viskas einasi.

 96. Oras Ore

  Vasario 16, 2019 at 6:50 am

  Ačiū labai už pasidalinimą! Panaudosiu!

 97. Deimante

  Balandžio 8, 2019 at 9:21 am

  O man planuoti yra ziauriai sunku. As megstu naturalia tekme. Nors ir uzsirasau darbus, sunku laikytis plano, nes is isores atsiranda kazkokiu trukdziu. Suprantu, kad juos galima valdyti, kaip ir savo laika, bet tam tikrai reikia laiko

 98. Indre

  Birželio 8, 2019 at 12:25 pm

  Puikus laiko ir atminties taupymo irankis 🙂

 99. Vilius "Hideo"

  Birželio 13, 2019 at 2:18 pm

  Labai ačiū!!! Tik aš nemoku planuoti… Didžiąją dienos dalį nežinau ką veikti, jei tėvai neįtraukia į savo planus, ar brolis, ar dar kas. Man turbūt neįmanoma jiems atsakyti – ne. Todėl beveik visada viską darau eksprontu (jei tas žodis teisingas reiškiantis be planavimo). Bijau, kad visada mano planus gali sugadinti kitų žmonių planai.

 100. LAURA

  Birželio 17, 2019 at 10:25 pm

  Sveiki ,kolkas planuoti nesiseka nes dirbu nuo ankstaus ryto iki vakaro .Bet manau viskas keisis kai išeisiu dirbti tik po keles valandas .Tikiu ,kad galėsiu pradėti planuoti savo laika ,tikiu ,kad galėsiu pasiekti daugiau nei dabar . Esu užsibrėžusi tikslus ir manau ,kad man pavyks su jūsi pagalba .

 101. Michail

  Birželio 24, 2019 at 9:50 am

  Ačiū, planuojam ir judam i prieki 🙂

 102. Rimantas

  Birželio 30, 2019 at 7:28 pm

  Tikrai niekad neplanavau savo laiko, bet atejo laikas parodyt “viduriny pirsta” Pilnai tikiu ir zinau gyvenimas manes laukia!
  Dekui Tau Alex’ai

 103. Dalia

  Birželio 30, 2019 at 10:04 pm

  Planavimo džiaugsmą atradau ganėtinai nesenai, faktas tas kad ką užsirašau 90proc. ir padarau, tai įgauna kūną 🙂 o smagiausia dėt varneles dienos pabaigoje ten kur viskas PADARYTA 🙂

 104. Neringa

  Birželio 30, 2019 at 11:59 pm

  As visad planuoju ryt diena is vakaro, buna kad ir savaite jeigu zinau kad tai man svarbi, jeigu tik planuoju dienai tai neuzsirasau bet jei savaitei tada susirasau.

 105. Žydrūnas

  Liepos 3, 2019 at 1:27 am

  Esu bandes uzsirasinet anksciau, bet perdug demesio i tai nekreipiau
  Bet kadangi nutariau atgimti, radikaliai keisti savo gyvenima, ismeginsiu ir stengsiuo kiekviena diena atkartoti uzduotis.
  Ačiū Alex

 106. Lina

  Liepos 5, 2019 at 4:30 pm

  Niekada neplanuodavau dienos darbų, mintyse vyskas būdavo ir ėhhhhh kažkokia maišalynė.Ir kaip visada puse darbų nepadaryta.Sakydavau sau ai nieko tokio rytoj padarysiu.Rytojus ir vėl tas pats.Kitas rytas ir vėl tas pats……Bet nuo šiandien viskas keičiasi pagaliau turiu sarašėlį ,kad galėčiau susitvarkyti savo laika ir mintis.Nuostabus straipsnis. Ačiū!!!

 107. Edita

  Liepos 8, 2019 at 10:21 am

  Keistas reikalas 😎nebandžiau ir nežinau ar išeitų? Reikės pabandyti, bet tiek kažin ar kantrybės turėsiu 🤔🤔🤔😏😎

 108. Halina

  Liepos 11, 2019 at 5:41 pm

  Esu girdėjusi,kad planuoti diena geriausia iš vakaro.Surasyti 6 punktus pagal svarbumą ir būtinai juos atlikti,aišku svarbiausius darbus nuveikiam pirmiau.
  P.S.netycia ant jūsų nuorodos paspaudziau “atsisakyti prenumeratos”,ką dabar daryti🤔,ar daugiau negausių iš jūsų užduočių,padrasinimu,pamokymų?

 109. Loreta

  Rugpjūčio 18, 2019 at 7:32 am

  Super!Galvojau ,kad as viena taip viska susiplanuoju is vakaro,bet pasirodo taip reikia ,,,aciu,siekiu to ka patari,ir manau judu pirmyn,tik del pagulejimo ir poilsio ,tai as per daug aktyvi ,kad galeciau sau ta leisti,jeigu ko nepadarau,kas buvo planuose,tai griauziu save,,,truksta meiles sau manau,bet man svarbiau,kad kitiem butu gerai,pasistengsiu,pamilti save,pasilepinti😊

 110. Lina

  Spalio 6, 2019 at 9:59 am

  Super!planavimas dienos tai taip tai stabilumas bent jau man kai zinau ka po ko darykit man lengviau susikoncentruot tik neplanuoju is vakaro pasidarau savaites plana tik kas Dien ji koreguoju papildau ….aciu

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai