Susisiekite su mumis

Kaip per 1 mėnesį pakeisti savo gyvenimą

Retai savo svetainėje (Monaco.lt) publikuoju kitų žmonių rašytus tekstus, bet vienas skaitytojas atsiuntė straipsnį, padėjusį jam kardinaliai pakeisti gyvenimą. Jį perskaitęs supratau, kad būtų nuodėmė tokios informacijos neišversti ir nepateikti jums.

25
Komentarai

Retai savo svetainėje (Monaco.lt) publikuoju kitų žmonių rašytus tekstus, bet vienas skaitytojas atsiuntė straipsnį, padėjusį jam kardinaliai pakeisti gyvenimą. Jį perskaitęs supratau, kad būtų nuodėmė tokios informacijos neišversti ir nepateikti jums.

Tai savotiškas veiksmų planas, kuri pavadinau „Tik 4 savaitės“. Planą sudaro keturios dalys – kiekvienai savaitei po vieną. Taigi, pradėkime!

PIRMA SAVAITĖ: Kūno ir sąmonės (proto) valymas
Alex-monaco-3

1. Keliamės anksčiau, apie 6 ryto
Ir čia jūs staiga atrandate laiko sau, kurio visada taip stinga dienos metu. Tyla ir ramybė. Kol namiškiai miega, jūs galite nesiblaškydami visą laiką skirti tik sau. Tai idealus laikas neskubant ir be streso paruošti savo organizmą visai ateinančiai dienai, kad jis dirbtų visu pajėgumu. Tingulys, nenoras anksti keltis nėra nuovargio rodiklis. Asmeniškai man tai tik rodo, kad nenorite gyventi savo gyvenimo. Kam keltis iš šiltos lovos? Juk ten laukia tik niūrus rytas, troleibusai, kamščiai, darbas… Bet jeigu pirma mintis nubudus būtų: „Koks puikus naujas rytas ir nuostabi diena!“ Pripažinkite, vargu ar taip nusiteikus rytas būtų nemielas. Galite rinktis: gyvenimas kasryt jus pasitinka žėrinčiomis spalvomis ir ragina šokti iš lovos, arba…

2. Sveikesnė mityba
Laukiančios permainos iš mūsų pareikalaus labai daug energijos. Greičiausiai dabar didelę energijos dalį organizmas išeikvoja kovai su alkoholio, cigarečių, sunkaus ir riebaus maisto, saldumynų, kuriais „lepinamės“ kasdien, poveikiu. Kiekvienas iš mūsų turime tokių silpnybių sąrašą, kurį reikia išbraukti iš savo kasdienybės. Jūs galite patys pasirinkti tą mitybos būdą, kuris jums priimtinas ir atrodo teisingas. Aš renkuosi vegetarišką mitybą ir žaliavalgystę. Ir vieną dalyką žinau tiksliai – alkoholis, bulvių traškučiai, saldūs gazuoti gėrimai, pusfabrikačiai visiškai netinka ir nepriskiriami nei vienai teisingos ir sveikos mitybos grupei. Todėl paprasčiausiai jų atsisakykite! Sumažinkite porcijas ir nepersivalgykite prieš miegą. Dėl viso kito – įsiklausykite į savo organizmą arba pasikonsultuokite su dietologu. Svarbiausia – neapkrauti savęs neįvykdomomis misijomis ir nesistengti per savaitę organizmo priversti iš savęs pašalinti visus toksinus – juk teršėte jį metų metus. Kaip tik reikia maksimaliai palengvinti organizmo darbą, maitintis lengvu, sveiku, skaniu maistu. Netruksite pajusti energijos antplūdžio, kurio pakaks visai ilgai ir veikliai dienai.

3. Sportas
Tai mano mėgstamiausia užduotis. Niekada nepavargsiu kartoti, kad tik sveikame kūne – sveika siela. O judėjimas, kaip visi žinome – sveikatos pagrindas. Tad tam, kad pažadintumėte gyvybę (ir sielą) pavargusiame kūne, reikia jį nedelsiant išjudinti. Ir darykite tai bet kokiu jums tinkančiu ir priimtinu būdu. Mano variantai: joga, bėgiojimas, šokiai. Stenkitės kasdien vis daugiau pajudėti. Šokite prieš veidrodį ruošdamiesi į darbą, pamirškite liftus ir nuo šiol lipkite tik laiptais, išsikraukite sporto salėje. Visai nesvarbu, kur ir kaip tą darysite!

ANTRA SAVAITĖ: aplinka, įsipareigojimai ir aplinkiniai
Alex-moanco-gulbe

1. Išsivalykime aplinką. Metam viską!
Užkelti ir paslėpti viską spintos antresolėse – nesiskaito. Darom tvarką kiekviename kampe, ant kiekvieno stalo ir po juo, visose spintose, visose namų kertelėse. Pagalvokite: kiekvienas daiktas jūsų namuose ne tik užima vietą, bet ir atima dalelę jūsų energijos. Kiekvienas, net ir pats menkiausias! Ar jis to vertas? Kažkada taip domėjausi šia teorija, kad išnešiau ir išmečiau į konteinerį beveik visus savo daiktus. Palikite tik tai, kas tikrai būtina ir reikalinga. Daiktus, kurie jus džiugina ir įkvepia, kuriuos jūs išties mėgstate. Atkreipkite dėmesį į tokią plonytę ribą: jeigu jūs vis dar saugote pliušinį meškiuką, kurį jums padovanojo mylimasis 1988 metais vasario 14-osios proga, o su mylimuoju jau seniai išsiskyrėte, tokiems „pozityviems“ prisiminimams ne vieta greta jūsų. Atsikratykite jo nė nesvarstydami! Patys pamatysite, kad kvėpuoti iškart taps lengviau. Ypač jei dar visur nuvalysite dulkes ir išplausite grindis.

2. Darbų ir įsipareigojimų peržiūra
Prisiminkite, kiek metų ruošiatės papildomai pasimokyti anglų kalbos. O kiek laiko žadate aplankyti tetą? O ir kiek naujametinių pažadų vis nukeliate ir nukeliate ateinančių metų sąrašui? Prisiminkite visus tuos pažadus, kuriuos davėte sau ir aplinkiniams. Ir nuspręskite, ką su jais daryti. Variantų, tiesą pasakius, tik du: pirmas – įvykdyti, o antras – visiems laikams jų atsisakyti ir išbraukti iš savo sąrašo. Tačiau jei negalite išbraukti apsilankymo pas tetą – važiuokite rytoj pat. Vykdykite pažadus, kad jūsų nebeslėgtų atsakomybės našta ir nepasitenkinimas pačiu savimi.

3. Aplinkinių valymas
Nutraukite bet kokius ryšius su žmonėmis, kurie jus stabdo, smukdo ir slegia. Nutraukite bendravimą su tais, kurie amžinai jus kritikuoja ir visuomet yra viskuo nepatenkinti. Su tais, su kuriais jau seniai nebelikę nieko bendro. Su tais, iš kurių nėra ko pasimokyti. Ir labai svarbu išmokti išeiti, išmokti pasakyti NE. Leiskite sau pabūti nedėkingu, neišauklėtu, išprotėjusiu ar net chamu, jei jau tokia laisvės kaina. Išimtis – tėvai. Su jais, mano nuomone, reikia santykius stiprinti, branginti ir puoselėti. Kaip bebūtų sunku.

TREČIA SAVAITĖ: planai, tikslai ir svajonės
Alex4

1. Užsirašinėti ir vykdyti planus
Pamenate neatliktų darbų sąrašą? Ar užsirašėte viską popieriuje? Nepalikite šių minčių galvoje, užsirašykite, papildykite sąrašą ranka, planais, kurie priverčia jus tirpti iš malonumo. Prisiminkite viską, ką mėgstate arba anksčiau mėgote. Neužmirškite planuoti ne tik darbus, pinigus, bet ir poilsį, laiką, kurį praleisite su draugais ar mylimu žmogumi. Laiką sau (šitą punktą amžinai visi pamiršta). Reikia sudaryti tokį sąrašą, kurį norėsis vykdyti, nuo kurio tirtės keliai ir niežtės delnai. Viskas vienu metu. Parašykite savo gyvenimo knygą, kurią pačiam būtų įdomu skaityti! O jau tuomet ją pildykite konkrečiais terminais ir veiksmais.

2. Neįmanomų dalykų sąrašas
Vienas iš mano mėgstamiausių pratimų. Jį atlieku kiekvieną mielą dieną ir kaskart tampu vis įžūlesnė (nors kartais atrodo, kad labiau ir neįmanoma). Jo esmė: sudaromas sąrašas tų svajonių, kurioms niekada nelemta išsipildyti. Tokių nepasiekiamų, apie kurias net nedrąsu mintyse svajoti, kurių išsipildymu niekada net patys nepatikėtumėte. Joms galima priskirti kad ir viešpatavimą visame pasaulyje ar kopimą į Everesto viršukalnę (o jums jau 89 metai). Atsikratykite savikritikos ir pabandykite įsivaizduoti, kad visos pasaulio galimybės prie jūsų kojų, tereikia tik spragtelėti pirštais. Turite laiko, pinigų, visus reikiamus ryšius, turite visus talentus, gabumus, kurių tik reikia. Ko gi jūs tada norėtumėte? Štai, pavyzdžiui, mano 2014 metų vasario mėnesio sudarytas neįmanomų misijų sąrašas šiuo metu visiškai įgyvendintas. Ir mane iki šiol ima juokas, kad tokie kuklūs norai dar visai nesenai man atrodė neįmanomi.

3. Kasdienis planavimas
Kiekvieną vakarą rašykitės rytdienos planą. Trumpą, preliminarų, kokį tik norite, bet planas turi būti. Ir iš vakaro! Tai labai svarbu. Net jeigu kitą dieną nė karto neprisiminsite šito plano, jūsų produktyvumas vis tiek gerokai padidės. Tai patikrinta! Ir dar: nepamirškite reguliariai žvilgtelti į globalius savo planus ir savęs paklausti, ar tikrai ta linkme judate, kur reikia. Ir kur tiksliai reikia? Ar išvis kažkur judate? Ir kodėl?

KETVIRTA SAVAITĖ: plečiame ribas
komfortas

1. Pabandykite gyventi truputį kitaip

Pradėkite tiesiog nuo menkiausių smulkmenų. Nueikite į darbą kitu keliu. Užeikite į dar neaplankytą kavinukę arba tiesiog užsukite į labai brangią parduotuvę. Išbandykite naują sporto šaką. Pabandykite daryti tai, ko dar niekada nedarėte. Kiekvieną dieną atlikdami įprastinius darbus savęs klauskite: ką dabar pat galėčiau daryti kitaip? Reikia savyje išsiugdyti įprotį išbandyti naujoves ir tolti nuo pramintų takų, kuriais įpratome eiti autopilotu.

2. Palikti komforto zoną
Jei sąžiningai vykdėte praėjusių savaičių užduotis, tai jau nemažas žingsnis iš komforto zonos. Bet čia mes judėsime dar toliau – žvilgtelsime ir susidursime akis į akį su savo baimėmis. Ir ne tik žvilgtelsime, bet ir susigrumsime su jomis. Šiuo atveju aš esu radikalių metodų šalininkė. Bijote aukščio? Eime šokti parašiutu! Bijote savo viršininko – tučtuojau keliaujame pas jį su naujomis idėjomis. Bijote nepažįstamų kompanijų – pirmyn į vakarėlį su naujais žmonėmis. Ir be senų draugų, kad nebūtų galimybės ar preteksto slėptis už jų nugarų. Štai taip mes ir mokomės, atsidūrę tokiose karo zonose.

3. Poilsis
O jūs manėte, kad vien tik dirbsime? Tik poilsis su privalomu išėjimu iš namų, privalomu interneto atjungimu ir privalomai vienam. Ir privalomu (sąžiningu!) atgaliniu ryšiu su savimi. Kas tai buvo? Kaip viskas vyko? Kokie pokyčiai įvyko? Ir kaip toliau gyventi po viso šito?

Tai, kas jūsų laukia šio kelio pusiaukelėje (nesakau pabaigoje, nes tai nesibaigiantis kelias), viršys jūsų lūkesčius. Pildydami šiuos (paprasčiausius!) dalykus kasdien, įtraukdami juos į savo gyvenimą, jūs pajusite harmoniją ir pasijusite visagaliai, išvysite šviesą tunelio gale ir takelį, kuris jums nurodys teisingą kryptį. O su laiku jis taps teisingu jūsų gyvenimo keliu. Skamba banaliai, bet tai tiesa. Toks jau tas mus supantis pasaulis.

Štai ir visa sistema! Kas toliau? „Griebk ožį už ragų”, kol 2015-ieji dar tik prasidėjo!!! Žinau, kad keistis be trenerio, mokytojo, be žmogaus, kuris jus palaikytų, nėra lengva, todėl galite susitarti tai padaryti su draugu, drauge, artimais šeimos nariais. Kartais žmonės pamiršta savo tikslą ir tam, kad judėtų, reikia priminimo. Tam ir esu aš – siūlau priminti jums, kad turite keistis. Tai darysiu periodiškai, jeigu seksite mano pranešimus socialiniame tinkle:www.facebook.com/AlexMonaco.lt. Jūs sužinosite, kaip asmeniniame ir profesiniame gyvenime pasiekti daugiau. O galite pasižadėti komentaruose, kad tikrai laikysites „Tik 4 savaitės“ plano, ir dažniau parašyti, kaip sekasi. Sėkmės!

Ačiū Svetlanai Pakrovskajai už sistemą.

26 Komentarai

  1. Kristina

    2015-01-12 at 23:57

    ačiū 😉

  2. VILMA

    2015-01-13 at 22:23

    GERAS STRAIPSNIS BET MAN KAZKAIP ASOCIJUOJASI SU MANO PERSKAITYTA KNYGA //VIENUOLIS PARDAVE FERARI//

    • Indre

      2015-01-13 at 22:36

      Mhm…skaičiau, bet nieko panašaus i vienuolį…

  3. Žygimantas

    2015-01-13 at 22:37

    Na straipsnio tekstas prieštarauja sekančiam tekstui…
    Ir šiaip nemanai, kad šis planas realiai tinka tik turtingam, pinigų likusiam gyvenimui prikaupusiam snobui. Dauguma žingsnių reikalauja kiek daugiau lėšų sąskaitose…

    • Elijus

      2015-01-13 at 23:22

      Susitvarkyti aplinką ir patį save reikalauja daug lėšų? Na atsiprašau… Kas daugiausia lėšų reikalautų tai tik sveika mityba, visą kitą norui esant galima atlikti ir su apvaliu nuliu savo banko saskaitoje. O šiaip pasiūlyčiau daugiau pozityvo ir pirmyn, ekspermentuok su savimi – gal tai bus naudinga tau 🙂

      • Žygimantas

        2015-01-14 at 00:41

        Kiek ironiškai pažvelgiau. Antrą kartą skaitant viskas kitaip 🙂
        Na galbūt, todėl kad jaunas esu ir nemoku išnaudoti likusio laiko, bet kai pradėjau dirbti ir atsiribojau nuo tėvų kišenių apart darbo niekam kitam nebelieka laiko. Sunku įsivaizduoti mane dirbantį ir „užsukantį į dar neaplankytą kavinukę“ tuo labiau ką jau kalbėti apie „naują sporto šaką“

        Dar tas neįmanomų dalykų sąrašas. Juokinga 😀

        p.s. kaip namuose neišlaidaujant išmokti anglų kalbą? Supratau, kad be jos niekur nė žingsnio nebeįmanoma žengt, nors ir mielojoje Lietuvoje gyvenu…

        • Modestas

          2015-01-14 at 09:08

          Pskaites tokių nuomuoniu suprantu kad esu daug pažengęs … Zmogau, atsigauk nuo vergo gyvenimo , skirkit laiko sau!

        • juscius

          2015-04-22 at 06:22

          ŽYGIMANTAI ar tu viska skaitei? rase zmogus gi. jog butu nuodeme NEIŠVERSTI ir parasyti čia i savo puslapi. todel ta anglu kalba nelabai i tema isein mums lietuviams. bet svarbu teksto esme o ne kabinetis prie žodžiu. nes tai dar vienas išsisukinejimo nuo pagalbos sau.
          p.s. geros ir produktyvios dienos 🙂

        • Zyfra

          2015-05-27 at 18:01

          Tai ir gyvenk visa gyvenima budamas niekuom. Sportas uzema tik 1h, ismokti nauja kalba gali bet kas uz 0LT.

    • vygantas

      2015-01-14 at 09:19

      Viskas kas parasyta yra tiesiog super!
      O tiems kas nesupranta ir komentuoja nesamones tai tokie jus esate paprasciausi pesimistai sugebantis tik eiti kitiems is paskos.jus niekad nebusite priekyje!!!
      Pinigu pasikeisti nereikia.alkoholiui cigaretems ir nesveikam maistui pinigu visad rasite.atsisakykite nesveiko gyvenimo ir skirkite tuos pinigus sportui ir liks uzeiti i nauja kavinuke 😉
      Rasyti savo svajones ir norus tai butinai reikia.as taip darau jau senokai ir tai tikrai pasitvirtina :)!

      • augis

        2015-04-21 at 09:23

        Jei tavi gyvenime priekyje esi tu pats,-esi supančiotas egocentriškos apgaulingos iliuzijos. Nusileisk bent iki Dievo vaidmens ir bus tau laimė. Kol nebus dvasinio pagrindo viskame kame,- tu ir tavo veiksmai orientuoti į pražūtį ( duotuoju atvėju- sveiką pražūtį )

  4. Rasa

    2015-01-13 at 22:38

    Nesvarbu, su kuo asocijuojasi – svarbu, kad su mumis asocijuotųsi 🙂 , kad tos mintys rastų vietelę mūsų sąmonėj/pasąmonėj ir ilgai bei laimingai ten gyventų

  5. Don Kichotas

    2015-01-14 at 22:38

    Gal kas is skaiciusiu esate bent viena punkta ivykde? Nes man niekaip neiseina. Sitie pasiulymai tikrai yra universalus, internete yra dar geresniu. Bet ar kas nors pradejote tai igyvendinti? Ir ar imanoma per menesi pasikeisti, jei kitaip gyvenai 20, 30. 50 metu?

  6. Jurate

    2015-01-15 at 23:45

    Dziaugiuosi, kad matau pasaulį visai kitomis akimis, nei pesimistiškai nusiteikę žmones. Jus patys sau kenkiate. Gyvenimas yra gražus! Mums is tiesu reikia tiek mažai, kad suprastume, jog mes problemu neturime ir jei tu gali girdeti, matyti, laisvai judėti, šypsotis, liesti ir turi sveika protą visa kita paprasta.
    Pabandykite nors viena diena praleisti neturėdami blogu minčių, arba jas iškart pakeisti teigiamom, skirtumas nerealus:)

  7. kolegos

    2015-01-18 at 22:36

    Sveiki. Straipsnis geras, parasytas remiantis turbut daugausia Robin Sharma mintimis. Visi viską žino, tačiau to laikytis yra sunku. Atsakymai pesimistams. Saviugdos gurus – Sharma, paklaustas kaip jam sekasi laikytis pačiam visų patarimų, atsakė – aš kiekvieną dieną stengiuosi tai daryti. Saviugda yra lyg nepertraukiamas gyvenimo ciklas, kurio metu žmogus su pakilimais ir nuopoliais stengiasi tobulinti save, augti, jideti pirmyn. Esu tai pats išbandęs ir su pakilimais ir nuopoliais tai toliau darau. Svajonou sąraųas nėra kažkoks hipotetinis terminas paimtas iš pasakų knygos, įtikėjimo galia yra beribė, tai mano praktikoje taip pat patikrinta. Pesimistams siūlau pakeisti savo požiūrį įviską. Viskas taip paprasta mūsų guvenime. Neturi Lt anglų paskaitoms? Įsijunk youtube ir mokinkis, žiūrėk filmus, susirask draugę iš Uk bendravimui per skype ir eilė kitų. Visų pirma tikslas, tada jau veiksmų planas. Ir taip svajonės virsta realybe. Vien tik padejuot neužtenka. Priešingai tai žalinga. Visi motyvuoti žmonės bėga nuo dejuojančių nes jie kaip vampyrai nori savo hipotetinous vargus permesti tau. Guvenimas yra gražus! Sėkmės bendraminčiai!

  8. FixasML

    2015-03-10 at 21:08

    Ryt is ryto prie mariu judesiu energijos pasikraut, gal saules tekejima isvysiu pirma siais metais :D. Dviratis manau puikus budas yra pabut vienam, pradejau propoguot, nepavargsti o pailsi :). Yra gerai kazkuom kitu uzsiimt nei tapati ka visada pertapati darai. Kaip Monaco ir sako blogai yra strigti tam paciam veiksme istisai, reikia ivairoves. švilpiko diena filmas verciantis susimastyt:) isto ir susidaro rutina. Monaco gal butu galima privaciai uzduot tau klausimu?

  9. Vytautas

    2015-03-16 at 22:56

    Aš laikausi 4 savaičiu plano.
    Dabar yra trečia savaitė.
    Reikia tik tiketi, stebuklai pildosi, atrodo jog viskas kas vyksta tik atsitiktinumas 🙂 dalykai nutike paskutiniu metu tik sekme.
    Super

  10. Vaida

    2015-04-01 at 09:13

    Manau labai naudinga informacija, kaip tik to man dabar ir labiausiai reikia. 🙂

  11. Virginija

    2015-05-04 at 09:33

    Naudinga informacija.Tačiau nemanau,kad pajėgsiu

  12. Ronaldas.

    2015-05-12 at 17:47

    Paaiškinkit. Kiekvienos savaitės reikia laikytis visą laiką?
    Ar kaip čia suprast. Aš tiesiog nesuprantu kokiu eiliškumo jos laikytis.
    Kiekvieną mėnesį iš naujo? O gal kaip kitaip? Nesuprantu aš to.
    Gal būt blogai kažką perskaičiau.

    • Airidas

      2015-07-28 at 23:11

      Kiekvienai savaitei einant, į savo gyvenimą įvesti po naują plano dalį, pabaigus visą planą jis turėtų tapti Jūsų gyvenimo dalimi.

  13. K.

    2015-12-17 at 09:27

    „Išimtis – tėvai. Su jais, mano nuomone, reikia santykius stiprinti, branginti ir puoselėti. Kaip bebūtų sunku.“ Su šia mintimi labai nesutikčiau, ir galiu remtis ne tik savo nuomone, bet garsių psichoanalitikų darbais. Pavyzdžiui, Alice Miller, padėjusiai tūkstančiams žmonių gydytis savo vaikystės traumas. Jei vaikystėje vaikų ir tėvų santykiai buvo iškreipti (t.y. tėvai kontroliavo, manipuliavo vaiku, neteisingai baudė, per daug iš jo reikalavo, per mažai skyrė dėmesio, naudojo jį kaip įrankį savų problemų perkėlimui, naudojo bet kokios rūšies (tame tarpe ir emocinį) smurtą ir t.t.) bandymas išlaikyti gerus santykius su tėvais užaugus gali būti dar labiau traumuojantis ir privesti prie tragiškų pasėkmių. Jei vaikui jau vaikystėje nebuvo leidžiama būti savimi, jis turėjo savy užgniaužti visą nusivylimą, liūdesį, skausmą dėl neteisybės, tai suaugus reikia būtent ne tolius gyventi iliuzijoje apie gerus tėvus ir bandyti visais būdais išlaikyti su jais santykius (nes kaip jie traumavo vaikystėje, taip traumuoja ir dabar), bet atsiriboti nuo jų, aiškiai pamatyti visą padarytą žalą, išgyventi visą skausmą, kurio negalėjai išgyventi, ir tada, jau natūraliai, ateina palengvėjimas ir atleidimas. Bet jis kitoks -nebėra prisirišimo prie tėvų, ir jų neteisingas elgesys jau aiškiai matomas ir suvoktas, todėl nebetraumuojantis.

  14. j

    2016-12-08 at 21:33

    Aciu. Is sio straipsnio jau kai kuriuos dalykus darau, tik niekaip nesupratau kodel. Reikia laikytis keturiu savaiciu plano

  15. Jurgita

    2017-03-28 at 06:16

    Šis planas veiksmingas..vau…

  16. Aurimas

    2018-01-18 at 04:25

    Kaip ir visada,kada nezinau ka daryt,ko griebtis.kaip atsitiest po eiliniu grybavimu..uzeinu pas Alexa paskaityt uzsiturbint. Aisku sis straipsnis nera kazkas tokio Bumm! Bet bandysiu laikytis sio plano kaip repeticijos pries Onbo…Nes jis paprastas ir uzvedantis. Nors man tas kelimasis 6 ryto tai savizudybe..nes siai dienai gyvenu kazkokiam chaose visiskai priesingai nei parasyta,nors suprantu kad taip negaliu daugiau,reikia iseit uz komforto..reik duot per spranda sau ir kad grizt i gyvenima…

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt