Susisiekite su mumis

Grožis prieš grožį. Ką daryti, jei tavo išorė ne tokia, kokios norėtum

Tiems, kurie mano, kad turi išvaizdos problemų, atskleisiu informacijos, kuri pakeis jų gyvenimą. Jie sužinos, kaip tampama žmogumi, kurio kiti geidžia ir vertina. Perspeju, savo straipsnyje nevyniosiu žodžių į vatą. Spausk ir mėgaukis.

41
Komentarai

Gyveno kartą Išorinis grožis. Regis, gyveno gerai, bet iki laimės kažko trūko.  Visi aplinkui nuolat kalbėjo apie kažkokį Vidinį grožį. Kalbėjo labai daug, tik niekas negalėjo aiškiai pasakyti, kas jis ir kur jį rasti.

Bėgo metai, ir Išoriniam grožiui tapo sudėtinga konkuruoti su Vidiniu grožiu. Jis nusprendė paskelbti Vidiniam grožiui karą: surinko dideles pajėgas, apsiginklavo ir išvyko į karą. Vidinio grožio ieškota ilgai, kol…  Istorijos pratęsimą surasite žemiau. O tiems, kurie mano, kad turi išvaizdos problemų, atskleisiu informacijos, kuri pakeis jų gyvenimą. Jie sužinos, kaip tampama žmogumi, kurio kiti geidžia ir vertina.

DĖMESIO: Šis straipsnis labai atviras. Todėl tiems, kurie bijo atviro pokalbio, patarčiau užverti šios interneto svetainės langą.  

Likote? Tada pereikim prie „Tu“.  

Žmogus prieina prie juvelyro langelio ir numeta didelį rudą gabalą. Juvelyras švelniai paima jį į rankas, pažiūrėjęs per mikroskopą patrina rankomis ir šypsodamasis taria:
– Galėtum bent jau nuplauti… Imu…

Kaip įvertintų rudą objektą eilinis praeivis skeptikas, jeigu pamatytų jį gulintį kur nors miesto centre? Ko gero, jis netgi bijotų paliesti jį koja.

Kaip ir padengto purvu brangakmenio, tavo, kaip žmogaus vertė, gali būti paslėpta labai giliai, po įsitikinimų sluoksniu. Vienas iš įsitikinimų yra tikėjimas išoriniu grožiu, tuo, kad jis: padeda gauti darbą, pelnyti visuomeninį pripažinimą, išspręsti problemas su antrąja puse. Tokie žmonės „apiberia” save visokiausiais blizgučiais: drabužiais, daiktais, kremais, net operacijomis, manydami, kad tai išspręs problemas. Bet gavus visa tai, kažkodėl nenutinka nieko. Taip yra todėl, kad išorinis grožis nėra tai, apie ką tu visada galvojai. Tai visai kas kita…

Atsakyk sau į šį klausimą: Ar kada nors matei laimingą, besišypsantį, bet negražų žmogų?

Jeigu klausimas pasirodė pernelyg paprastas, siūlau atsakyti į naują:

Kada paskutinį kartą matei labai grakštų, išsitiesusį, tvarkingą ir pasitikintį savimi, tačiau negražų vyriškį?

Dar vienas klausimas… Nors palauk… Negi tu manai, kad šis straipsnis nupirktas „Maximos“ tam, kad aš įlįsčiau tau į galvą ir išreklamuočiau šampuną plaukams, kuris išsprendžia visas problemas? N-e-e-e, www.monaco.lt svetainėje nereklamuoju nieko, išskyrus tavo paties klaidingus standartus.

baneris
Tam, kad senatvėje tau nebūtų gaila savo gyvenimo, klausiu dar sykį: Kada paskutinį kartą matei labai grakščią, išsitiesusią, tvarkingą ir pasitikinčią savimi, tačiau negražią moterį?

Kokiomis savybėmis pasižymi gražus žmogus? Kas labiau žavi aplinkinius – išorinis ar vidinis grožis? Dėl kurio turėtum stengtis labiau, kad pasiektum pripažinimą, sėkmę, patinkančio žmogaus dėmesį? Aš atsakysiu tau į šiuos klausimus. Pradžiai kartu išsiaiškinsime

Ką tau gali duoti išorinis grožis?

Išorinis grožis yra neįtikėtinai galingas įrankis / ginklas. Tai tarsi naikintuvas. Tačiau ką tu gali padaryti su naikintuvu, jei nemoki juo skraidyti? Yra žmonių, manančių, kad išvaizda daro įtaką jų gyvenimui. Taip, įtakos ji turi, tik ne tokios, apie kokią rašoma moterų žurnaluose.

Įsivaizduokime, kad mane tituluoja simpatiškiausiu vyruku. Ir ką? Kur man šį faktą dėti? Ar jis man padės prasimaitinti? Kur dėti gražią, simpatišką jachtą, stovinčią vidury Vilniaus senamiesčio?

Gražuolės merginos… Vadinamojo išorinio grožio dovana suteikia joms galimybę būti šalia 70-mečio senuko ir vaidinti sėkmingą santuoką. Šios jaunutės manekenės yra tokios „sėkmingos“, kad nesugeba susirasti tokio paties išoriniu grožiu pasižyminčio jauno, turtingo vyriškio. O gal joms to ir nereikia? Gal joms nereikia to, ko reikia vyrams? Gal jos iš prigimties supranta žodį „gražu“ kitaip? 

Žodžiai „grožis“, „patrauklus“ kai kurių žmonių suprantami kaip materialus įrankis, skirtas tam, kad jie taptų laimingi. Tokie vyrai, pamatę filmą „Transporteris“, įsivaizduoja, kad tas raumeningas vyrukas (Jasono Stathamo veikėjas) yra tobulas. Todėl jie eina sportuoti, dirba tam, kad įsigytų automobilį. Vasarą jie kaip statulos stovi Palangoje šalia klubo „Mojo“. Viskas, ką jie daro – žiūri į panas, nežinodami, ką joms pasakyti, nes visą laiką skyrė tik išorei. Jie tarpusavyje kalbasi:

–    Gaila, su nauju BMW negalima įvažiuoti į paplūdimį…

–    Matai tuos laimikius kairiajame „Mojo“ kampe – tuos, kur geria šampaną. Jie turi visas paplūdimio mergas…

–    Matai tą paną dešinėj? 6 balai…

Ei, gal tas vyrukas turi paslėpęs CŽV sukurtą prietaisą, galintį įvertinti žmones balais?

MOJO

Taip, jie taip kalba. Šie vyrukai per dienas mąsto, kaip pakabinti tas panas. Jie pasikliauja savo mintimis, jog tos panos tuščios, nes neįvertina vaikinų pastangų… Ne-e-e-e-e, negaliu tylėti. Turiu pasakyti šiems vyrams, ką apie juos manau. Ir aš nelaikysiu liežuvio už dantų… Noriu išrėkti jiems tiesiai į veidą: „Jeigu nori užkariauti moterį, žinok, joms tikrai nereikia tokio vyro, kokio TAVO MANYMU jos norėtų turėti“.

Tai – ne viskas. Šiais metais prie to paties „Mojo“ vienas mano pažįstamas, turintis didžiulį pilvą, gulėjo ant nugaros. O jo gražuolė žmona, glostydama pilvą, sakė: „Dievinu tavo pilvuką“. Nejaugi tu manai, kad tavo raumenys priverstų šią moterį nustoti mylėti didelį savo vyro pilvuką? Po šių žodžių tu dar tiki, kad tavo paties galvoje suformuotas vyro idealas iš tiesų reikalingas moterims – tik dėl to, jog šį standartą susikūrei pats?

Tavo išorinio grožio svarba visuomenėje

Ar politikoje grožis naudingas? Kiek jaunų gražuolių sėdi Seime? Sakoma, kad Lietuva yra gražuolių kraštas. Kodėl tuomet nė viena lietuvė nesifilmuoja Holivude arba nėra užkariavusi pasaulinės muzikos scenos? Jokia atlikėja su įspūdingais išorės duomenimis, ypatingais veido bruožais netapo žinomesnė, nei atlikėjas, pseudonimu DEADMAU5, turintis pelės galvą (žr. http://www.youtube.com/watch?v=SX2Gd-kqV5s). Ar vis dar netiki, kad veidas, ūgis, plotis nereiškia VISIŠKAI NIEKO? Kaip manai, ar ši „pelė“, kurią rodė per MTV žiūrimiausiomis valandomis, turi įtakos? TAIP, JIS ĮTAKINGAS, NES JIS YRA PELĖ. Kitiems atlikėjams nesiseka taip, kaip jam, nes jie nevalgo sūrio…

Velnias… Vis dar negaliu pamiršti atlikėjo su pelės kauke… Šis vaikinas žino, kad jokios išoriškai pagražintos moterys, surinktos į grupę ir pavadintos „Olialia pupytėmis“, negali pasiekti to, ko pasiekė jis. Storis, ūgis, veidas – visa tai taip nesvarbu, kad aš sutikčiau sustorėti tam, jog tai įrodyčiau. Sutikčiau valgyti „McDonald’s“ restorane Savanorių prospekte, Kaune, tris kartus per dieną. Tik yra vienas „bet“: nekenčiu plastmasės skonio išmatų. Kita vertus, kažkas jau padarė tai, apie ką aš visada troškau. Vyrukas sustorėjo tam, kad įrodytų, jog išvaizda iš tiesų nereiškia nieko. Tu privalai tai pamatyti:

http://youtu.be/X7PAYhmoKkA

P. S. Aš nesakau, kad tau nereikia savimi rūpintis – sportuoti, pirkti priemones veido odai. Kodėl gi ne, tik reikia nepamiršti, kad tai tik priedai. Išorės grožio priemonių verta įsigyti tuomet, kai išmoksi žavėti aplinkinius kitais būdais. Tu turėtum būti tarsi velniškai skanus obuolių pyragas, kurį norisi valgyti net tuomet, kai jis nėra patiektas auksinėje lėkštėje. Net jei esi beformis. Turėtum būti skanus net tada, kai esi be vanilinių ledų. Tik kodėl gi neuždėjus jų ant viršaus? Vaniliniai ledai – tai tavo grožio priemonės, o štai pyragas esi tu pats, TIKRASIS TU…

Grožis prieš grožį. 2 dalis

Tuo metu, kai mes kalbėjomės, karas tarp Išorinio ir Vidinio grožių tęsėsi.

Laikui bėgant Išorinio grožio tankus pradėjo ėsti erozija. Išorinis grožis manė, kad eroziją pasiuntė Vidinis grožis, todėl sutelkė dar didesnes pajėgas. Tačiau Vidinis grožis buvo toks stiprus, kad aplinkiniai žmonės, gyvenę mažuose namuose aplink ėmė protestuoti prieš Išorinį grožį. Jie rašė ant plakatų: „Problema yra ne ten, kur jos ieškai”.

Jie skandavo teiginius už Vidinį grožį, teigdami, kad jis formuoja Išorinį grožį, tad šis turėtų jam paklusti. Tačiau Išorinis grožis negalėjo to pripažinti. Kariuomenei teko pakeisti dislokaciją, ir karas persikėlė į Holivudą. Tačiau ir čia kariai negalėjo nieko padaryti: nepaisant blizgučių ir „žolės” kvapo, dengiančių Holivudą, Vidinis grožis ir čia buvo pernelyg įsišaknijęs. Deja, Išorinis grožis vis tiek negalėjo jo pamatyti… (Istorijos pratęsimą surasite žemiau)

Daugybę metų Holivudo filmų kūrėjai mėgina žmonėms perduoti žinią, kad svarbiausia – elgesys, poelgiai.

Pameni filmą „Žmogus voras”? Jame mergina susižavi mandagiu ir išradingu voru! Kai ji pirmą sykį pabučiavo vorą, net nematė jo veido… Tai vyksta ne tik filmuose. Tu pats esi matęs, kaip moterys ir net vyrai leidžia šunims save „bučiuoti”. Išduosiu paslaptį… Muska, taip pat mane kartais aplaižo… Ir jai nė motais, kad ji turi ilgesnį snukį nei kito šuns… O žmonės vis dar tiki, kad jų veido bruožai, kūno sudėjimas trukdo pasiekti gyvenime daugiau! Taip, trukdo, bet tik dėl to, kad jie depresuoja dėl savo išvaizdos daugiau, nei šunys… Šunys elgiasi taip, kaip nori, jie negalvoja: „Kas bus, jeigu aš nepatiksiu šiam žmogui?” Būtent dėl to jie gauna tai, ko nori…

Aktoriai filmuose „Supermenas” „Žmogus voras” jau prieš daugybę metų išaiškino, ko reikia, kad suvaidinti patrauklų personažą. Vilkėdami kostiumą jie būdavo mandagūs, išradingi ir taktiški su moterimis. Bet nusivilkę herojaus kostiumą jie akimirksniu prarasdavo pasitikėjimą savimi… O tu žinai, ko reikia, kad būtum patraukliu žmogumi? Ar dažnai susikūprini ir atrodai tarsi Peteris Parkeris iš „Žmogaus voro”, kol jis nėra apsivilkęs savo kostiumo? Ar tu esi tas kuris gyvena įdomų gyvenimą ar vaidini nuskriaustąjį?

Manau, kad tavo gyvenimas yra žymiai įdomesnis, nei tau atrodo. Jei Jamesas Cameronas nufilmuotų kino juostą apie tavo kasdienybę, tavo kaimynas jį tiesiog prarytų. Pasidomėk apie tai daugiau čia: https://monaco.lt/filmas-apie-jus/. Pamąstyk, kokią rolę atlieki savo gyvenime. Supratęs, kad tavo kasdienybė yra šio to verta, jausies geriau. Štai ko iš tavęs noriu: kad tiesiog jaustumeisi geriau. Jausdamasis geriau tu ir atrodysi geriau. Noriu, kad paskelbtum karą savo paties išgalvotoms priežastims, kodėl esi netinkamas aplinkiniams žmonėms.

Ginklas, kuriuo siūlau pasinaudoti, yra supratimas, kas yra vidinis grožis ir kaip juo pasinaudoti, kad pasiektum visus savo troškimus. Kovodamas už savo laimę, teisingai naudodamas vidinio grožio priemones, tu automatiškai įgysi išorinio grožio, nes vidus visada pasireiškia per išorę.

Vidinis grožis

Pasakysiu tau asmeniškai, kokiu būsi, jei suprasi, kad išorinį grožį kuria vidinis grožis, o ne atvirkščiai.

Jei nesuksi galvos dėl išorės problemų, tau bus visiškai nebesvarbu, jog slenka plaukai ar sulaukei 40 metų amžiaus. Tu galvosi: taip yra surėdyta, žmonės sensta, atsiranda raukšlių. Kai esi senesnis, žmonės be žodžių supranta, jog esi patyręs. Tai Dievo dovana tau – tikras statusas. Tu gali ramiai sau pietauti restorane, ir visi mato, kad esi patyręs, ir iš tiesų esi kietas – ne toks kaip vaikėzas, kuris aptarnauja šį senuką. Žinok: kovoti su raukšlėmis reiškia iškeisti laiką su brangiu žmogumi į kliniką baltomis sienomis.

Ar žinai, kodėl moterys eina į kairę? Todėl, kad jų vyrai nesijaučia gerai dėl savo susigalvotų priežasčių. Dėl jų jie kenčia nuo impotencijos. Mąstymas apie impotenciją jiems sukelia dar didesnę impotenciją, kuri sukelia dar didesnę impotenciją, kuri s-u-u-u-k-e-e-e-l-i-a

STOP!!!

(  )
()
(  )

Užteks galvoti apie tai, kas galėtų nutikti, jei atrodytum geriau. Kodėl žmonės negalvoja, kas būtų, jei jie atrodytų blogiau?

Kai kurie vyrukai tikrai susigalvoja problemų. Dėl to juos apgauna žmonos. Ne visos, bet apgauna. Moterys pasiilgsta šiltų, natūralių vyrų. Bičiukų, kurie priima save tokius, kokie jie yra.  

Dviejų žmonų pokalbis viešbučio tualete:

–   Jis turi kažką tokio. Negaliu pasakyti, ką.

–   Na, taip, ir aš norėčiau…

–   Su juo taip gera kalbėti apie nieką…

Kartais man iš tiesų gaila moterų. Ne dėl to, kad jos patiria nuostabų seksą su atsitiktiniais vyrukais. Man ju gaila dėl to, kad jos gyvena su mirusiais vyrais, kurie mano, kad jų karjera, meilės reikalai priklauso nuo jų išvaizdos, ir pinigų kiekio seife. Bet šią akimirką jų seifai vis dar tušti, o organas, kurį jie dar turi galimybę panaudoti, atšalęs. Kalbu apie širdį…  

Transformacija

Mano pažįstamas turėjo žmoną, su kuria praleido 10 metų. Buvau pas juos svečiuose ir nieko ypatingo nepastebėjau. O pasirodo, buvo į ką žiūrėti. Po dviejų dienų sužinojau, kad jo žmonai prieš kelias savaites atlikta krūtų didinimo operacija. Mhm… Nepastebėjau… Tačiau padidėjus biustui moteris akimirksniu įgavo pasitikėjimo, sulaukė kito vyro dėmesio ir su juo pabėgo… Klausimas: ar ji būtų sulaukusi to paties vyro dėmesio nepasididinusi biusto? Atsakymas – TAIP, ji jo gautų. Tam reikėtų vienos sąlygos: neturėdama didelių krūtų ji turėtų elgtis taip, tarsi jai nieko netrūktų.

Tačiau sunku įsivaizduoti, kad turi didelį biustą, jei jo neturi, ar ne? Tam reikia būti reklamos agentūros meno vadovu. Tik mano draugo ex buvo daug kūrybiškesnė. Ji tokia kūrybiška, kad susigalvojo visą paletę priežasčių, kodėl verta nepriimti savęs tokios, kokia ji yra… Dėl šių priežasčių ji mažai šypsojosi. Jos vidus pasireiškė per išvaizdą. Baisią išraišką, kurią ji nusprendė paslėpti nukreipdama dėmesį į biustą. 

Mano pažįstamo ex vis dar tiki, kad problema – išorėje. Turėdama didesnį, nei Angelinos Jolie biustą, ji gavo “vaidmenį” savo pačios režisuotame filme, kurio scenarijus nesiskiria nuo panašių moterų. Ji taip ir nesuprato, kokių savybių reikia žmogui, kad gautų dėmesio be chirurginių išorės intervencijų.

Atsakymai

Anoniminis komentatorius Nr 1:

–  “Alex Monaco, Aš geras žmogus, elgios gerai su aplinkiniais, tik esu isitikines kad buti geru, jaustis gerai neuztenka. Esu istikines, kad man tikrai nesiseka del to, kad dievas man nedave pakankamai geru isores duomenu. 

Anoniminis komentatorius Nr 2:

–  “As vakareliu siela, dalyvauju visuomeninije veikloje, pasitikiu savimi, ir atrodo neturiu bendravimo problemu,  bet vis dar esu toje pacioje skyleje..kartais atrodo kad netraukiu zmoniu… “

Štai ką jiems atsakysiu:

 1. Tu labiau už kitus garbini išorę, tiki, kad ji svarbesnė už vidų.

„Man sekasi ne taip gerai, nes atrodau prasčiau už kitus. Jeigu tik turėčiau gražesnį…, galėčiau pasielgti…”; „Jeigu tik turėčiau tokius raumenis, kaip tas bičas arba tokį užpakaliuką, kaip ta mergina, tikriausiai gaučiau daugiau…”; „Jeigu būčiau toks, tai daryčiau taip…” Jeigu nepasitikėjimas išore daro įtaką tavo poelgiams, reiškia, esi išorinio grožio vergas.

Tiems, kurie vis dar tiki, kad įgimti veido bruožai, kūno svoris, ūgis turi daugiau įtakos jų gyvenimams nei vidinis troškimas siekti svajonės, siūlau pamąstyti apie milžinišką šio noro įtaką filmų industrijos žmonėms. Apie Jackie Chaną, Bruce Lee niekada nebūtume sužinoję, jeigu jie nebūtų pamišę dėl savo veiklos. Šiems žmonėms buvo nusišikti, ar jie atitinka kažkieno „standartus”, ar jie tinkamos tautybės, ūgio, kūno sudėjimo, ar jie moka tobulai kalbėti angliškai. Jie nelaukė, kad jiems pasiūlytų vaidmenis, jie patys sukūrė savo imperiją.

 1. Išnaudoji per daug energijos dalykams, kurie nedaro tavęs gražesniu.

Gali būti, kad kažką šis straipsnis įžeidė. Tačiau monaco.lt sukurtas tam, kad įspirtų, o ne paglostytų per galvytę kaip straipsniai, skambantys taip: „Mes visi kartais jaučiamės vieniši ir nežinome, ką daryti, todėl gerbiama psichologė Vardas Pavardė, dirbanti socialine veikla užsiimančioje įstaigoje pavadinimu …, mielai patars…”. Tokie depresiją sukeliantys straipsniai privertė mane veikti. Savo energiją nusprendžiau panaudoti tam, kad ne „mielai pasišnekučiuotume apie problemėles”, o pažadinčiau tave veiksmui.

Yra dar viena priežastis, kodėl rašau straipsnius. Čia – nuoroda į mano mažytę išpažintį: www.monaco.lt/alex-monaco

Jeigu mano atvirumas tave įžeidė ir nori išreikšti savo pyktį, tebūnie – gali palikti komentarą apačioje. Tačiau prieš komentuodamas nepamiršk, kad pyktis ir kitos neigiamos emocijos palieka veide ne itin gražias pykčio raukšles. Taigi, tau rinktis, ar šiandien skirsi laiko nepasitenkinimo išsiveržimui, kad savo jauną veidą išvagotum pykčio raukšlėmis, ar ne. Veidas nėra tik kaukė, skirta identifikacijai. Veidas yra vidaus atspindys.

getsbi
„Tokią įkvepiančią, neišdildomą, suteikiančią palaimą šypseną galima sutikti 4-5 kartus gyvenime. Jūs jaučiate, kad jus supranta tiek, kiek jūs norėtumėte būti suprastas, ir tiki jumis.” – ištrauka iš „The Great Gatsby” (F. Scott Fitzgerald)

 

gatsby
Leonardo DiCaprio žino, kaip suvaidinti nemalonų, atstumiantį žmogų. Tam reikia viduje sukaupti daug pykčio, prisiminti blogiausias gyvenimo akimirkas. Kūnas, judesiai ir veidas. Tai trys galingiausi ginklai, kurie be žodžių išreiškia žmogaus vidinį grožį arba tuštumą, kultūrą, pagarbą aplinkai ir sau. DiCaprio reikėjo pasistengti suvaidinti blogiausias Getsbio emocijas, o milijonams žemės gyventojų tai pavyksta natūraliai.

 

leothedepartedcell
Ar tau atrodo gražūs žmonės, kurie štai taip priima problemas, senatvėje atrodysiančias ne tokiomis jau reikšmingomis?

 1. Per daug stengiesi dėl komplimentų.

Esu laimingas, jei kažko pasiekei – įkūrei kompaniją, pasiekei nerealių pardavimų, gavai apdovanojimą. Tačiau nustok dėl to girtis. Gražiausių komplimentų gali sulaukti tada, kai žmonės patys sužinos, ko esi pasiekęs. Jei padarei kažką reikšmingo, apie tai tikrai parašys žiniasklaida. Jei padarei kažką tikrai reikšmingo…

Be galo daug verti tie žmonės, kurie iš tiesų nusipelnė pagarbos ir apdovanojimų, bet jie dėl to nesipuikuoja ir neužriečia nosies.

„Apie ką kalbėti, jei ne apie pasiekimus arba darbo problemas?” Čia ir parodyk savo išradingumą, visą savo vidinį grožį. Įrodyk, kad esi turtingas vidumi ir turi ką papasakoti. Papasakok apie tai, kaip pasiilgai žmogaus, su kuriuo ką tik susitikai. Pasakyk, kad džiaugiesi jį sutikęs. Primink paskutinį jūsų susitikimą, pasakyk, jog buvo miela. Papasakok kokią nesąmonę – pavyzdžiui, kad naktį gerai miegojai, paklausk, kaip miegojo pašnekovas. Patikėk, panašūs pokalbiai nėra kvailesni už pokalbius apie tavo pasiekimus.

„Aš būsiu nuobodus, toks, kaip visi, jei kalbėsiu apie nieką” – pasakys kuris nors skaitytojas.  Tačiau kartoju: geriau būti tiesiog nuobodžiu žmogumi, nei nuobodžiai kalbančiu apie savo darbo problemas, bandančiu įrodyti, kad jis tikrai turi darbą ir nėra koks nevykėlis.

 1. Stengiesi, kad tave tikrai pastebėtų.

Vidury pievos, miške dainavo
raudona, ryški, įžūli musmirė:
– Pažiūrėk į mane!
Nėra gražesnės musmirės už mane!
O baltas grybas šešėlyje
ramiai po eglute stovėjo,
garbingai tylėjo, šeimą ir ateitį kūrė, kitų klaidas
ir  nuostabų pasaulį stebėjo.


Jeigu tu moki būti „vakarėlio siela”, nustok tai daryti. Niekam nereikia įrodinėti, kad tu vis dar gyvas ir vertas dėmesio. Aišku, kartais gali būti vakaro žvaigžde, tačiau tau nebūtina nuolat įrodinėti, kad nepraradai šios dovanos. Tam, kad parodytum savo grožį, galėtum laikytis etiketo, vidinės ramybės, leisdamas pasireikšti ir kitiems žmonėms.

 1. Tu pernelyg kūrybiškas.

Žmonės prisigalvoja per daug priežasčių, kodėl jiems nesiseka taip, kaip jie norėtų. Kai kurie tokie kūrybiški, kad sugeba beveik visą kūną „apsiklijuoti” minusais. Jie patys pasiskelbia kritikais ir nusiteisia savo pačių teisme.

Pokalbis su savimi:
–  TAU NESISEKA, NES TU TURI ŠIŲ PROBLEMŲ: ….,….,……,…..,…..
–  Bet… Aš juk nekaltas, gal kažką galima pakeisti?
–  NE, LIK KUR ESI. TU NEUŽSITARNAVAI ….
–  Ne, aš užsitarnavau! Palauksiu, kol kas nors išlaisvins mane iš šio kalėjimo, priims mane tokį, koks esu, štai tada aš būsiu laimingas.

Kas man gražiausia žmonėse

Dievinu žmones, kurie žino, ko nori iš gyvenimo ir kaip tai pasiekti. Jų turtingas vidus, ir jiems nereikia, kad kiti tai patvirtintų. Jie nelaukia komplimentų ir neklausia aplinkinių: „Kaip aš šiandien atrodau?” Jiems nereikia alkoholio, kad galėtų atsipalaiduoti. Jie sugeba mėgautis tuo, kad yra čia ir dabar.

Jie neturi tikslo susipažinti su žmonėmis tam, kad turėtų daugiau projektų ar gautų naują darbą. Štai kodėl jų pokalbių temos nėra tik apie darbą. Jie neateina į vakarėlį dėl naujų santykių, jie nesidairo aplink tarsi šakalai, ieškodami naujos pažinčių aukos.

Tapk tokiu žmogumi ir tave pastebės. Jie kalbės:

–  Kas tas žmogus?
–  Jis kažką turi!
–  Jis visa-a-a-ai nieko!

Toks žmogus yra lobis tiems, kas ieško darbuotojo, draugo, antros pusės. Tokiu paprasta susižavėti. Ne dėl to, kad jis susikūrė save pagal kažkokį šabloną. O dėl to, kad tiesiog nusiplovė po išminties dušu didelę dalį negražių įpočių, minčių, prisiminimų. Dėl to, kad rado aukso viduriuką. Su šiuo žmogumi būti malonu. Šalia jo paprasta JAUSTIS GERAI.

Grožis prieš grožį. 3 dalis. Pabaiga.

Išorinis grožis toliau ieškojo Vidinio grožio. Jis net išbandė cheminius ginklus. Per pirmus kelis mėnesius jam pavyko aptikti tam tikrų pėdsakų, bet jie buvo klaidingi. Vėliau Išoriniam grožiui nebepadėjo jokie ginklai. Prabėgo daug laiko, žemėlapis, pagal kurį jis ieškojo priešo, susitrynė ir jau nesimatė kelių…

Praėjo daug laiko ir Išorinis grožis pasiekė vietovę šalia miško, kur stovėjo mažas, senas, mielas namukas. Iš tolo girdėjosi žmonių juokas. Nuo aukšto kalno šalia upės matėsi prie namo bėgiojantys vaikai. Saulė gražiai apšvietė didelių auksinių kukurūzų laukus. Atrodė, kad kadaise sapnuose Išorinis grožis matė šią vietą. Ji jam atrodė kaip vieta, kurioje jis norėtų gyventi. Tai iš tiesų ta vieta, apie kurią jis visada svajojo. Jam net suskaudo širdį. Išorinis grožis net susidomėjo, kas gi gyvena šiame slėnyje.

Netoliese Išorinis grožis pastebėjo moterį. Dar nepriėjęs prie jos, Išorinis grožis sušuko:
–  Ieškau Vidinio grožio, ar gali man pasakyti, kur jį rasti?

Prieidama arčiau, vis lėtindama žingsnius ji tarė:
–  Apie Vidinį grožį esu girdėjusi daug, mano tėvas prieš daugybę metų išvyko į tolimus kraštus, kad jį surastų.

P.S.
Tavo smegenys yra tikras stebuklas. Jos saugo tave patį nuo pernelyg staigių pokyčių. Tavo organizmas atmeta tai, ką tau sakau – tai normalu. Net jeigu tiki tuo, ką papasakojau, pasąmonė tikriausiai vers tave tikėti tuo, kad tavo likimas labiau priklauso nuo tavo išorės, o ne nuo poelgių. Kaip su tuo kovoti? Ką aš darau, kad keisčiausi greičiau? Kartais yra tik viena išeitis: aš plaktuku kalu sau tą patį informacinį vinį į galvą daugiau nei du kartus. Tokiu būdu jis gerai įsitvirtina pasąmonėje. Patariu ir tau. Perskaityk šį straipsnį dar kartą. Už savaitės, už mėnesio… Kaskart atsivers nauji vaizdai.

Alex Monaco

43 Komentarai

 1. Deivė

  2014-11-07 at 15:08

  Straipsnis sukėlė įvairių jausmų.. ir nuoširdų juoka, ir susidomejimą, ir pritarimą visoms tavo išsakytoms mintims. . Labai tikiuosi, jog ir kiti skaitytojai įžvelgs tai, ką norėjai pasakyti:)

 2. Greta

  2014-11-07 at 15:44

  „TAIP, JIS ĮTAKINGAS, NES JIS YRA PELĖ. Kitiems atlikėjams nesiseka taip, kaip jam, nes jie nevalgo sūrio…“ labai įstrigo ir skamba nuolatos mintyse. =))

 3. Ned

  2014-11-07 at 22:06

  Straipsnis tikrai vertas dėmesio, priverčia apie daug ka pagalvot visai kitu kampu ir susidaryti skirtinga poziuri i gyvenima. Tikiuosi dar daug tokiu straipsniu ateityje.

 4. FreX

  2014-11-07 at 22:15

  Tu pats tai rašai? 🙂 bauginančiai taiklios mintys. Būtų įdomu susipažinti su tokiu žmogumi

  • Alex Monaco.lt

   2014-11-07 at 22:18

   Taip, 100 %. Dėkui, Firex

 5. Sandra

  2014-11-07 at 22:26

  Sis straipsnis suzadino apetita labiau nei skaniausias pasaulyje iskeptas pyragas 🙂 Aciuuuuuu Jums 🙂

 6. Sandra

  2014-11-07 at 23:01

  Patiko…

 7. Laura

  2014-11-07 at 23:13

  Oho. Kaskart skaitydama straipsnius vis randu dalelę savęs ir ką galėčiau pritaikyti savo gyvenime, šiame straipsnyje netgi per daug tiesos. Kai kam skaudi, bet tiesa, kurios neįmanoma paneigti.
  Ačiū! Šis straipsnis kol kas geriausias, kurį teko perskaityti.

 8. J

  2014-11-07 at 23:17

  Negaliu patiketi, kad straipsnio autorius – vyras… gyvenantis kaune…ir dar toks jaunas. Nustebino supratimas ir nuostabus perteikimo stilius. Straipsnis ir mintys – puikios ! Aciu.

 9. TIesiog Aš

  2014-11-07 at 23:21

  Šaunuolis. Eidamas per savo gyvenimą ir susipažindamas su naujais, pavadinkim „siauriaus mąstymo“, žmonėmis stengiuosi dalytis savo sukaupta išmintimi, išties tai sutvirtina ryšius bendraujant su jais, nors dažnokai jie stengiasi neparodyti, jog suteiki jiems To gero.
  Na čia Lietuva, onlainas gal daugiau žmonių išgelbės išeiti iš to užburto rato 🙂 Sėkmės Tau, šaunuoli.

  • Aistė

   2014-11-07 at 23:36

   kodėl reikia tuos žmones, kurie mąsto kitaip nei Aš, vadinti siauraus mąstymo žmonėmis? tokiu atveju, kažkam ir tu esi siauro mąstymo 🙂 kito menkinimas yra savęs iškėlimas, tai su išmintimi nelabai susiję… išmintingas žmogus, ką ir minėjo Alex, yra savo vietoje ir nesigiria savo poelgiais. Aš visada stengiuosi giliau kvėpuoti, ramiai iš lėto ir į viską nusispjauti. Gyventi savo džiaugsme ir daryti tai, ką aš noriu. Padėti tam, kam aš noriu, sakyti tai, ką aš noriu ir nieko neprašyti bei nesitikėti mainais ir neskelbti kokius žygdarbius aš padariau. Suvoki, kad tai yra tavo gyvenimas ir tik prieš save esi atsakingas už jį. O tai kad kažkam kažką duodi. davei yra užskaitoma nuoširdžiu ir tikru davimu tik tada, kai nesitiki nieko atgal. Antraip tai buvo egoistiški tikslai ir veiksmai mainų programai.

   • Rima

    2014-11-09 at 22:37

    Labai taikliai Aiste apibendrino si straipsni.As uz tikraji zmogu….zinoma,isorinis grozis priduoda pasitikejimo,bet ar bebuna grazu,kai tuscia viduje???Mylekime gyvenima,neikime per galvas,tikekime Dievu,savimi,meile…Darykime viska nuosirdziai ir be jokios naudos,elkimes taip,kaip noretume,kad su mumis elgtusi.Daugiau sypsokimes ir mylekime….nes per daug niurus esame.Na ir pirmiausiai nemeluokime sau. 🙂

 10. Aistė

  2014-11-07 at 23:22

  kiek teko skaityti straipsnių, tai visi tokie super… jaučiuosi lyg lobį atradusi. net sunku nueiti miegoti, norisi dar dar ir dar 😀 tik viskas nukreipta vyrams, būtų šaunu tokie straipsniai ir moterims… gal… kada sulauksim? 😉

 11. Monika

  2014-11-07 at 23:30

  Pritariu DEIVEi. Straipsnis sukeliantis įvairiausių jausmu. Manau, daugelis gali rasti net patį save.
  Labai įdomu, malonu,kartais net atgaiva skaityti jūsų straipsnius. Motivuoja, kartais atsako į klausimus kurių nieks kitas negali atsakyti, verčia susimąstyti, susidėti visus taškelius ir kablelius.Labai tikuosi,kad Jūs išleisite knygą ir ji bus dar viena įkvepianti knyga ant naktinio stalelio 🙂

 12. Ana

  2014-11-08 at 10:43

  Puikus straipsnis.Manau jis lygiai taip tinka ir moterims.Ačiū

 13. tik

  2014-11-08 at 12:43

  80proc bulshit 20proc naudos

 14. as

  2014-11-08 at 22:14

  Užkibau ir likau sužaveta..saunuolis, nuostabus protas 🙂

 15. Pikčiurna

  2014-11-08 at 23:11

  Monaco, tikrai geras straipsnis. Perskaičiusi pagalvojau, kad rimtai, koks skirtumas, kaip mes atrodom, jei tuščias vidus. Visuomet stebėjaus, kodėl traukiu žmones, nors nesu itin išvaizdi. Aišku, dauguma sako, kad esu graži ir t.t., bet tai išgirstu dažniausia iš tokių vaikinų, kurie siekia tik pasismaginti. O tie, kurie pasako tai pabendravę su manim – tada tikiu, kad visgi ir išorę turiu, ne tik vidų. Ir šiaip, „susitvarkius“ vidų ir t.t. – galima imtis išorės, ir bus du viename. Nuostabus žmogus vidumi, o dar ir išore – DAR GRAŽIAU. Bent jau tokia mano nuomonė.

 16. Diana

  2014-11-09 at 20:46

  Grazu. Teisinga. Idomu. Ir eilini syki pagalvoju kaip man viskas gerai, gyvenu taip kaip noriu ir kiekviena diena darau tai ka noriu, laiku supratau didziausius savo gyvenimo prioritetus ir tai suteike laisve ir kunui ir sielai. Jauciu kaip gyvenu. Smagu zinoti kad yra ir daugiau tokiu zmoniu. Aciu ir sekmes jums.

 17. Aria

  2014-11-09 at 20:51

  Straipsnis puikus! Aš irgi manau, kad su autoriumi susipažinti būtų velniškai įdomu 🙂 Nors manau, kad labiausiai norėtos auditorijos jis nepasieks. Kažkodėl apie vidinį grožį supranta tik jei galima taip išsireikšti „negražūs“ žmonės, turbūt visi vienaip ar kitaip ieškom kelių į sėkmę, o mūsų visuomenėje taip jau priimta, kad išorinis grožis vienas tiesiausių ir užtikrinčiausių.
  Nors dėl kremų /drabužių dalies nelabai sutinku. Manau savimi pasitikintis ir laimingas žmogus vis viena norės atrodyti tvarkingai ir estetiškai t.y. sportuos dėl sveikatos, ne dėl puikių raumenų, sveikai valgys ir pan.. Aišku nereikia perspausti, bet savim nesirūpinti ir pavadinti tai „vidiniu grožiu“ čia jau labiau tinginystė.

 18. linass

  2014-11-09 at 21:03

  na straipsnis įtraukė perskaityti kiekvieną žodį, jis atsakė į daug sau iškeltų klausimų… na prisiminus senesnius įvykius kartą „suviliojau“ merginą net neprieidamas prie jos (esu gan nedrasus ir nepasitikintis šiuose reikaluose todėl bijojau užkalbinti..) tiesiog kai ji į mane pasižiurėdavo vis lyg nedrasiai nusišypsodavau, o ta šypsena padarė tai ko nepadariau vaidindamas ir kalbėdamas prieš ja.. o esmė tame, kad po šito straipsnio supratau jog nereikia saves itikinti sau iškeltais minusais ir kompleksuot, jei nori būt laimingas tai ir būsi nekreipdamas i tai dėmesio, džiaugsies viskuo šiam pasauly nors ir pele būdamas..

 19. Se

  2014-11-09 at 21:08

  taikliai. Tik idomu ar tau paciam iseina taip?

 20. Loreta

  2014-11-09 at 21:31

  Labai įdomos mintys, kaskart skaitydama antrandu kažką tokio savyje. Ačiū autoriui 🙂

 21. Jurga

  2014-11-09 at 22:13

  Tikrai šį strsipsnį skaitysiu dar ir dar… Tikslios, tvirtos mintys. Žodžiai smigo giliai i širdi… Pagalvojau, kokie mes esam paviršutiniški ir kiek mums dar daug reik dirbti iki tikrojo vidinio grožio. SUPER!!

 22. arija

  2014-11-09 at 22:25

  Sveikas. Is kur tokia tavo patirtis? Esi pats susidures su tuo? Iskelei tiek daug klausimu. Tik dabar telieka susimastyti ar tikrai darom teisingus veiksmus ir priemam teisingus sprendimus

 23. Tomas

  2014-11-09 at 23:17

  Sekmadienis. Vakaras. Tikrai nesitikejau tokio minciu apvertimo. Aciu uz pastumima nuo skardzio.

 24. Simona

  2014-11-09 at 23:27

  Sveiki,
  Seniai tai supratau ir zinojau, bet Jusu straipsnis atgaivino buvusias zinias ir suteike naujo peno pamastymams.
  Laukiu nauju straipsniu.
  Aciu Jums!

 25. Violeta

  2014-11-10 at 00:11

  Smagu skaityti taip aiškiai išreikštas mintis su išraiškingai parašytais žodžiai tai tiesiog spartina keisti visa mano gyvenima ir jo būda ir tiesiog sekti pastoviai tavo mintis ir keičiant manąsias keisis visas mano gyvenimas.
  Bet norėčiau pateikti kad,
  Tavo rašymo stilius man primena kai kuriuos man skaitytus rašytojus kaip Walter Dresel, Paulo Coelho, Wayne Dyer, Deepak Chopra

 26. Laima

  2014-11-10 at 08:22

  Straipsnis puikus.Teoriškai net teisingas.Bet praktiškai gyvenime būna kitaip,vien spyrio neuztenka:-)

 27. gab

  2014-11-11 at 00:30

  Man patiko sis straipsnis. O vieta apie mojo tikrai gerai, net graudu del kitu pasidaro kai supranti, jog tokio mastymo zmoniu yra…daug.

 28. Ruta

  2014-11-11 at 04:01

  auksines mintys, visiskai sutinku su autoriumi

 29. Asta

  2014-11-14 at 22:54

  Aciu, suzinojau labai daug naujo. Patiko labai labai 🙂 Aciu Monaco

 30. daiva

  2014-11-18 at 22:41

  saugok save Alex ir niekada nenustok rashyti !

 31. ARTUR

  2014-12-27 at 00:28

  Sveikas Monaco.lt , aš tau noriu išreikšti didele pagarba ir padėka už tai kad rašai tokius straipsnius. Aš jau kaip 3 metus domiuosi saviugda , tapo mano ritualu kasdien skaityti motyvuojančias frazes , tekstus , straipsnius ir deka tokiu rytualu aš turiu toki mąstymą kuriu noriu turėti ir kurio deka turiu gerus rezultatus . Deka tokiu rytualu aš persiprogramavau tuos isitikinimus kurios aš gavau augdamas iš visuomenės , tv ir žmonių kritikų. Dabar aš pats rašau straipsnius rusų kalbą . Aš esu savo gyvenimo režisierius ir kurių scenarijų toki koki norių . Aš linkių tau Monaco.lt didžiausios sėkmes , ispūdingos sveikatos , ramybes viduje ir pasiekti visko ko esi užsiplanavęs . Ateity būtų didele garbė su tavim gyvai susipažinti ir pabendrauti , esi nuostabus žmogus , pagarbiai Artur Sobolevskij.

 32. Donatas

  2015-05-30 at 00:31

  norėjau čia parašyti daugiau, apie tai, kaip man kaip tik dabar reikėjo šios temos, tačiau tik padėkosiu už straipsnį. didelis ačiū už vertingą informaciją.

 33. Diana

  2015-06-10 at 23:18

  si straipsni skaiciau ne del to,kad esu savimi nepatenkinta,anaiptol nesididziuodama galiu pasakyti,kad budama 44 metu triju vaiku mama esu turtinga ir laiminga.Visi mano turtai eina is manes is mano vidaus.Laiminu visus,net man linkincius blogo.Niekada nesusimastydama,kad nepasidazius ar truputi pastorejusi negalesiu teikti gerumo kitiems,jauciu palaima istiesdama ranka,jausdama ,kad esu reikalinga…tai didziausias man suteiktas turtas

 34. Simona

  2016-04-17 at 23:07

  Pirma karta si straipsni perskaiciau 2014 gruodzio 31 d., ir tik davar vel ji skaitydama supratau, kad butent jis paveike mano gyvenima. Nes butent po to kazkas pasikeite, net mano senai pazistami zmones pradejo sakyti, kad as kazkokia kitokia. Ir sis steaipsnis mane priverte ieskoti ne tik vidinio grozio (kuri radau ), bet ir pradeti rupintis isoriniu, t.y., nusiimti blizgucius ir geriau pasirupinti savo kunu, kuriam seniai reikejo isjudeti, nes visas dienas darbe praleisdavau prie kompiuterio. Pradejus matyti iprastus dalykus „kitaip“ , pasitikejimas savimi soktelejo iki dangaus! Lengvai radau patinkanti perspektyvu darba, nebeieskau kazkokiu vidiniu demonu, zmones priimu tokius kokie jie yra, tik is savo gyvenimo stengiuosi ismesti tuos, kurie nesupranta vidinio grozio esmes. Aciu Tau uz si straipsni, neisivaizduoju kur buciau dabar, jei tada nebuciau jo atradusi!
  Vakar gavau tavo knyga, zinau ji bus fantastiska!!

 35. Aurimas

  2016-12-02 at 18:35

  sedziu … ziuriu i ta plokscia deze,ziuriu i viena taska..ilgai..dar ziuriu . Nebeiskenciau ir dabar rasau Tau mr .Alex’ai .Velniskai esi teisus ! mes perdaug dejuojam ..reikia tik veikti ir nenukabinti nosies..o problemos tai tik foninis triuksmas . Visada CIA uzmetu aki paskaityt atsitiktinai ..Paskaitau ir praded degt uzpakalis..reik veikt reik judet reik kazk daryt .. Atvirai Tu mane uzknisi nes po skaitymo as nebesusikalbu su mano kitu as ir tada imu degt noru GYVENT. Iki pasimatymo kitakart..skaityciau dar nes daug ko neskaiciau bet neturiu tam laiko ..reikia GYVENTIi.

 36. Gintas

  2017-05-19 at 15:48

  Ačiū už dar vieną straipsnį, nors neseniai tik radau tavo blogą, bet jau matau, kad jis tikrai įspūdingas 🙂 skaitau kelis įrašus jau visą dieną. Įdomiai gavos, kad ta moteris vos pasidariusi krūtų didinimo operaciją pabėgo…

 37. Dmitrij

  2017-09-03 at 20:22

  O ka daryti jei esi is tikruju negrazus? Siaubingas veidas. Moterys ( net ir senos ) apkalbineja, koks esu ‘urodas’.

  • Modesta

   2019-10-15 at 12:42

   Nieko nepadarysi zinok. Labai faina – taip gali gailet saves, kasdien galvojant, koks gyvenimas su tavimi negailestingas. Kaip tau nesiseka…
   Ilgainiui suprasi, kad netik moterys (net ir senos) tave apkalbineja, bet medziai irgi tyliai slama – `urooooodas`, ziurekit `urooodas`…
   Visi suzinos, koks didis ir galingas tavo vidinis EGO – kaip jo vedina TAVO nuostabi Fantazija sukuria iliuzija, kad pasaulis sukasi aplink tave, visi kaip mantra vis kartoja `tu urodas, tu urodas`…
   O tu visu taip nekenti, nes niekas nesupranta, kad daugiau nieko pasiulyti ir negali, nei meiles, nei kazka sukurti, nei trupucio gerumo ir sirdies – nes tu `urodas`… Ir koks gyvenimas negailestingas…

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt