Susisiekite su mumis

Vertybių kodeksas. Ar tu iš tiesų esi kietas?

32
Komentarai

Jie trokšta, kad juos pastebėtų, stengiasi būti kietesni už kitus, bet mainais užsitarnauja ne komplimentų, o krūvos minusiukų… Kai kurie gauna bonusą – pašaipų…

Kieti-zmones
Matai, egzistuoja dvi kietuolių rūšys. Pirmoji – prisipumpavusi silikoninių vertybių, nusipelniusi spyrio į užpakalį. Antroji – verta tikros pagarbos + visuotinio pripažinimo, apkabinimų, apdovanojimų, gal net Anglijos karalienės bučinio. O ką užsitarnavai tu?  Galime tuoj pat išsiaiškinti!

Tegul šis straipsnis tampa vertybių kodeksu, parodančiu, ko šiame gyvenime verta siekti, o ko ne!

„Alex’ai, ESU PROTINGAS + PAVYZDINIS ŽMOGUS + neturiu nieko prieš gėjus + nežudau praeivių!!! Kam man gilintis į tas vertybes – švaistyti laiką, juk ir taip jaučiuosi gerai?!!!” – paklaus vienas iš skaitytojų… Štai ką atsakysiu: Man labai džiugu, kad jautiesi neblogai, taip narciziškai glostai savo apdovanojimus (už nuopelnus žmonijai), kuriuos pats sau įteikei…  Bet leisk man įsiterpti į orgijas, vykstančias tarp tavo pagyrūniškų minčių ir tavęs, ir paklausti: kokį pavyzdį parodysi savo vaikams? Manai, jiems užteks tik to, kad kartais ant grindų numesi jiems saldainį, pažaisi su jais lyg su šuniukais? Ir viskas?

AR TAVO VAIKAI TAPS ŽMONĖMIS?!!!

Jeigu netobulėsi, tavo vaikams tikriausiai nieko neatsitiks… Visiškai nieko… Jie, kaip ir dauguma robotukų, įgyvendins visuomenės nurodymus: dirbs darbą, susiras antrąją pusę… Bet jausis taip, lyg kažko nepadarė – kažko reikšmingo/svarbaus. Bet kas pasakys jiems, kad tas kirminas užsiveisęs smegenyse/sieloje nėra psichologinė liga, kad visa tai turi logišką paaiškinimą???

Na gerai, paliekam vaikus ramybėje, internete/gatvėse apstu religingų fanatikų/maniakų, pasiruošusių pasirūpinti tavo atžalomis, parodyti jiems „teisingiausią” kelią, o tu gali toliau švaistyti laiką titulams/daiktams, kurie turėtų padidinti tavo vertę prieš tuos pačius vaikus ir kitus žmones, kuriems vis nerandi laiko!!!

DAIKTAI

Tikriausiai turi pažįstamą, manantį, kad įsigijus gražesnių daiktų, tarkim, automobilį, jo gyvenimas mirkt ir pasikeis: jam bus lengviau gauti darbą, pripažinimą, nusikabinti merginą. Įdomu, ar jis kada nors buvo susimąstęs, kaip Leonardui da Vinčiui  pavyko tiek pasiekti neturint automobilio arba telefono?!

Kaip matai, daiktai neturi smegenų ir nepadidina žmogaus vidinės vertės, jie tik masažuoja savigarbą/atlieka smegenų vibratoriaus funkciją…vrrrrrrrrrr
vrrrrrrrrrr-vrrrrrrrr-vrrrrrrrr vis dar atlieka smegenų vibratoriaus funkciją…
vrrrrrrrrrr-vrrrrrrrr-vrrrrrrrr VIS DAR atlieka smegenų vibratoriaus funkciją!..
vrrrrrrrrrr-vrrrrrrrr-vrrrrrrrr VIS DAR ATLIEKA smegenų vibratoriaus funkciją!!!

Vis dar masažuoji savo smegenėles daiktais?!!

MES ESAME BEVEIK DIEVAI

Jeigu palygintume Leonardo da Vinčio ir šiuolaikinio homosapiens galimybes, galėtume teigti, jog mes esame dievai. Turime visą pasaulį savo telefone, tiesiogine žodžio prasme nardome internete!!! Bet tu žinai, kas atsitiktų, jeigu būtum vandenyje ištisas valandas? TAU SUTRAUKTŲ KOJAS! RANKAS!!! MUMS, CIVILIZUOTIEMS ŽMONĖMS, TAIP IR ATSITIKO!!! Tik šiuo atveju daugumai suparalyžiavo smegenis…

Tačiau yra žmonių, kurių smegenys vis dar veikia. Dalis jų uždirba daug, bet vadovaujasi superhiperžvėriškai siauru materialių vertybių spektru, kurį sudaro pinigai. Būtent jiems skirčiau savo naująją sentenciją:

Tu gali turėti greičiausią internetą / geriausią kompiuterį / paauksuotus akinius / Tv pultelį / Versace švarką / vardinius automobilio numerius / didelį namą / džiakuzi, bet jeigu tu esi asilas, tavo vertė vis tiek bus lygi nuliui!!!

…bet atsirado prieštaraujančių:

Facebook komentaras

Sugebėtų, brangus komentatoriau!!! Matai, gana daug pinigingų žmonių yra skurdūs vidumi. Jie nėra džentelmenai: žemina moteris, muša vaikus – elgiasi kaip tikri asilai, todėl mane labiau žavi tie, kurie ne tik moka uždirbti, bet yra inteligentiški, taktiški, dėmesingi, subalansuoti, remia paramos fondus +  vertina šeimą ir skiria jai laiko! Jeigu ir tu toks esi – tu esi kietas!

Bet yra dar kietesnių!!!

KIETAS KVADRATU

Mano manymu, kietas nėra tas, kuris suka versliuką ir kartais perveda pinigų našlaičiams, juk jis asmeniškai nenusišypso tiems vaikams – jis tik elgiasi taip, kaip jam liepia patarėjas…

,,Ką tu kalbi, Alex Monaco, šie žmonės, duodantys pinigų, yra geresni už tuos, kurie to nepadarė nė karto!” – pertrauks mane tiesos ieškantys! „Nuostabu” – tarsiu. Tada padėkokime jiems už tai!!! Yeeee!!! Suberkime kilogramą pliusų už puikiai apgalvotą reklaminį žingsnį!!!

N-e-e-e-e, esu matęs žymiai kietesnių, daugiau pagarbos vertų žmonių!

Kas tie žmonės?

Tie, kurie savo rankomis daro gerus darbus!

Žymiai labiau nei besireklamuojantys geradariai pagarbos vertos akušerės, dirbančios klinikose! Jos patiria žymiai daugiau išbandymų nei mes visi savo biuruose…

Dabar visi bėgs stoti į akušerių specialybę…

Būtų šaunu, tačiau žmonės neturėtų taip elgtis tik dėl to, kad būtų įvertinti.

EVERESTAS

Aš siūlau tau pakilti į kitą lygį. Nustok siekti to, kad taptum puikesnis, žinomesnis, labiau gerbiamas. VELNIOP ŠLOVĘ / POPULIARUMĄ / ATPAŽĮSTAMUMĄ!

Kai tu nusispjausi į visa tai ir pradėsi daryti gerus darbus tik dėl to, jog KITAIP NEBEGALI, tu iš tiesų tapsi kietas!!!

Nagi, ką manai apie tai, ką papasakojau? Turi geresnių idėjų – pasiūlymų, kaip žmonės galėtų pakilti į dar aukštesnį lygį, taptų hiperturbosuperduper vertingi?

REAKTORIUS

Tikriausiai atsiras skaitytojų, norinčių gauti aiškesnių nurodymų, nepaprieštarautų, jeigu Alex Monaco savo rankomis praskirtų Raudonąją jūrą, pasvertų kilogramą vertės ir padėtų tiesiai ant stalo sušukdamas: VUALIA!!!

Bet turiu nuliūdinti, to neatsitiks! Turi viską pasidaryti pats, išsiaiškinti, ko turi siekti, o ko ne. Teisingai, raginu tave susikurti savo vertybių kodeksą, kuriame pirmame puslapyje didelėmis raidėmis būtų išrėžta sentencija, skambanti šitaip:

„Tavo vertė padidės tik tada, kai pradėsi daugiau duoti, o ne imti.”

Arba

„Tavo vertė padidės šimtais kartų, kai pradėsi dalintis amžinomis, o ne lengvai pasiekiamomis, fabrikuose pagamintomis vertybėmis!”

Vis dar žiūri į ekraną?

Vis dar lauki tolimesnių nurodymų?

Na gerai, brangieji mano!!! Monaco traukinio vis tiek jau nebeįmanoma sustabdyti – jis skrieja visu pajėgumu!!!

Monaco-traukinys-3
O kadangi esu lojalesnis nei bet kuri kompanija Lietuvoje, (duodu viską veltui), nusprendžiau atskleisti labai intymų dalyką! …Klausimą, kuris kasdien aplanko mane.

Kiekvieną dieną pradedu nuo darbų sąrašo. Pildydamas klausiu savęs: Ar tai, ką šiandien padarysiu, iš tiesų padės žmonėms, ar tai įkvėps juos, ar padės jiems pasiekti svajonių? Kaip aš tai patikrinu? Jeigu skaitytojai rašo man į PM, dėkoja, prašo tapti mokytoju, reiškia einu teisingu keliu. Todėl man svarbūs visi tavo pastebėjimai, pakrauna net minimaliausi komentarai, tokie kaip: „ačiū” arba „patiko”.

Vienas iš top klausimų, kuriuos gaunu paštu yra: „Kokiu tikslu rašote straipsnius, stengiatės dėl kitų?” Atsakymas: Nes kitaip nebegaliu!!! Atsakymas 2: Nėra jokio sumauto tikslo, tiesiog darau tai, ką privalau!!!

Privalai ir tu!!!

Jūs visi!!! Visi iki vieno!!!

Prisiminkite, Jūs nesate vieni – visi esame vienoje komandoje. Taigi, atsižvelgiant į tai, kad tam tikra prasme esu Jūsų gyvenimo treneris, turiu būti becukris ir garsiai išrėkti: Atsakykite, kada pagaliau pakelsite savo užpakalius ir parodysite man, ką iš tiesų sugebate!???

32 Komentarai

 1. lukas

  2015-07-28 at 21:42

  Alex, manau tu esi irodymas, kad traukos desnis veikia! Geri darbai, grizta su kaupu! Aciu

  • Rita

   2015-07-29 at 13:28

   O as visai nenoriu buti kieta… Mano nuomone svarbiausia, kad zmogus gerai jaustusi savo viduje, butu saziningas pries save, tuomet bus saziningas ir pries kitus; jei gerbs ir myles save, taip elgsis ir su kitais ir t.t.

 2. Kristina

  2015-07-28 at 21:57

  Tikra tiesa 🙂 Tikrai ne kiekvienas turintis daug pasigirtų emociniu intelektu ir pagarba kitam. Jau nekalbant apie tai ar ta „dauguma“ uždirbta sąžiningu būdu.

 3. Vytautas

  2015-07-28 at 22:15

  pastebejau, kad jau skaitau straipsnius tavo balsu. Net jo nezinodamas, taciau nujausdamas kaip jis turetu skambeti.. mhmm 😀

 4. De

  2015-07-28 at 22:23

  Nestandartinis motyvatorius.Aciu

 5. Edgaras

  2015-07-28 at 22:30

  Alexai,

  Tavo straipsnius skaitau dažnai, kartais į juos žiūrėjau skeptiškai, kartais optimistiškai, bet šis man patiko labiausiai.
  Esu tikrai toks, kaip aprašyta. Atrodo gyvenu lyg iš vadovėlio,universitetas, svajonių panelė, nebloga vieta darbe….Bet vis kirba mintis, kad darau ne tai ką reikia… Vis kirba mintis apie prekybą, kuriai esu sutvertas (bent pats taip manau) ir eilinį kartą imuosi naujo projekto (prekyboje), nors pirmus du kartus patyriau visišką fiasko, bet tiesiog kitaip negaliu…ir vėl investuoju santaupas, ir vėl tikiuosi geriausio, ir velniop viską, blogiausia kas gali atsitikti? Prarasiu sutaupytus pinigus? Bet būsiu pabandęs…Straipsnis super, man patiko. Dar kartą įkvėpiu ir judu pirmyn…Good luck 😉

 6. A.G

  2015-07-28 at 23:03

  zinai, Alex, sitas tavo spyris pavyko. Skaitant oda siausesi, turbut nuo nuogos tiesos. Aciu, si vakara padariau ka seniai atideliojau. Straipsni idedi kaip tik tuo metu kai motyvacija ne 0, o minusas. Ikvepi, palaikai ACIU tau uz tai.

 7. D

  2015-07-28 at 23:29

  Aciu

 8. Aurimas

  2015-07-29 at 00:08

  ACiu!!

 9. Tomas Iwin

  2015-07-29 at 00:59

  Patiko.

 10. Imantas

  2015-07-29 at 01:22

  Ačiū tau Monaco už šį straipsnį sukėlei man šiurpuliuką vidui ir spyri į užpakalį kad laiks susiimt ir keist savo sumaut gyvenima. Ačiū tau !!! 🙂

 11. Aišiaip

  2015-07-29 at 02:37

  Apie striapsniuką: Alex Monaco, tie tavo straipsniai, retsykiais ir nervina, ir siutina, ir pakelia, ir prajuokina o šis,,, nu jame tiek daug gėrio norima pasakyti, kiekvienoje pastraipoje, verčia, net susimąstyti apie daugelį dalykų ir daugelį darbų kuriuos męs dirbame, ne darbuose ar siekimuose, o aplamai gyvendami. P.s. Malonu matyti, kad yra gerais darbais gyvenančių, kurie net nemėgina lipti per galvas savo siekimais.

 12. Kestutis

  2015-07-29 at 02:43

  Tiesiog smagu skaityt, juk spyris i užpakalį taip pat pastumia i prieki, skaitydamas si straipsni paziurejau i dangu i pilnati ir tiesiog nusisypsojau… Ech koks as laimingas… Ačiū

 13. Dovilė

  2015-07-29 at 08:20

  Verčiantis susimąstyti straipsnis. Dėkoju. 🙂

 14. Mindaugas

  2015-07-29 at 09:51

  Puikus straipsnis ir pateiktos izvalgos jame. Si straipsni turetu perskaityti daugybe zmoniu, bet… Bet tai, kad deja ju smegenys visa tokia informacija blokuoja ir nenori priimti, o norint jiems paaiskinti jie puola irodyneti savo materailu pasaulio supratima. O tai mano nuomone yra tai, kad sumaterialejes pasaulis ir ta gausybe gerybiu, kurias vakaru pasaulis mums dave zlugdo juos. Viskas del tikslo, kuris vadinasi pinigai ir iprotis visa laika gauti, o ne duoti.
  Duoti yra gera, bet liudna, kad duodantysis turi duoti ir duoti ir duoti, o kaip be butu nors nuosirdaus aciu norisi kartais.
  Si straipsnis primena istrauka is Kohlil Gibran knygos „Pranaso sodas“ kai turtuolis paklause „Sakyk mums, ka reiskia duoti?“ Atsakymo pradzia: „Jūs duodate tik truputėlį, kai duodate iš savo turtų. Tik kai duodate iš paties savęs, jūs iš tikro duodate….“
  Aciu uz tai Monako, kad primenate mums apie gyvenimo vertybes, kurias gyvenimo rutinoje daznai pamirstame.

 15. Monika

  2015-07-29 at 11:36

  Ačiū,

  Tokių žmonių kaip tu reikia. Tokie žmonės pakelia, motyvuoja, palaiko ir praskaidrina nuotaiką. Kartais visai nedaug reikia, tik teisingai sudėliotos minties, kad perskaičius pasitaisytų visa diena.

 16. Kristina

  2015-07-29 at 11:40

  Super. Ačiū, kad esate.

 17. Izabel

  2015-07-29 at 17:36

  Nuostabus straipsnis 🙂 Ačiū 🙂

 18. Lukas

  2015-07-29 at 20:31

  Šįkart parašysiu skeptiškai. Naujo kaip ir nieko neparašei. Visi tavo straipsniai panašūs, tik šiek tiek kitaip kiekviename straipsnyje išreikšta mintis. Suprantu tu nori motyvuoti žmones ir stengiesi perteikti taip, jog jie patys imtųsi kažką daryt, užuot klausę tavo nurodymų. Parašyk straipsnį, kuriame būtų nurodyta kokios žmogaus savybės paverčia žmogų turtingą vidumi, taip pat galėtų būti ir koks nors paaiškinimas kaip pasiekti tam tikrą žmogaus savybę. Tokio pobūdžio straipsniu tikrai sugebėsi man pagelbėti, ir nesijaudink, tikrai netapsi nuo to diktatoriumi.

  • K

   2015-08-06 at 23:38

   Pritariu, reikia daugiau konkretumo ir konkretesnių principų, kaip viskas veikia. Kai yra vidinė motyvacija, išorinės nereikia, bet reikia patarimų kaip suefektyvinti esamas pastangas 😉

 19. Regis

  2015-07-29 at 22:26

  Ačiū super ! 🙂

 20. Evelina

  2015-07-30 at 09:18

  patiko…

 21. Artūras

  2015-07-30 at 13:00

  Prarandi savo gebėjimus Alexai Monaco. Tobulėk!

 22. egis

  2015-07-30 at 22:38

  Komentarai siaučia, kaip matau. Kiek žmonių tiek ir nuomonių.

 23. JUNGLE

  2015-08-03 at 11:07

  Nedažnai pamatysi po kokiu nors įrašų tiek padėkų ir teigiamų dalykų. Jei įrašas neįkvėpė, tai komentarai ‘atkūrė viltį žmonijoje’. Ačiū. 🙂

 24. Gvidas

  2015-08-04 at 10:23

  Ačiū, patiko 🙂

 25. Gedeminas

  2015-09-07 at 12:25

  Thevenusproject.com Zakas Fesko, nebūkite abejingi, atkreipkite į tai dėmesį.

 26. jonas

  2015-09-22 at 20:52

  Stiprei,teisingai bet svarbiausia pozityviai už gera geru,nepamirskit!

 27. Artiomas

  2015-10-10 at 20:35

  Alex, malacius esi, tu tikrai gali psichologiskai paluzusi zmogu pakelti ant koju…tavo motyvacija nereali, taip ir toliau.

 28. Ann

  2016-07-29 at 19:27

  „Nagi, ką manai apie tai, ką papasakojau? Turi geresnių idėjų – pasiūlymų, kaip žmonės galėtų pakilti į dar aukštesnį lygį, taptų hiperturbosuperduper vertingi?“ . -Manau galvoti- kokį pasaulį matys mano vaikas- yra labai gera motyvacija siekti savo darbais tokio pasaulio, kokį norėtum parodyti savo vaikams, savo ateities kartoms.
  Labai panašių išgyvenimų patiriu ir galvoju, ar visi žmonės po ieškojimų prieina tas pačias išvadas ….įdomu…

 29. Dėmesys

  2016-09-28 at 00:30

  „- Ar tai, ką šiandien padarysiu,
  iš tiesų padės žmonėms, ar tai įkvėps juos, ar padės jiems pasiekti svajonių?
  – Kokiu tikslu (…) ?
  – Nes kitaip nebegaliu!!! (…) Nėra jokio sumauto tikslo, tiesiog darau tai, ką privalau!!!
  Privalai ir tu!!!
  Jūs visi!!! Visi iki vieno!!!
  Prisiminkite, Jūs nesate vieni – visi esame vienoje komandoje. Taigi, (…)
  kada pagaliau pakelsite savo užpakalius ir parodysite man, ką iš tiesų sugebate!???“
  Dabar pat ! 🙂
  Ačiū, Alex!

 30. VANDENĖ

  2018-07-03 at 18:19

  …..iš praeities šešėlio, į dabarties upes ir ateities vandenynus… AČIŪ, Alex! 🙂

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt