Realybės testas – emocijų gesintuvas!
Blogos nuotaikos šiais laikais yra madoje, todėl žmoniems reikalingas „Realybės testas“. Pradėkime!
Kaip matai, karantinas padaugino piktų kritikų gretas. Todėl jų galima aptikti visur, Delfyje ir net tarp tavo pažįstamų. Uchhhh, kokie jie kūrybingi… Uchhhh, kokių smagių „poemų“ jie prikuria… Tačiau, baisiausi kritikai yra ne tie, kurie žemina tave Facebooke, internete, arba darbe, o tie, kurie gyvena tavyje! Kalbu apie VIDINIUS kritikus, kurie nuolat kartoja tau įžeidimus, kuriuos išgirdai iš kitų žmonių! Tai žudo! Tos nuolat pasikartojančios mintys, frazės ir… Nežinau, kokie žodžiai žeidžia tave, bet vos tik prisiminsi įžeidimus, įkvėpk oro ir pasiimk į rankas emocijų gesintuvą!
Emocijų gesintuvas yra testas, į kurį atsakinėjant įvyksta stebuklas – pradedi suprasti, kas iš tiesų vyksta!
Taigi, kai tave įžeis, įskaudins, užduok sau šiuos klausimus:
1. „Kaip aš patarčiau elgtis kitam žmogui, jeigu jis pakliūtų į 100 proc. tokią pat situaciją, kaip aš? Rimtai, ką pasakyčiau jam? Ir kodėl, po galais, aš nesielgiu taip, kaip patarčiau kitam žmogui elgtis šioje situacijoje?“
Žmogus yra keistas sutvėrimas, jis puikiai žino, ką reikėtų daryti, kai tarkime pakliūni į emocinę avariją, kuomet norisi kažkam smogti į saulės rezginį arba garsiai rėkti ant kvailių, kurie elgiasi ne taip, kaip reikėtų. Tačiau tik keli tavo pažįstami sugeba tvardytis ir problemas spręsti išmintingai, kruopščiai apgalvojus pasekmes. O tu, ar moki kruopščiai apmąstyti situaciją? Mokėjimas nusiraminti yra vienas iš reikalingiausių įgūdžių, kurių reikia žmogui norinčiam gyventi kokybišką gyvenimą.
2. „Kokia man nauda iš to, kad klausau priekabiautojų? Kokių velnių liūdėti, jeigu šiuo atveju nauda yra tik tiems, kas nori man blogo (konkurentams ir pan.).“
3. „Ar mane kaltinantis kritikas turi profesionalaus kritiko diplomą? Ar bent teises turi?“ Pagalvok, juk praktiškai niekas neturi profesionalaus kritiko diplomo, tiesa? Klausyti teisėjo, kuris dirba teismo rūmuose yra kas kita, o štai būti nuteistam kažkokio asilo, atsiprašau, yra tiesiog kvaila.“
Jeigu žemina tavo išorę, pagalvok, ar tas žmogus yra dirbęs mados industrijoje. Nes jeigu jis dirbęs mados industrijoje Lietuvoje, tuomet viskas su juo aišku.
4. „Ar priekabiautojas yra tau tikrai didelis autoritetas? Ar tikrai jo žodžiai turi svorio?
Tikri autoritetai neturi laiko. Kita vertus, jeigu tave išpeikęs žmogus yra žinomas autoritetas, reiškia tu pagaliau tapai pastebimas. Tai tik pradžia, o pradžioje daug kas sulaukia kritikos. Kaip sakoma – iš pradžių jie tave peikia, o po to garbina. Bet yra ne tik šie privalumai. Pasinaudok kritiku kaip nemokamu patarėju. Nes žymiems žmonėms už kritiką reikia mokėti, tik paklausk jų, ką tau patartų daryti. Parašyk: gavau blogą nuomonę, ar galite patarti kaip elgtis?“
5. „Ar man kažkas moka pinigus už tai, kad save kaltinu mintyse? Ne! Todėl nėra jokio tikslo dirbti darbo, už kurį niekas nemoka!“
6. „Velniop! Tuoj įsijungsiu energingą muziką iki pat lubų. Muzika visuomet įkvepia pozityvumo!!! Mhmmm… Kokią įsijungti? Gal tokią, kuri patinka Alex Monaco? Super nuoroda.“
7. „Ar nėra svarbesnių darbų? Juk gyvenime reikia nuveikti kažką gero? Aišku šis klausimas manęs nepalieka ramybėje, bet panašu, kad blogos mintys pasiglemžė dalį brangios mano jaunystės ir laiko, kurį tuoj investuosiu į svarbiausią mano gyvenime projektą pavadinimu „mano gyvenimas“.“
8. „Taip, man liūdna, bet kiekvieną sumautą sykį po liūdesio ateina pagerėjimas, nors visada atėjus blogai nuotaikai atrodo, kad šis kartas blogiausias. Toks mąstymas tėra iliuzija. Taip veikia pasaulis, po nakties visuomet ateina rytas ir pakyla šilta saulė!“
9. „Pasinaudosiu įžeidimu kaip Alex Monaco. Kartą vienas iš „kritikų“ pasakė jam „Tu, Alex, esi šunsnukis“, jis nesupyko. Išgirdęs žodį „šunsnukis“ Alex sušuko: „O, gera idėja, pavadinsiu savo knygą „Laimingi šunsnukiai“. Taigi, jeigu kažkas mane pavadins stabdžiu, padėkosiu tam žmogui už gerą idėją mano būsimam projektui. Kritikai, priekabiautojai matydami, kad tu naudoji jų žodžius saviems tikslams daugiau niekada neturės tikslo tau duoti gerų idėjų.“
10. „Taip, aš jaučiuosi prastai dėl to, kas įvyko, bet ar man tai rūpėtų, jeigu man būtų 70 metų? Juk mano vertybės jau būtų pasikeitusios.“
11. „Metodas aukštyn kojomis: „O Dieve, mane įskaudino tai… Tai – pasaulio pabaiga! Tai blogiausia, kas galėjo nutikti.“ Oh seriously, big deal! Really, big f’n deal! Tai net svarbiau už visas planetas ir šią visatą, kurioje gyvenu. Šią problemą turėtų spręsti JAV prezidentas. Bet sekundėlę, jeigu ši problema tokia svarbi, kodėl nei vienas prezidentas vis dar nežino apie šią problemą, kuri man vis dar rūpi?“
12. „Įdomu, kaip mano vietoje pasielgtų Alex Monaco? Argi jis kreiptų dėmesį, ką vidiniai arba išoriniai kritikai apie jį kalba? Esu tikras, jis turi ką veikti ir tikrai nusijuoktų ir tęstų savo darbus! Gal ir man taip pasielgti?“. Įsivaizduok, kad tas išmintingas žmogus, kurį tu gerbi atsiduria tavo situacijoje. Ir paklausk savęs, ką darytų tas žmogus tavo vietoje. ATSAKYK SAU Į ŠĮ KLAUSIMĄ ir pasielk taip, kaip pasielgtų tavo idealas!!!
13. „Ar kažkas gali pateikti man 100-ta procentinį įrodymą, kad AŠ TIKRAI esu nevykėlė arba nepakankamai graži, kad man pavyktų ______________ (surasti ramybę, sukurti šiltą šeimą, sėkmingą verslą, gauti gerą darbą).“
Kai žmogus kažkuo tiki, jis turėtų turėti faktus, kurie įrodytų, kad tai kuo jis tiki yra tiesa, ar ne??? Taigi, kur tie faktai, patvirtinantys blogas mintis apie save? Gal Delfi portale yra parašyta, kad būtent tu esi prasta? Ar yra kur nors teismo nurodymas, kuriame būtų štampas ir užrašas apie tai, kad tu tikrai esi bent kažkiek prastesnė už kitus? Jeigu rašytinių įrodymų nėra, tuomet tu neturi teisės savęs nurašyti!!!! Galbūt tave kažkas pažemino, įžeidė dėl išorės, todėl tu netiki savimi. Bet jeigu tu pasamdytum specialistų komandą, kurių tikslas būtų įrodyti, kad tu prasta, jie negalėtų įrodyti to. Nes grožis yra diskutuotinas dalykas, kaip ir tavo ateitis. Nėra nei vienos institucijos galinčios tau išduoti dokumentą, kuriame būtų įrašyta, kad tu nepasieksi svajonių. Kol kas visos tavo blogos mintys yra remiamos ir palaikomos tik tavęs pačios. Velniop nepasitikėjimą, kuris neturi įrodymų! Išmesk į šiukšliadėžę ir sudegink blogas mintis, nes jos nėra teisiškai pagrįstos 🙂
14. „Net jeigu kažkas viešai bandytų įrodyti, kad esu baisiausias žemėje, gal tai būtų man į naudą, nes tuomet aš galėčiau įkvėpti milijonus, kaip tai padarė Lizzie Velasquez.“
Kartą mergaitė vardu Lizzie internete rado užrašą „World’s Ugliest Woman“. Tas užrašas patraukė akį ir ji paspaudė „žiūrėti“, o ten išvydo save. Kažkas ją įdėjo į Youtube… Bet ji tapo Ted pranešėja… https://www.youtube.com/watch?v=s1tydA1MraE
15. Ką apie mane pagalvotų mano vaikai, matydami, kaip aš susireikšminu? Juk aš nenoriu, kad jie užaugę liūdėtų dėl nesąmonių, dėl kurių aš susireikšminu!!! Aš būsiu įkvepiantis žmogus! Tai svarbiausia!
DĖMESIO: perskaityk ir atsakyk į šiuos klausimus nuoširdžiai! Tik tuomet emocijų gesintuvas suveiks!!!
O taip, šis testas veikia! Kodėl?
1. Dažnai patyrus psichologinį smurtą, mums yra sunku nukreipti mintis į pozityvumą. O kai tu paimi į rankas realybės testą, tu iš esmės pakeiti veiklą ir susitelki į sprendimą, o ne tik į liūdesį.
2. Teste esantys klausimai yra paprasti ir žmogiški, jie primena apie tai, kas svarbu, nes dažnai paskendę emocijų audrose mes pamirštame savo gyvenimo tikslą.
Beje, parsisiųsk nemokamą PDF knygą: „Kaip nužudyti vidinį kritiką“
Ingrida
2020-03-23 at 21:26
Alex, mes tikrai dažnai paskendę emocijų audrose pamirštame gyvenimo tikslą…, todėl neleiskime emocijoms valdyti mūsų !!! Susikoncentruokime į tikslą !!!
Ingrida
2020-03-23 at 21:28
Alex, straipsnis – labai geras !!! Skaitysiu vėl 🙂
Halina
2021-01-20 at 17:54
Baisiausias kritikas yra mūsų vidinis kritikas.Labai patiko tekstas.
Ačiū 🙏❤️
Mindaugas
2020-03-24 at 06:15
Reikia tiesiog paleisti mintis apie visus kritikus ir vidinius, taigi koks skirtumas. Ne iš karto pavyksta, reikia treniruočių.
Inga
2020-03-27 at 11:39
Ačiū geras straipsnis .
Modestas
2020-07-08 at 22:32
Dėkui tau Alexai, prigesinkim tas emocijų liepsnas! 😀