Susisiekite su mumis

Išsinuomojau būstą su nelaimingu numeriu 13: štai kas nutiko

4
Komentarai

Praeitą mėnesį nusprendžiau paatostogauti šalia Monako esančiame mažame, jaukiame miestelyje, apibarstytame palmėmis + mažučiukais namučiukais.
menton FRANCE


Atvykęs pastebėjau, kad mano išsinuomotas namas yra pažymėtas nelaimingu numeriu 13!
Nelaimingas skaicius


Netikiu nelaimingais skaičiais, todėl atidariau duris. Ir prasidėjo… Kai palindau po dušu pradėjo bėgti raudonas vanduo. Išsigandau. Be to, išgirdau durų skambutį DZZZZZ DZZZZZZ. Gal kaimynui irgi bėga raudonas vanduo? Buvau nuogas, todėl griebiau rankšluostį. Apsivijau jį ir pabandžiau atidaryti duris, bet jos užsikirto! Kas per nesąmonė? Plius, pajutau degėsių kvapą. Prisiminiau, kad buvau įjungęs virti vandenį. Teko laužyti duris! Kitą dieną mane užklupo nesėkmių liūnas.

Kitą dieną mane užklupo nesėkmių liūnas. Sugedo klozetas, kompiuteris ir kažkokiu būdu susilaužiau koją. Juokauju. Nieko blogo neįvyko. Tačiau daugybė žmonių vis dar tiki tuo, kad numeris 13 sukelia nesėkmes. Todėl skrydžių bendrovės, kaip Ryanair + AirTran, atsisako šio GRĖSMINGO numerio. 13-tai eilei jie uždeda numerį 14.

Kai vienas iš žurnalistų paklausė skrydžių bendrovės, kas vyksta, gavo atsakymą: „Daugelis žmonių bijo skristi arba jiems nerimą kelia tai, kad nekontroliuoja situacijos skrydžio metu. Jiems sėdėjimas 13-oje eilėje gali sukelti papildomų nepatogumų, todėl pašalinome skaičių 13, kad kompensuotų bet kokias problemas, su kuriomis gali susidurti keleiviai, kurie atsisako ten sėdėti.“

Bet pamąstykime blaiviai, negi skaičiaus pakeitimas lėktuvo eilėje kažką keičia? Jeigu suskaičiuosite eiles, paeiliui, trylikta eilė vis tiek bus trylikta, nesvarbu, kad ji pažymėta numeriu 14. Jeigu priklijuosi ant obuolio užrašą „mandarinas“, dėl to obuolys netaps mandarinu, ar ne?

Kitais žodžiais tariant, skaičiuko trylika neįmanoma išvengti. Pavyzdžiui, tu gali būti tryliktas keleivis įlipęs į lėktuvą. Nesvarbu, ar atsisėsi į tryliktą eilę – tu vis tiek būsi tryliktas žmogus, įlipęs į tą skraidantį daiktą.

Arba tu gali būti tryliktas žmogus, kuriam stiuardesė pasiūlys užsisegti saugos diržą. Arba… lėktuve yra tryliktas langas? Kas jeigu sėdėsi prie trylikto, o ne prie kito? Arba tu gali pažiūrėti į dešinę 13 kartų. Ajjjjj… Pagalvok, rytoj iš Nicos oro uosto išskris daugybė lėktuvų ir vienas iš jų bus 13-tas, ar jis suduš? Ir ką daryti vargšam lėktuvui, kai jis nuskris 13 kilometrų arba mylių? O ką daryti, jei stiuardesės piniginėje yra 13 eurų ir 13 centų? Kodėl niekas netikrina? Argi taip galima?

O taip, neįmanoma pasislėpti nuo skaičiaus 13. O gal klystu? Taip kartais klystu, bet ne šiuo atveju.

Įsivaizduokime vyrą, vardu Bobas. Jis tiki skaičių galia. Todėl bando atsiriboti nuo numerio 13. Atsikėlęs iš ryto išsiruošia į darbą. Išsikviečia BOLT. Bolt vairuotojas turi keistą pomėgį nelaimingiems skaičiams, todėl yra išsitatuiravęs ant subinės skaičių 13! (Kažkada vairavo sport auto.)

Bet Bobas nieko nežino apie vairuotojo užpakalį, todėl ramiai važiuoja Bolt automobilyje. Ir Bobui ramu, ramu. Plius, Bolt vairuotojas klausosi naujo hito „Cold heart“. Bobui labai patinka ši daina, bet jis nežino, kad šis kūrinys užima 13-tą poziciją tarp muzikinių topų. Jeigu žinotų, lieptų vairuotojui perjungti radiją! Bet Bobas neseka topų lentelės, todėl nežino nieko apie tai, o kai nežinai, širdyje ramu. Jeigu kažkas jam pasakytų, kad jis yra apsuptas nelaimingų skaičių, tai sukeltų jam stresą!

Ech…

Tikrai nebūčiau palietęs šios temos, tačiau tikėjimas įvairiausiais numeriais sukelia kalnus komplikacijų.

Pateiksiu pavyzdį. Gimtadienio proga tas pats vyras, vardu Bobas, gauna dovaną – bilietą į Londoną. Įlipęs į lėktuvą jis suvokia, kad nenori sėdėti 14-toje eilėje, nes ji tik pažymėta skaičiumi 14, o iš tiesų yra 13-ta. Drebančiu balsu jis klausia aplinkinių: „Kas norėtų pasikeisti su manimi vietomis?“

12-toje eilėje sėdinti moteris sutinka išgelbėti Bobą. Taigi, moteris atsisėda į jo vietą, o Bobas sėda į 12-tą eilę. Taigi, ką turime? Ogi Bobui nerūpi, kas atsitiks moteriškei – jam rūpi tik jo sėkmė!!! „Štai aš išgelbėsiu savo subinę, o kiti tegul miršta“. Bet Bobas nėra vienas. Tokių, kaip jis, yra tūkstančiai. Visi jie bandydami išvengti lemtingo skaičiaus elgiasi savanaudiškai.

Kitais žodžiais, kuo daugiau bus žmonių, besijaudinančių dėl tokių nereikšmingų dalykų, tuo keistesnė bus mūsų visuomenė, kuri, beje, yra ir taip pakankamai keista.

Tik įsivaizduokime, kas būtų, jeigu daugiau nei 70% žmonių tikėtų šitomis nesąmonėmis.

Kompanijos įkūrėjas sukvietęs visus įmonės akcininkus į krūvą pareikštu: „Mūsų kompanija atnešė milijardus per paskutinius 12 metų, bet šie metai bus 13-tieji, todėl nusprendžiau uždaryti kompaniją. Taigi, viskas su jumis ok, bet aš jus atleidžiu! Tai yra man px ant jūsų!“

Kavinėje dirbanti padavėja pasakytų: „Mes, deja, negalime pagaminti jums kavos, nes šiandien jau 12 žmonių įsigijo kavos puodelį – jūsų būtų 13-tas. Rūpinamės savo klientais, todėl kavos negausite. Užsisakykite arbatos!!!“

Arba įsivaizduokime skrydžių bendrovės vadovą, sakantį: „Mes negalime priimti lakūnų su 13 metų stažu! Mes ką, idiotai? Juk jeigu priimsime tokį į darbą – įvyks katastrofa, juk tyrimai rodo, kad visi turintys 13 metų stažą lakūnai sudaužo lėktuvus! Tegul 13 metų stažą turintys lakūnai ieško darbo McDonald’s!“

Arba įsivaizduokime moterį, tikinčią skaičių galia. Susiradusi mylimą žmogų, ji pabučiuoja vyrą pirmą, antrą ir 12 kartą. Tačiau tryliktą kartą atsisako bučiuoti. Ir daugiau niekada nebučiuoja, nes tryliktas bučinys viską sujauks!

– Alex, čia tu juokauji! – pasakys skaitytojas. O taip, aš juokauju, tačiau turiu pabrėžti, kad kuo daugiau žmonių tiki skaičiais bei likimu, tuo labiau visuomenei daro įtaką būrėjai, davatkos.

Beje, turiu pastebėti, kad pranašautojai ir būrėjai bei nelaimingų skaičių populiarintojai daro nemažą įtaką šiuolaikinei kultūrai. Netikite? Kodėl tuomet yra tiek daug apsų, kurie padeda nuspręsti, su kuo reikia bendrauti?

Kartą susipažinau su dviem merginomis. Jos siūlė man investuoti į jų verslo idėją / projektą. Nors verslo projektas atrodė įtikinamas (turintis ateitį), atsisakiau investuoti. Todėl, kad turėjau savo projektų. Tačiau pasiūliau pagalbą. Pasakiau, kad supažindinsiu šias merginas su dviem savo draugais, kurie investuoja į panašius projektus. Merginos apsidžiaugė, tačiau po kelių minučių viena iš jų tarė: „Alex, jūsų pasiūlymas yra geras, bet galiu aš paklausti, kokia jūsų gimimo data?“

Kai pasidalinau informacija, ji išsitraukė mobilųjį ir kažką pradėjo jame daryti.

Po kelių akimirkų pasakė: „Turiu tokį apsą, kuris parodo, su kuriais žmonėmis išeis dirbti ir su kuriais ne. Matau, kad mums nelemta dirbti kartu.“

Šie žodžiai mane šokiravo. Juk aš net nesiūliau investuoti! O jeigu būčiau pasakęs kitą gimimo datą – tikčiau? Gal man reikėjo ją apgauti? Po galais, aš tik pasiūliau supažindinti su investoriais, bet mane atšovė!!! Oj ne, tik ne tai! Bet tai buvo man į naudą, nes man jau nereikėjo įtikinėti savo draugų (investorių), kad jie skirtų laiko šioms merginoms.

Įdomu tai, kad jos nieko gero nenuveikė. Jų projektas žlugo, nors jos turėjo super apsą, kuris nurodinėjo, ką daryti, su kuo bendrauti! Tai dar kartą įrodo, kad apsai neveikia.

– Bet tas apsas tikriausiai darytas mėgėjų, o štai pas mane yra apsas, kuris veikia gerai ir tobulai išpranašauja ateitį! Tereikia įrašyti gimimo datos skaičius! – pasakys kažkas. Įdomu, kiek tas tavo apsas kainuoja?

Kadangi nemoku už tokius apsus ir nesigilinu į skaičių astronominę prasmę, turiu daugiau laiko, kurį investuoju į svarbius dalykus, todėl man sekasi!

O taip, kad būtum sėkmingas reikia pastangų, o ne informacijos iš kosmoso!

Tas pats su santykiais. Tiems, kas nori susikurti ilgalaikius santykius, reikėtų susirūpinti ne skaičiais, o išmintingais ir sąmoningais veiksmais.

Bet pažiūrėkime į tai kitaip. Tarkime, kad nelaimingi skaičiai (ir būrimas iš žvaigždžių) iš tiesų daro galingą įtaką / poveikį. Tačiau mūsų gyvenimo kokybė labiau priklauso ne nuo to, kaip nesiseka, o nuo to, kaip mes reaguojame į nesėkmes. Jeigu mes žiūrėsime į nesėkmes, kaip į pamokas, tuomet, koks skirtumas, ar skaičiai iš tiesų daro įtaką, ar ne?

Todėl siūlau įsiminti šią sentenciją: „Geriau turėti blogą likimą, bet stipraus žmogaus mąstymą nei turėti gerą likimą, tačiau būti žmogumi, nemokančiu valdyti emocijų.“

Dėkui už komentarus! Visada dalinkitės savo mintimis! Visuomet skaitau ir komentarai žadina norą rašyti, dalintis, dalintis, dalintis!

Angliška straipsnio versija: Flat with the unlucky number 13
Lenkiška versija: Nieszczęśliwy numer 13 przesąd

4 Komentarai

 1. Vitas

  2021-12-20 at 21:57

  Super!

 2. N

  2022-01-01 at 14:53

  Dar vienas pizdelintojas apie nieką, renkantis dundukų , sekėjų armiją.

 3. Indre

  2022-03-02 at 00:58

  Geras, mūsų gyvenimo kokybė labiau priklauso ne nuo to, kaip nesiseka, o nuo to, kaip mes reaguojame į nesėkmes.

 4. Rosita

  2022-07-22 at 15:53

  Puikiai įvaldyta plunksna. Atrodo, brūkštelta vienu įkvėpimu 🙂

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt