Susisiekite su mumis

4 priežastys, kodėl tau nepavyksta uždirbti iš nuosavo verslo

12
Komentarai

Nesvarbu, ar pradėjai verslą vakar, ar prieš du metus – šis straipsnis tinka tau! O taip, tuoj sužinosi, kodėl tau nepavyksta uždirbti iš nuosavo verslo!

4 priežastys, kodėl tau nepavyksta uždirbti iš nuosavo verslo

1. Tu neskiri laiko pardavimams.

– Haha! Tu klysti, Alex! Aš skiriu laiko, tačiau man vis tiek nesiseka, – pasiskųs pseudo verslininkas, kuris pardavimų darymui kasdien skiria mažiau nei 50% laiko. Tačiau mano giliu įsitikinimu, pardavimams reikėtų skirti daugiau nei 50% viso laiko, nes juk kalbame apie verslą?

Ar ne apie verslą?

Ar pastebėjai, kad kai kurie į verslą žiūri pernelyg meniškai?

Pavyzdžiui, pažiūrėk į Darių. Jis sukūrė el. parduotuvę ir jau galėtų pradėti prekybą, bet vis dar šlifuoja tekstus. JIS RUOŠIASI… Ruošiasi, ruošiasi, ruošiasi… Atrodo, kad Dariui svarbiau sukurti tobulus tekstus ir el. parduotuvę. Lietuvoje yra daugybė žmonių, kuriuos labiau jaudina darbas nei didelis pelnas…

Darius išsižiojęs paklaus: „Bet, Alex, kaip aš galiu pradėti daryti reklamas, juk el. parduotuvė dar nėra tobula??? Juk dar ne visi produktai sutalpinti!!!“

Atsakymas: kas svarbiau – tobulumas ar pardavimai? 

Bet palauk, ką reiškia „daryti pardavimus“? Daryti pardavimus reiškia siųsti pasiūlymus klientams bei gauti pavedimus. Kartoju, daryti pardavimus nereiškia „3 mėnesius tobulinti interneto svetainę“ arba „ieškoti darbuotojų“, arba…

T.y. jeigu šiandien tu negavai pavedimo už produktus, paslaugas, reiškia tu tik ruošiesi verslui.

Nežinau, kiek skiri laiko verslui. Bet pabandykime paskaičiuoti. Įsivaizduokime, kad dirbi 8 valandas per dieną. Tuomet pardavimams reikėtų skirti bent jau 4 valandas. Nors… geriau 6. Šias 6 valandas sudarytų reklamos kūrimas, darbas su soc. tinklais ir su svetainės SEO optimizavimu. Mažiausiai valandą per dieną reikėtų skirti tam, kad susisiektum su tais, kas dar nesusimokėjo už produktus arba seniems klientams, kurie kažkodėl nustojo mokėti. Nes jeigu neskirsi tam laiko KASDIEN, tuomet tu prarasi senus klientus. O senus klientus išlaikyti yra pigiau nei gauti naujų. Tačiau, jeigu paslaugų ir produktų šlifavimui skirsi daugiau laiko nei pardavimams – NIEKADA NETAPSI RIMTU VERSLININKU. Amen.

Žinau, ne visiems patinka pardavinėti, bet mes kalbame apie verslą, o ne apie meną?

O jeigu tu NEKENTI pardavimų (kap aš seniau nemėgau), tuomet susirask darbuotojų – pardavėjų. Nes verslas gali pasisekti tik jeigu:
a) pats pardavinėsi ir skirsi daugiau nei 50% darbo valandų pardavinėjimui,
b) surasi geresnius pardavėjus už save,
c) automatizuosi pardavimo procesus, kad atlaisvintum savo darbo valandas.

– Alex, suprantu tave, bet jeigu aš tik pardavinėsiu, kas aptarnaus klientus? Ir kas kurs naujus produktus? – paklausi. Tai geras klausimas, tačiau tau reikia suprasti, kas augina verslus. Verslus augina pardavimo skyriai ir veiksmai, kurių metu tu darai viską, kad tavo el. parduotuvė (arba kitas verslo įrankis) pateiktų klientams solidžiausius ir taikliausius pasiūlymus bei juos aptarnautų (ir gerai būtų, kad šis procesas būtų automatizuotas).

Suprantu, aukščiau išvardyti procesai yra itin nuobodūs, tačiau jeigu tu nori uždirbti daugiau, turėtum atsisakyti visko, kas trukdo uždirbti didesnius pinigus.

Atsisakyk pasiteisinimų, perfekcionizmo, įsitikinimų ir pradėk pardavimus, žmogau!

2. Tu neturi hobio arba pomėgio, kuris būtų tiesiogiai susijęs su pinigais.

Kartą paklausiau gero pažįstamo: „Koks yra tavo hobis?“

Jis atsakė: „Mano hobis yra užsidirbti pinigų.“

Kadangi šio žmogus hobis buvo pinigai, jis uždirbo žymiai daugiau už standartinį pilietį, kuris patikėjo tuo, kas rašoma tokiuose žurnaluose kaip „Kur stoti“.

Žurnalas Kur stoti

Suprask mane tinkamai, kalbu ne apie tuos freekus, kurie MYLI pinigus dėl pinigų – kalbu apie šaunuolius, kurių hobis yra gilintis į procesus, kurių metu pinigai ima augti taip greitai, jog nespėji jų išleisti. Kalbu apie tokius žmones kaip Warrenas Buffettas. Po velnių, mane supras tik tie, kas mėgsta žaisti šachmatais.

Kitais žodžiais, jeigu tavo hobis groti gitara, tau bus sunkiau uždirbti pinigų, tačiau jeigu vakarais TU mokysies groti skaičiukais (investavimo į teisingus vertybinius popierius), ateityje uždirbsi daugiau.

– Nori pasakyti, kad žmonės turėtų mesti muzikos pamokas? – surauks antakius skaitytojai. Ne!!! Tik sakau, kad geriau užsiimti ne vienu, o mažiausiai dviem darbais / hobiais: a) pinigų uždirbimu, b) grojimu gitara.

Kaip gera, kad tu supratai, ką noriu pasakyti, brangus skaitytojau. Tačiau tokiu kaip tu yra labai mažai. Netiki? Paklausk aplinkinių, koks yra jų hobis.

Pirmas pareikš, kad mėgsta keliones, todėl mąsto apie kelionių agentūrą. Antras pasigirs, kad mėgsta žvejoti, todėl svajoja apie parduotuvę. Trečias prisipažins, kad mėgsta gitarą, tačiau nežino, kaip užsidirbs. Siūlau žvelgti plačiau!

3. Tu nesi kantrus.

Yra žmonių, kurie tikisi pralobti per 3 savaites, vos sukūrę interneto svetainę arba įmonę, o jeigu jiems nepasiseka, ima verkšlenti. Tačiau viskam reikia laiko. Ąžuolas neišauga per mėnesį. Reikia jį puoselėti metais. Ir tai yra nuostabu, nes jeigu būtų viskas paprasta, ir jeigu galima būtų vos įkūrus įmonę pralenkti bet kurią kompaniją, tuomet bet kuris naujokas galėtų nupūsti tave vos per mėnesį. Kitais žodžiais, kuo ilgiau tavo šaknys kirs sau kelią po žeme, tuo sunkiau bus konkurentams nuversti tave, kas yra nuostabu!

4. Tu pamiršti apie savo sveikatą – galvoji, kad verslas NEpriklauso nuo to, kaip jautiesi.

Kodėl sveikata SVARBU?

a) Pameni, kai tu atėjai į ofisą padirbėti, tačiau nesinorėjo, nes jautei didžiulį nuovargį?

Kur tavo atsakymas?

O taip, kuo būsi sveikesnis, tuo daugiau turėsi energijos, kurią galėsi konvertuoti į rezultatus.

b) Kai tavo kūnas jaučiasi gerai, tu bendrauji su visais maloniau. Tačiau, jeigu tu išvargęs, tavo balse girdėsis nuovargis, todėl klientai bėgs nuo tavęs taip, lyg būtum ginkluotas plėšikas.

Taigi, nebūk piktas verslininkas! Sportuok kasdien mažiausiai po 15 min.! Maitinkis sveikai ir gerk daug vandens. Patikėk manimi, jeigu pasinaudosi mano patarimais, jau po savaitės jausiesi geriau! Jeigu gyvensi taip 3 mėnesius, tu pakeisi gyvenimą ir pajusi pardavimų antplūdį!

Įsivaizduok, kaip būtų gerai jaustis taip, kaip jauteisi, kai buvai jaunas. Kas jeigu turėtum tiek energijos, kiek turėjai darželyje ir mokykloje? Tu gali turėti tiek energijos kaip vaikais, tačiau turėtum pasikeisti gyvenimo būdą. Prisimink: tegyvuoja active lifestyle!

12 Komentarai

 1. Lina Šim

  2023-06-13 at 22:09

  Ir nėra čia ko įsižeisti. Tiesa tikra tiesa ir spyris man i užpakalį. Jau antri metai kai blaškausi atidarant el parduotuvę. Noriu, bet atsiranda milijonas stabdžių, kurie yra nereikšmingi. OK, EINU SIŲSTI UŽKLAUSAS KŪRĖJAMS IR NUOMOTOJAMS. Ačiū už šią tavo pamoką. Čia kaip pirmokui, paėmiai už rankos ir atvedei į klasę 😅

 2. Lina

  2023-06-13 at 22:13

  As TM naujoke. Ieskau klientu naudot sveikatinimo priemones ir kurt komanda. Mokausi is Taves ir dar is kito lyderio. Kol kas padariau tik viena uzsakyma. Jauciu dideli nuovargi ir sunku perlipti per save.

 3. Jolanta

  2023-06-13 at 22:17

  Manau svarbu mokėti/turėti drąsos realizuoti savo pomėgius ir pinigai tave susiranda 🙂 ir nesvarbu kuom tu užsiimi.

 4. Žydrūnas

  2023-06-13 at 22:23

  Labas, man patiko tavo idėjos ir mintys. Ka megstu yra kaip ir uždrausta😀. Bet po tavo straipsnio idėjų yra, tik jas reikia įgyvendinti, ačiū

 5. Andrius

  2023-06-13 at 23:17

  Sutinku, bet mano atveju, kad parduoti kažką, reikia pagamingti, o kad pagaminti reikia įrangos, o įrangai reikia nemažai pinigų. 😀

 6. Vilius

  2023-06-13 at 23:33

  Aš vis atidėliojau pradėti aktyviai reklamuoti produktus, paslaugas per Facebook accounta. Vis kažko trūko, dar reikėjo kažką pasiruošti. Kur aš tai ką tik skaičiau.🙂

 7. S&K Dovanos

  2023-06-13 at 23:58

  Na čia gerai parašiai. Stipriai. Bet labai teisingi pastebėjimai. 🙌🏻 labai pritariu tavo minčiai, dėl to kad reikia mokytis kažko šalia dar. Aš esu labai už mokymasi, tobulėjimą.

 8. Violeta

  2023-06-14 at 22:25

  Mano hobis leísti pinigus.Ypac ant braskiu,melyniu,slyvu,arbuzu ir greipfrutu.Ir dar granatu

 9. Kristina

  2023-06-14 at 22:52

  Aš pradėjau tikiu kad su laiku viskas bus gerai pradžia kaip ir visiems prisvilęs blynas

 10. Ona

  2023-06-15 at 06:15

  Dėkoju,labai geri patarimai.

 11. Shaggy.lt

  2023-07-26 at 20:59

  Ačiū, labai įdomus straipsnis!

  kilimai | modernus kilimai | apvalus kilimai | vaikiski kilimai

 12. Gamtos Muilas

  2023-11-04 at 23:35

  Super patarimai, ačiū!

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt