Susisiekite su mumis

Kas būtų, jeigu gautum viską, ko nori?

72
Komentarai

Įsivaizduokime, kad naršydamas internete, TU atsiduri ypatingame interneto puslapyje, kuriame  gali pareikalauti Visatos VISKO, KO NORI: $ (pinigų), sėkmingų santykių. Tereikia įrašyti į laukelį norą (kaip „Google“ paieškos sistemoje) ir Visata pavers norą realybe!

„Google“ norų generatorius

Džiugesio kupinom akim, žiūrėdamas į mygtuką „generuoti norą“, tu suvoki, kad daugiau TAU nereikės vargti ofise, nes kompiuteryje turi mygtuką, kurio dėka gausi VISKĄ BE PASTANGŲ!

Įkvėpi oro: „Huuuuuu…“

Suvokęs, kad gali gauti viską, jautiesi lyg mažas vaikas, gavęs begalybę saldainių…

Mąstai: „Mhmmmm, ko paprašyti Visatos???“

Pinigų????

Kadangi nesi kvailas žmogus, mąstai: „Pinigai nesuteiks man laimės, todėl reikia kito sprendimo!“

Pamąstęs šiek tiek, ištari: „Kas jeigu aš pasitarnausiu visuomenei? Kas jeigu pamaitinsiu viiiiiiiiiiiiisą pasaulį?“

Kilnus poelgis

Įrašai laukelyje: „Tegul kiekviename mieste iš po žemių išdygsta po 10 restoranų. Čia žmonės gaus nemokamo maisto!“

Paspaudi mygtuką „Generuoti norą“.

Kaune ir Vilniuje išdygsta restoranai. Vitrinas puošia plakatai „Viskas už dyką!“.

Norėdamas pasidžiaugti savo veiklos rezultatais, aplankai vieną iš nemokamų restoranų. Bet lankytojai nepatenkinti. Vienas iš lankytojų pareiškia: „Suprantu, kad maistas nemokamas, bet aš nekenčiu sriubos su žirniais! Norėčiau didesnio pasirinkimo!“

Supratęs klaidą, paprašai Visatos: „Tegul nemokamų restoranų lankytojai gauna būtent tokį maistą, kokio jie nori. Plius, tegul visi gauna mažiausiai po 5000 eurų kiekvieną mėnesį nesvarbu, ar turi darbą, ar ne. Tegul šie pinigai atsiranda jų kišenėse!“

Opa – visi gauna pinigų ir maisto! Tu džiaugiesi, nes pagelbėjai daugybei žmonių, tačiau kitą dieną užsimanai pavalgyti ŽaliakalnioKuchne“. Apsimauni batus.

Pakeliui svajoji apie skaniausius šonkauliukus… Mmmm… 

Tu jau šalia restorano. Bet jis uždarytas!

Restoranas uždarytas

Nusprendi nuvykti į  „Pelėdinė“, kurioje gamina sočiausius šonkauliukus.

Beldi į duris. Atidaro savininkas. Guodžiasi: „Gaila, bet neatėjo darbuotojai. Abejoju, kad jie aplamai grįš, o kam jiems dirbti, juk jie visi turi pinigų. Net aš šiandien kišenėje radau pinigų ir nežinau, ar verta man dirbti.“  

Taigi, ką turime? Kolapsą. Chaosą. Neliko nei mėgstamiausio restorano, nei skaniausių pasaulyje šonkauliukų. Taip skaniai gamina tik Varšuvoje („Żebra i Kości“) ir Niujorke („Mighty Quinn’s Barbeque). Taigi, prisivirei košės… 

Įsijungi žinias…

Pranešėjas skundžiasi, kad pinigai prarado vertę, nes:

a) miestuose veikia nemokami restoranai,
b) visi turi tiek pat pinigų, kurių nėra kur kišti, nes visi turi nemokamo maisto.

Atsidūrei savo paties spąstuose. Norėjai pagelbėti žmonijai, tačiau sugadinai realybę, kurios nekentei, bet kurioje buvo tam tikrų privalumų. 

Nutari ištaisyti šį jovalą. Atsukti laiką atgal. Kaip magas Daktaras Streindžas.  

„Google“ norų generatorius

Paliepi ir…

Psssss…

Viskas grįžta į savo vietas.

Išėjęs į gatvę, džiaugiesi vaizdais. Matai eiles parduotuvėse. Greitai nuskubi į mėgstamą šonkauliukų restoraną. Užsisakai mėgstamiausią patiekalą! Kaifuoji.

Diena prabėga ramiai.

O vakare tu įsijungi laptopą. Ir vėl matai visagalę svetainę: 

„Google“ norų generatorius

Mes – žmonės – geidžiame valdyti pasaulį, todėl mūsų rankos niežti…

… rankos niežti, niežti, niežti…

Šį kartą nusprendi pagelbėti tik draugams.

Paprašai Visatos: „Aš noriu gero tik savo draugams. Noriu, kad visi draugai gautų po didžiulį namą!“

Ir štai, tavo draugai gauna namus. 10 kartų didesnius nei turėjo. Kyla puota. Puotos metu paaiškini, kad tu esi kaltininkas.

Po mėnesio pas tave užsuka tie patys draugai, kuriems padovanojai namus. Skundžiasi: „Nors tu padovanojai mums didelius namus, juos teko šildyti, o dabar mums reikės susimokėti didelius mokesčius! Atėjo antstoliai dėl skolų už komunalinius, už elektrą! Ir jeigu mes nesusimokėsime, kvies į teismą! ATSAKYK, TU SPECIALIAI PRIDAREI MUMS PROBLEMŲ?“

O tu tai juk norėjai pagelbėti?!

Analogiška situacija įvyko, kai Mark Gardiner laimėjo solidžią sumą. Gavęs pinigus jis nusprendė nupirkti namus 5 draugams. Kaip manai, kas vyko toliau? Draugai susipyko ir tapo priešais! Nesugalvota istorija! 

Tai įrodo, kad realybėje viskas vyksta kitaip nei atrodo. Realybėje pagelbėjęs draugams, tu gali juos prarasti.

Tiesiog neįmanoma numatyti, su kokiomis problemomis susidurs draugai, jeigu padovanosi jiems tai, ko ATRODO jiems reikia.

Tai yra, reikėtų pripažinti faktą, kad draugai arba tavo giminės gali tapti laimingais tik tuomet, kai paruoš save sėkmei. Nes jeigu jie nebus pasiruošę, jų galvos gali sprogti.

Jie gali išprotėti. 

Pavyzdžiui, per greitas populiarumas gali nužudyti atlikėją. Prisiminkime Avicii, paauglį, kuris per greitai tapo superstaras.

Ok bet… Koks tiksliai veiksmas gali suteikti laimės? – paklausi… Tuoj atsakysiu. Tik prašau, įsiklausyk į mano žodžius, nes juose slypi esmė! Suprask, aš pavargau žiūrėti, kaip tu daužaisi į barjerus, kuriuos pasistatei. Todėl noriu, kad įsimintum dar vieną dalyką. Perteiksiu jį per savo asmeninę patirtį. Nes kažkada buvau tavimi. Taip, apie tave kalbu, skaitytojau! Aš buvau tavimi! Mūsų širdys plakė vienu ritmu ir mes klausėmės tos pačios muzikos, vaikščiojome tomis pačiomis gatvėmis. Tačiau aš buvau greitesnis už tave, todėl spėjau patirti daugiau nei tu. T. y. išbandžiau VISKĄ!

Buvo laikai, kai nesisekė ir buvo laikų, kai sekėsi. Buvau abiejose fronto pusėse. Tačiau didžiausią kaifą ir malonumą PATYRIAU, KAI MAN PAVYKO PAČIAM IŠBRISTI IŠ NESĖKMIŲ! 

Ir jeigu visus darbus už mane padarytų kažkas (džinas arba stebuklinga svetainė, realizuojanti norus), tuomet aš žinočiau, kad tai nėra mano nuopelnai.

Tik suprask mane teisingai, sėkmė gali suteikti trumpalaikį malonumą ir tai yra cool, TAČIAU KALBANT APIE ILGALAIKĘ LAIMĘ, NĖRA NIEKO KIETESNIO UŽ KELIONĘ Į SĖKMĘ, KUOMET NESISEKA.

Supranti?

Kitais žodžiais, AŠ DĖJAU ANT SHORTCUT’Ų, KURIE PADĖTŲ GREIČIAU PASIEKTI TIKSLO.

NES NĖRA NUOSTABESNĖS AKIMIRKOS UŽ TĄ, KUOMET SUPRANTI,  KAD SUGEBĖJAI PATS PRASILAUŽTI PRO NESĖKMIŲ MIŠKĄ, NESINAUDODAMAS „CHEATS’AIS“!

Pavyzdžiui, NEĮMANOMA nusipirkti to jausmo, kuomet supranti, kad pats užlipai į Everestą. Savo kojomis.

Dabar supranti, kodėl žmonės kopia į Everestą savo kojomis ir rankomis??? 

O gal klystu?

Tuomet įsivaizduokime, kad Elonas Muskas sukuria revoliucinį produktą, kuris suteikia teleportacijos galimybę. Nelaukiant užsisakai teleportą internetu.

Ir štai teleportas pas tave bute. 

Teleportas

Apsivelki striukę. Užsidedi kepurę. Užlipi ant teleportacijos aparato. Paspaudi mygtuką. Pssssss – vuolia, tu jau čia – Everesto viršūnėje! O aplodismentų nėra!

Tu vargu ar gerbdum save, teleportavęsis į Everestą.

Tačiau tu tikrai gerbtum save (ir kiti gerbtų), jeigu pats įkoptum į Everestą.

Ir taip yra su viskuo, ko nori. Ir tai veikia su viskuo, ko nori tavo mylimi žmonės. Todėl netrukdyk sau ir kitiems sunkiai dirbti prie savo tikslų.

Neieškok shortcut’ų.

Neieškok žmonių, kurie palengvintų tavo kelią.

Viską pasidaryk pats.

Nes:

1) Kai gauni, ko nori per greitai, kyla klausimas, ką su tuo pasiekimu daryti. Kaip elgtis toliau? Tačiau, kai pasieki tikslą iš lėto, tuomet jauti pagrindą po kojomis ir nėra šoko.
2) Jeigu tu viską gautum šiandien, žmonės pagalvotų, kad tau pasisekė. Jie nematė tavęs sunkiai dirbančio, todėl apkaltintų tinginiavimu. Ir už tai tikrai niekas negerbtų. Ir taip tu neįkvėpsi žmonių, ir tavo vertė liks tokia pati. Ir, galų gale, tu paklausi savęs „Kas aš toks?“, „Ko aš pasiekiau?“

Todėl klausimas yra toks: „Kiek barjerų Tu nugalėjai eidamas link tikslo?“

Ir kuo daugiau tų barjerų įveiksi, tuo didesniu herojumi tapsi. Ir tu pats žinosi kad esi HEROJUS! Nes visko pasiekei pats!

Juk tu gerbi žmones, kurie visko pasiekė patys kaip Ali?

Juk tu gerbi Maslobojevą, Rūtą Meilutytę?

Kodėl mes gerbiame tokius žmones?

Nes jie 10 metų dirbo salėje, kad pasiektų tikslų. Jie nepasiekė tikslų greitai.

PASIŪLYMAS

Ką siūlau?

Siūlau kitaip žiūrėti į savo gyvenimą.

Nes tu vis pagalvoji: „Gerai būtų pasiekti tikslą greičiau.“

Seniau ir aš norėdavau pasiekti tikslų greičiau. Ketinau apgauti Visatos dėsnius. Bet skirdamas laiko tam, kad išmokčiau naudotis cheats’ais, vis dar neskiriau laiko tam, kad išmokčiau tikrų gyvenimo pamokų.

Todėl nusprendžiau pasirinkti sudėtingiausią kelią.

Nusprendžiau pasiekti tikslus, kuriems reikės mažiausiai 3 metų.

Žinojimas, kad sieksiu tikslo tris metus, suteikia daugybę naudų. Pirmiausia, žinau, ką veiksiu po dviejų metų. Suvokimas, ką veiksi po dviejų metų, suteikia ramybės, aiškumo, fokuso, orumo ir pasitikėjimo.

Atkreipk dėmesį į vertybes, kurias ką tik išvardinau, turinčias didesnės vertės už tas, kurios susijusios su greitais rezultatais. Kaip matai, kalbame apie pasirinkimą.

O koks tavo pasirinkimas?

Jeigu nori ramybės, aiškumo, tuomet pasirink sudėtingą kelią ir eik juo SAVO nuostabiomis kojomis.

Ir tau pavyks.

Tikiuosi supratai, ką norėjau pasakyti.

Jeigu taip, parašyk komentaruose „Ačiū“ arba „Dėkui“!

Tavo komentarai įkvepia rašyti toliau!

72 Komentarai

 1. Martis

  2023-11-06 at 19:45

  Ačiū. Geras straipsnis.

 2. Mantas

  2023-11-06 at 19:47

  Ačiū tau

 3. Neringa

  2023-11-06 at 19:49

  Ačiū😊

 4. Vilma

  2023-11-06 at 19:50

  Dėkoju!

 5. Lina

  2023-11-06 at 19:51

  Ačiū, tu mane ikvepei siekti to everesto viršūnės dar labiau ir energingiau, jog sulaukčiau aplodismentų;)

 6. Aurinija

  2023-11-06 at 19:56

  Ačiū!!!! Kaip tik šiandien tokia mintis ir sukosi galvoje, kai visko nori greitai, daug ko nepamatai, nepadarai arba iš vis nieko nebedarai…. nes greitai negauni ko sieki…. dėsnių neapgausi ir visatos tvarkos 😉

 7. Dainius

  2023-11-06 at 19:57

  Aciu

 8. Jovita

  2023-11-06 at 19:59

  Ačiū! Perskaičiau viską..ir daugiau aiškumo man,ir kad siekti tikslo kelis metus yra normalu

 9. Dalia

  2023-11-06 at 20:00

  Ačiū labai!

 10. Vaidas

  2023-11-06 at 20:02

  Ačiū Alex

 11. Jolanta

  2023-11-06 at 20:10

  Ačiū!!! Taip, savo nuostabiomis kojomis ir tai didžiausia laimė – patirti.

 12. Kristina

  2023-11-06 at 20:10

  DĖKOJU LABAI LABAI!!!!!!!!

 13. Darutė

  2023-11-06 at 20:14

  Ačiū už labai gerą straipsnį. Kaip visada įkvepiantis

 14. Marija

  2023-11-06 at 20:25

  Dėkui,labai geras straipsnis.

 15. Vaida

  2023-11-06 at 20:27

  Dėkui, atrodo viskas žinoma, bet nesusidėlioja į lentynėles kol neperskaitai visko vienoj vietoj 🙂

 16. Evaldas

  2023-11-06 at 20:31

  Ačiū, labai protingi žodžiai.

 17. Diana

  2023-11-06 at 20:33

  Ačiū!

 18. Diana

  2023-11-06 at 20:50

  Labai ačiū už įkvėpimą!!!

 19. Diana

  2023-11-06 at 20:51

  Labai ačiū 🥰

 20. Rimvido

  2023-11-06 at 21:01

  Super liuks!

 21. Simona

  2023-11-06 at 22:11

  Kaip visada puikiai susiskaitė, Ačiū Jums!

 22. Vitas

  2023-11-06 at 22:21

  Dėkui, nors ir amerikoniškas paviršutiniškas stilius, bet turi dvasios

 23. Sekėja

  2023-11-06 at 22:28

  Dėkui, tiksliai pasakyta

 24. Renata

  2023-11-06 at 22:49

  Norą norėjau parašyti į Google paieškas žodį sveikatos… Nes pagalvojau, kad tikrai galiu įrašyti ir akimirką patikėjau gal ir gausių. Skaičiau toliau,… Supratau vieną, poilsis ir meilė sau, protingas darbų planas, tvarkingas maitinimasis va kas duos sveikatos. Ačiū už skaitinį, radau atsakymus SAU ♥️

 25. Darina

  2023-11-06 at 22:52

  Ačiū laaabai… Nerealus straipsnis su nuostabiomis mintimis, kurios yra tiesiog woooow… Sėkmės…😉

 26. Sandra

  2023-11-06 at 22:57

  Puikus skaitymėlis🤩geras jausmas,kai pasieki tikslo savom jėgom💪

 27. Birutė

  2023-11-06 at 23:05

  Ačiū,tikra tiesa.

 28. Gamtos.Muilas

  2023-11-06 at 23:06

  Nuostabu!!! Ačiū

 29. Aušra

  2023-11-06 at 23:13

  Ačiū tau, kad tu esi:)

 30. Edita

  2023-11-06 at 23:45

  Ačiū 😊

 31. Efka

  2023-11-06 at 23:55

  Gilu, tikslu ir tik i prieki ! Ačiū

 32. Ausra

  2023-11-07 at 00:02

  Ačiū!

 33. Loreta

  2023-11-07 at 00:22

  Kaip visada taikliai, sumaniai, nerealiai …kiekviena mintis…verčia susimąstyti…ir ieškoti atsakymo, tame kas parašyta ir glūdi daug giliau👌🏻👌🏻👌🏻

 34. Aušra

  2023-11-07 at 01:05

  Labai geras straipsnis!

 35. Dalia

  2023-11-07 at 01:49

  Aciu!!!

 36. Raimonda

  2023-11-07 at 02:37

  Ačiū labai ❤️ vertas dėmesio straipsnis. Daug minčių kurias supranti bet kažkas tai parašo ačiū

 37. Lina

  2023-11-07 at 06:51

  Dėkoju 🤗 nuostabus straipsnis.

 38. Edita

  2023-11-07 at 07:02

  Ačiū labai

 39. Živilė

  2023-11-07 at 07:04

  Širdingai dėkoju❤️

 40. Andrius Juknevičius

  2023-11-07 at 07:48

  Labas,
  Joooooo visi iki vieno teisingi žodžiai!!!Net šiurpas pagaugais nuėjo skaitant straipsnį!!!Tikra tai kas yra dabar ir savo noru statoma po biškuti ,bet užtikrintai❤️.Ačiū!

 41. Dalia

  2023-11-07 at 07:59

  Dėkoju. Geras straipsnis

 42. Halina

  2023-11-07 at 08:09

  Ačiū 🙏❤️

 43. Vida

  2023-11-07 at 08:14

  Dėkoju, įkvepiantis straipsnis❣️

 44. Lijana

  2023-11-07 at 09:16

  Dėkui.

 45. Violeta

  2023-11-07 at 09:20

  Dėkui, paskaičiau kaip geros knygos skyrių 🙂

 46. Samanta

  2023-11-07 at 09:35

  Ačiū geras straipsnis įkvėpė mane vėliai eiti link tikslo ir nepasiduoti

 47. Alina

  2023-11-07 at 09:55

  Ačiū… Pagalvojus, kaip būtų faina toks mygtukas iš vienos pusės 🙂 Bet kai pagalvoji, kiek esi pasiekus be mygtuko… tai kažkas wow

 48. Ona

  2023-11-07 at 10:20

  Ačiū,geras straipsnis…

 49. Rimvydas

  2023-11-07 at 12:03

  Nu Tu ir duodi.Liuks straipsnis-viskas teisinga tik nevisi tą supranta.Ačiū

 50. Nijolė

  2023-11-07 at 12:08

  Labai ačiū

 51. Rasa

  2023-11-07 at 13:01

  Dėkoju už gerų, prasmingų minčių pasidalinimą. Tai tikrai įkvepentis straipsnis. Dėkoju. 🙏🙂

 52. Dalia

  2023-11-07 at 13:20

  DĖKOJU 👌

 53. Sandra

  2023-11-07 at 13:35

  Ačiū🌺‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️🙂

 54. Sandra

  2023-11-07 at 13:36

  Ačiū🌺‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️🙂 super👏👏👏👏

 55. Andrius

  2023-11-07 at 13:39

  Didelis Dėkui!

 56. Angele

  2023-11-07 at 14:06

  Ačiū, bon vojage visiems.

 57. Nerijus

  2023-11-07 at 14:13

  Dėkui MONACO ! 🙌

 58. Ingrida

  2023-11-07 at 14:42

  Dėkoju!

 59. Airidas

  2023-11-07 at 15:10

  Gerai išdestytos mintys 🙂

 60. Virginija

  2023-11-07 at 16:39

  Dėkoju:)

 61. Rasa

  2023-11-07 at 18:41

  Ačiū❤️❤️❤️❤️❤️

 62. Angel

  2023-11-07 at 19:06

  Labas, Alex!
  Straipsnis geras, pilnas nuotykių, kaip ir mūsų gyvenimas.
  Visi turime PASIRINKIMĄ. Ne taip jau retai pajaučiame, kad ne tai pasirinkome. Kartais suvilioja lengvesnis kelias arba pakiša koją abejonės. Tačiau širdimi visada jauti ko nori.
  Tikiu, kad Tavo pasirinkimas/ tikslas, Alex, yra tikras, ir visu 100 proc. ir dar daugiau – jis realizuosis!
  Tavo išsakytos mintys – sukuria gerą nuotaiką, nuskaidrina iškilusius klausimus ir nukreipia link savo tikslo siekimo, atsiranda šypsena :).
  Tai šaunu, nes judu ir aš!

 63. Virmantė

  2023-11-07 at 19:53

  Dėkui!

 64. Aušra

  2023-11-07 at 22:34

  Ačiū,prasmingas straipsnis

 65. Aušra

  2023-11-07 at 22:35

  Ačiū,prasmingas,geraa straipsnis su gilia mintim pagalvoti

 66. Kristina

  2023-11-08 at 20:45

  Dėkoju, Alex,už straipsnį

 67. Jolanta

  2023-11-09 at 07:10

  Dėkui🙂

 68. Tomas

  2023-11-09 at 09:45

  AČIŪ!🙂

 69. Martynas

  2023-11-09 at 15:30

  Ačiu,išmintinga👍

 70. Laima

  2023-11-10 at 07:49

  Ačiū 🌼

 71. Asta

  2023-12-05 at 11:20

  Dėkoju, puikios įžvalgos 🙂

 72. Laura

  2023-12-18 at 09:47

  Ačiū, puikiai ☺️

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt