Susisiekite su mumis

Ar verta mesti mokslus? (Universitetas vs verslas)

38
Komentarai

Ar verta mesti mokslus
Ar verta mesti mokslus? Tuoj atsakysiu!

Paskutinį dešimtmetį tapo madinga pasisakyti prieš mokymąsi universitetuose, mokyklose, todėl daugybė youtuberių (pvz: Prince Ea, Daniel Ally, Gary Vaynerchuk) siūlo mesti mokslus. Vieni siūlo skirti daugiau laiko mėgstamoms veikloms, kiti skatina nusispjovus į standartinę edukaciją užsiimti verslu. Tokie pasiūlymai kelia gigantiškus dulkių debesis, kuriuos mes šiandien išbaidysime. O taip, tuoj atsakysiu į klausimą, kuris iš patarimų yra geresnis:
1. Pabėgti kuo toliau nuo mokymo įstaigų ir įkurti verslą arba veikti tai, kas prie širdies.
2. Antrą kartą peržiūrėti visus „Games of Thrones“ sezonus.
3. Įstoti į koledžą, univerą, nors norisi kažko kito.

Atsakydamas į šį klausimą pasinaudosiu išmintingiausia pasaulyje filosofija, kuri turi atsakymus į visus klausimus. Remiantis šia filosofija teigiu, kad abu atsakymai yra teisingi. Kitais žodžiais tariant, kietai, kai tu sugebi tapti sėkmingas nebaigęs mokslų, bet dar kiečiau, kai sugebi mokytis ir užsiimti mėgstama veikla (arba kurti verslą)!

Taigi, kai kyla klausimas, ar patenkinti savo asmeninius, ar tėvų lūkesčius, protingiausia pasirinkti abu sprendimus. Nes kartoju: „Puiku, kai tu darai, kas tau patinka, bet dar geriau, kai darydamas tai, kas patinka, atsižvelgi ir į tėvų norus, nes nesi 100 procentinis savanaudis šiknius“.

– Aaaaj, na ir nesąmonė, Alex! Siūlai mokytis ir dirbti vienu metu???? Siūlai įtikti ir sau, ir kitiems? Iš kur tiek daug laiko gauti, juk neįmanoma visko spėti! – paklaus kažkas. Turiu kelis atsakymus. Pirma: tapk mano mokiniu! Išmokysiu tave laiko valdymo! Galėsi, kaip Arnoldas Švarcnegeris spėti viską! (Jis spėdavo mokytis, lankyti aktorinį, sportuoti ir draugauti su moterimi.) Tačiau turi suvokti svarbų dalyką: GYVENIME YRA ITIN SVARBU IŠMOKTI VALDYTI LAIKĄ, KAIP BRIAN TRACY AR ALEX MONACO. (Po velnių, išmokęs administruoti laiką, tu tikrai galėtum spėti viską, plius peržiūrėti visus „Games of Thrones“ sezonus du arba tris kartus.)

Tai sakai Prince Ea ir Gary Vee klysta? Bet kam varyti ant tokių šaunių bičų? – pareikš skaitytojas, kuriam prisipažinsiu, kad esu Princo ir Gary V. fanas. Dievinu šiuos du youtuberius. Jie įkvepia, ypač verslininkas Gary V., kuriam prilipo žymiausio pasaulyje motyvatoriaus etiketė. Tačiau yra keli įdomūs dalykai, kurių negalima apeiti. Matai, kartą Gary buvo pakviestas į Lario Kingo laidą. Laidos metu Gary pareiškė: „mokykla mane sukniso“. Paradoksas tas, kad kalbėdamas apie „sugadinimą“ Gary Vaynerchuk sėdėjo viename kambaryje su Lariu Kingu!
Ar verta mesti mokslus
Pripažinkime, tam, kad atsidurtum pas Larį Kingą, reikia turėti parako?

Iš kur Gary gavo parako? Argi ne iš dalykų, kuriems jis priešinosi, su kuriais nesutiko? 

Supraskite, viskas, ką jis patyrė, padėjo suformuoti jo charakterį!

Todėl atsakykite man į klausimą: „Ar tikai mokykla SUGADINO Gary Vee?“

Kažkas čia nesutampa, brangieji! 

Mhmmmm…

Gary lankė mokyklą, tačiau nemirė!

Tai įrodo, kad mokykla nesugeba nužudyti tavo piniginės sėkmės, jeigu turi verslininko gyslelę.

Plius, pasakojimuose Gary nuolat prisimena, kaip būdamas mokykloje pardavinėjo limonadą. Tai ypatingai svarbi pastaba, nes jeigu jis spėdavo skirti laiko mokyklai ir verslui, tuomet, kodėl kiti negali?

Panagrinėkime pavyzdžius. Žinai tą vyruką, kuris sukūrė mėlyną socialinį portalą? O taip, Zuckerbergas įrodo, kad gali būti lankstus. Jis lankė universitetą, nepamiršdamas Facebook kūrimo. Todėl Gary Vee pasiūlymas mesti mokslus nėra protingas.  

KĄ TIKSLIAI NORIU PASAKYTI, TEIGDAMAS, KAD GARY V. KLYSTA.

Nors Gary V. pasisakymuose yra tiesos, tačiau jis nėra teisus 100 procentu. Nes yra įvairių situacijų. Vieniems žmonėms mokslai padėjo įsitvirtinti ir sukurti verslus, kitiems įvyko priešingai. Nes žmonės yra skirtingi. Juk yra jaunuolių, kurie nenori kurti verslų, todėl jie tikrai eis mokytis meno, muzikinių profesijų. Yra ir tokių, kurie mokysis medicinos, ir sukurs puikią ateitį, kas dar kartą įrodo, kad tiesa yra kažkur per vidurį. Todėl nepykite, brangieji ponai ir ponios, už tai, kad antrą kartą pakartosiu šią frazę: kietai, jeigu tapsi sėkmingu žmogumi, kuris dėjo ant mokslų, bet dar kiečiau, jeigu pasieksi svajonių nemetęs mokslų!  

Ši frazė nėra į vienus vartus, kadangi padeda tėvams ir jų vaikams (gaunantiems spaudimą dėl mokslų) surasti kompromisą.

KALBAME NE TIK APIE MOKSLUS

Šis straipsnis yra daugialypis, nes perskrodžia įvairių kategorijų pasirinkimus.

Pavyzdžiui, tu turi dvi verslo idėjas ir negali pasirinkti geriausios. Šiuo atveju atsakymas yra paprastas. Jis skamba taip: „Tu esi kietas, jeigu prasuksi vieną verslą, bet dar labiau mane įkvėpsi, jeigu sugebėsi prasukti iš karto du verslus“. Gary Vaynerchuk pritartų man, nes vadovaujasi šia tiesa. Jis turi dešimt skirtingų verslų, hobių ir… Todėl sakydamas, kad mokslai trukdo, Gary prieštarauja sau. Geriau reikėtų sakyti, kad žmonės gali spėti viską! Nes tai tiesa, žmonės gali spėti viską! Reikia tik noro! Tu gali rytais mokytis, o vakarais pardavinėti limonadą. Asmeniškai aš mokyklos laikais pardavinėjau uogas. Taigi, atsakykite man: kokių velnių Gary stovi vienoje barikadų pusėje su tais, kurie spjauna į mokytojus? Juk išmintingas ne tas, kuris stovi vienoje barikadų pusėje. Išmintingesnis tas, kuris sugeba suvienyti tuos, kurie stovi skirtingose barikadų pusėse?

O tu, kurią barikadų pusę pasirinkai?

Komentuok! Parašyk dėkui arba… Ir dalinkis mano + savo mintimis su kitais! Mestelk straipsnio nuorodą draugams, arba ant savo sienos. Tai laaaaabai svarbus darbas! Nes jaunimui reikalingas šis straipsnis!

Dėkui tau už VISKĄ, ZMOGAU!

38 Komentarai

  1. Atvirai

    2020-12-08 at 08:05

    Labai skirtinga mokymosi kokybė. Baigiau profesinę mokyklą, universitete bakalaurą, magistrą, ir tarptautines studijas trukusias metus laiko. Didžiuojuosi profesinės mokyklos paruošimu. Kelis metus gaunu pajamas iš to, ką išmokau tarptautinėse studijose. Turiu ką su kuo palyginti, tai universitete praleisti 7 metai buvo niekiniai. Po jų tik patyčios darbo biržoje, ir darbas Maxsimoje. Taigi LABAI SVARBU, ką mokaisi!!

  2. Audronė

    2020-12-08 at 10:19

    Labai teisingas straipsnis, geri pastebėjimai, jaunimui, kuris, bent mokyklinis, nieko nebenori, niekas jam neįdomu. Taip, reik surast tą viduriuką, kad neprašaut pro šalį.
    Ačiū, Aleks, už mintis, kurios verčia mąstyti, už atgaivą sielai :)).

    Pagarbiai, Audronė

  3. Remigijus

    2020-12-08 at 12:22

    Labai geras straipsnis! Pritariu Akex nuomonei, suspėti galima viską tik reikia nustatyti prioritetus. Mokytis reikia kol esi jaunas, tada mokslai sekasi geriausiai.

  4. Žaneta

    2020-12-08 at 12:36

    Labai geras straipsnis. Priverčia susimąstyti. Aišku reikia baigti mokslus dėl tobulėjimo, žinių praplėimui.

    • Rasa

      2020-12-08 at 15:23

      Sutinku 100%!!! Kiti sako:“kalbi, kalbi kaip i tvora“, taip 99 kartai i „tvora“, bet 100-asis i „smegenis“, o po to atviros durys, laime, dekingumas TAU, nes tik tada supras „bez bumashki, ti kakashka“! Jei atejo mazylis i si pasauli, tai buk kantrus ir atsakingas uz ji!!!

  5. Danguolė

    2020-12-08 at 12:42

    Labas, puikus straipsnis. Kadangi jau esu baigusi universitetą, kurį sugebėjau derinti su darbu, vaikų auginimu ir dar sugebėdavau prisigalvoti kitokių veiklų, tai drąsiai sakau frazė „kietai, jeigu tapsi sėkmingu žmogumi, kuris dėjo ant mokslų, bet dar kiečiau, jeigu pasieksi svajonių nemetęs mokslų!“ SUPER. Kartais būna, kad nusvyra rankos ir nesinori nieko daryti, nesinori mokytis univere kažkokių nuobodžių dalykų, bet … susiimi ir padarai, o tada užplūsta geras jausmas, kad aš tai įveikiau, aš sugebėjau. Mano sūnūs dabar yra studentai ir kartais jiems reikia palaikymo, patarimo, o šią frazę išmoksiu, kad galėčiau juos motyvuoti, bet nepamiršiu iš savęs. 🙂 Ačiū

    • Alex Monaco.lt

      2020-12-08 at 18:00

      Šaunuolė!

  6. Natalija

    2020-12-08 at 12:55

    Alex, puikus straipsnis! Smagu, kad nebijai tapti nemadingas jaunimo tarpe, ir dar smagiau kad tai darai pateikdamas visą krūvą argumentų! Turi gerą galvą, brol!

    • Aurelija

      2020-12-08 at 13:15

      Labai gerai pasakyta… Jaunoji karta turėtu paskaityti ir gerai pagalvoti..

  7. Rima

    2020-12-08 at 12:58

    Puiku Aleksai. Negalima spjauti į mokslus. Koks bus verslininkas, jei net nesugebės taisyklingai parašyti sakinio ar atlikti aritmetikos veiksmų. Manau viskas vyksta savu laiku. Užsiimti mėgstama veikla, verslu taip pat reikia žinių. Visas gyvenimas yra mūsų mokykla. Ačiū Tau už teisingas mintis ❤

    • Ruta

      2020-12-09 at 15:15

      Niekada nesutiksiu su pozicija MESK MOKSLUS. Nesiplesiu, bet gyvenu Europoje ir deja nepradesi butent Mano srities verslo be diplomo ir dar neuzteks bakalaura ir be 3 metu intensyvios praktikos, patvirtinos darbdavio. Is viso nesuprantu bemokslius. Esu konservativ siuo klausimu. Dziaugiuosi, kad turiu 3 aukstojo mokslo diplomu. Jie ziauriai man pagelbejo.

  8. Alvyra. Grausliene

    2020-12-08 at 13:02

    Dauguma žmonių dabar gailisi, kad nebaigė jokių mokslų. Dabarties laikmetis reikalauja turėti išsilavinimą. Kuo daugiau žinių, tuo daugiau atsiveria galimybių.

  9. Alvyra. Grausliene

    2020-12-08 at 13:04

    Tik tak… Tik tak…

  10. Renata

    2020-12-08 at 13:22

    Labas. Puikus straipsnis

  11. Halina

    2020-12-08 at 13:30

    Pritariu 100% nemest mokslų, viską mes galime suderinti, reikia tik valios, disciplinos ir fokuso.
    Išmokti laiko planavimo. Ačiū 🙏

    • Tomas

      2021-01-22 at 11:36

      Kadangi laiko planavimo nemoko mokykloje, todel dauguma nepasiekia savo tikslų ir svajonių…

  12. Nomeda

    2020-12-08 at 13:55

    Dėkui už aiškiai išdėstytą poziciją ir argumentus. Jaunimas turi tai suprasti. Sėkmės 😊✌👍👌

  13. Diana

    2020-12-08 at 13:58

    Teisingos mintys, reikia planuoti savo laiką ir viską spėsi. Dirbau, mokiausi universitete ir dar papildomai užsidirbdavau iš individualios veiklos, nes savo planus mėnesiui, pusmečiui užsirašydavau ir laikiausi plano. Tiesiog neįdomu gyventi, kai neturi norų, kūrybinių minčių ir nieko nesugalvoji.

  14. Lina

    2020-12-08 at 14:26

    Sutinku 100 proc. 🙂

  15. Hideo

    2020-12-08 at 14:44

    Puikus straipsnis. Ačiū

  16. Audrius

    2020-12-08 at 15:47

    Labai daug kur gyvenime reikalingas balansas ir pusiausvyrą. Pasistenkite išmokti derinti verslą ir mokslus, net jei dėl to nukentės „Games of Thrones“.

  17. Kornelijus

    2020-12-08 at 16:12

    Reikia perskaityti kiekvienam paaugliui, kuris ypatingai šiandien ėmė plėšytis, nes mano, kad yra luzeris ir eina neteisingu keliu dėl įskiepytų daugelio influencerių iš Yt ir TikToko pasakymų, kad neva norint tapti sėkmingu žmogumi reik būtinai mesti mokyklą ir pradėti investuoti, kurti verslą…
    Straipsnis aukso vertės, A.Monako, pats tas ko reikia 😉

  18. Silva

    2020-12-08 at 17:49

    tikra tiesa Aleksai, buti ten kur sugebi, daryti tai ko nori, ir svarbiausia islikti savimi, koks bebutum protingas, ar nelabai. Svarbu tureti tiksla. Cia ir teisingiausias pasirinkimas. Aciu kad esi ir padedi pasiklydusiems. Tu saunuolis.

  19. Darina

    2020-12-08 at 18:02

    Puikus straipsnis, pritariu visu 100 proc. Dėėėėėėėėėėkuj… 🙂

  20. Kestutis

    2020-12-08 at 18:28

    Kaip visada pritariu Alex. Man 41m, šiuo metu turiu sioky toky versliuka, statybų srityje. Pats nedeviu kostiumo, o dirbu su darbine apranga. Komandoje dirba 24 žmonės. Esu jiems dėkingas, už kartu praleistus jau 9 metus. Auginu viso 4 atžalas, vyriausei dukrai 20m,sunui jauniausiam 7m. Aš šiuo metu jau antri metai studijuoju tai pat. Daug su laukdavau kritikos iš draugų rato, „o kam Kestuti tau to reikia, ar tu spėsi, ar nenukentės darbas? Galiu pasakyti jog laiko tikrai atrodo trūksta kartais, bet man pats geriausias metas, kada vakare pagalvoji, jog dar turėjai laiko kažką dar padaryti. Kada žmogus pats nori, o ne kažkam parodyti jog gali, mes galime daug daugiau nuveikti.

    • Alex Monaco.lt

      2020-12-08 at 19:41

      Wow, nerealiai. Spaudžiu tau ranką!

  21. Asta

    2020-12-08 at 19:14

    Ačiū už straipsnį, sutinku 100%.

  22. Ingrida Pravilionienė

    2020-12-08 at 19:34

    Alex, pritariu 120 %, viskas priklauso tik nuo laiko valdymo !!! Super geras straipsnis !!!

  23. Tom

    2020-12-08 at 20:21

    mano praeitis buvo 2m kolegijoj, 2 metai akademiniu, galvojau jau mest, bet pasibaigiau, juk buvo like tik metai, o per tuos 2m, uzsienis, versliukai, kabinausi i verslus ivairiais budais, kai mokiausi paskutinius metus, tuo pat metu ir darbavausi ir sekesi visai gerai, jei pradedi uzsiimti viena veikla, kad ir ji patinka ji pradeda pabosti… man nuomone mokslai gerai, reikalingi, netgi BUTINI!!! bet tai nereiskia jog reikia baigti kaska, del diplomo, yra atskiru paskaitu jeigu tau idomu, gali mokytis viena atskira dalyka (lankyti 1-2 paskaitas) jos duos atitinkamu ziniu, Tau bus nusispjauti ant pazymio, bet tas isgirstas zinias, sutiktas pazyntis isisavinsi daug giliau, tiksliau ir jos bus naudingesnes gyvenime 😉 po kolegijos pasibaigiau profke, ir ten suzinojau tikrai idomiu dalyku, nors mazai ir lankiau bet kaskas istrigo, domejausi ko man reikejo tuo metu, neapkroviau nereikalingais mokslais… pamenu mokyklos laikais visi sakydavo kam man tos formules trikampio, kvadrato, staciakampio… plotai, perimetrai… praejo 15m, ir as i savaite bent karta panaudoju tai… Mokslai yra informacijos zemelapis, kaip kuo maziau klysti ir greiciau pasiekti tinkama rezultata !

  24. Gražvyda

    2020-12-09 at 07:46

    Mokslai mano nuomone daug reikšmės gyvenime turi. Normalu, kad vidurinėje atrodo- o kam to reikia…. Jaunam, besiformuojančiam žmogui sunku suprasti, kad ateityje labai pravers, tai ko moko mokykloje,o vėliau profesinėje ar universitete.
    Manau yra dar vienas svarbus skirtumas tarp to kam man mokslai ir ką norėsiu veikti,kada užaugsiu. Daug yra tų, kurie studijuoja, nes tėvai liepė…Deja kas iš to jai nesugebi suprasti ko išmokai.
    Svarbu jau mokykloje formuoti viziją, kad įgytos žinios duotų naudos ateityje.
    Aukso viduriukas, kokią temą be paliestume- jis būtinas.

  25. Asta

    2020-12-09 at 07:47

    Sveiki,

    Manau galima viską suspėti ir kilti karjeros laiptais pamažu. Aš pati pirma baigiau profesinę mokyklą, o po to ir įgijau aukštesnįjį išsilavinimą. Realiai profesinė mokykla davė daugiau praktinių žinių, kurias gali pritaikyti gyvenime. O kolegija suteikė galimybių keliauti po pasaulį, atlikti įvairias praktikas, pažinti įdomių žmonių. Tikrai nesigailiu nes tai buvo vieni geriausių mano metų, kuriuos visad prisimenu. Ir tuo pačiu davė bendrą supratimą kaip išvystyti savo bendravimo lygį. Tad, kai pas kažką 50 proc. kalbų skundimasis gyvenimu ir kiti likę kolegų apkalbos. Jauti, kad išsilavinimas reikalingas elementariai viską suprasti ir pačiam gyvenimui, vertybėms ir elgsenai. Jei ir ne šimtu procentų panaudoji gyvenime tas žinias profesinėje srityje.

  26. Neringa

    2020-12-09 at 08:51

    Visi esame skirtingi ir mano nuomone zinios igytos yra vertos. Tobulejimas, ejimas i prieki tai tik veda sekmes. Motyvacija svarbu bei pasitikejimas savimi. Mano nuomone viskas imanoma jei yra noro. Svarbu nepasiduoti nors kartais buna sunu juk kaip gera kai rezultatas dziugina!!!

    • Dalia

      2020-12-10 at 11:10

      Ačiū, mokslo ant pečių nešioti nereikia. Mokantis pleti akiratį, susipažųsti su naujais žmonėmis. tobulėji..

  27. Ona

    2020-12-11 at 15:53

    Aš labai dėkoju Jums už straipsnį,verta tokius skaityti.o gyvenime renkiesi pats.mokyntis ar dirbti pagal galimybes.norėčiau kad visi galėtų baigti aukštuosius,nes tikrai praverčia.bet kurie negali,ar nenori visada gali rasti kitą kelią pagal allinkybes.svarbu nenuleisti rankų ir siekti savo tikslų.galima noro turint ir dirbti ir mokintis ir vaikus auginti.

  28. Mindaugas

    2020-12-13 at 21:56

    Paprastai zmones skiria laika tik tam kam nori ji skirti. Tai gali buti bet kas, mokslai, darbas, bendravimas ar atostogos..
    Juk paprastas pavyzdys: jei ilgesni laika nesusiskambini su kokiu nors zmogumi, o po pusmecio vienas is ju paskambina, kitas teisinasi, kad aaaj neturejau laiko, uzsiemes… ir t.t., bet juk tai ne tiesa. Jis paprasciausiai neskyre laiko tam!
    Jei nori, gali rasti laiko tam kam tik nori.. 🙂 tai yra ir mokslams ir visiems kitiems gyvenimo pomegiams.

  29. plyteliu klijavimas

    2020-12-18 at 14:13

    Ačiū jums už šį straipsnį.

  30. Retex

    2021-02-05 at 13:53

    Mokytis tam, kad mokytis nėra geriausias sprendimas.

  31. Mikroautobusų Nuoma

    2021-04-27 at 16:34

    Mikroautobusų nuoma suteikia galimybę keliauti pažįstamų žmonių kompanijoje ir dažniausiai renkamasi skaitmenines arba žaidimų pramogas. Skaitymas praranda savo populiarumą, nes tai tik meniškų, kultūros pribrendusių žmonių užsiėmimas. COVID-19 sukėlė grėsmę keliautojams – viskuo kas siejasi su bendravimu, tačiau pramogos ir kelionės įgavo kultūrinę, o ne pramoginę vertę. Žmogus laikantis knygą tarsi praranda jaunatviško entuziazmo įvaizdį. Knygų skaitymas nuo vaikystės yra prasta idėja, vaikas pirmiausiai turi atrasti mėgstamiausius užsiėmimus, keletą krypčių ir tik tada griebtis literatūros.

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt