Susisiekite su mumis

30 dienų mėsos dieta: išbandyta asmeniškai (Keto dieta)

21
Komentarai

Nėra abejingų terminui: mėsos dieta. Tai „baisi“ dieta, kuomet valgai tik mėsą (geriausia – jautiena), geri vandenį su druską: VISKAS!!! Kai parašiau apie tai Facebooke, praradau daugybę sekėjų. Galima daug diskutuoti kodėl, bet: šiandien paskutinė mano dietos diena!

Faktas: 30 dienų iš eilės valgiau tik mėsą ir pasiekiau visų tikslų, dėl kurių tai dariau. Bet pradėkime nuo pradžių!

Tris metus iš eilės, kiekvieną pavasarį, turėjau gigantiškų problemų su energija. Praėjęs pavasaris buvo ypač sunkus. Kasdien, jau dešimtą ryto, nebeturėdavau jėgų, todėl miegodavau pusę dienos. Supraskite teisingai, tomis dienomis man nebuvo depresijos. Esu žmogus sugebantis valdyti savo emocijas, todėl su nuotaika lengvai susidorodavau – problema buvo tik energijos trūkumas.

Buvo dienos kai buvo sunku mąstyti, todėl tai kenkė mano darbams. Suplanuotus darbus atlikdavau tik todėl, kad naudodavau savo sukurtą 3k metodą (įsipareigojimo technika). Be 3k metodo būčiau neparašęs paskutinių dviejų knygų. Neslėpiau savo problemų ir kreipiausi į specialistus, tačiau jų pasiūlymai buvo labai padriki ir visi kalbėjo skirtingai. Kai tau pasiūlo dietą, apie kurią prirašyta tūkstančiai knygų – tu susipainioji. Visos man pasiūlytos daktarų „profesionalios“ dietos buvo per sudėtingos paprastam žmogui. Kažką galima buvo valgyti, kažką – ne, šimtai Taip ir Ne. Iššvaisčiau daugybę laiko, bet niekas nesuveikė. Gėriau vitaminus x 10. Vieni komentaruose siūlė gerti B, kiti D, kiti… Kiti siūlė išlįsti „ant saulės“, manydami, kad saulė pakraus mano baterijas. Manote nebandžiau? Valgiau ir košytes ir t.t. Bandžiau daugybę dalykų. Komentarų buvo įvairių:
Keto dieta komentaras
Kitas komentaras:
30 dienų mėsos dieta
Buvo pasiūlymų sportuoti, tačiau sportas man suteikdavo tik kelis gramus energijos. Reikėjo kito sprendimo. Privalėjau atrasti atsakymą jau vien todėl, kad už kelių mėnesių gims dar viena dukra, o tai reiškia man reikės dar daugiau energijos.

TITANŲ ĮRANKIAI

Prieš mėnesį knygoje „Titanų įrankiai“ sužinojau apie mėsos dietą.

Dietos esmė: visą mėnesį (30 d.) maitintis tik „Mėsa + Druska“. Mėsa ryte + mėsa pietums + vakarienei.

Dar kartą pabrėžiu, dietos reikia laikytis tik 30 dienų!!! (tekstą paryškinau todėl, kad daugybė žmonių, kurie rašė man laiškus į paštą, teigė, neva aš noriu visą gyvenimą maitintis tik mėsa… Tu pats žinai, daugybė skaitytojų mėgsta kritikuoti neperskaitę straipsnio, todėl dar keletą kartų pakartosiu tai šiame straipsnyje).

Kuo mane patraukė ši dieta?

Mėsos dieta yra paprastesnė už Keto dietą. Taisyklės tokios: nevalgai visko, kas nėra mėsa. Vienu žodžiu, mane sužavėjo paprastumas. Pagalvojau: „gal verta išbandyti?“ Vardan energijos pasinėriau į „Google“ paieškas. Sužinojau kelis dalykus:

  1. Šią „Mėsos dietą“ dievina intelektualai ir verslininkai. O žmogus, kurį itin gerbiu, Jordan Peterson, taip pat naudoja šią dietą (video). 30 dienų iš eilės valgo tik jautieną. (Mikhailos Petersono istorija)
  2. Šią dietą naudoja ir Petersono dukra.
  3. Internete yra daugybė, dešimtys tūkstančių straipsnių apie tai, tačiau komentaruose praktiškai nebūna blogų atsiliepimų.  
  4. Teigiama, jog tai puikus sprendimas svoriui mesti. Šio tikslo neturėjau, tačiau mano svoris sumažėjo 9,5 kg.

DIETOS PRADŽIA (30 dienų mėsos dieta)

Pirmą savaitę su mėsa valgiau žiedinius kopūstus, taip elgiausi, kad organizmas nepatirtų šoko. Labai įdomu, kuo tai baigsis… Pažadu papasakoti, kaip man sekėsi! Ką manote apie tai? Gal kažkas jau yra išbandę? Kam įdomu, kuo tai baigsis, parašykite komentaruose: „Įdomu“. Kas nori, kad parašyčiau apie tai rimtesnį straipsnį, parašykite: „Noriu straipsnio”.

15 DIENŲ DIETOS

Jau po penkiolikos dienų pajutau energijos antplūdį. Tai nereiškia, kad energija liks pusmečiui. Bet faktas yra faktas, kol kas jaučiu tiek energijos kiek turėdavau vaikystėje. Beje, mano dukrai yra virš metukų. Visą savaitę ji nemiegodavo naktimis. Negalėdavau užmigti ir aš, tačiau dienos metu dirbdavau kaip arklys. Pamenu, praeitų metų pavasarį, buvo žymiai sunkiau, nors kai dukrelė buvo laaaaabai maža, ji nekeldavo tiek triukšmo naktimis, kiek paskutiniu metu. Nereikia pamiršti, kad yra dar dvi mergaitės. Naktimis ateidavo miegoti į 1 lovą.

AR AŠ PATARIU KITIEMS NAUDOTI MĖSOS DIETĄ?

Jeigu manęs paklaustų, rekomenduočiau šią dietą tik tuo atveju, jeigu būtų labai saugomasi. Esu ekstremalas, todėl išbandžiau 100% dietą, bet man svarbu, kad skaitytojai nepersistengtų. Pradžiai vieną mėnesį galite valgyti tik mėsą su trupučiu daržovių, kad pajustumėte ar jūsų savijauta gerėja ir tuomet, padarę ilgą pertrauką, galėtumėte išbandyti tą patį be daržovių. Turite suprasti, atsakomybę už tai ką darote prisiimate tik jūs patys. Kai nusprendžiau pradėti šią dietą, iš karto prisiėmiau atsakomybę. Taip, man suveikė, tikiuosi suveiks ir tiems, kas nesurado kito kelio turėti daugiau energijos.

Beje, ši straipsnį skiriu žmonėms, kurie nebijo kalbėti tai ką patys patyrė. Dažnai žmonės bijo, kad juos išjuoks. Aš taip pat galėjau nerašyti šio straipsnio, nes iš manęs dabar galima padaryti durnelį, bet man svarbiausia pasidalinti informacija su žmonėmis, kurie turi analogišką problemą, kurią turėjau aš.

Esu tikras, nuoširdus žmogus. Man ši dieta suveikė, todėl nesiruošiu tylėti.

Taika, broliai ir seseris, ir gerbiamieji vegetarai + veganai!


Beje, kai parašiau straipsnį, gavau šimtus laiškų. Gavau daugybę klausimų:

1. Mėsos gaminimo būdas? Nekepti aliejuje. Geriausia troškinti ir … Pats supranti tai..

2. Mėsos kokybė ir kur pirkti? Geriausia mėsą pirkti turguje arba… jūs patys žinote kur rasti mėsos. Bet nevalgykite pigių dešrų ir supresuotų pjuvenų. Mėsa neturi būti brangi. Galite pirkti ir vietiniame prekybos centre. Geriausia ūkininkų turgelyje.

3. Ką daryti, jeigu esi mieste? Ką valgyti? Kartą atsidūriau Mac Donalde. Norėjau labai valgyti, todėl nesusilaikiau. Suvalgiau tik mėsą. Kitą kartą užsakiau tik šašlyką be nieko. Dažniausiai valgiau namuose. Tai labai svarbu, kai laikaisi tokios dietos.

4. KOKIĄ BŪTENT mėsą geriausia valgyti. Jordanas Petersonas dietos metu valgo tik jautieną. Kiti valgo jautieną, kiaulieną, ėrieną, vištieną, žuvį. Kažkas knygoje rašė, kad reikia valgyti raudoną mėsą.

5. Ar mėsos dieta kainuoja daug? Šiek tiek daugiau nei įprastai, bet maisto gamyba, kai kuriais atvejais labai palengvėja. Troškini ir tiek. 

6. Kiek valgyti ir kada? Atsakymas: kiek nori! Jokio režimo nebuvo. Kartais 9, kartais 7 ryto. Valgydavau 3 kartus. Dažniausiai vakare valgydavau 9 valandą vakaro.

7. Ką gerti? Vandenį su druska. Kai kurie žmonės, pavyzdžiui, „Amber O’Hearn“ , mano, kad jie vis dar nori gerti kavą ar arbatą. Tai darykite tol, kol į karštus gėrimus nepridėsite cukraus ar saldiklių. Venkite karštų ar šaltų gėrimų, į kuriuos pridėta angliavandenių, pavyzdžiui: gaivieji gėrimai, daržovių gėrimai, energetiniai gėrimai, baltymų miltelių kokteiliai ir pan.

8. Ar dietos metu kažką skaudėjo ar buvo pablogėjimų? Taip buvo. Penktą dietos dieną paskaudėjo galvą. 10- tą dieną šiek tiek skaudėjo pilvą, bet kai pavalgiau – praėjo. Visas kitas dienas jaučiausi nuostabiai.
Skauda galvą arba… Patarimai: https://www.biohackerslab.com/keto-flu

9. Kokią mėsą valgiau: Daugiausiai jautieną. Kartais kiaulieną. Žuvis: lašiša.

10. Ar man reikia valgyti tik ekologiškai užaugintą mėsą?
Ne, ekologiškai užauginta mėsa suteikia privalumų sveikatai, tačiau ji daugiau kainuoja. Nėra jokių problemų valgyti mėsą, kuri nėra brangi ir telpa į jūsų mėnesio biudžetą. Neleiskite tinkamos mėsos paieškoms sutrukdyti jums pradėti šią mitybą.

11. Ar galima ilgai maitintis tik šia dieta?
Keista, bet yra tokių žmonių, kurie valgo tik mėsą. Pvz: Kelly Hogan. Yra toks Joe Andersenas, kuris nuo 1998 m. propaguoja mėsos mitybą. Yra daugybė žmonių, kurie angliavandenių dietos bendruomenės forumuose skelbiasi neva jau keletą dešimtmečių valgo vien tik mėsą. Ilgalaikė mėsos idėja man nepatinka, todėl nepritarsiu šiems žmonėms.

PADĖKA

Dėkui už tai, kad skaitote ir reaguojate sveiku protu, o ne emocijomis. Tikiuosi mano noras turėti energijos (tam, kad galėčiau parašyti daugiau knygų), neišgąsdino vegetarų, veganų? Jeigu bandysite šią dietą, siūlau tai daryti tik išbandžius visus standartinius metodus, kuriuos propaguoja profesionalai, ok? O jeigu jūs jau išbandėte viską, tuomet galbūt laikas pabandyti mėsos dietą. Jeigu išdrįsite, papaskokite komentaruose, kaip jautėtės ir kas pasikeitė. Beje, šiais metais būtinai pakartosiu mėsos dietą ir galbūt dar apie tai parašysiu.

21 Komentarai

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt