Susisiekite su mumis

Laiškas piktam kritikui

17
Komentarai

Yra priežastis, dėl kurios patekai į šį straipsnį. Tu riebiai pasisakei internete ir kažkas atsiuntęs šią nuorodą nori, kad:
a) eitum velniop
b) išmoktum žeminti žmones profesionaliai, kad tau būtų naudos (gautum daugiau skaitytojų)
c) taptum laimingesnis ir nepramiegotum to, kas yra svarbiausia

Jeigu tu nesi prisidirbęs internete, šis straipsnis vis tiek tau tinka. Jo pagalba įlįsi į kritiko kailį – suprasi kaip reikėtų elgtis, kai vieną dieną troliai užpuls tave arba tavo draugus.

LAIŠKAS PIKTAM KOMENTATORIUI (Apokalipsė)

Įsivaizduok. Stebi ant kelio lūkuriuojantį vaiką, o iš šono parlekia autobusas. Autobuso vairuotojas rūko, o vaikas laižo ledus – stebėdamas oro balioną. Tu matai, kad tuoj įvyks katastrofa, (apokalipsė) – ledai aptaškys autobuso priekinį langą. Vaikas tuoj žus! Taigi klausimas, ar matydamas šį vaizdelį iš pradžių išgelbėsi vaiką ar pirmiausia griebsi telefoną ir rašysi vairuotojui piktą komentarą? Iš pradžių TU išgelbėsi vaiką, AR NE??? Matydamas kaip muša vaiką – turi jį gelbėti, o ne TIK kritikuoti. Tai logiška. Tu taip pasielgtum. Tikriausiai… Bet realybėje taip nesielgi. Realybėje tu tik palieki piktus, įžūlius, įžeidžiančius komentarus. Tokių kaip tu yra daug. Vieni pakomentavę išeina prisikimšti kebabo, o kiti niekur neina todėl, kad sustingę lyg kobros laukia atsakymo į komentariuką. Jie nenori keisti pasaulio! Jie tik nori pabūti kritikais. Bet kaip turėtų elgtis kritikas?

Kritikas – tai žmogus, kuris MOKA SKAITYTI ir šito moko kitus. – Šarlis Ogiustenas de Sent Bevas.

Mes nediskutuosime apie tai, ką reiškia „Moka skaityti”. Kritikams ši tema neįdomi, todėl pereikime prie to, kas jiems rūpi – pramogų. O taip, kritikai mėgsta gerai praleisti laiką! Jie trokšta, kad žmonės elgtusi taip, kaip jie nori. Tame nėra nieko blogo. Nėra uždrausta, kad visi darytų TAU oralinį būtent tokiu stiliumi, kokiu tu nori, tačiau dauguma kritikų tingi užsiimti mokymais. Mielas kritike, mokymais tingi užsiimti ir tu… Jeigu tu tikrai norėtum rezultatų – išleistum bukletą pavadinimu „Oralinio manifestas”. O gal jau įdarbinai dizainerius + iliustratorius, kurie nupieštų veidelius, aiškiai atspindinčius, kaip tiksliai kritikuojamas žmogus turi tave patenkinti – ar tupėdamas ant abiejų, ar vienos kojos? Rimtai, kodėl nesidalini patarimais, mielas kritike? „Bet savo komentaruose aš dalinuosi patarimais!” – pasiskųs pulkai piktų straipsnių kūrėjų, kurie palikę internetiniame miške ,,eik na***!” mano, jog tai yra rekomendacija… nė velnio tai ne rekomendacija! O gal aš klystu? Tuomet atsakykite, kur žmogus gali nukulniuoti išgirdęs „eik na***”? Kur TIKSLIAI yra tas „Na***”. Gal kas turi GPS?

Vienas protingas žmogus kartą yra pasakęs:  Tiek aukščiausia, tiek ir žemiausia kritikos forma – savotiška autobiografija. Oskaras Vaildas

Taigi norint įrodyti, kad į tavo autobiografiją įsigėręs bent gramas intelektualumo, reikėtų pakoreguoti komentarų stilių. Juk galima plekštelėjus per užpakaliuką patarti, kaip reikėtų elgtis? Tiesa? Suprask mane tinkamai – nenoriu gadinti tavo meno. Gali palikti savo „Eik na***”, tik pridėk dar keletą žodelių. Tuoj parodysiu pavyzduką. 

Blogos rekomendacijos pavyzdys: „Eik na***, kas ble* čia. Ar tu pats į veidrodį žiūrėjai?! Kas per šukuosena – Urodas!!”

Gera rekomendacija:  „Eik na***, kas ble*  čia. Ar tu pats į veidrodį žiūrėjai?! Kas per šukuosena! – Urodas! Bet sutvarkysim viską! Rytoj 14:00 atvyk į grožio saloną, pavadinimu…… Aš viską apmokėsiu!!!”

BAISUS ŽMOGUS!

„Bet tas asilas tikrai atrodo baisiai, jis išsigimėlis, nenoriu jam padėti, patarinėti!” arba ,,Tas žmogysta nemoka dainuoti, jam jokie mokslai ir patarimai nepadės” – pareikši? Na, jeigu nori, kad prastas dainininkas nesirodytų ant scenos, gali pasielgti šitaip: tapk Lietuvos šou scenos karaliumi, prodiuseriu. Supirk visus “kabakėlius” (net „Paršelio rojų”, Šventojoje) ir kviesk tik gerus atlikėjus. Jeigu šis planas tau atrodo per sudėtingas, tuomet turiu lengvesnį. Tiesiog nustok tą žmogų reklamuoti!!!! Įsivaizduok, jeigu visi nustotų apie jį kalbėti!!!…

„Alex, kokius tu čia blevyzgas rašai!“ – parašys pikti kritikai. Turiu jiems atsakymą. Atsiprašau dėl to, kad savo namuose + darbuose, svetainėje, profilyje, knygoje, elgiuosi ne taip, kaip tu nori. BET GALIU PATEISINTI IR TAVO LŪKESČIUS, TIK KOL KAS NEŽINAU, KO IŠ MANĘS NORI! Taip, taip. Vis dar nežinau, ko nori! Taigi, parašyk disertaciją pavadinimu „KAIP TURĖTŲ ELGTIS ŽMONĖS MANO PASAULYJE”. Nepatinka disertacijos pavadinimas? Tuomet štai kitas „KAS YRA TIESA”. Vis dar nepatinka? O kaip šis „KAIP VISOKERIOPAI PATENKINTI MANE”. Matai, kiek daug pasiūlymų tau pateikiau, o kiek tu idėjų + patobulinimų pateiksi man? Ech… Tik tak… Tik tak… Nagi, kur ne anoniminis komentaras, kuriame būtų nuoroda į rimtą raštą, su aiškiais punktais ir schemomis, kaip turėtų elgtis Alex Monaco? Kadangi kol kas negavau iš tavęs išsamių elgesio taisyklių (kaip rengtis, kaip atrodyti, kaip ir apie ką ir kokiu stiliumi rašyti, kur keliauti, kaip galvoti) pasielgsiu taip kaip noriu! Išsakysiu savo asmeninę nuomonę… Nors ne, geriau papasakosiu apie tai, KAS TAU LABIAUSIAI RUPI! O taip, papasakosiu kaip surinkti daugiau fanų!

KAIP SURINKTI DAUGIAU FANŲ FACEBOOK’E!!!

Kaip surinkti daug fanų? Like’us gauti žymiai paprasčiau, kai rėki, skundies ir bliauni!!! Būtent ant piktų komentarų ir laikosi lietuviškas žinių sąvartynas. Taip taip, kalbu apie tą lietuvišką mėlynakį portalą. Tokie projektukai „važiuoja” ant blogų emocijų + patyčių. Bet juk yra žmonių, kurie pasiekė svajonių be patyčių. Garantuoju, tikrai gali pasiekti ko nori nežemindamas kitų, konkrečių žmonių. O taip, tai tikrai įmanoma! Taip, tai žymiai ilgesnis kelias, bet geriau būti princu nei piktų trolių karaliumi…

„Mamyte, ar tikrai mano tėvelis yra žymiausias trolis internete?” – kartą paklaus tavo vaikas savo mamos… Tu to nori? Pagalvok apie tai…

Ok. Jeigu nori tapti like’ų karaliumi, turi žinoti kaip žeminti žmones profesonaliai. Pasirink tobulas aukas – tik silpnesnius už save! Pasirink tik tuos, kurie negalės atsikirsti! Tegyvuoja ŠOU!!! Negalvokime apie pasekmės ir tiesiog pamaigykime klavišais! Meskime vieną „ble*” į kairę, o kitus du „*******” į dešinę!!! Jėėėė!!! Aptaškykime žmones šūdais! O vakare patalpinkime Facebook’e postą apie tai, kaip svarbu palaikyti žmones, kai jie kažko siekia. Būkime dviveidžiai! Pamatei kažkieno klaidelę – šnai!!! Pasisvaidom rudais komentariukais! Neeee, geriau padarykime tai pasauliniu lygiu! Taip geltonai rudas skystis tėškėsi į Stevie Ryan, populiarios blogerės veidą. Po to ji nusižudė. Štai jos video.


Paskaityk komentarus po video. Nors geriau neskaityk. Galbūt kažkam kurstymas komentaruose yra žaidimas, tačiau… Manai komentarai nedaro įtakos žmonių gyvenimams? Ok, aplankykimę morgą. O kiek daug mažų berniukų ir merginų… Štai ši, su kasytėmis…. Kažkas iš klasiokų IŠMĖSINĖJO jos gyvenimą internete. Išmėsinėjo todėl, kad taip „reikėjo”. Patyčios tapo standartu. Visi tai daro. Kadangi visi tai daro, niekas to nesustabdė. Žinau, kad tau skaudu tai skaityti, todėl tuoj pakeisime temą – apibarstysiu straipsniuką cukrumi, juk tu mėgsti gerai leisti laiką, tiesa, piktas komentatoriau? Tik prieš tai turi žinoti, ką užsirašė paauglė atsisveikindama. 

Mergaitės su kasytėmis laiškas:

Buvo taip “faina”. Ir štai atsirado vienas asilas. išpylė bjaurastį. Ir viskas. Visi likusieji komentarai tarsi išgaravo. Pradingo lyg rūke. Eliminavosi, tarsi jų išvis nebūtų. Stebuklingu būdu ta beprasmybė, kurią parašė tas tapatybės neturintis žmogelis, tapo pačiu svarbiausiu, pačiu reikšmingiausiu komentaru. Vietoj to, kad tęsti pokalbį su normaliais žmonėmis, kurie išreiškė pagarbą tam, ką parašiau – pradėjau nerimauti dėl to nelemto komentaro, kurį parašė tas žmogus po kauke. Net nežinau kiek jam metų. Kilo noras pašalinti įrašą. Mano kūryba pakvipo š… Dėl kažkokio tai komentatoriaus, kuris sėdi ten – savo apspjaudytos virtuvės kampe… . Na, argi tai ne absurdas? Iš pradžių norėjau paslėpti arba ištrinti pranešimą. Jaučiau viduje skausmą ir nusprendžiau kaip ir anais kartais daugiau niekada nieko nerašysiu FB. ******

Įdomu kas bus toliau, gerbiameji prisiekusieji?

Kas dieną gaunu mažiausiai po vieną laišką, kuriame nusivylę žmonės prašo pagalbos. Štai vienas iš jų: „Labas Alex Monaco. Turiu klausimą. Yra keletas žmonių kur nuolat mane terorizuoja ir pravardžiuoja. Nesijaučiu laiminga. Nežinau ką daryti, atrodo tuoj…. ?“ Žinote kodėl žmonės socialinėje erdvėje retai skundžiasi dėl patyčių? JIE BIJO PIKTŲ KOMENTATORIŲ + JIE MANO, KAD NIEKAS JIEMS NEPADĖS. Ir jie yra teisūs. Juk mes gyvename piktų žmonių visuomenėje. Čia mokyklose niekas nemokė mūsų kaip padėti kitiems išspręsti šias problemas, todėl mes mokame tik tuštintis. Valgyti ir tuštintis. Valgyti ir tuštintis. Valgyti ir tuštintis o po to tūsintis. Tai refleksas. Tuštintis ne tik per užpakalį, bet ir per veide esantį sfinkterį… O gal ne viskas taip blogai? Tuomet atsakyk. Kodėl prieš savaitę nusižudė Linkin Park” vokalistas? O kaip gi kitos ikonos? (info: nuoroda1 nuoroda22). Atrodo, kad tie populiarūs žmonės turėjo viską. Jie galėjo nusipirkti bilietą į WOW salą, bet jie nenorėjo niekur skristi. Tikėjo, kad neras ten to dalyko, kuris… To jie nesurado ir internete… Kaip manote, ko tiems ,,sėkmingiems” žmonėms; muzikantams/ menininkams/ milijonieriams trūko? Nežinai atsakymo???

???

Mielas komentatoriau, nemanau, kad esi kvailas, žinau, kad supranti kas dedasi, tačiau kažkas tavyje… Tu nežinai kodėl pratrūksti…. Bet tikiu, kad viskas susitvarkys. Ir žinai, tikiu, kad gali pasiekti to dėl ko išties gimei. Faktas: Tu gimei ne tam, kad trolinti. Tačiau atsakyk, kodėl į blogą komentarą, atsakai taip pat blogai??? Ar tai tikrai reikšminga? Tikrai tikiu tuo, kad vieną dieną pasikeisi. Vis dar tikėsiu tavimi ir tavo ateitimi net tuo atveju, jeigu šiandien komentaruose paliksi man blogą atsiliepimą, arba patalpinsi internete mano nuotrauką, kurioje aš, Alex Monaco, valgau hot dogą iš STATOILO už 1 eur. UŽ EURĄ iš STATOILO! Baisu! Tas Monaco ne tik nerodo veido, bet ir valgo paprastą maistą! Jis nėra sėkmingas! Sėkmingi žmonės valgo tik krabus ir auksą! Sėkmingi žmonės nevažinėja Vilijampolės gatvėmis! Sėkmingi žmonės negyvena Lietuvoje! Sėkmingi žmonės nesėdi internete! Esu įsitikinęs, kad tikrai atsirado komentatorius, kuris pagalvojo – „Alex, Statoilo jau nebėra – jo pavadinimas pasikeitė!” Turiu šiam žmogui keletą žodelių!!! Štai jie: Užteks diskutuoti apie kažkokius pavadinimus, straipsnio netikslumus, vietas, tautybes, rases, ant šaligatvio numestas kelnaites. Žinau, kad įdomu žinoti iš kur jie čia atsirado, bet argi tai svarbiau už… Galbūt atėjo laikas susitelkti į tikras problemas!!! SUSITELK Į ESMĘ. „Kas yra ta esmė?” – paklausi. Atsakysiu. Esmė yra tame, kad tu neskyrei laiko, jog išsiaiškintum kas yra esmė… Tu buvai užsiėmęs kitų apatiniais!!!

Suprask, tu nežinai kas atsitiks rytoj. Galbūt kažkas išjuoks tavo vaiką mokykloje. Ar žinai kaip jam pagelbėti? „Duok tam asilui į kaulus” – pasakytų tėvas sūnui sužinojęs, kad kažkas prie jo kabinėjasi. Neeeee. Tai ne išeitis, gerbiami vaikų tėveliai!!! O taip, piktų komentarų kūrėjau, noriu, kad pasirūpintum savo vaikų ateitimi, todėl duosiu nuorodą (spausk čia: www.monaco.lt/patyciu-kokteilis, kuria pasidalinsi su žmogumi, kuris kenčia nuo… Privalome padaryti viską, kad tavo vaikai (jeigu dar neturi tikrai turėsi) suprastų, kad blogi komentarai (pažeminimai) tėra lukštas nuo sudžiuvusios saulėgrąžos sėklos!

O juk ne tik tavo vaikai svarbūs. Visi vaikai svarbūs. Ir tavo kaimyno, ir to žmogaus, kurį tu kažkada pažeminai!

Tik įsivaizduok visuomenę, kurioje kiekvienas žmogus paduoda kitam ranką + paremia emociškai. Skamba nuobodžiai + skystai? Tai tiesa, skamba nekaip. Kaip ir tu nesu drambliukas – svajukas. Nenoriu gyventi minkštoje, iliuzijų apipintoje bendruomenėje, kurioje visi vienas kitą tik giria. Norisi ir tiesos iš kitų žmonių, todėl turime kartu su tavimi nuspręsti kokios mes su tavimi visuomenes norime. Juk tai svarbu??? Juk tai svarbu??? Juk tai svarbu???  

Tikriausiai matei filmuką Troliai? Jame personažai dalinasi į tris kategorijas.
Vieni buvo apimti nevilties ir pykčio:
image5


O kiti pernelyg saldūs:
image1


Štai Trolis, kuris gyvendamas tarp Trolių vis pasidalindavo savo komentarais.
image3
Kartą jis net sudegino gitarą. Tačiau jis ne tik komentavo. Jis ėmėsi darbo ir kartu su Pupyte išgelbėjo savus, bei… Jis yra šaunuolis! Tiesa, buvo dar vienas personažas.

Pristatau Charizmatiškąjį debesėlį.
image2


Kas matė šį debesėlį tikriausiai linksmai pasijuokė, juk debesėlis buvo labai juokingas ir išradingas. Kiekvienas jo “bajeriukas” buvo laiku ir vietoje. Slapta, kiekvienas komentatorius norėtų būti toks išradingas kaip šis mūvintis kojines debesėlis, tačiau jiems toli iki šio personažo. KODĖL? Debesėlis filmuke atliko gelbėtojo, patarėjo rolę. O kas esi tu? Suprask, trolis gali įkvėpti arba sužlugdyti… Žinai, o juk tave net gėda troliu pavadinti…  Na gerai, mielas piktasis komentatoriau, esu čia ne tam, kad tave žeminti, todėl pasielgsiu su tavimi geriau nei tu su kitais. Nuo šiol vadinsiu tave ne troliu, o žmogumi. Darau tai todėl, nes tikiu, kad turi potencialą. Nesvarbu, nors ir žemini žmones. Vis tik tave suprantu (filmas: Gėris avansu, privalai tai pamatyti). Ir dar, turiu patarimų! 

PATARIMAI

Jeigu kilo noras išsituštinti internete, pradžiai turėtum atsipalaiduoti. Įšok į vonią. Pagulėk. Atsipalaiduok. Tuomet prisimink tą spalvotą filmuką, apie kurį kalbėjom aukščiau. Nuspręsk, kokius „personažus” tu nori matyti aplink save; bergenus, trolius, debesėlius, ar…. Ką turėtų daryti, tave supantys žmonės? Tik juoktis arba tik prikolinti kaip tas mielas debesėlis, atlikęs gido rolę? Nori aukso viduriuko? Tuomet imk į rankas stipriausią pasaulyje ginklą – mąstymą ir prisijunk prie judėjimo pavadinimu „užteks tik smerkti – atėjo laikas pagelbėti”. Būtent čia, iš po juodų it smala daugiasluoksnių socialinių problemų, išnyra ne itin dažnai paviršiuje pasirodantis gyvūnas, pavadinimu – ,,KĄ REIŠKIA PAGELBĖTI?”.

KĄ REIŠKIA PAGELBĖTI?

Tikriausiai esi susidūręs su žmogumi, kuris kartą pasakė „Tu atrodai pavargęs”… Argi ne kvailas teiginys? Kodėl žmonės nesako „Leisk, aš už tave padirbsiu, o tu eik pailsėti. Štai, nupirkau tau bilietą į Havajus!”? Ech… Kiritkai nesiruošia nenupirkti tau automobilio arba abonemento į sporto salę. Kodėl? Nes jiems iš tiesų nerūpi! Štai tokia mūsų tauta. Kalbanti tauta. Šį pavasarį senamiesčio gatvėje išgirdau, kaip viena moteris sutikusi seną pažįstamą tarė: „Kaip tu pasenai”… O kur pagalba? Atrodo viskas, ką turime yra komentarai / pastabos / piktus žodžius. Pažiūrėk kiek drožlių, o rezultatas tik vienas – rudos sienos! Kyla klausimas, kaip turėtų elgtis žmogus, kuriam ne vis vien? Rimtai, ką reiškia patarti / pagelbėti? Aukščiau jau kalbėjome apie tai, kas yra patarimas, tačiau dabar kalbame apie dar aukštesnį lygi. O taip apie ŽYYYYYYMIAI  aukštesnį lygį! Taigi, jeigu tau rūpi tai, kad kažkas kurtu geresnius video filmukus, prisidėk prie to! Nerašyk komentaruose: ,,Sveikas, mačiau video, na ir šūdas!“  O pranešk ,,Sveikas, mačiau video. Padariau geresnę video versiją! Tuoj parodysiu!”

Kartą mano facebook sienoje vienas vyrukas paliko komentarą- ,,tavo daina yra prasta”. Tačiau tuo pat metu vienas vyrukas paėmė ir sukūrė to paties kūrinio remiksą. Štai kas gavosi:

Taigi, vieni kalba, o kiti daro. O kaip tu ruošies pasielgti?

Prieš palikdamas internete piktus komentarus:

 1. Pagalvok, ar tavo tėvas ir mama apsidžiaugtų perskaitę tavo komentarą ir ar jie pagirtų tave už jį? Žmogau! Nedaryk gėdos savo šeimai.
 2. Pagalvok, ar po 20 metų perskaitęs savo paties piktą komentarą vis dar laikysiesi savo nuomonės? Pagalvok, ar tikrai nenorėsi atsisakyti savo įžūlių žodžių?
 3. Ar tavo piktas komentaras padės bent vienam žmogui tapti laimingesniam?
 4. Ar tavo piktas komentaras užtikrins, kad tavo artimi žmonės pasieks svajonių? Jeigu ne, sudegink kompiuterį ir eik pabūti su artimais žmonėmis.
 5. Ar tavo tulžimi pasruvęs komentaras padės tau pasiekti tas didingas svajones, kurių dar nepasiekei? Jeigu neturi svajonės, ar piktas komentaras padės ją išgryninti?
 6. Kada paskutinį kartą tavo antra pusė pasakė tau Gerbiu tave? Ar tikrai pikti komentarai svarbiau už darbus, kuriuos atlikęs išgirstum tuos du žodžius?

Tikiuosi šie klausimai padės tau išsiaiškinti ar būtina palikti piktus komentarus. Pabrėžiu, kad šis straipsnis yra tik apie blogus komentarus, o apie gerus galiu pasakyti tik vieną – TEGYVUOJA POZYTYVUMAS!!! TEGYVUOJA PALAIKYMAS!

Ką gi priėjome prie diskusijos pavadinimu: „Kaip piktiems komentatoriams reikėtų elgtis, kad jų komentarai ne tik skleistų dvoką, bet atneštų bent kažkiek naudos.“! Atsakyk, galbūt geriau būtų, jeigu nemandagūs ponai ne tik kritikuotų, bet ir…? Pradėkime kultūrinius pokyčius. O gal manote, kad viskas su piktais komentatoriais gerai? Gal tai kūrėjai, kurie gauna kritikos, turėtų nustoti kurti? Gal prisimeni, kaip komentatoriai bandė tave išprovokuoti? Kaip pasielgei? Kaip reikėtų elgtis žmonėms, kai juos viešai žemina? Gal girdėjai, ar skaitei kokią istoriją apie vyrą, moterį, vaiką, kuris buvo žeminamas ir… Pradėkime diskusiją! Užsukime varikliuką ir pradėkime pokyčius dabar, o ne po to kai…

Tavo draugas – Alex Monaco

17 Komentarai

 1. Danielius

  2017-07-31 at 18:46

  Aš ne visada skaitau Alex straipsnius… Bet šis – turi pakliūti į laikraščius!
  Nors kritika turi savo prasmę (ji padeda autoriui pamatyti, kas jo kūryboje neveikia), svarbu, kad tikrai pažintume, jog „ka ce per nesamone“ NĖRA kritika – tai tik triukšmas, kurį geriau praleisti, kaip pro ausis praleidžiame triukšmaujantį vėją.
  Išties nesu tikras, aš šio trolinimo kada sumažės. Internetas leidžia ne tik dalintis kūryba, bet ir rėkti patyčias savęs pačio patenkinimui be jokių ribų. Laido riteriai vargu ar išnyks.
  Užtat mes, kaip sveikesnio proto žmonės, turėtume išmokti tą triukšmą ignoruoti.
  …Ir turbūt reikėtų vaikus ugdyti irgi – tau sakys visko, daug sakys, bet ne viskas, ką išgirsi yra teisybė ar turi prasmę. Ne visi „letuvoje veni vagis emigroja paskutinis uzgesinkite sviesas“ yra faktas, ne visi Guru nori tau padėti, ne visi naujienų portalų straipsniai praneša kažką svarbaus.
  Tiesa, įdomu ką apie šitus reikalus sakė Sokratas, Platonas ir kita to laiko šaika? Ar jie kažką į temą sakė? Spėju, kad taip? O jei ne – tuomet laikas kurti šių dienų filosofiją. Laikas išmokti klausyti selektyviai, ne tik tų, kurie šaukia su CAPS LOCKU ir daug keiksmažodžių.
  Gerai rašai, Alex <3

 2. Giedre

  2017-07-31 at 18:49

  Bl**. Super straipsnis! Ačiū!

 3. Edita

  2017-07-31 at 21:29

  Alexai straipsnis liuksiškas!!!

 4. lina cha

  2017-07-31 at 21:42

  Alex, aciu Tau uz pati reikalingiausia man straipsni!!! Aciu!!! Jau buvau pavargus nuo troliu ir tu piktu komentaru, bet tu tarsi sviezias vejo gusis iputei man gyvybes ir noro eiti toliau. Aciu 🙂 Niekada nenustok rasyti…. Tu nuostabus!!!

 5. Pagonis

  2017-07-31 at 22:19

  Neteisk ir nebūsi Teisiamas.
  Stipru Alex. Dėkui už straipsnį.

 6. Roma

  2017-07-31 at 22:27

  Super!!!!!!

 7. Ernesta

  2017-07-31 at 23:29

  Super, ačiū, kad tik padėtų tiems ligotiems nuo negatyvų žmonėms.

 8. Lina

  2017-08-01 at 00:16

  Jėga! Aš asmeniškai ignoruoju laido riterius ir negaištu savo brangaus laiko kiekvieno mąstymo deformacijai. Pažystame vieną, kuris be „nusišlapinimo“ po 10 kartų per dieną viešoj erdvėj gyvent nebegali, tai… absurdas… taip ir norisi paklausti „O ką tu padarei, kad būtų kitaip, geriau? Ir kokia tau nauda iš to š… pylimo?“ Matyt taip elgiasi visų pirma savimi nepatenkinti žmonės, kurie, pirmiausia, beabejo, kaltina visus kitus aplinkui, bet tik ne save…
  Lauksiu TAVO sekančių straipsnių.

 9. Kristina

  2017-08-01 at 02:28

  Oj kokios cia nesamones??? Kas per vejai? Troliai… Debeseliai… is pradziu stumimas nu tipo duok atkirti kritikams, o po to atsakyk pozityviai… nieko nesuprantu… 😀 ok juokauju… straipsnis vertas buti parasytas placiai Lietuvos auditorijai, nes patyciu lygis lenkia viska… ka jau ka neduok pavalgyti, duok pasikti ant ko nors… o tas kas nors butinai bus energetiskai silpnesnis 🙁 Aciu Alex!!! Sekmes!

 10. Asta

  2017-08-01 at 12:31

  WOwwww !!! Nuostabus straipsnis, jį turi perskaityti kiekvienas. Ačiū tau ❤

 11. Ieva

  2017-08-01 at 13:01

  Straipsnis Super! Kuo mažiau juodų ir baisių trolių, kuo daugiau šviesos įsileiskime pas save 🙂
  Ačiū Alex už straipsnį 😉

 12. Toma

  2017-08-01 at 21:37

  Šį kartą perskaičius teko šiek tiek paspoksoti pro langą ir pamąstyti. Kai iš tavęs tyčiojasi gyvai, tą akimirką tiesiog neturi kur dingti, nežinai ką daryti, nėra kaip nuo to pabėgti (aišku, nebent atsikirstum, pultum į atlapus ar kažkaip išmintytum ką nors baisiai protingo atsakyti, jei tik sugebėtum atrasti bent trupinėlį drąsos), bet na…čia juk internetas. Čia viskas netikra, dirbtina, virtualu. Negi tikrai žmonės ima į galvą tokius dalykus? Kažkada sakiau draugei, kad taip, kur bepažiūrėtum, pilna piktų komentarų, pasiuntimų toliau ir panašiai, bet netikiu,jog tie rašytojai iš tikrųjų būtent taip ir galvoja. Negali būti, kad tiek daug žmonių būtų tokie pikti, pagiežingi ir taip norėtų skaudinti. Tiesiog parašo, kas užeina ant seilės tą akimirką, sąmoningai nemąstydami. Tai draugė pažiūrėjo į mane lyg matytų pirmą kartą ir pareiškė, kad tokios naivuolės dar reiktų paieškoti…Bet esmė ta, kad gal reikėtų paprasčiausiai nuspręsti ar tau reikia žinoti, kas tuose komentaruose ar ne, juk galima tiesiog jų neskaityti. Ir be galo liūdna ir net nesuvokiama, kad kažkas į tokius dalykus reaguoja TAIP jautriai, kad prieš save pakelia ranką…:( Labai kažkaip susirūpinau dėl šito straipsnio. Anyways…Radau ir smagų dalyką – kad žiūrėjai „Trolius“;)

 13. Zivile

  2017-08-02 at 08:54

  Puikus straipsnis!

 14. Rasa

  2017-08-03 at 14:21

  Aciu Alex uz gera straipsni!tavo poziuris mane ikvepia ir yra labai teisingas.
  Nuo zmogaus kulturos,tolerancijos ir pagarbos priklauso kaip jis elgiasi tiek viesoje vietoje,tiek portaluose.S… visada ir liks S…, jei nenores pakilti i aukstesni lygi.juk tobulejimui ribu nera ir niekada nera velu.per velu tik vieninteliu atveju-kai esi jau mires.na kam gi buti tik zemes kirminu,tik parazituojanciu parazitu,kuris tik ima,naudoja,tersia viska aplinkui,o naudos is tokio sutverimo tai tik didelis ir apskritas nulis.turbut jiems labai sunku,kad gyvenime yra nelaimingi ir visa savyje susikaupusia bjaurasti spjaudo ant kitu,kad bent dalinai jiems palengvetu.bet gaunasi taip-kur eina,ten ir tersia.atrodo,jei jau neturi ka gero ir grazaus pasakyti,tai gal tada patylek.savotiski dvasios invalidai,esmes neizvelgia,o tik kapstosi po nereiksmingas detales.gal dar savo verte pasikelia kai kitus pazemina..man ju gaila,tikrai gaila,nes jie toli nuo tiesos,lyg ant akiu butu uzkritusios zaliuzes,lyg gyventu tamsoje ir blaskytusi.jie nelaimingi zmones.jei butu laimingi,tai jie svytetu,dalintusi gerais ir sviesiais patarimais,zmonems suteiktu dziaugsma,vilti ir veide iremintu sypsena.kaip gera ir lengva gyventi,kai esi laimingas,kai jauti dekinguma pasauliui uz bet ka,uz isaususi ryta,uz lietu,uz saule,uz gyvybe…bukit laimingi ir uzkreskit laime kitus!

 15. Aivaras

  2018-02-09 at 22:25

  Sveikas Alex! 🙂 Nuostabus staraipsnis, tokias mintis kures skleidi turėtų jau mokykloje nuo pradinių klasių vaikid mokyti, tų tikrų vertybių kaip bū žmogišku.. patyčios tai kaip ir mini Š… ir daugiau nieko, kuris skandina puikius ir talentingus, taip pat ir pespektyvius žmones. Supratu ką reiške relios patyčios, jų per gyvenimą nors ir neilgą teko daugybę patirti.. O ,,išmintingieji“ kritikai tai tik kaip perpildyti užsikimšę tuoletai… tik ir pila savo turinį kur papuola.. ? vienoje puikioje knygoje skaičiau puikę mintį tai dalinuosi ir su jumis nuostabūs pozetyvą skleidžiantys žmonės.: ,,tie kas negeba nieko kurti, eina kritikuoti“! ?
  Ačiū Alex už įkvėpimą ir tikrą motyvqciją! 🙂

 16. Mindaugas

  2020-04-27 at 23:20

  Labai geras straipsnis ačiū.

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt