Susisiekite su mumis

Gyvenimas – tai žaidimas. Štai instrukcija

Šiame straipsnyje mes sukaupėme truputėlį pagalbinių kodų, kurie padės praeiti gyvenimo žaidimą kaip galima kiečiau.

3
Komentarai

Gyvenimo kelrodis

Gyvenimas – tai žaidimas. Štai instrukcija

Šiame straipsnyje mes sukaupėme truputėlį pagalbinių kodų, kurie padės praeiti gyvenimo žaidimą kaip galima kiečiau. Oliveris Embertonas, programinių įrangų įdiegimo firmos savininkas ir populiarių straipsnių Forbes ir Lifehacker autorius patalpino naują pranešimą, kuriame apibūdino gyvenimą, kaip vieną didelį žaidimą. Ir tam, kad žmonėms būtų lengviau pasiekti sėkmės, jis padalino jį į dalis.

Dabar jūs turite savo kelrodį.

Pagrindai.
Galbūt jūs net neįtarėte, bet gyvenimas labai panašus į kompiuterinį strateginį žaidimą. Jis savyje turi mini- žaidimus, tokius kaip šokiai, vairavimas, bėgimas ir seksas. Raktu į sėkmę čia tampa protingas savo išteklių valdymas.
Svarbiausia – tai, kad protingi žaidėjai moka teisingai paskirstyti savo laiką. Jiems įdomų tai daryti. Protingi žaidėjai žiūri į save lyg į aktorių. Jie vertina savo gyvenimą. Kiti tuo tarpu skundžiasi, jiems atrodo, kad jų gyvenimai nėra įdomūs. Kaip manote, kas būtų, jei talentingas ir garsus režisierius nufilmuotų filmą apie jūsų kaimyną, kuris dirba, atrodytų, paprasčiausią darbą? Ar jo gyvenimas atrodytų įdomus? Aš manau, kad jūsų kaimyną žiūrovai „suvalgytų“ kartu su DVD dėžute. Štai jums straipsnis apie Jūsų filmąwww.monaco.lt/filmas-apie-jus/

Vaikystė.
Gyvenimas prasideda nuo to, kad jūs tampate atitinkamu personažu atitinkamose aplinkybėse.

vaikyste
Pasirinkite. Jūsų personažas.

Pirmus 15 metų jūs tiesiog praeisite mokymo misiją, kas iš tiesų nemalonu. Nėra jokios galimybės išvengti šio etapo.

Brendimo etapas.
Kadangi jūs jaunas žaidėjas, tai jūs turite daug laiko ir energijos, bet beveik neturite patirties. Jūs atrasite daugelį įdomių dalykų, tokių, kaip įdomus darbas ir turtas, bet visa tai bus užblokuota kol jūs pagaliau nepradėsite ko nors. Tai geriausias laikas savo įgūdžių lavinimui. Jūs daugiau niekada neturėsite tiek laiko ir energijos vienu metu.
Ir štai. Kada jūs pradėjote žaisti iš tiesų, jūsų svarbiausia užduotis – paskirstyti tinkamai savo laiką.
Kiekvienas dalykas, kuriuo jūs užsiimate, įtakoja jūsų būklę ir gebėjimus.
girtuokliavimas pries programavima
Programavimas: + kodo žinojimas+ karjeros augimo perspektyvos+ logika.
Girtuokliavimas: – sveikata, – energija, – pinigai.

Tai gali skambėti gana paprastai, bet jūs ne visada žinosite, kokias būtent užduotis rinktis ir jūsų kūnas ne visada paklus šiems norams.

Kaip paklusti savo nuosavoms komandoms.
Daugelis žaidėjų susiduria su tuo, kad kada jie renkasi veiklą ,,eiti į sporto salę“, tai kūnas juos visiškai ignoruoja. Kiekvienas turi būsenos atsvarą, kurios jūs, tikriausiai nematote, bet ji atrodo panašiai.
sveikata energija valia
Sveikata. Energija. Valia.
Jei vienas iš rodiklių taps per daug mažu, tai jūsų kūnas paklus nuosavoms instrukcijoms tol, kol jūsų poreikiai nebus patenkinti. Pamėginkite ko nors mokytis, kai esate alkanas arba išsekęs…

Didelę reikšmę čia turi jūsų valia. Ji, kaip bet kurie energijos ištekliai, eikvojama visą dieną. Šiek tiek padidinti dvasines jėgas galima valgio metu, o pilnai atstatyti po gero miego. Kada dvasios jėgų rodiklis per daug žemas, tai jūs galite daryti tik tuos dalykus, kurie iš tiesų šiuo metu yra svarbiausi.

Kiekvienas veiksmas, kurį jūs atliekate, reikalauja nemažų valios pastangų. Kada jūs nutariate paaukoti labiau tinkamą variantą dėl mažiau vertingo (pavyzdžiui, padaryti mankštą, vietoje televizoriaus žiūrėjimo), tai ši veikla reikalauja dar daugiau jėgų.

Yra įvairiausių gudrybių, norint kontroliuoti savo elgesį:
1. Laikykite save formoje. Jeigu jūs alkanas, išsekęs ar netekęs jokių pramogų, jūsų dvasinės jėgos visiškai išseks. Įsitikinkite, kad jūs gerai rūpinatės savimi.

2. Nereikalaukite per daug iš vienos dienos. Paskirstykite labiau reikalaujančias pastangų užduotis į kelias dienas ir kaitaliokite jas su mažiau svarbiomis.

3. Pasistenkite pirmoje eilėje atlikti svarbiausias užduotis. Tai gali apsunkinti kai kurių užduočių įvykdymą, bet padidins tikimybę išspręsti svarbiausią.

4. Sumažinkite poreikį naudoti dvasines jėgas, mažinant pasirinkimą. Jeigu jūs dirbate su kompiuteriu, tai yra galimybė naršyti Facebook’e. Todėl jums reikės didesnių valios pastangų, nes jūs visada norėsite suteikti pirmenybę lengvesnei užduočiai prieš pastatant ją sunkesnei. Pašalinkite tokius blaškančius trukdžius.

Svarbiausia šiame žaidime yra tikslus balansas tarp prioritetų ir jūsų kūno būklės. Paprasčiausiai nepalikite savęs autopiloto būsenoje, nes kitaip jums niekada nieko nepavyks padaryti.

Teisingų užduočių pasirinkimas.
Teisingų užduočių pasirinkimas yra svarbi žaidimo dalis. Vienos iš jų įtakoja jūsų savijautą.
Valgis Energija Badas
Valgis. + Energija. – Badas.

Kiti eikvoja jūsų įgūdžius.
grojimas roko grupeje
Grojimas roko grupėje. +Muzikalumas. +Mokėjimas išpiešti veidą.

Kad neprarasti valios stiprybės, jums reikia išeikvoti laiką dalykams, kurie suteiks atitinkamą būseną jūsų kūnui, tokie kaip maistas ir miegas. Likusias valandas jūs turite išnaudoti įgūdžių įsisavinimui.

Kai kurie įgūdžiai yra labiau vertingesni, negu kiti. Dėka vienų, gali atsiverti ištisi keliai, kaip ,,technologijų medyje“:
igudziai
Gebėjimai dirbti kompiuteriu – režisierius – programuotojas – web dizaineris – įkūrėjas.

Kiti atveda į aklavietę.
Kelio atmušimas kamuoliu
Kelio atmušimas kamuoliu.

Įgūdžių kombinuotė yra ypač efektyvi. Labai sunku pasiekti sėkmę įvaldžius tik vieną įgūdį. Dažniausiai tai beveik neįmanoma. Kažkiek lengviau suderinti juokingus įgūdžius ir galutiniame rezultate gauti kažką daugiau. Pavyzdžiui:

verslininkas
Biznis + pasitikėjimas + psichologija = verslininkas

moterų numylėtinis
Maisto ruošimas + šokiai + psichologija = moterų numylėtinis.
Pažiūrėkite, kaip psichologija gali padėti tapti turtingu ir patraukliu. Jūs turite išmokti tai.

Kur jūs gyvenate.
Jūsų aplinka visada turi poveikį jūsų ,,statistikai“ ir įgūdžių vystymuisi. Žaisti galima bet kokioje aplinkoje, bet kai kuriose vietose, užduotis supaprastinama kelis kartus. Pavyzdžiui, jeigu jūs moteris ir randatės svetimoje šalyje, tai jūs negalite atblokuoti daugelio pasiekimų. Galimybės to, kad jūs gimsite vystymuisi optimaliose sąlygose yra praktiškai lygios nuliui, todėl atsižvelkite į visus variantus, tame tarpe ir į ankstyvą pervažiavimą. Bet jūs galite pavėluoti… Vieną dieną galite suprasti, kad kiekvieną rytą, pramerkę akis, darote tuos pačius dalykus: keliatės, liečiate tą pačią tualeto durų rankeną, matote tuos pačius vaizdus, lydinčius jus į darbą. Jaučiate, kad kažką reikia pakeisti, net žinote, ko norėtumėte iš gyvenimo, bet pakeisti gyvenimo nepavyksta. Vietoj pasikeitimų matote tą patį pasikartojantį „atsibodusį filmą“. Ką daryti? Štai rekomendacijos: monaco.lt/tas-pats-filmas

Partnerio paieška.
Partnerio pritraukimas yra kompleksas sudėtingų mini – žaidimų, nors tai yra rezultatas to, kaip jūs jau žaidžiate. Jeigu pas jus maloni išvaizda ir daug gerai išvystytų įgūdžių, tai jūs jau savaime patraukus.

Pavargęs, suirzęs ir nekvalifikuotas žaidėjas nesusimąsto apie tai ir, tikriausiai, nevertas santykių.
vestuves
Pasiekimai atblokuoti. Laimė+1. Galvos skausmas x2

Žaidimo pradžioje galima atsisakyti partnerio paieškos, tuo pačiu metu pasiūlymas gali būti atmestas ir kitų žaidėjų. Tai normalu, bet, deja,  galų gale tai gali pražudyti jus, nes daugelis žaidėjų nepriima atsisakymo kaip kažko teigiamo. Jūs būsite priversti tęsti paieškas.

80% atvejų pritraukti kažką tai reiškia tapti patraukliu pačiam sau, kas vėl priveda prie tinkamo laiko paskirstymo. Jeigu jūs užsiimate savimi, daug bendraujate, gerai maitinatės ir judate karjeros laiptais, tai jūs automatiškai spinduliuojate pasitikėjimą. Likusieji 20%, priklauso tinkamos vietos paieškoms, kur jūs sugebėsite sutikti įdomius žmones.

Pinigai, pinigai, pinigai.
Pagal augimo galimybes jums teks komanduoti naujų resursų pavadinimu – pinigai. Dauguma žaidėjų atranda didžiąją dalį pinigų dar žaidimo pradžioje (pavyzdžiui, kreditai), bet iš tiesų tai reiškia dar didesnes problemas.

Pati pagrindinė pinigų taisyklė – niekada jų nesiskolinti. Išimtis gali būti daiktai, kurie grąžins jums daugiau. Pavyzdžiui, išsimokslinimas arba hipoteka ( bet vėl gi viskas priklauso nuo vertės). Skolintis pinigų, jog nusipirkti naujus batus, tikrai neverta.

Priklausomai nuo jūsų finansinių ambicijų, yra keletas strategijų, kurias jūs turite turėti omeny:

1. Jeigu jūs nesirūpinate pinigais. Mažiausio pasipriešinimo kelias: tiesiog gyvenkite pagal galimybes ir atsidėkite juodai dienai. Tiesiog, kol taupote, įsitikinkite, jog darote svarbius dalykus, kitaip jūs dėl to pasigailėsite.

2. Geras atlyginimas. Tinkamai išsirinkite karjerą ir supančią aplinką ir būkite pasiruošę judėti į priekį. Jūs privalėsite investuoti pakankamą kiekį savo lėšų ir esamus įgūdžius, kurie pareikalaus nemažai jūsų laiko. Bet būkite atsargūs! Nedirbkite sveikatos sąskaitą. Kitaip jūs tiesiog nudegsite.

3. Turtai. Pradėkite savo nuosavą verslą. Praktiškai neįmanoma tapti turtingu, jei jūs dirbate kažkam. Deja, turtai neateina dirbant vienam. Pinigai atsiranda valdant turtą, kuris grąžina daugiau nei jis vertas. Jūsų nuosava įmonė ir bus tuo galingu turtu, kurį jūs galite susikurti nuo nulio. Investuokite gautą pelną į dar didesnio, gaunamų pajamų kiekio, kūrimą ir galiausiai jūs visai nustosite dirbti.

Vėlyvas gyvenimo etapas
Visos galimos parinktys keisis žaidimo metu. Vedybos ir vaikai sumažins nuosavo laiko ir energijos kiekį. Tuo pačiu atsiras ir atsitiktiniai elementai ( pavyzdžiui, sauskelnių pamaina). Tai pasunkins savarankiško vystymosį užduotį.

Įprasta manyti, kad seni personažai turi daugiau įgūdžių, išteklių ir kompetencijos, įveikiant užduotis, kurios anksčiau buvo neįmanomos. Pavyzdžiui, <<turėti namą>> arba << parašyti (gerą) romaną>>.
senatve
Pasiekimas atblokuotas. Klausa -1, kelnių patogumas +10.

Visi žaidėjai miršta maždaug po 29 000 dienų arba 80 –ties metų.
Jeigu jūsų <<statistika>> ir įgūdžiai geri, jūs sugebėsite pragyventi šiek tiek ilgiau. Gaila, bet nėra jokio „cheat kodo“ nemirtingumui gauti… Taip jau yra.  Kai dauguma žaidėjų supras šį gyvenimą, jie jau išeikvos didžiąją jos dalį.

Tikiuosi dabar jūs pradėsite geriau žaisti. Pradėsite mokytis iš ne tik savo, bet ir iš kitų klaidų. Pradėsite  domėtis savo gyvenimu daugiau, nei tai daro kiti.  Jūs viską galite padaryti patys. Jūs net neprivalote mokėti didelius pinigus už brangias inspiruojančias knygas, kurių autoriai bando jus įtikinti, kad esate nevykėliai. Rašytojai neatsisako pabauginti, kad taip, kaip gyvena skaitytojai jau daugiau tikrai negalima, kad tai, kas vyksta yra PASAULIO PABAIGA. Bet viskas yra kitaip. Žmonės nėra kvaili ir patys mato, koks yra jų gyvenimas. Tik jie kažkodėl nejuda, nes šuo pakastas kitur… www.monaco.lt/pasaulio-pabaigos-nebus

Straipsnio autorius ir iliustratorius: Oliver Emberton
Straipsnį įšverte: www.monaco.lt

4 Komentarai

 1. Dovilė

  2014-08-22 at 09:33

  Tobula ‼ Tikrasis gyvenimo suvokimo išaiškinimas 😉 Reikia žaisti , turėti tikslų, auginti savyje gėrio ir vertybių kupiną asmenybę , pamiršti amžinai paviršiumi plaukiojantį sociumą , turėti savo nuomonę, strategiją , kaip padaryt taip, jog rutina , kurioje pats gyveni, būtų įdomi, tobulėjanti ir nevarginanti. Auginti savyje gėrį , bet išlikti šaltu ir ramių nervų . Kurti ir tobulėti pačiam. Neteisti kitų, nepavydėti , bendraut su įvairaus “plauko“ žmonėmis ir mokėti atsirinkti tinkamiausius sau į artimųjų gretas. Ir sėkmė ateis . Žaidimas bus sužaistas…;)

 2. J

  2016-01-28 at 23:03

  Epic, įdėta laiko ir apgalvota, su iliustracijom ! :)))

 3. mhm

  2016-08-05 at 15:57

  „Didelę reikšmę čia turi jūsų valia. Ji, kaip bet kurie energijos ištekliai, eikvojama visą dieną. Šiek tiek padidinti dvasines jėgas galima valgio metu, o pilnai atstatyti po gero miego. Kada dvasios jėgų rodiklis per daug žemas, tai jūs galite daryti tik tuos dalykus, kurie iš tiesų šiuo metu yra svarbiausi“.

  Nereikalaukite per daug iš vienos dienos. Paskirstykite labiau reikalaujančias pastangų užduotis į kelias dienas ir kaitaliokite jas su mažiau svarbiomis.

  Pasistenkite pirmoje eilėje atlikti svarbiausias užduotis. Tai gali apsunkinti kai kurių užduočių įvykdymą, bet padidins tikimybę išspręsti svarbiausią.
  Svarbiausia šiame žaidime yra tikslus balansas tarp prioritetų ir jūsų kūno būklės. Paprasčiausiai nepalikite savęs autopiloto būsenoje, nes kitaip jums niekada nieko nepavyks padaryti.
  „Maisto ruošimas + šokiai + psichologija = moterų numylėtinis“- o jei moteris tuo užsiima?
  „Kur jūs gyvenate.
  Jūsų aplinka visada turi poveikį jūsų ,,statistikai“ ir įgūdžių vystymuisi. „- aš jau turiu planą ir datą, kada tai pakeisiu.
  „80% atvejų pritraukti kažką tai reiškia tapti patraukliu pačiam sau, kas vėl priveda prie TINKAMO LAIKO PASKIRSTYMO. Jeigu jūs užsiimate savimi, daug bendraujate, gerai maitinatės ir judate karjeros laiptais, tai jūs automatiškai spinduliuojate pasitikėjimą. Likusieji 20%, priklauso tinkamos vietos paieškoms, kur jūs sugebėsite sutikti įdomius žmones.“
  „“.

  „Pradėkite savo nuosavą verslą. Praktiškai neįmanoma tapti turtingu, jei jūs dirbate kažkam. DEJA, turtai neateina dirbant vienam. Pinigai atsiranda valdant turtą, kuris grąžina daugiau nei jis vertas. Jūsų nuosava įmonė ir bus tuo galingu turtu, kurį jūs galite susikurti nuo nulio. Investuokite gautą pelną į dar didesnio, gaunamų pajamų kiekio, kūrimą ir galiausiai jūs visai nustosite dirbti.“
  „Tikiuosi dabar jūs pradėsite geriau žaisti. Pradėsite mokytis iš ne tik savo, bet ir iš kitų klaidų. Pradėsite domėtis savo gyvenimu daugiau, nei tai daro kiti. Jūs viską galite padaryti patys. Jūs net neprivalote mokėti didelius pinigus už brangias inspiruojančias knygas, kurių autoriai bando jus įtikinti, kad esate nevykėliai. Rašytojai neatsisako pabauginti(…) „.
  Ačiū:)

  „Kur šuo pakastas?“

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt