Susisiekite su mumis

9, pakeitusios mane …

114
Komentarai

Ką pasiūlyčiau paskaitinėti žmonėms, norintiems pasiekti išsvajotų tikslų? Knygas, kurios padėjo sutvarkyti bardakėlį mano galvoje!

Tikiuosi, kad perskaičius mano siūlomas knygas, tavo mintys kristalizuosis – galėsi akimirksniu identifikuoti ir utilizuoti problemas, kurios gali kilti tavo gyvenime, santykiuose + versle.

9. Way of the Peaceful Warrior“, Dan Millman, 1980 m.
Šis kūrinys gali padėti suprasti, koks gi yra tikrasis gyvenimo tikslas. Jeigu neturi laiko knygai ir vietoj investicijos į savo ateitį mieliau leidi laiką Feisbukiškėse – gali pažiūrėti ir filmą. Tik, maldauju, atkreipk dėmesį į vietą, kai mokytojas pasiima mokinį į kelionę. Jie prieina kalną, mokinys suranda akmenį. Ir… Svarbiausia gyvenime yra..? Nagi, ar tau įdomu?

8. „How to Make Big Money in Your Own Small Business“, Jeffrey J. Fox,  2004 m. („Kaip uždirbti didelius pinigus nuosavame smulkiajame versle“). Ši knyga nuostabi, jei nori užsidirbti papildomai. Pinigai neišspręs visų tavo gyvenimo problemų, bet siūlau išmokti uždirbti pinigus dėl vienos svarios priežasties. Matai, uždirbti tam tikrą kiekį pinigų yra užduotis, kuri reikalauja plano. Plano reikalauja ir tavo norai, tikslai, kurių dar nerealizavai. Verslas – tai nuostabi treniravimosi aikštelė! Čia išmoksi strategijos, bendravimo, gyvenimo meno!

7. „The 4 Hour Work week, Timothy Ferriss, 2007 m. („4 valandų darbo savaitė“ )
Iš pradžių ši knyga man nepatiko. Pasirodė, kad ji parašyta kirviu. Nepaisant to, ji yra labai naudinga. Čia pateiktas verslo modelis, kaip internetinis verslas gali generuoti dideles pajamas be asmeninės priežiūros. Ir galiu pripažinti: tie neįdomiai atrodantys grafikai, esantys knygoje, iš tiesų veikia! Taip, tai – viena iš knygų, kuri man ir keletui mano partnerių padėjo išsilaisvinti nuo nuolatinio sėdėjimo biure, ir pagaliau užsiimti ir socialiniais projektais! Šią knygą rekomenduoju todėl, jog noriu, kad taptum naudingas visuomenei. O ne sėdėtum prie zombadėžės galvodamas, kad prezidentė paspaus tau ranką tik dėl to, kad tu nežudai praeivių ir policininkų. Negi manai, kad esi vertas pagarbos tik dėl to, kad dirbi viršvalandžius?! Dirbti reikia ne daugiau, o prasmingai, kad rezultatas būtų pasiektas šiame, o ne kitame gyvenime!

6. „Rework“, Jason Fried, David Heinemeier Hansson, 2011 m. („Nedirbk”)
Kišeninė, trumpametražė knyga – vienkartinis nuotykis, kuris turėtų nulaužti tavo sistemą. O gal tavo sistemos nulaužti nereikia? Gal tu esi tobulas ir manai, kad su tavimi viskas „ok“?
Apsidairyk aplinkui, ar tavo garaže stovi Ferrari? Na, gerai, nesvarbus tas feraris, bet ar tu turi daug laiko savo antrajai pusei, šeimai, savo pomėgiui, kelionėms? Ar viską suėda darbas? Mesk į šiukšliadėžę savo senus įsitikinimus ir taisykles apie tai, kaip uždirbami pinigai – VISA TAI NEVEIKIA. Ir jeigu tau svarbi tavo šeima ir tavo sveikata, turėtum patikėti tuo, kas parašyta nuostabioje knygoje „NEDIRBK“. Ši knyga padės suvaldyti laiką, atsikratyti nereikalingų nervų ir išgyvenimų darbe.

5. „The Black Swan: The Impact of The Highly Improbable“, Nassim Nicholas Taleb, 2010 m.  („Juodoji gulbė: be galo mažos tikimybės poveikis“)
Galbūt manai, kad esi nevykėlis, tave supa vien problemos? Problemų turėjo ir šios knygos autorius, ir jis tuo net džiaugėsi. Jis pasinaudojo nesėkmėmis, prisijaukino jas, iš jų užsidirbo, susitvarkė gyvenimą ir tapo tikra įžymybe! Ir tu gali tai padaryti, tau tik reikia išmokti iš tave supančio chaoso išspausti naudos.

Tai sudėtinga knyga, reikės laiko, kad perprastum ją, todėl paskaityk mažiausiai du kartus.

4. „War and peace“, Levas Tolstojus, 1869 m. („Karas ir taika”)
Perspėju: nežiūrėk filmo. Negi manai, kad įmanoma žmonių patirtį ir išgyvenimus įkišti į 2 arba 10 valandų trukmės DVD? Rekomenduoju knygą, o ne pagal vartotojų norus „nupyškintą“ šedevro parodiją. „Karą ir taiką“ sudaro 4 tomai. Perskaitęs juos keletą kartų, įsisavinau kiekvieną personažą. Galima sakyti, išgyvenau tai, ką ir jie. Įdomiausia buvo stebėti personažų transformaciją, kuriai įtakos turėjo gyvenimo praradimai, pavydas. Vieną dieną man jau teko pasirinkti, kaip elgtis, bet kaip pasielgsiu kitą kartą, kai mane vėl išduos? Ar pasielgsiu kaip Levinas, ar kaip Vrosnskis iš romano „Anna Karenina“, ar kaip jos vyras? O kaip pasielgsi tu? Ar turi surinkęs pakankamai kitų žmonių patirties? Ar vadovaujiesi tik savo? Ar tu išmintingas? Kaip pasielgsi, kai tau pasirodys, kad tave išdavė partneris arba antra pusė? Ar pasielgsi garbingai?

3. „The Fountainhead“, Ayn Rand, 1943 m.
Jeigu manęs paklaustų, kaip turėtų elgtis ir atrodyti tikras vyras, paminėčiau Howard Roark, pagrindinį knygos herojų. Tai – knyga apie konfliktą tarp pašaukimui ištikimo ir 
klientams nenuolaidžiaujančio architekto, tarp visuomenės ir bepročių užsakovų. Nesu matęs garbingesnio vyro, kuris būtų taip susitvarkęs sieloje. Jis taip besąlygiškai atsiduoda savo idealams! Šis žmogus kaip ir tu – vienas kovojo prieš visą pasaulį. Juo niekas netikėjo, kol…

Sužavėjo ir meilės 
istorija tarp Horwardo ir Dominykos. Šiame 1943 metais išleistame romane buvo kalbama apie būtent tokią meilę, kurią asmeniškai pripažįstu ir aš.  Suformuluosiu taip: tikra meilė egzistuoja tik tada, kai už ją nieko nereikalauji atgal. Absurdiška galvoti, kad žmogus lyg daiktas gali priklausyti tik tau…

2. „The Little Prince“, A. de Saint-Exupéry, 1943 m. („Mažasis princas“)
Dievinu šią mažą knygelę suaugusiems. Vaikystėje perskaičiau kaip pasaką. Vėliau perskaičiau dar ir dar, ∞ kartų. Šią knygą galima perskaityti per valandą. O tam, kad suprastum, reikia viso gyvenimo. Esu įsitikinęs, kad tie, kurie ją skaitė, mano, kad perkando šį šedevrą – NĖ VELNIO! Pabandyk iš naujo, atrasi naują pasaulį!

1. „Atlas Shrugged“, Ayn Rand, 1957 m.
Skaitydamas pirmus puslapius, tapau romano įkaitu. O antroje dalyje iš knygos išniro didžiausias drakonas, kuris surijo mane visu kūnu ir iki šiol manęs neišspjovė. Galima teigti, kad vis dar gyvenu šia knyga. Ji paliečia gyvenimo, egzistencijos klausimą. Aiškiai ir tiksliai išdėstyta, kokia yra žmogaus gyvenimo prasmė; kas yra narsa, atsidavimas ir laisvė.

Tai – iš tiesų nuostabiausias, 1168 puslapių šedevras, parašytas žavios ir nuostabios moters – Ayn Rand.

O tu, kokią knygą skaitai šiuo metu? Kuri iš knygų tau padarė didžiausią įtaką?
Kaip manai, kokią knygą turėtų perskaityti kiekvienas žmogus?

Alex Monaco

114 Komentarai

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt