Susisiekite su mumis

Žmogiškosios vertės deklaracija

14
Komentarai

Kas jeigu seimas išleistų įstatymą, pagal kurį Lietuvos piliečiai kartą per metus privalėtų deklaruoti savo žmogiškąją vertę? Jau matau, kokios kiltų diskusijos, kai vienas iš atvykusiųjų į žmogiškųjų vertybių departamentą, bandytų prisipūsti vertės sakydamas ,,aš buvau geras, visus metus bandžiau pakeisti pasaulį, komentuodamas Užkalnio straipsnius!“… Čia, žmogiškųjų vertybių departamente, galima būtų sutikti įvairiausio plauko veikėjų, besigiriančių dėl to, kad:

  • Skaitė bibliją.
  • Tvirtai laikėsi savo įsitikinimų – klausėsi repo, o ne senamadiškos roko muzikos.
  • Turi ypatingas, dideles krūtis.
  • Pateko ant 646 numerio ,,Žmonių” viršelio.
  • Yra modelis, reklamuojantis apatinį trikotažą.
  • Dalyvavo ,,Lietuvos balse” ir ,,žvaigždžių duete”.

O dabar klausimas tau. Ką pasakytum žmogiškųjų vertybių departamento darbuotojams paklaustas, ką gero nuveikei praėjusiais metais?

,,Mano rankos buvo surištos!” – sušuks skaitytojas, manantis, kad pinigai, titulai, batai, gražesnė nosis, švarkas, pažintys, automobilis padėtų jam pasididinti vertę…  Štai ką jam pasakysiu. Įsivaizduok, šią akimirką gauni prieigą prie žinomiausio feisbuko asmens paskyros, gali ČIA ir DABAR pasakyti visam pasauliui ką nors, kas jį pakeistų į gera. Tam turi tik vieną minutę. Ką pasakytum?

Na? Juk milijaaaaaaaaaardai žmonių laukia! Vieni ruošiasi atkimšti šampaną, kiti – iššauti fejerverkus po to, kai pasakysi jiems ką nors tikrai naudingo / prasmingo / reikšmingo!

Alex Monaco seniai pasiruošęs šiai stebuklingai akimirkai. Jis visada turi keletą žodelių, apibertų sarkazmu. Jis talpina juos čia: www.fb.com/AlexMonaco.lt. O ką tu norėtum pasakyti žmonijai? Gal užanty turi kokį juokelį? Gal papasakosi, kiek merginų „patvarkei“ savo naujajame BMW? Vuuuuuuu. Atsiprašau, bet kol kas girdžiu tik vėjo švilpimą…

Įdomų, ką papasakotum vaikui (Be moralų + pamokymų )?
Vaikas
Supranti apie ką aš?

Net jeigu nesupranti to, ką kalbu, žinok, tavo vertė dėl to nė trupučio nesumažėjo. Nesvarbu, iš kokios pusės pažiūrėčiau į tave, tu esi neįkainojamas. Žinau, kad tau sunku patikėti, kad nesi šudas, bet tai tiesa. Prisimink: Deimantas nenuvertėja dėl to, kad guli dėžutėje už 5 eu. Tu taip pat negali prarasti vertės tik todėl, kad gyveni prastame name!  Žinau, kad rytoj važiuodamas senu automobiliu tu jausiesi prastesnis už kitus, bet tu net neįsivaizduoji, ką iš tiesų sugebi. Tau įdomu apie ką aš? Ar tikrai nori nuveikti šį tą rimto? Ar esi pasiryžęs pakeisti mąstymą ir pagaliau …

KAIP TAPTI ŽMOGUMI?

Šiais laikais tapti žmogumi paprasta. Tereikia patekti ant žurnalo ŽMONĖS” viršelio! Bet: DIRBTINĖS VERTĖS KĖLIMAS YRA VAZELINAS, KURIUO PASITEPĘS GALI PRASLYSTI TIK Į VIENĄ VIETĄ – Į SURŪDIJUSIOS VISUOMENĖS SUBINĘ! Ar tau to reikia? Pagalvok, kam didintis vertę? Kaip pasinaudotum ja, jeigu patektum į negyvenamą salą?

Praėjusiais metais, važiuojant autostrada, man nuleido ratą. Vėlavau. Labai stipriai lijo lietus… Bet įvyko stebuklas – man padėjo nepažįstamasis. Jis padėjo sutvarkyti automobilį. Atsisveikinęs ir įlipęs į savo automobilį, jis palaukė, kol pajudėsiu, kad įsitikintų, kad problema tikrai išspręsta… Kodėl pasakoju šią istoriją? Noriu, kad įsikaltum sau į galvą: TAU NEREIKIA BŪTI TURTINGAM + ŽINOMAM + TURĖTI STATUSĄ, KAD ŽMONĖS PASIELGTŲ SU TAVIMI ŽMOGIŠKAI!

(Beje, jeigu tau kažkas padėjo, ne dėl to, kad esi superstaras, parašyk apie šį įvykį. Viešai atsidėkok ŽMOGUI, kuris tau padėjo. Padaryk tai apačioje, prie komentarų. Parašyk jo vardą!)

Žvilgtelėjęs į praeitį matau, kiek daug žmonių mane palaikė + padėjo. Jie tai darė ne dėl to, kad buvau Alex Monaco. Tam buvo kitų priežasčių. Jie elgėsi su manimi gerai todėl, kad patys buvo ŽMONĖS! Prisimink: tu vertingas tiek, kiek priverti kitus žmones jaustis vertingais.

,,Bet aš bandžiau tai padaryti!” – pasiskųs kažkas. Apsidairyk, ar tau ant rankų uždėti antrankiai? Niekas netrukdo tau parašyti straipsnį! ,,Neturiu prenumeratorių ir pinigų reklamai” – pasakys kažkas. Velniop reklamą! Turiu tau idėją. Kas jeigu parašytum mėgėjišką, bet nuoširdų straipsnį tik 1 – am žmogui? Kaip manai, geriau padėti 1 – am žmogui kokybiškai ar 5000 – ams paviršutiniškai? Pagalvok, ar tau tikrai reikia eterio, klausytojų, klientų, fanų, gerbėjų, žiūrovų, jeigu nesupranti jų skausmo + norų + jausmų + išgyvenimų + problemų? Kam tau žinomumas + atpažįstamumas, kai artimas žmogus serga nepagydoma liga, o tu nežinai, kaip su juo elgtis + nuraminti? Kam tau daiktai + automobiliai + namai, kai tavo vaikas nėra laimingas dėl to, kad jį žemina mokykloje, o tu nežinai, kaip su šia problema protingai susitvarkyti?

TIKROJI VERTĖ

Kažkas perskaitęs šį straipsnį pamanys, kad siūlau didintis ne dirbtinę, o tikrąją vertę. Turiu šiam žmogui žodelį: nesvarbu, kiek padarysi gerų darbų, niekas tau už juos nepadėkos. Esu tikras, jog Dievas taip pat nepaspaus tau rankos už gerus darbus. ,,Kodėl?” – paklausi. Todėl, kad pagalba žmonėms yra tavo pareiga, – TAI MAŽIAUSIAI, KĄ GALI PADARYTI!

Padėti šimtams žmonių – tai mažiausiai, ką gali padaryti!

Padėti tūkstančiams – tai mažiausiai, ką gali padaryti!

Padėti milijonams – tai…

!

14 Komentarai

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt