Susisiekite su mumis

Žiniasklaidos Titanikas: tiesa apie žiniasklaidą

151
Komentarai

tiesa apie žiniasklaidą

Kaip manai, ko nori verslininkai, kuriems priklauso TV3, LNK arba žinių portalai?

a) Padėti tau atrasti laimę?

b) Uždirbti daugiau pinigų?

Manau, žinai atsakymą. Tiesa, pradžioje viskas buvo kitaip. Televizija, laikraščiai priklausė valstybei, tačiau į duris pasibeldė vyrukai su dideliais mai$ais. Nusipirkę kanalus, nusprendė pagaminti didžiulį magnetą, kuris pritrauktų žiūrovus prie televizoriaus taip, kad nebūtų laiko net į tualetą nueiti. Paskambino psichologams. Paprašė, kad pateiktų žiūrovų širdis ant padėkliuko – atliktų tyrimą.

Psichologai pasiraitojo rankoves. Išsiaiškino, kad žmonės nori gerų žinių, tačiau, kai ateina laikas žiūrėti žinias, labiau domisi blogomis žiniomis (tą patvirtina ir nauji tyrimai). Kodėl? Žiūrovai mano, kad žinodami blogiausias naujienas, jie galės išvengti problemų. Tai naivu, nes tie, kas nežiūri žinių, nemiršta dažniau už tuos, kurie žiūri žinias, tačiau yra, kaip yra – žmonės nori žinoti, kas vyksta. Sužinoję šią tiesą, verslininkai pareikalavo savo darbuotojų (žurnalistų), kad jie kurtų kuo daugiau negatyvaus turinio. Rezultatas: daugiau nei 90 proc. žiniasklaidos skleidžiamo turinio yra negatyvus, todėl visi, kas šiandien įsijungs žinias, vėl gaus GIGANTIŠKĄ dozę nerimo.

Tu nieko naujo nepasakei pareikš skaitytojas. Taip, nieko naujo nepasakiau, tačiau PRIVALAU pasakyti tau du dalykus!

1. Tavo artimieji vis dar priklausomi nuo jų sveikatą žalojančios žiniasklaidos.

Taip, tavo pažįstami žaloja savo gyvenimą negatyvios informacijos dėka. Kita vertus, kam aš jaudinuosi dėl tavo artimųjų, jeigu tau neįdomu? Juokauju! Man rūpi tavo artimųjų savijauta, todėl skyriau laiko šiam klausimui – perskaičiau solidų kiekį tyrimų, unisonu trimituojančių apie žinių žalą. Pavyzdžiui, 1997 m. atliktame tyrime dalyvavo dvi grupės asmenų. Pirma grupė gavo negatyvių žinių, antra – pozityvios arba neutralios informacijos. Taigi, kokie, tavo manymu, buvo šio tyrimo rezultatai? Žinok, nustebsi, kai pasakysiu! Ogi kiekvienas, žiūrėjęs negatyvias žinias, uždirbo milijonus ir sukūrė tobulus santykius! Juokauju! Iš tiesų, ištyrus žiūrėjusius negatyvias žinias, paaiškėjo, kad jie buvo labiau nusiminę, linkę nerimauti, dramatizuoti bei įsivaizduoti, kaip blogai jiems bus ateityje.

2. Žinias žiūri visi tavo pažįstami, draugai ir net tas kietas vyrukas, bandantis tau įrodyti, jog tikrai tikrai nežiūri žinių.

Kaip žinia, jis kabina tau makaronus pats to nesuvokdamas. Jam tik atrodo, kad jis nežiūri žinių. Tačiau daugiau nei 15 proc. laiko (kasdien) šis vyrukas praleidžia ieškodamas naujienų internete. Šios naujienos nebūtinai yra negatyvios, tačiau susijusios su pramogomis, laisvalaikiu. Tai atima daugyyyyyyyyyybę laiko! O taip, pakalbėkime apie laiką!!!

KAIP NULEISTI GYVENIMĄ Į KLOZETĄ

Vidutiniškai žmonės skiria 30-57 minutes per dieną tam, kad sužinotų karščiausias žinias. Klinikinis psichologas Nick Wignall dirba su klientais, „užsėdusiais“ ant žinių, kaip ant adatos. Puikiame straipsnyje jis pateikė vieno kliento auditą, kuris skyrė žinioms daugiau nei 3 valandas per dieną! Įsivaizduoji, 3 val. kasdien! Per metus daugiau nei 1000 valandų!!!

Kur galima sugaišti tiek daug? Tualete… Nejuokauju… Jūs žinote, kiek daug žmonių mėgsta „slaidinti“ sėdėdami ant klozeto? Dar, žinioms skiriama laiko:  

 • Atvykus į ofisą.
 • Per pietų pertrauką. 
 • Nuolat tikrinant feed’ą internete (8-12 kartų per dieną). 
 • Važiuojant namo iš darbo. 
 • Apie 30 minučių vakare, kad būtų sužinotos paskutinės dienos aktualijos.

O kiek tu skiri laiko žinioms? Žinau, tu turi daugiau pliusų nei minusų, bet ne visi yra tokie kaip tu… 

– Žinau visa tai! Ir aš seniau skyriau daug laiko žinioms – pareikš skaitytojas. Paspausiu jam ranką ir pridursiu: puiku, kad išsprendei šį klausimą, tačiau, kas bus su tavo artimais žmonėmis, kurie vis dar yra priklausomi nuo nuolat atsinaujinančio feed’o? Kas jeigu jie turi priklausomybę nuo naujienų Facebookiškėse, Instagramiškėse bei TikToksiškėse?

Duok jiems šį straipsnį, kad užduotų sau penkis klausimus:

Klausimas nr. 1. Ar žinių žiūrėjimas didina mano vertę?
Klausimas nr. 2. Ar žinios iš tiesų keičia mano gyvenimą?
Klausimas nr. 3. Ar žinios gali suteikti garantijų, kad mano šeima taps laiminga?
Klausimas nr. 4. Kas jeigu skirsiu laiko reikšmingiems darbams, kurie suteiks gyvenimui daugiau prasmės?

(Beje, pirmą savo knygą parašiau atjungęs internetą, nežiūrėdamas žinių. Mano tikslas buvo parašyti tai, ką jau žinau, ir tai ką patyriau. Tam, kad pavyktų, man reikėjo atsikratyti laiko siurbėlių: naujienų, žinių, skandalų.  Kaip matote, išgyvenau be televizoriaus!)

Klausimas nr. 5. Gal yra greitesnių būdų sužinoti, kas vyksta?

Juk nereikia daug laiko, kad perbėgtum akimis per antraštes, peržiūrėtum žinių anonsus. Apie COVID-19 plitimą galima sužinoti statistikos svetainėse. To užtenka, kad žmonės žinotų, kas vyksta, kad likusį laiką panaudotų svarbesniems dalykams.

Tai ne viskas.

Mano nuomonė: naujiena yra naudinga tik tuo atveju, jeigu joje pateikiami aiškūs būdai, galintys pakeisti pasaulį į gerą.

Man pritartų Tomas Džefersonas. Kartą jis pasakė: „Žmogus, kuris nieko neskaito yra labiau išsilavinęs už žmogų, kuris skaito tik laikraščius.“

O gal klystu? Gal žiniasklaida nėra tokia tuščia, beprasmė, neskani? Tuoj nersime giliau! Įkvėpk oro!

KOKIAS INFORMACINES PRIEMONES VERTA SEKTI + KAIP POP ŽINIŲ KANALAI PRARADO ĮTAKĄ (tiesa apie žiniasklaidą)

Na taip, internete galima rasti gerų informacinių šaltinių. Kalbu apie nepriklausomos žiniasklaidos atstovus. Tačiau tokių yra mažai. Žymiai dažniau susiduriama su pop, tai yra komercine žiniasklaida, kuriai rūpi tik pinigai, pinigėliai. Susiklosčiusi situacija sugeneravo žemiau esančią sentenciją: 

Nepriklausomos žiniasklaidos tikslas yra spręsti problemas, o pop žiniasklaidos tikslas duoti žmonėms kuo daugiau pramogų.

Beje, paglostysiu kaimelių žiniasklaidą, kurioje nėra eskaluojami skandalai. O taip, kaimo žiniasklaida yra daug rimtesnė už komercinę žiniasklaidą (pop žiniasklaidą), tačiau ji prarado aktualumą, nes padėti užvaldė internetukas. Dabar žinios, naujienos yra visur, Facebooke, TikToke ir net Instagram. Juk postai, kuriuos matai ant sienos yra ne kas kita, kaip naujienos. Aišku, čia mažai politikos, tačiau daug blizgučių, pop žvaigždžių. Pamatęs naują foto supranti, ką norėjo pasakyti „influenceris“: Pažiūrėkite, aš kietas! Ką tik nusipirkau kietus batus!  

Taigi kyla klausimas, ar naujienos, kuriomis dalinasi pop žvaigždės suteikia mums vertės?

Taip, kartais nauji postai pralinksmina, todėl mes mėgstame skrolinti, bet kokią realią naudą mes gauname? Ar naujienų žinojimas padidina mūsų vertę? Ar naujienos padeda keistis pasauliui į gerą? Juk jeigu yra pasakojama apie žudymus, sprogimus, tai turėtų daryti įtaką visuomenei? Bet atsakyk, kodėl nemažėja problemų?

Kodėl dažnėja konfliktų tarp politikų? Kodėl jie vis dar loja?

Kodėl žinios nekelia klausimo apie tai, ar tikslinga POLITIKAMS konfliktuoti tarpusavyje? O taip, jeigu žinios veiktų, būtų išspręsti pandemijos klausimai! O kas jeigu žinių tikslas nėra spręsti problemas, o tik pasakoti apie jas?

Padarykite tyrimą. Atsidarykite žinių portalą. Pamatysite pagal šabloną sukurtas naujienas. Jas sudaro trys aplinkybės: 1) kas įvyko, 2) kur įvyko, 3) su kuo tai įvyko. Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad įvyko automobilio avarija. Jeigu į avariją pateko nežinomas žmogus, vardas neaktualus. Juk žinai, žiniasklaida spjovė ant mirtingųjų, todėl katastrofos atveju niekuomet nekalbama apie tai, kaip pagelbėti nukentėjusiam arba jo artimiems. Nekalbama, kas bus daroma, kad kiti nepatektų į panašią situaciją toje kelio atkarpoje. Diskutojama tik apie tai, kas įdomu, o ne apie tai, kas SVARBU. Todėl verslininkai, kuriems priklauso Delfi, TV3, LNK, niekada negalvojo, kaip padėti visuomenei. Jų tikslas buvo patenkinti pramogų ištroškusį segmentą (nes jį sudaro dauguma). Ir čia mes pakutensime žaviausią faktą, susijusį su atoveiksmiu.

Kaip žinia, kiekvienas veiksmas turi atoveiksmi, todėl pramogų mėgėjams parsidavusi žiniasklaida apsupo save skaitytojais, kurie nesiruošia imtis jokių veiksmų. Kai tu turi tokią auditoriją, tu prarandi įtaką visuomenėje…

Tai ne viskas…

Matai, žinių kūrėjai visą laiką skyrė pinigų uždirbimui, todėl neturėjo laiko susikurti svertus, kurių dėka galima būtų pagerinti visuomenės gyvenimą. Būtent dėl šių priežasčių, naujienų skleidėjai prarado įtaką…

… o gal manote, Kauno keliai pagerėjo TV3 arba LNK dėka? Žymiai daugiau įtakos padarė visuomeniniai veikėjai. O taip, paplokime intelektualams, kurių, deja, Lietuvoje yra keli lašai. Būtent intelektualai keičia visuomenę. Intelektualai nėra elitas, todėl elitas šoka pagal intelektualų dūdelę, o ne atvirkščiai, kas žavi ir įkvepia. O taip, gera matyti, kaip intelektualai, turintys mažesnę žiūrovų auditoriją, sugeba pakreipti visuomenę teisinga linkme, ko nesugeba Delfi, LNK, TV3 ir kitos TV.

Kas skaito Marką Mensoną supras mano mintis. Markas yra parašęs išsamų straipsnį, kuriame pateikia tyrimus, įrodančius, kad žinios neformuoja nuomonės + nedaro jokios įtakos Seimo rinkimams. Ne aš tai pasakiau – o Markas, kuris beje yra intelektualas, darantis pasauliui gigantišką įtaką, nors turi mažiau pinigų už LNK, TV3 ir Delfi savininkus.

VIENI DIRBA, KITI KALBA

P.S. Būtent šią akimirką šimtai medikų gelbėja gyvybes. Medikai daro tai nežiūrėdami žinių. Jie užimti svarbesniais reikalais, todėl neturi laiko. Bet laiko turi žinių kūrėjai. Šiuo metu jie kuria dar vieną skambią antraštę.  

Jeigu tau rūpi ši tema, parašyk komentarą, padėkok, pasidalink mintimis. Tai labai svarbu. Dėkui!

Skaitau komentarus!!!

Arba parašyk „Ne, pop žiniasklaidai!“

Šaltiniai: 12, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Straipsnio versija anglakalbiams: true about news

Tiesa Apie Žiniasklaidą

151 Komentarai

 1. Raimonda

  2020-12-28 at 21:08

  Laimingų naujųjų 😘

  • Evelina

   2020-12-28 at 22:12

   Aleksandrai, prasmingų Naujųjų metų!👐💗

   • Dainius

    2020-12-29 at 09:28

    Ačiū 🤝

   • Justina

    2020-12-29 at 13:02

    Ne, pop žiniasklaidai. Ačiū, Alex už įdomų ir naudingą straipsnį. Sėkmingų, įdomių ir kupinų naujų idėjų ateinančių Naujųjų metų!

    • Brigita

     2020-12-29 at 17:16

     Tiksliai parašyta! Dėkui už straipsnį! 🙂👍

    • Jūratė

     2020-12-30 at 22:20

     Ne pop žiniasklaidai. Puikus straipsnis, aš žinių nežiuriu nes man butu gaila taip švaistyti savo laika. Ačiu Aleksai

  • Kristina

   2020-12-28 at 22:41

   Ačiū, įdomu buvo skaityt. Gražių artėjančių naujų metų!

   • Raimonda

    2020-12-29 at 04:29

    Sveiki, dėkoju už ydomų laišką. Žinioms skiriu 15 min. ir nebūtinai tv.daugiau skiriu laiko savo veiklai kuri keičia mano gyvenimą į gerą. Būtinai pasidalinsiu su pažystamais kurie vis dar tiki melagingomis ir negatyviomis žiniomis.

    • Jolita

     2020-12-31 at 12:08

     Labai aktuali tema.Būtent žiniasklaida jau maždaug 5 metus mano akimis yra visiškas 0……..Tai yra pamazgų duobė.

   • Edita

    2020-12-29 at 19:24

    Ačiū👍👍👍🙏🙏🙏❄❣🌲

  • Daiva

   2020-12-28 at 22:54

   Žiniom nesidomiu. Graziu Naujų metu🌲⛄🌲

   • Cobra

    2020-12-28 at 23:35

    O kaip priversti tuos kurie sėdi ir skandina savo gyvenimą visokiuose portaluose grįžti į realybę??? Aš viską suprantu, pati nesu sociopatė, bet šeimoje pilna tokių, ir jų neįmanoma atitraukti nuo interneto, FB, tiktok ir pan.ššš…

    • Jūratė

     2020-12-29 at 16:43

     Jau pirmo karantino metu suvokiau,kad nustojus žiūrėt žinias pradingo panika. Nebežiūriu ir savo šeimai patariau kuo mažiau žiūrėt. Superinis straispnis.👍🏾 Ačiū

     • Alfonsas

      2020-12-30 at 00:13

      2 metus nežiurėjau visai televizoriaus ir jaučiausi gerai jokios nereikalingos ir žalingos informacijos „Ne, pop žiniasklaidai!”

    • Sonata

     2020-12-29 at 21:57

     Džiaugiuosi savo sąmoningumu nebežiūrėti tv prieš 3m.(planuose po 2m.atsisakyti televizoriaus. Dėkui Alexui už info. 👍🏻

  • Dalia

   2020-12-28 at 23:24

   Straipsnis buvo tikrai įdomus, verčiantis susimąstyti. Ačiū jums.

   • Rima

    2020-12-30 at 10:22

    Ačiū Alex už straipsnį. Sutinku 100%.
    Laimingų Naujųjų metų 😉

  • Denas

   2020-12-29 at 02:00

   Sveiki, labai dekui uz tikrai nuostabias uzsleptas realybe mintys!!

  • Elvina

   2020-12-29 at 08:41

   Ačiū labai. Toks puikus rytinis pasiskaitymas prie arbatos puodelio,kuris įkvėpė pasidalinti ir su artimaisiais.🙂Gražių švenčių.

   • Edita

    2020-12-29 at 19:24

    👍👍👍🙏🙏🙏❣❄🌲

  • Sonata

   2020-12-29 at 11:05

   Pritariu, pop žiniasklaida yra nieko neverta, kaip greitas maistas… ir ji maitina pilkas mases, kurioms to pakanka

  • Laura

   2020-12-29 at 12:13

   Ne pop žiniasklaidai !

   • Renata

    2020-12-29 at 16:32

    Ačiū, įdomus straipsnis

  • Sigute

   2020-12-29 at 22:14

   Žinių nebežiuriu… Neapsikraunu smegenines😉, užtenka ką papasakoja artimieji😅….

 2. Vadimas

  2020-12-28 at 21:09

  Sveikas ir tave su artėjančias metais

  • Gražin

   2020-12-28 at 21:22

   Ačiū, sėkmės Jums

   • Neringa

    2020-12-28 at 21:48

    Dėkui, sėkmės jums

  • RITA

   2020-12-28 at 21:38

   Dekui!

  • Darius

   2020-12-28 at 21:39

   Dėkoju, man patiko šis Tavo straipsnis.

   • Daiva

    2020-12-28 at 22:20

    Tikrai tiesa, niekuomet nesiklausau įdėmiai žinių, burbulas.

   • Renata

    2020-12-28 at 22:31

    Dėkoju! Super mintys!

 3. Violeta

  2020-12-28 at 21:11

  Ačiū.Dėkui

  • Kristina

   2020-12-28 at 21:22

   Aciū

 4. Edita

  2020-12-28 at 21:11

  Ačiū 🙂

  • Renata

   2020-12-28 at 21:14

   Ačiū

  • Danguole

   2020-12-28 at 21:32

   visiška tiesa, naujienose labai mažai pozityvo

   • Inga

    2020-12-28 at 21:37

    Ačiū

   • Ingrida Mikneviciute

    2020-12-28 at 21:41

    Tikra tiesa! Gražių artėjančių naujųjų😊

   • Vilma

    2020-12-29 at 00:21

    Ačiū, labai patiko, tai tikra tiesa. Aš tai pat stengiuos nežiūrėti žinių, nes tai negatyvinis nuodas mums🤔 Su artėjančiais Naujais metais!

    • Aldona

     2020-12-29 at 09:26

     Ačiū, tokių straipsnių reikia daugiau.

  • Aistė

   2020-12-28 at 22:03

   Ačiū jums

  • Albina

   2020-12-28 at 22:52

   Gerų pasiekimų Naujais metais

 5. Aurimas

  2020-12-28 at 21:15

  Ačiū 🙂

 6. Marius

  2020-12-28 at 21:16

  Ačiū Alex 😉

 7. Andrius

  2020-12-28 at 21:16

  Dėkui

 8. Angele

  2020-12-28 at 21:18

  Dėkui 😊

  • Irena

   2020-12-28 at 21:36

   Labai ačiū. Daug metų nežiūriu žinių, ir nesijaučiu kažką praradusi

  • Violeta

   2020-12-28 at 21:41

   Ačiū. Tvirtos sveikatos. Saugok save.

   • Alex Monaco.lt

    2020-12-28 at 21:44

    Ir tu saugok, Violeta!

 9. Viktorija

  2020-12-28 at 21:18

  Ačiū 😊

 10. Miglė

  2020-12-28 at 21:18

  Ačiū, Alex, labai ilgai nežiūriu žinių, nes „užknisa“ visas negatyvas, kurio gaunu jas žiūrėdama. Bet viską ko nepamatau, darbe kolegės atpasakoja, ner kaip atsiriboti visiškai 😀

 11. Evelina

  2020-12-28 at 21:18

  Ačiū ❤️

 12. Rimas

  2020-12-28 at 21:18

  Ačiū

  • Eglė

   2020-12-28 at 21:25

   Tikra tiesa. Ačiū

 13. Ramune

  2020-12-28 at 21:19

  Dėkui, jus tik patvirtinote tai, ką supratau per si karantino laikotarpį, kad be tv aš jaučiuosi žymiai geriau ir pati stengiuosi neapsikrauti visa ta neigiama info.

 14. Rūta

  2020-12-28 at 21:19

  Ačiū

  • Jurate

   2020-12-29 at 08:13

   Super. Geru nauju metu!

  • Edita

   2020-12-29 at 19:26

   Ačiū👍👍👍🙏🙏🙏❄❣

 15. Vaiva

  2020-12-28 at 21:21

  Aš nežiūriu žinių, jau seniai😊
  Komentuoju dažnai antivakserius😁. Turiu laimės receptą, jis mane žavi. Tavęs irgi nepamirštu, nes keletą minčių davei. Stiprybės tau ir tavo šeimai. Iki😊

  • Laima

   2020-12-29 at 06:46

   Ačiū Alex🙏 😊Su artėjančiais naujaisiais 🤗❤🎉

 16. Lina

  2020-12-28 at 21:21

  Aciu😉

 17. Jurgita

  2020-12-28 at 21:21

  Aciu🙂

 18. Silva

  2020-12-28 at 21:22

  Saunus straipsnis Alex. Kaip visada tiesiai I desimtuka!!! Blogu ziniu ziurejimas, tolygus kapstymasi po siukslyna.

 19. Edita

  2020-12-28 at 21:23

  Ačiū!👌☺️

  • Dalia

   2020-12-28 at 22:24

   Dėkui, sėkmingų naujų metų!🌟

 20. Zita

  2020-12-28 at 21:23

  Dėkui

 21. Dana

  2020-12-28 at 21:23

  Taikli teisybė 😉

 22. Danguolė

  2020-12-28 at 21:24

  Nemėgstu komentuoti, bet…
  Galiu pasidžiaugti, kad jau seniai atsikračiau priklausomybės nuo televizijos ir žiniasklaidos.
  Atradau save poezijoje. Viena knyga išleista, kita pakeliui ir begalė minčių į priekį.Tiesiog gyvenu…
  Dėkokime dievui už viską ir gyvenkime…

  • Vida

   2020-12-29 at 09:12

  • Ramune

   2021-01-06 at 23:15

   Džiaugiuosi, kad esu atsiribojusi nuo žinesklaidos. Televizorius mano namuose vaidina „dulkių surinkėjo vaidmenį“.Nes iš tos „dėžės „pavadinimu televizorius, aš nieko baujo neišmokstu. Tobulėjimo nei kvapo. Bet dėkinga facebook, nes jo dėka į gyvenimą atėjo Alex Monaco. Tad peikti interneto platybių neturiu teisės. Ačiū už saviugdos tobulėjimą.

 23. Diana

  2020-12-28 at 21:25

  Ačiū.. žinių neseku, tv nežiūriu senai!

 24. Darina

  2020-12-28 at 21:27

  Labas 🙂 Pritariu Tau visu 100 proc. Dėkuj…:) Gerų besibaigiančių ir dar geresnių artėjančių 2021 m. ir dar kartelį Dėėėėėėkuj…

  • Alex Monaco.lt

   2020-12-28 at 21:43

   Ir tau, Darina!

 25. As

  2020-12-28 at 21:27

  Ačiū, gerų švenčių

  • Alex Monaco.lt

   2020-12-28 at 21:43

   Ir tau!

   • Gražina

    2020-12-28 at 21:47

    Ačiū,kad esate…Turiningų ateinančių Naujųjų metų !😘🎄

    • Alex Monaco.lt

     2020-12-28 at 22:02

     Ir jums!!!

 26. Edita

  2020-12-28 at 21:31

  Ačiū už laišką!
  Žinau, daugelio liksiu nesuprasta.
  Tačiau labai myliu gyvenimą ir branginu laiką.
  Tad…laiką, kurį skirčiau tv – skiriu savo augintinei, fb laiką – gerbuvio darbams, diskusijų laiką apie covid-19, politiką, kaimynus – darbui, kurį labai myliu ir vertinu.
  Ką prarandu?
  Manau tik laimiu laiką!
  Kurį išnaudoju pilnumoje sau ir savo mėgstamiems pomėgiams bei darbui.
  Ir patikėkite – aš esu laiminga!

  • Alex Monaco.lt

   2020-12-28 at 21:42

   Gera tai skaityti!

 27. Violeta

  2020-12-28 at 21:38

  Dėkui 🙂 Jei sąžiningai, atrandu, kad tai lyg ir apie mane… net nepajaučiau, kaip „sėdau“ , įjunkau ir kapstausi…Et

 28. Eglė

  2020-12-28 at 21:38

  Ačiū, kad esi

 29. Kęstutis

  2020-12-28 at 21:41

  Skandinavų televizija visuomet malonu žiūrėti, net ir žinias, nes pas juos blogų naujienų ir visokių nelaimių ir bėdų nerodo, o gal ir iš tikro jų civilizacija ir išsivystymo lygis gerokai lenkia rytų Europos šalių.

  • Laima

   2020-12-29 at 06:49

   Ačiū Alex 🙏😊Su artėjančiais naujaisiais 🤗❤🎉

 30. Danguolė

  2020-12-28 at 21:43

  Dėkui

  • Toma

   2020-12-29 at 13:59

   Dėkui! Laimingų Naujųjų metų 😇🤗

 31. Renata

  2020-12-28 at 21:48

  Ačiu

 32. Irma

  2020-12-28 at 21:48

  Sutinku 100 %. Pas mus tv tik dėl gero filmo it muzikos fono. Ačiū ir sėkmės 😉

  • Ruta

   2020-12-28 at 22:02

   O taip☺️👍 aciu😎

   • Sonata

    2020-12-29 at 07:29

    100% tiesa

  • Rima

   2020-12-28 at 22:16

   Labas vakaras. Ačiū už straipsnį. Manau, kad dauguma žmonių tai žino, bet ką galima padaryti, kaip būtų galima pakeisti, kad gautume daugiau pozityvo.
   Sėkmės!

 33. Judita

  2020-12-28 at 21:54

  Labas vakaras,

  Įdomūs pamąstymai… Bet… kodėl jūs taip piktai ir agresyviai… kodėl dėl to reikia jaudintis 🙄 Tegul žiūri kas ką nori 😊 Puikių ateinančių metų ❄️❄️❄️

 34. As

  2020-12-28 at 21:55

  Visiskai sutinku

 35. 2020-12-28 at 22:06

  Labas,
  labai jau skausmingai skamba- „paskutinis mano laiškas“…
  Na, kaip sako vienos durys užsidaro, kitos atsidaro… Tai tikiuosi kuri naują puikų projektą… nes sirdingi tavo laiskai.
  Linkiu visiems stebėti ir sekti ne tik LT žiniasklaidą, bet ir kitus šaltinius, užsienio informaciją, plačiai, taip pat LT seimo narius- Zigmą Vaišvilą, Renatą Venclovienę, Dainių Kepenį. Tai yra žmonės kurie šioje sumaištyje teikia teisingą informaciją.
  Ir būkit žmonės- domėkitės skiepų sudėtimi. Ką apie tai sako patys skiepų kūrėjai. Mokykitės anglų kalbą.
  Ir nesiskiepykit nuo kovido.
  Visiems linkiu laimės! Labai!

  p.s.
  Alex, jei pasiskiepysi, tai tikrai bus paskutinis „tavo“ laiškas. Tad nesiskiepyk.

  • Alex Monaco.lt

   2020-12-28 at 22:10

   Dėkui už info. O dėl paskutinio laiško… Rašiau kad šiais metais paskutinis.

 36. Danute

  2020-12-28 at 22:12

  Kaip mes nenorim, bet vistiek mus pasieke negatyvios žinios. Netik TV. bet ir radijo nesinori klausyti.
  O jums ačiū už straipsnius. Gerų ir gražių jums švenčių Alex Monaco.

 37. Gintarė

  2020-12-28 at 22:23

  Dėkui, gražių švenčių

 38. Deimantas

  2020-12-28 at 22:34

  Dėkui!

 39. M

  2020-12-28 at 22:36

  Taip, tv nereikėtų žiūrėti, jai norit nenudurnėti, nes visos FAKE NEWS piss off. O gražių švenčių vistiek nebus, tai nepadlaižiausiu.

 40. Ernestas

  2020-12-28 at 22:55

  Super

 41. Irma

  2020-12-28 at 23:00

  Ačiū. Puikus straipsnis.

 42. Silvija

  2020-12-28 at 23:08

  Ačiū, viskas super! Įdomių artėjančių!

 43. Edita

  2020-12-28 at 23:09

  Sutinku 100%, tik esu iš tų, kurie tv žiūrėjimui skiria labai mažai laiko, žinių taip pat. Esu tokios nuomonės, kad ir kas pasaulyje vyktų blogo, aš nieko negaliu padaryti, kad tai pakeisčiau, todėl tiesiog neapsikraunu tuo žinojimu.

 44. Judita

  2020-12-28 at 23:12

  Gražių, sveikų ateinančių metų Jums ir Jūsų šeimai 🙂

 45. Birutė

  2020-12-28 at 23:21

  Visiskai sutinku! Su sventemis ir artejanciais naujaisiais😉

 46. Angelė

  2020-12-28 at 23:34

  Ačiū Su artėjančiais Naujaisiais!

 47. Nerijus

  2020-12-28 at 23:40

  Stipru ir Tikslu

 48. Vita

  2020-12-28 at 23:43

  Dėkui.

 49. Daiva

  2020-12-28 at 23:45

  Taip taikliai viską surašėte. Labiausiai patiko punktais parašėte kas man is žinių žiūrėjimo. Privertęs susimąstyti.
  Ačiū Jums.

 50. Ugnius

  2020-12-29 at 00:32

  Ačiū Alex!!!

 51. Hideo

  2020-12-29 at 00:52

  Kad ir ką jiems besakyčiau apie tai jie sakys kad man nori plauti smegenis ar jau sėkmingai praplovė jas… kad ir kokią kitokią informaciją sakyčiau kuri būtų priešiška tai, kurie jie girdi per radiją, televiziją ar iš kitur jie man atšaus tą patį – tau plauna smegenis! Gal išties taip yra? Nors aš taip nemanau! Tai tiesiog pasilieku informaciją sau 🙂 ir tikiuosi kad jų sąmonė be manęs pabus iš miego 🙂

  • Hideo

   2020-12-29 at 00:59

   Beje Ačiū už puikų straipsnį 🙂 jie, prieš kuriuos išsakei nuomonę – masinės žiniasklaidos priemonėse – tikriausiai nebus dėkingi tau už šį straipsnį:D

   • Hideo

    2020-12-29 at 01:01

    Taip pat artėjančių Laimingų Naujųjų Metų!!! 🙂

 52. DEIMANTE

  2020-12-29 at 01:21

  Labai ačiū už puikų straipsnį.Tikrai vertas susimąstymo.Laimingu artėjančių Naujų metų.

 53. Vidmantas

  2020-12-29 at 01:40

  tiesiai į 10 😉 , tai ką malonų skaityti 😉

 54. Ro De

  2020-12-29 at 04:13

  Pradžioje noriu įspėti, kad šis tekstas nėra šlifuotas, nėra redaguotas, kartais gali atrodyti kai kur be pradžios ar be pabaigos ar persikeitusios pastraipos ar tarsi plačiai suskilęs kalnas. Tiesiog rekomenduoju atrasti (jei tokios iš viso tau bus) šiame tekste ir koncentruotis į informaciją kuri galbūt pasitarnaus tau gyvenime ir gal atneš naudos arba ne, nes gyvenimas tavo ir pasirinkimas ir sprendimas tavo.

  Šiaip nerašau niekada kometarų, bet kadangi pradėjau tai tebūnie, pabaigsiu.

  Norėjau pakomentuoti Miglės komentarą. Tai ir prasidėjo tekstukas.
  Va būten Migle, taip ir yra niekur „tu“ nepabėgsi žmogus nuo to. Nebent žmogus pabėgs į džiungles išmes telefoną, visus prietaisus ir jokio kontakto su socialiniu pasauliu. Ir noriu papildyti į tą pačią žinutę, kad nereikėtų rašyti naujos ir Alexui ir visiem tie kurie skaitys – kas yra žinios! Žinios tai seniai jau nebėra tas ką mes laikėme žiniomis (tam tikros naujienos). Daug kas vartoja tokius terminus kaip: „aš nežiūriu žinių! aš nežiūriu TV! galiausiai aš net neturiu TV!“ . Cha cha cha nusikvatosiu 😀 . Dabar žinios yra visa informacija aplink mus. Pats televizorius tai tik kaip ekranas, kaip prietaisas priimantis siųstus signalus ir transliuojantis tai ką kitame “laido gale” išsiuntė siuntėjas.

  Žinios tai – tai ką tu girdi ir ką transliuoji tu, tavo brolis, sesė, draugas, draugė, vyras, žmona, tėtis, mama, vaikai, draugai, seneliai, pažįstami, aplinkiniai ir visa pasaulio visuomenė. Tai yra tai ką tu matai savo akimis kur tu bebūtumei, kai matai tai kas tave traukia, vilioja, gundo, erzina, teikia malonumą ar kelia bet kokias kitas emocijas. Tai ką tu užuodi, kokius kvapus, tai kokius skonius tu pajauti ir galbūt jie tave pavergia, nors ir nėra būtini tavo mitybos racionui, bet įkalindami tave, kaip poreikių nesugebėjimo atsispirti kalėjime, iš kurio ištrūkti yra sunku asmeniškai tau.
  Ir pačios žinios, ir pati informacija ar prietaisai nėra priešas, tos žinios ar informacija yra tik sėkla, o tam, kad ji augtų, bujotų ir klestėtų jai reikia terpės kurioje jis galėtų vystytis.
  “Ach taip, jūsų, mūsų sodai” . Tiesiog neleiskit, kad tos, tam tikros nepageidaujamos sėklos pakliūtų į jūsų sodus . Bet ką mes darom? Mes ne tik, kad leidžiam, bet mes dar net patys tas “bjaurias sėklas maišais tempiam pas save namo” , gyvenenam tuose “apžėlusiuose piktžolynuose ir dar juos ekstra, papildomai laistom, prižiūrim ir didžiuojamės” .
  …. oi tik nesiginkit, kad jūs to nedarot, tik nereikia vaidinti šventuolių, visi mes šiek tiek skleidžiam pozityvo ir negatyvo, idealių nėra. Ir sąžiningiausi tie kurie nebijo pripažinti, kad tokie yra. Kaip kažkur Alex irgi rašė apie žmogaus sau pačiam pripažinimą, kad nebijoti ir sugebėti pripažinti. …kad nesi tas kaip daugelis kur bijo ir vaidina “šventuolius protinguolius ir visokius idelius kaip “Dievus” su užmaskuotomis kaukėmis.

  Kiti paklaus, tai po velnių ką man tada skaityti, žiūrėti, klausyti jei viskas “užteršta” ? Atsirinkti ir pasirinkti tu gali, visada bus ir teigiamos ir neigiamos informacijos ir mes to neišvengsim. Dar labai priklauso nuo to kaip mes ją priimsis tą informaciją, tas žinias ir kaip jas interpretuosim, kaip ištransliuosim, kaip išsiųsim kitiems klausytojams/priėmėjams, nes net ta pati negatyvi info ar žinia gali skirtingai skambėti iš kėkvieno lūpų. Vienas gali “verkti”, kitas bus rūstus, trečias piktas, ketvirtas užplūstas džiaugsmo emocijų sakys: “ei, jūs ką? Visai akli? 😀 ko jūs čia visi verkiat? Jūs ką visai neturit fantazijos? Nejaugi kaip darželyje jum reikia rodyti su pirštu kiekvieną žingsnį gyvenime, kur ir ką, ir kaip, ir kada daryti? Jūs turit būti pasiruošę visam savo likusiam gyvenimui, (na, bent jau turėjote tai padaryti) patys atsakyti už save, būti kompetetingi savo gyvenimui, prisiimti atsakomybę už jį, o ne laukti kaip vargšeliai “išmaldos”, kad jums kas ką padės. Ir jei to dar nepadarėt iki šiol tai nieko baisaus, jūs vis dar galite pradėti nuo dabar pat. Pradėk mažais žingsneliais ir nueisi toliau už tą kuris staiga nori skrieti dieliais šuoliais, bet taip niekada ir nepradeda.
  Taigi, tu gali pradėti jei dar nepradėjai, tu gali viską pakeisti ir padaryti taip kaip tu nori savo gyvenime ir tai ko nori tu, o ne ko nori kitas, tu gali suprogramuoti save ir savo aplinką aplink save taip kaip nori tu. Tik “pakelk šikną gyvenime ir išlipk iš pavadinimu komforto zona ar patogūs įpročiai traukinio. Jei matai, kad tavo pašnekovas įrodinėja tau savo tiesas tai kas tau nepriimtina, tiesiog palik jį, nesivelk su tokiais žmonėmis į beprasmes “žodžių peštynes” . Panaudok savo laiką efektyviai, mylėk save. Gal žinai, gal ne kaip yra smagu džiaugtis savo užsibrėžtų tikslų pasiektais rezultatais.

  Pati informacija ar tos žinios kurias mes pradžioje gaunam dar nėra tokios kenksmingos, o pasiekusios masinį kiekį gali tapti stipriais nuodais mums visiems. Tai reiškia, kad pagrindinis ingredijantas gali gyventi pačiuose mumyse. Ar esate mate, o gal prisimenate iš vaikystės kaikurie tokį animacinį filmuką “drakonas” . Berniukas paklausė vėžlio: “..ar yra daugiau drakonų?” O vėžlys jam atsakė: “taip, jau yra. Apsidairyk aplinkui, pažvelk į save ir tu jį pamatysi”
  čia nuoroda jei kas norit pažiūrėti, (ar dar kartą pažiūrėti) https://www.youtube.com/watch?v=e20bVslk8UY
  Taigi, tie “drakonai” gyvena jau mumyse. Žinau, kad kaikuriems žmonėms sunku eiti gyvenimo keliu, kai jie turi labai platų pasirinkimą ir lengviau yra būti “valdomu, o jei kas ne taip suversti visa kaltę valdytojui” ir pačiam neprisiimti jokios atsakomybės už savo gyvneimą už savo veiksmus. Ir nėra sunku suprasti kodėl. Nes tėvai jo to nemokė, aplinka nemokė, niekas nemokė, tai iš kur jam po velniais žinoti? Aišku gerai tiem (visuose sluoksniuose, visose kartose ir laikotarpiuose) kurie patys kažkaip susivokė, ar pakliuvo į tas vėžes kur vyko apie tai kalba, kad žmogus ir yra pats atsakingas už save nuo pat gimimo ir tėvai turi tame mažame individe ir ugdyti, ir paruošti jį tam etapui, gyvenimui šioje planetoje, ir išmokyti prisiimti atsakomybę ir kovojimą už save, savo gyvenimą. Nes prie kėkvieno mes tarno, auklės, sargybinio ar policininko nepastatysim ir nerodysim kiekviename žingsnyje su pirštu ką ir kaip reikia daryti, kad jo išorinė ir vidinė stabili pusiausvyra palaikytų aukšto lygio balansą.
  Smagu bus jei kažkam pasitarnaus mano ši maža išmintis. Galima taip ir visa knygą parašyti, bet tai ne mano užsiėmimas.

  Linkiu visiems sėkmės savo gyvnimuose, niekada nepasiduokit ir neleiskit būti smukdomi jokiomis aplinkybėmis, bet būkit gudrūs ir atsargūs ir sugebėkit apeiti tuos, kurie galbūt dar nėra paženge suvokime, jei jie pasitaikys kaip kliūtys jūsų kelyje.

 55. Jurgita

  2020-12-29 at 06:54

  Labas rytas, ačiū už laišką. Esu iš tų laimingųjų, kiri tv skiria vos porą valandų per parą ir tai viena ausim😁. Nei laikraščių, nei žurnalų neskaitau, nes ten nieko gero nerašo. Kaip gyvena mūsų „žvaigždės“manęs tikrai nedomina, su kelinta ar kelintu susituokė ar išsiskyrė. Laisvą laiką geriau skyriu gerai knygai (ne pigiam meilės romanui, tam taip pat gaila laiko😁)ar pasivaikščiojimams gamtoje.

  • Laima

   2021-01-01 at 12:06

   DĖKUI

 56. Deimantė

  2020-12-29 at 07:24

  Aš visiems irgi sakau, išmeskit lauk televizorių, mažiau sirgsit visokiais covidais ir kitais š.didais…

 57. Aldona

  2020-12-29 at 08:44

  Ačiū
  Labai gera tema.
  Aš neklausau ir nežiūriu žinių..

 58. Diana

  2020-12-29 at 09:20

  Ačiū už straipsnį. Žinių nebežiūriu jau seniai ir tikrai neketinu pradėti.

 59. Jolanta

  2020-12-29 at 09:31

  Ačiū. Pritariu šioms mintims, todėl POP žinių ir nežiūriu 😊

  • Reda

   2020-12-29 at 10:02

   Aciu

   • Kristina

    2021-01-03 at 15:27

    DĖKUI

 60. Valda

  2020-12-29 at 09:33

  Ačiū už gražų laišką. Kaip visada labai taikliai! Sėkmingų ateinančių metų!

 61. Reda

  2020-12-29 at 10:03

  Aciu

 62. Audronė

  2020-12-29 at 10:24

  Na, kaip ir nieko naujo. Nes aš irgi esu tokios pat nuomonės. Bet malonu, kai yra bendraminčių, patvirtinančių, kad esi teisingam kely :))
  Ačiū, Alex, už įdomius pasisakymus!
  Su artėjančiais Naujaisiais metais!

 63. Inga

  2020-12-29 at 10:25

  Ačiū už straisnį. Nežiūriu ir kitus bandau atkalbėti nuo negatyvių naujienų.

 64. Virginija

  2020-12-29 at 10:43

  Labas, pas mane „Žinių radijas“ kaip fonas įjungtas, bet nieko nesureikšminu ir neimu į širdį, tarp kitko būna labai gerų intelektualių laidų ir pokalbių su tikrai įdomiais žmonėmis, ir muzika gera… Taigi reikia visko, kiekvienas atsirenka pagal savo kurpalį. Dėkoju už straipsnį, jame daug tiesos…Linkiu sveikatos, gerų ateinančių metų, naujų kūrybinių minčių, būkit laimingas.

 65. Šarūnas

  2020-12-29 at 11:13

  Ačiū.

 66. Valerija

  2020-12-29 at 11:51

  „Ne, pop žiniasklaidai!”Dėkoju už puikų straipsnį, gerų ateinančių metų.

 67. Rita

  2020-12-29 at 12:58

  Nieko naujo, aš taip pat tokios nuomonės. Dėl manęs televizoriaus gali ir nebūti. Ačiū. Gerų ateinančių metų.

 68. Rimvydas

  2020-12-29 at 13:48

  Pačiu laiku geras straipsnis. Su ateinančiais -ir toliau taip varyk!

 69. Asta

  2020-12-29 at 16:14

  Ačiū už straipsnį!

 70. Kornelijus

  2020-12-29 at 16:37

  Kaip nesigailiu, kad esu užprenumeravęs Tavo naujienlaiškius!

 71. Vitalijus

  2020-12-29 at 16:43

  Labas,

  na tikrai gerus tekstus rašai ir šitas tekstas ne išimtis. Tik šį kartą mano mąstymas neleidžia sutikti su keliomis tekste esančiomis mintimis. Pvz. šita:

  „Markas yra parašęs išsamų straipsnį, kuriame pateikia tyrimus, įrodančius, kad žinios neformuoja nuomonės + nedaro jokios įtakos Seimo rinkimams“.

  Gal taip yra todėl, kad aš neskaičiau Marko tekstų ir turiu mažai žinių šia tema, bet mano patirtis man sako, kai ką kita. Net pavyzdį ta tema esu sugalvojęs ir kartas nuo karto jį panaudoju. Jis toks: Jei kunigui, kiekvieną rytą ir vakarą, 10 metų iš eilės kas nors šnibždėtų, kad Dievo nėra, tai išauštų rytas, kai jo galvoje zvimbteltų sekundėlei abejonė, suabejojimas, trumpa mintis, kad gal jo tikrai nėra. Ir tai būtų pradžia, kažko naujo. Taip ir su visa mas media. Jei reikia ką nors nužudyti morališkai, tai tėra tik pinigų ir laiko klausimas. Ir visų tavo tekste išvardintų instrumentų dėka, geras žmogus savaitės bėgyje gali tapti pats blogiausias.

  Čia ne joks kaltinimas ir ne pretenzija iš mano pusės, tiesiog taip pagalvojau perskaitęs šį tikrai protingą straipsnį. Šaunu, kad juos kažkas rašo, nes tokių žinių labai trūksta mūsų visuomenėje. Manau tokių dalykų tūri būti mokoma mokyklose ir t.t.

  Gerų darbų, naujų metų ir laimingos sielos tavo kūne 🙂

  • Alex Monaco.lt

   2020-12-29 at 20:08

   Dėkui už komentarą, Vitalijau!

 72. Birute

  2020-12-29 at 17:12

  Ačiū,geras straipsnis. Gerų Naujų metų.

 73. Asta

  2020-12-29 at 18:33

  Ačiū už laišką. Mano pastebėjimai žiniasklaidos tema:
  1. Dažnai straipsnių pavadinimai portaluose (delfi, lrytas, 15min ir pan.) neturi nieko bendro su straipsnyje pateikiama informacija. Gal – kad daugiau kartų juos atsiverstų? Gal užmokestis už tą straipsnį priklauso tik nuo atsivertimų skaičiaus?
  2. Beveik visą žiniasklaidą pagal pateikiamą turinį galima priskirti „geltonajai“.

 74. Dalia

  2020-12-29 at 20:19

  Ačiū. Buvo labai įdomu skaityti.

 75. Audra

  2020-12-30 at 01:54

  ,, Ne, pop žiniasklaidai!”

 76. Halina

  2020-12-30 at 07:49

  Ne pop žiniasklaidai!
  Ačiū 🙏

 77. Mindaugas

  2020-12-30 at 10:46

  Taip. Pritariame, patys zinias paziurime tik 1-2 kartus per menesi 😀

 78. V.S

  2020-12-30 at 14:13

  Dėkui… Gražių švenčių…

 79. Ona

  2020-12-30 at 22:08

  Dėkui už straipsnį, man patiko… Gerų Jums Naujųjų metų… Televizijos, blogų naujienų nežiūriu ir kitiems patariu atprasti… Gyvenimas bėga greitai, nėra tiesiog kada… Galima tą laiką prasmingai praleisti, nuveikti daug gerų darbų…

 80. Kęstutis

  2020-12-31 at 10:25

  Na niekas taip ir nepasikeis manau. Keletas perskaitę ši straipsnį nebent susimąstys apie visa tai tačiau po krletos dienų vėl bus viskas tarsi tiesa ką rodo per TV ir Soc tinklus ir pns. Aš pats jau 5eri metai kaip nebežiūriu TV tačiau negatyvas sklinda iš visur paimk TEO į ranka ir pilni sic tinklai negatyvo ir taip buvo ir bus nes mano nuomone žiniasklaida ir visi tie monopolistai valdo ši maža pasaulėlį ir kaip jie norės į ta puse viską ir pasuks 😌

 81. Ernesta

  2020-12-31 at 12:25

  Tikra tiesa! Zinios tai kruva neigiamis informacijos ir melo!Melo- «tiesos», kuria skleidzia ziniasklaida noredama manipuliuoti mumis! Neziurekite ziniu , o jeigu ziurite netikekite viskuo kas sakoma!
  Aciu Alex!🙏 Laimingu ir prasmingu jums ateinanciu metu!

 82. Vaida

  2020-12-31 at 15:00

  Aciu uz straipsni. Labai patiko. Geru nauju metu ir jums.

 83. dalia

  2021-01-01 at 10:57

  Tikrai taip:)tikras ir labai teisingas straipsnis! tuscias laikas prie tv „Ne pop ziniasklaidai“! su naujais!

 84. Daiva

  2021-01-04 at 10:53

  NE POP ŽINIASKLAIDAI

 85. Andrius S.

  2021-01-20 at 10:37

  Pritariu

 86. Mindaugas

  2021-02-10 at 10:40

  Sveiki visi ne POP žiniasklaidai nelabaij žiūriu žinių bet kur yra nepriklausomas kanalas ačiū už išsamią imfornacija

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt