Susisiekite su mumis

SVARBIAUSIA žinutė žmonijai, arba auksinis diskas

78
Komentarai

Prieš daugybę metų žmonija nusprendė išsiųsti kitoms civilizacijoms – žinutę. Pradžiai buvo neaišku, kaip tai bus padaryta, bet žavus vyras vardu Carl Sagan pasiūlė sprendimą – iškepti auksinį informacinį diską ir patalpinti jį į Voyager 1. Žmonėms patiko idėja. Jie ėmėsi galvoti, ką tiksliai įrašyti į auksinį diską. Kažkas pasiūlė išsiųsti nuogo vyro ir moters foto, kurioje aiškiai matytųsi visos kūno „detalės“. Ši idėja sulaukė pasipriešinimo. Kažkas pradėjo rėkti: „Nesąmonė! Mes nesiųsime pornografijos į kitas planetas!“. Kilo kivirčas. Ugnis. Galiausiai į diską pateko tik kūnų kontūrai.
svarbiausia zinute zmonijai
Dar, buvo nuspręsta pridėti įvairių nuotraukų, garsų ir tuometinio JAV prezidento kalbą. Kai diskas buvo pritvirtintas prie Voyager 1, žmonija sulaikiusi kvapą paspaudė mygtuką „Start“! Prrrrrrrrrrrrrrrrršššššššuuuuuuuuuuu!

AUKSINĖ ŽINUTĖ ŽMONIJAI!

Praėjo daugiau nei 42 metai. Auksinė „žinutė“ padarė didžiulę pažangą (nutolo nuo Žemės 21 milijardą kilometrų), ko neįmanoma pasakyti apie žmones, nes mes likome ten, kur buvome. Morališkai. Dvasiškai. Žmonija sugebėjo išsiųsti žinutę kitam pasauliui, bet sau ji jokios žinutės neišsiuntė. O kam, juk mes esame čia, Žemėje, kam siųsti žinutes sau, ar ne?  Toks abejingumas privedė prie to, jog mes nežinome, ko verta siekti. Todėl mes PRIVALOME grįžti prie auksinio disko. Tuoj pasidalinsiu ištrauka iš 1977 metų pranešimo, kuris buvo įrašytas tuometinio JAV prezidento. Bet būk dėmesingas, nes šis pranešimas perskrodžia visą šį straipsnį + tavo asmeninę bei tave supančių žmonių laimę, ok? Taigi, auksiniame diske patalpinti šie žodžiai, cituoju: „… mes, žmonės, tikimės, kad ateis diena, kai bus išspręstos problemos, su kuriomis kovojame šiandien ir mes pagaliau prisijungsime prie jūsų galaktinės civilizacijos“.

Perskaičius šį tekstą kyla keli klausimai:  1. Su kokiomis tiksliai problemomis mes kovojome paskutinius 40 metų? (Aj, tiesa, juk sukūrėme pokemonus.)
2. Ar bent viena svarbi problema buvo išspręsta? 3. Kodėl mes atidėliojame tai, kas svarbiausia?

Taigi, kur atsakymai???

Gal politikai žino? 

Pažiūrėkite į politiką, dėvintį patogų švarką. Pavadinkime jį Petru. Šiuo metu Petras planuoja dar vieną „gerą“ darbą. Jis sukurs 10 darbo vietų žmonėms, kurie pagerins privažiavimą prie asmeninio haremo, esančio prie Kauno marių… Nes politikams neberūpi mūsų šalis, net nekalbant apie žmonijos misiją. Todėl, jeigu žmonija vėl nuspręstų išsiųsti kitoms civilizacijoms žinutę, tektų pakartoti prieš daugiau nei 40 metų išsiųstą pranešimą! Vėl būtų teisinamasi dėl to, kad dar nėra išspręstos problemos. Bet ką aš čia ardausi. Kam aš išvis pakėliau šią temą? Gal geriau užsisakyti bulvyčių iš McDonald’o su Bolt Food ir įsijungti pramogų šaltinį LNK, TV3? Pramogos neįpareigoja!  Juk Netflix’e yra naujų filmų! Ką gi, einu pramogauti – iki!

Bet man rūpi, todėl velniop pramogas! Pakalbėkime apie esminę žmonijos problemą, kurią privalome identifikuoti! Nes žmonės nežino…

Paaaaala, paaala, Alex! Yra organizacijų, kurios žino, kokie tikslai yra svarbiausi! nutrauks mano mintį pašnekovas. Gerai, pasigilinkime į tai!

SKIRTINGI TIKSLAI

Viena organizacija siūlo skirti daugiau dėmesio tolerancijai, nelygybės problemoms. Kita siūlo spręsti su korupcija susijusius klausimus. Dar viena organizacija (Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas) paviešino 17-ka svarbiausių prioritetų, tarp kurių pirmauja skurdas. O Pasaulio ekonomikos forumas akcentavo: a) klimato kaitą, b) karus, c) pajamų nelygybę.

Kaip matai, organizacijos siekia skirtingų tikslų. O tai sukelia kelias opias problemas: 
1. Susitelkdamos į skirtingus tikslus, organizacijos išskaldo žmoniją į mažesnes grupes, dėl ko sumažinamas visos žmonijos efektyvumas.
2. Organizacijos nesugeba išspręsti problemų, nes dirba po vieną ir… 

Taigi, reikia sprendimo! Bet aš jį turiu! O taip, žinau, ko reikia siekti! Žinau, kur slypi opiausia problema! Pasiruoškite!

Įkvėpkite oro!

Mielosios organizacijos, pradžiai jums reikėtų susikalbėti! 

FUNDAMENTALI PROBLEMA: ŽMONĖS NESUGEBA SUSIKALBĖTI (ir net nesiruošia to daryti)!

Alex, manai, kad susikalbėjimas yra svarbus? Kas per nesąmones kalbi? išrėks kritikas, nežinantis, kad Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas taip pat nori dirbti prie Partnerystės siekiant tikslų“! O taip, džiaugiuosi dėl to, kad Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas nepamiršo šio GYVYBIŠKAI SVARBAUS TIKSLO. Nepaisant to, jie padarė didelę klaidą. Kodėl? Nes Partnerystė siekiant tikslų“ puikuojasi paskutinėje vietoje tarp visų 17-kos tikslų! Bet sekundėlę, kaip žmonės gali išspręsti problemas KARTU, jeigu jie mano, kad susikalbėjimas nėra svarbiausias dalykas? Taigi, atėjo laikas suaugti, brangieji! Jeigu jūs nepakeisite taktikos, teks toliau simuliuoti darbus, brangiosios organizacijos. Nes kol kas jūs esate piranijos.

TU KLYSTI, ALEX, mūsų organizacija yra ok! Mes nuveikėme daug! pertrauks mane Jungtinių Tautų konferencijos įkūrėjai, kurie vengia kalbėti apie savo minusus ir apie straipsnį, kuris juos kritikuoja, pavadinimu: Rizika, susijusi su JT darnaus vystymosi tikslais: per daug tikslų, per mažai dėmesio“.

Kadangi organizacijos veikia prastai, joms reikėtų:  1. Susikalbėti su savimi ir kitais, nes kitaip neišeis pašalinti esminės problemos. 2. Susikalbėti su savimi ir kitais, nes kitaip neišeis pašalinti esminės problemos. 3. Susikalbėti su savimi ir kitais, nes kitaip neišeis pašalinti esminės problemos.

Mhmmm, pone Aleksandrai. Dėkui už idėją, bet eikite n*! pradės Ekonomikos ir socialinių reikalų departamento atstovas, pridurdamas: „Jeigu pasakysime, kad mums prastai sekasi vykdyti planus, neteksime valstybės pinigų! Tai mums pakenktų!

Ech…

Aišku kad pakenktų, bet tas, kas norės nuveikti daugiau, nepadaręs pirmo žingsnio, neišvengiamai privalės sugrįžti į pradžią…   

Kartoju, nepadaręs pirmo žingsnio, neišvengiamai privalės sugrįžti į pradžią…

Žinau, pakeisti kryptį yra sudėtinga. Nes pabandę tai padaryti, susidurs su keliomis problemomis:

a) Mažai kam rūpi.
Oksfordo universitetas yra įkūręs institutą pavadinimu Globalių prioritetų institutas, bet mažai kas naudojasi jo darbo rezultatais. Šio instituto tyrimai vis dar guli dulkėtose spintelėse.

b) Konkurencija tarp šventų tikslų siekiančių organizacijų.
Jonas įkūrė organizaciją a“, o Piteris organizaciją b“. Abi organizacijos siekia gerų dalykų, tačiau jos konkuruoja. Jos kovoja tarpusavyje, nes nuo to priklauso, kiek pinigų jos gaus. Tai viena iš priežasčių, kodėl būna mažai draugiškų ataskaitų“, prie kurių būtų dirbusios dvi ar trys organizacijos. Kitaip sakant: kiekviena organizacija nori duonos kąsnelio sau.

c) Prastas suvokimas, kaip svarbu apie šią problemą rėkti garsiai (prasta komunikacija).
Internete galime surasti tokius failus (pvz: 1), apie kuriuos mažai kas žino, nes organizacijos susitelkia tik į darbą, pamiršdamos skirti daug dėmesio svarbiausios žinutės reklamavimui. 

d) Net jeigu skirtum 10 milijardų, jie nepagelbėtų, nes nėra atlikta pakankamai tyrimų, nurodančių, ką tiksliai daryti, kad veiksmai tikrai atneštų naudos (kalbame apie efektyvų altruizmą)
Denise MelchinEfektyvaus altruizmo forumo atviravo, kad dirbantys organizacijoje žmonės nesijaučia laimingi dėl savo pasiekimų. Nes mažai kam rūpi, ką siūlo „efektyvaus altruizmo

PRIMINIMAS

Prisiminkime, ką sakiau pradžioje. Minėjau susikalbėjimo bei efektyvaus altruizmo svarbą. Tai svarbu, nes be suvokimo apie šiuos fundamentalius dalykus mūsų pastangos ištirps lyg ledai. Šventai tikiu, kad tik suvokdami šiuos dalykus mes galime sukurti gerą, veikiantį planą, kurio vis dar nėra. O gal klystu? Gal kažkas jau turi planą? Pasibelskime į Donaldo Trumpo duris. Užduokime klausimą: Trumpai, kokią svarbiausią problemą šiuo metu turėtų spręsti žmonija? Ir ką daryti, kad žmonija nesigėdytų savęs, ir kitą kartą siunčiant žinutę kitoms planetoms nesigėdytų savo darbų? Arba, ką daryti, kad žmonija taptų pavyzdinga, civilizuota ir jos pėdomis norėtų eiti mūsų vaikai?

Kaip manai, ką atsakytų Trumpas išgirdęs šiuos klausimus? Sprendžiant iš istorijos, galima teigti, kad jis sušoktų dar vieną šokį.
Sokejas svarbiausia zinute zmonijai
Ech…


Net neaišku, kas atsakingas už visą šį jovalą…

Todėl mes esame, kur esame. Ir jeigu žmonija vėl nuspręstų išsiųsti kitoms civilizacijoms žinutę, tektų pakartoti prieš daugiau nei 40 metų išsiųstą pranešimą, kuriame vėl būtų teisinamasi dėl to, kad dar NĖRA NUSPRĘSTA, KOKIĄ PROBLEMĄ REIKĖTŲ IŠSPRĘSTI.

ATEITIS

Esu 100% tikras, kad ateis diena, kai žmonija vėl išsiųs žinutę kitoms civilizacijoms. Tikiuosi, kad šį kartą ji panaudos šiuos žodžius: „mes ilgą laiką buvome svetimi (sau ir kitiems). Nes buvome susifokusavę ne į tarpusavio santykius. Todėl nusprendėme pakeisti švietimo sistemą. Edukacija suveikė. Žmonės ėmė gerbti gamtą ir vertinti kitų religijas bei kiekvieno žmogaus gyvybę. Galiausiai buvo įšaldyti visi geležiniai ginklai.

Didžiausi pokyčiai įvyko, kai mokymo įstaigose vaikus pradėjo mokyti bendravimo meno bei emocijų valdymo. Tik padėję vienas kitam atrasti vidinę laimę ir ramybę, mes sugebėjome tapti išmintingų žmonių rase.“

(Skaityk angliškai: The Most Important Message (and Value) of All Times)
Svarbiausia Žinutė Žmonijai

78 Komentarai

 1. Jurgita

  2020-11-16 at 21:27

  Kol nepradėsime gerbti vienas kito, tol nieko ir nepasieksime.

  • RIMVYDAS

   2020-11-17 at 17:56

   Palaikau tavo mintį

   • Darina

    2020-11-17 at 21:04

    Nuostabus straipsnis 🙂 Dėėėėėėkuj… Sėkmės… 🙂

  • Lina

   2020-11-17 at 18:09

   Zmones bijo reiksti savo nuomone, bijo buti nesuprasti, bijo priesintis vadovybems. Zmones kausto baime, nezinomybe, laukimas nezinia ko. Siomis dienomis zmones tape grubiais, nepatenkintais, liudnais, piktais, niurgzliais

   • Dalia

    2020-11-23 at 12:29

    Nesuprantu, kodėl teigiate kad žmonės nepalieka žinučių arteinančiom kartom? Na jos tik pasijuoks iš mūsų, nes sukurs savo geresnius metodus bendrauti, išgyventi. Juk per amžius tobulinami senai išrasti daiktai, aptariamos kažkieno pasakytos mintys. Kaip ir tavo Aleksai. Kodėl nesusikalbam? Nes kalbam skirtingom kalbom, turim skirtingas nuomones. Visa laimė, kad žemėje daug žmonių ir gali rasti bendraminčių kurie palaikys net ir keisčiausią tavo nuomonę. O jeigu reiktų parašyti žinutę į kitą planetą ten gyvenantiems, manau kiltų toks triukšmas žemėje, kad girdėtūsi ten. 😀

    • Donata

     2020-11-29 at 13:50

     Ačiū už labai protingas mintis,ačiū,kad esate.Jūs reikalingas,kaip oras skęstančiam šių dienų kasdienybėje.O mes po truputį keičiamės ir augame kartu su Jumis ir Jūsų pagalba.Su pagarba.

  • Alex Monaco.lt

   2020-11-17 at 20:13

   Tai sudetinga. Bet reikia mokytis.

   • Eglė

    2020-11-18 at 07:52

    Žmonės bijo kalbėti, bijo išsipasakoti. Bijo likti nesuprasti. Ir su kiekviena diena žmonės „užsidaro“ savy. O tai yra labai negerai… Taip pat neliko pagarbos vienas kitam 🥺
    Superinis straipsnis. Ačiū❤

   • Vilma

    2020-11-25 at 23:01

    Pritariu visu 100%

  • Vita

   2020-11-18 at 07:24

   Žmonės gyvena ne savo gyvenimus, vadovaujasi vienu standartu, nenori mąstyti… Žmonės yra valdomi tų kurie moka manipuliuoti minia. O, bet, tačiau… žmonijai iki nušvytimo dar toli.

   • Jurgita

    2020-11-18 at 10:47

    Nebėra nuoširdumo, žmogus nebrangina žmogaus. Žmonės vertina tik materelinius dalykus, o ne santykius ir jausmus. Nėra nei supratimo, nei suvokimo, nebėra atjautos, žmonės negirdi ką sakai, jie tik turi isikande savo nuomonę ir tik jų tiesa. Žmonija nyksta 😢

   • Remigijus

    2020-11-20 at 21:49

    Puikus straipsnis Aleksai, tiksliai į dešimtuką. Belieka kaip nors seimūnams perskaityti tavo straipsnį. Ar galėtumei tai suorganizuoti ?

   • Marina

    2020-11-20 at 23:47

    Puikus straipsnis, ačiū Aleksai. Jam reikia labai didelio viešumo. Labai tiksliai parašyta, viską galimą išspręsti pradedant nuo švietimo, tai ilgas ir kruopštus procesas reikalaujantis noro siekti rezultato. Manau po truputį mūsų civilizacija jau keičiasi į gerą , bet tai labai ilgas kelias. O mums telieka keisti save ir savo aplinką mažais žingsniais link didelių tikslų!

  • Violeta

   2020-11-18 at 09:15

   Ačiū už gerą straipsnį. Reikia kalbėtis, bet reikia mokėti ir klausytis. O pilstymas iš tuščio į kiaurą ne išeitis.Reikia gyventi šiandien čia ir dabar.

  • Adele

   2020-11-18 at 16:40

   Žmonės ieško tik sau naudos,nemoka išklausyti vienas kito.Žmoniją yra užvaldęs egoizmas

  • Rasa

   2020-11-19 at 17:47

   Labai puikus str. 100 procentų tiesos. Taip ir mąsčiau, tik nemokėjau taip tiksliai visko susidėlioti. Dabar susikonspektavau ir išmoksiu. Svarbu man taip elgtis, o paskui po truputį ir kiti. Dėkoju.

 2. MG

  2020-11-16 at 21:34

  Na ir naivus žmogus esate, ateitis niekada tokia neateis, jai bent kiek domitės realiomis žiniomis, o ne per tv ar 15min ar delfį. O iš Trumpo juoktis irgi nėra ko.

  • Neringa

   2020-11-17 at 20:06

   Godumas ir empatijos stoka verčia žmones būti egocentriškais.

   • Viktorija

    2020-11-19 at 10:40

    Pritariu.

   • Inesa

    2020-11-19 at 15:37

    🔍Žmonės šiais laikais per daug save myli ir saugoja, apkinkiniams per daug kategoriški ir teisiantys. Bet bėda yra visų pasamonėje, kokias baimes turim, taip viską ir matom. Tas nusistovėjęs posakis, kad reikia atsakyti kitam tuo pačiu. Atsakyti be pykčio ir keršto, kiek įmanoma ramiau ir kultūringiau, taip koks esi pas, o nebūti pikto žmogaus veidrodžiu. Jeigu atsakome piktu į piktą, esame niekuom negeresni už taip nepatinkantį mums piktą žmogų.Būkime žmonėmis, kurie sugeba blogų emocijų fone išlikti tauriais, išlaikytais ir kultūringais, tai mažais žingsneliais daromi stebūklai…. patikėkit ir tai taip paprasta (prieš tai sumažinus didžiulę savo asmens ,,reikšmę“).

  • Žydronė

   2020-11-18 at 08:09

   Sutinku, kad reikia visų pirma kalbėti ir kalbėti garsiai, kad būti išgirstiems, o bekalbant išmokti išgirsti, o ne tik klausytis. Kai išmoksime girdėti kitus ir išreikšti tinkamai bei suprantamai savo mintus, tuomet galbūt ateis ir supratimas bei sutarimas vienų su kitais, bei su savimi.

  • Nijolė

   2020-11-18 at 11:05

   Kai vadovausimės savo išmintimi bet ne savo ego. Kai dalinsimės tuo ką turime geriausio savyje, bet nekovosim prieš kažką. Kai suprasime, kad visi ir visa kas mus supa yra viena visuma tampriai susijusi tarpusavyje. Gal būt tuomet elgsimės atsakingai, sąmoningai suprasdami savo veiksmų pasekmes ir prisiimdami atsakomybę už šias pasekmes. Esu laikinas keleivis šioje nuostabioje planetoje- žemėje. Man ne visvien kokią paliksiu po savęs. Gal naivi tačiau tikiu, kad žmonių besivadovaujančių auksine taisykle “ elkis su kitais taip kaip nori, kad kiti elgtūsi su tavimi“ randasi vis daugiau ir daugiau.
   Gražios dienos, gausos jums bei jūsų namams.

 3. Ernesta

  2020-11-17 at 18:00

  Taip, kol nepradesim gerbti vienas kito tol musu ateitis nepasikeis.

  • Rita

   2020-11-17 at 18:09

   Be pagarbos ir tolerancijos niekur toli nenueisime, kol statysime dideles tvoras aplink namus, o ne platesnius stalus kiemuose, kol kaimynas nuo kaimyno atsitveria kuo brangesnėm šarvo durim…..iki begalybės galima rašyt apie susvetimėjimą, tai ir ateitis ne taip džiugina

   • Tin

    2020-11-18 at 15:19

    Siais laikais zmogus zmogui priesas. Ziauru…

 4. Lilija

  2020-11-17 at 18:07

  As manau kad pirmiausia reikia kiekvienam pradėti nuo saves, nes šio metu žmonija tikrai yra tarsi beždžionių planeta. Visko bijosi ir viskam paklūsta kai avys. Toks vaizdas kad visi tarsi akli. Paprasčiau ziureti žinias negu pagalvoti ką as galiu padaryti kad padeti sau ir kitam.

  • Vilma

   2020-11-17 at 19:58

   Tai ir yra blogiausia, kad žmonės įbauginti, vis dar bijo viešai reikšti savo nuomonę.

  • Jovita

   2020-11-17 at 20:36

   Lilija pritariu tau 😁
   Truksta žmoniškumo žmonėms 😁😁💋
   Pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Kai gerbi save tai ir kitus gerbsi, o nelosi ant jų.

 5. Aurelija

  2020-11-17 at 18:23

  Koks „prisijungsime”. Mes ir esame toje pačioje galaktikoje 🙂

 6. Drew Sky

  2020-11-17 at 18:27

  Kai tik pradejau skaityt mintys iskart sukosi apie svietima, viskas nuo to ir prasideda. O ka po to mes darom tai lopom padarytas klaidas, o sulope vel lipam ant to pacio greblio.
  O del Trump’o, tai ziniasklaida pastaruoju metu nesa tu zinute kaspinigus moka. Manau greitu metu LT zmones pamatys visai kitoki ji nei iki siol. Peace

 7. Agnietė

  2020-11-17 at 18:31

  Manau, kad kol nepradėsime žiūrėti nuo savęs ką darome tol nieko ir nebus, nes jeigu kiekvienas žiūrės į kitus ir klausys ką kiti sakys pvz: tu negali nieko padaryti, nes tu esi silpnas ir nieko neišmanantis, tol nieko… Bet kiekvienas žmogus savo nuomonę turi išreikšti kad ir kokia ji būtų, o dėl veiksmų tai reikia pradėti nuo savęs ir daryti pažangas…

  • Mindaugas13

   2020-11-17 at 19:03

   Siais laikais gamta yra nuvertinta o technologijos yra wow!!! Smerkia badavima, smerkia buvima gamtoje, smerkia meditacija (nes kai prasitariau savo kolegoms darbe palikau nesuprastas ir manau net isjuoktas – bet tai neesme). Mano nuomone zmones perdaug izvelgia isorini grozi o vidinis niekam nebeidomus (Nors neviskas auksas kas auksu ziba). Zmonems prigalvota bereikalingu profesiju, velnias zino kokiu problemu prikurta kad tik zmogus kuo maziau laiko praleistu su savimi, gamta, medziais, sportu (ok nebenusisnekesiu su savo“gamtom ir visatos energijom“). Bet bleeeeed kur zmoniu suvokimas apie grazius santykius (mamos veziodamos vaikus imerkusios akis i savo ismaniuosius, pas seneliu vaziuojama nes duos pinigu bet man Po*** kaip jie gyvena ir t.t). Ir cia nereikia nieko stebetis. KAZKAS(nenoriu kaltint kitu-nes kiekvienas daro ka ismano savo galva ir visi MES negalim itakot aplinkybiu bet GALIME pasirinkti kaip i jas reaguoti) puikiai atliko savo darba ir priverte isimylet tas sudiskas ir net nezinau kuom zavincias vertybes – kur uz doleri parduotu savo mama palaukim o kur dar „SAVE GERBENCIOMIS“ moterimis kurios uz pora euru nuciulps kitam **** nes gi“as ciulpiau ne sirdim o burna“ ir viskas atsiremia i pinigus. BET ALEX tikiuosi tu skaitysi mano komentara ir atsakyk prasau man naiviam ir jaunam zmoguciui kas yra PINIGAI, ar jie tavo galva yra didziausia vertybe del kurios reiktu parduoti savo artimus ir savo zmogiska oruma? Nors manau orumas siais laikais nebeteko prasmes ir tikrosios reiksmes.

   ACIU ALEX ir kitiem skaitytojam kad paklausete manes savo nuomones ir nepirma kart tai issakau bet pirma karta jauciu kad tai darau nebereikalo ir tikiu kad mane supras bent vienas is cia esanciu. As asmeniskai pradejau nuo saves, netikiu kazkokiom siuntinejamom baimem is aplinkos. Sportuoju, prisiziuriu savo maista ir svarbiausia mintis, padedu kitiem ne is reikalo o is sirdies. Myliu gyvenima kad ir koks jis butu. As myliu ji, myliu save, myliu tevus, drauge, draugus. Tikiu i save, i Dievaa, i visata, ir manasis tikejimas sako KAD IR KOKIA NETEISYBE BUS APLINKOJE geris vistiek laimes… galiausiai geris visada laimi💪😇

   • Alex Monaco.lt

    2020-11-17 at 20:12

    Ilgas tekstas. Dėkui už nuomonė, Mindaugai!

   • Gediminas

    2020-11-18 at 04:44

    labas rytas, pagarba, darbas, yra geriausias variantas. Sprendžiant Jugtiniu tautu įsisavinti žinias apie homo sapians. Pagarbiai GEDIMINAS SUNKLODAS G. S.

 8. Lina

  2020-11-17 at 18:32

  Labas. Jei kiekvienas ziuretu kur yra jo kaip asmenybes problemos ir is kur kyla negatyvas, visas pasaulis pasikeistu globaliniu mastu. Dabartine psichoze dar labiau gilina problema ir suvaldyti visko neimanoma.

  • Rasa

   2020-11-17 at 22:00

   Susimąsčiau… Nereikia tikėtis kažkokių stebuklų iš kitų… Iš tiesų, reikia pradėti keistis nuo savęs… Pergalvoti savo gyvenimo prioritetus ir galimybes… Žmonės neturėtų būti suvaržyti baimės… Neturėtų bijoti laisvai reikšti savo nuomonę… Taipogi būtų tolerantiški ir aplinkinių atžvilgiu… Neturėtų būti žmonių skirstymo atitinkamais sluoksniais… Ir dar daug galima vardinti… Bet pradėkime keistis kiekvienas nuo savęs, keiskim savo mąstyseną, gyvenimo prasmės suvokimą…tada viskas bus daug paprasčiau…

 9. Erika

  2020-11-17 at 18:52

  Aš manau kai kiekvienas žmogus pirmiausia pradės nuo savęs žiūrėti ką jis daro ne taip. Kai pradės galvoti kaip galiu padėti kitiems be atligio o nuo širdies, kai kiekvienas tapsime truputi geresni vienas kitam, manau tada mes tapsime geresni ir laimingesni. Jeigu pradėsime girdėti vieni kitus tada manau viskas klostysis daug geriau nei dabar, tik reikia išgirsti.

 10. Dalia

  2020-11-17 at 18:58

  Susikalbėjimas padėtų lengviau bendrauti. Deja ne su visais artimaisiais tai įmanoma padaryti. Žmoņės susvetimėję dėl socialinės nelygybės. Ta socialinė atskirtis ir trukdo žmonėms būti savimi su visais. Taip mes priprantame dėvėti kaukes ir ne tik dėl Covido…

 11. Birutė

  2020-11-17 at 19:01

  Skaitydama galvojau ne apie organizacijas, bet apie artimą aplinką, šeimas, bendradarbius.Žmonės nesikalba yra nužmogėję,pavargę,pikti. Kai atsiranda normalus nesuvaidintas pokalbis- atsiranda lengvi sprendimai ir daugiau natūralių šypsenų. To norėtųsi kiekvienoje organizacijoje, pradedant šeima ir baigiant pasaulinėmis

 12. Kestas

  2020-11-17 at 19:02

  Patiko. Dekui, Aleksai

 13. Alvyra.

  2020-11-17 at 19:05

  Manau nesusikalbėjimas tarp kartų. Visko norime greitai ir daug. Galime lengva ranka, už nieką, apskūsti žmogu sudarant jam daug nemalonumų ir kančių. Tipo koks aš krūtas, viską galiu. Kodėl negalime būti šiek tiek geresni? Geru būti pasidarė visai nebemadinga. Lipti per galvas, teisti kitą štai kas madinga. Valdžiai bijai pasakyti, ką galvoji, nes kitokių nesupranta.

 14. Jurgita

  2020-11-17 at 19:06

  Pasaulį valdo pinigai. Žmogiškumo nebeliko, tai nėra ir susikalbėjimo.

  • Eglė

   2020-11-17 at 22:33

   Šiandien, būtent šiandien man tai itin reikšmingas straipsnis, supurtęs mane ir privertęs nusišypsoti, supratus, jog aš visgi teisi versdama artimus bendrauti, dalintis, guostis ir džiaugtis.

 15. Alvyra

  2020-11-17 at 19:08

  Tik tak…Tik tak…

 16. Erna

  2020-11-17 at 19:50

  Didziausia problema yra zmogaus godumas, troskimas valdyt visus ir viska. Kritikavimas vienas kito, konkuravimas. Daugiau reiktu dziaugtis gyvenimu juk gyvename viena kart. Kalta technologija, nes zmones ant tiek inike kad jau nebemoka normaliai bendraut. Ir deja si problema neisnyks niekados, nes silpnesnis negales apsiginti. Deja, patys zmones sunaikins vienas kita 😒

 17. RAIMONDAS

  2020-11-17 at 20:09

  Kaip manote koks pavojingiausias padaras yra šioje planetoje? Tai yra Žmogus, taip būtent žmogus. Nes mes žmonės savanaudės asmenybės. Negirdime, nenorime ir mums tai neįdomu, vien todėl jog mums tai nenaudinga, taip taip nenaudinga, nes šiais laikais visi žiūri į vieni kitus ir(čia jau kaip jums patogiau, nes gaila laiko kiekvienam įrodinėti jo tiesas, aš lieku prie savo).

  • Alex Monaco.lt

   2020-11-17 at 20:11

   Pritariu. Gerai parašei.

   • Darina

    2020-11-17 at 21:10

    Nuostabus straipsnis 🙂 Dėėėėėėkuj… Sėkmės… 🙂

  • Virginijus

   2020-11-18 at 20:29

   Ačiū. Sutinku su tavimi

 18. Birutė

  2020-11-17 at 20:27

  Norint suprasti žmogaus blogio problemą ir ieškant jos sprendimo, labai svarbu perprasti žmogaus prigimtį. Kadangi esame sukurti pagal Dievo atvaizdą ir pavidalą, iš tikrųjų niekada nebūname vieni. Mus su kitais jungia didelis ir platus ryšių tinklas, todėl mūsų sprendimai paveikia kitus.
  Jei ryšiai pertraukiami ar pažeidžiami, nukenčia kiti žmonės. Santykių su Dievu nebuvimas reiškia mirtį tiek mums patiems, tiek šalia esantiems.
  Blogio problema pradedama deramai spręsti tik tuomet, kai atpažįstame poreikį susitvarkyti esminius ir pagrindinius santykius – ryšį su Dievu. Kilę iš Dievo rankos, esame sukurti santykiams su Juo ir vienas su kitu.
  Atradę džiaugsmą ir pasitenkinimą, kurį teikia ryšys su Dievu, mes įgyjame naują laisvę priimti kitokius sprendimus – tokius, kurie atvertų malonės vartus kitiems žmonėms. Nuoseklūs mūsų pasirinkimai, grįsti pasiaukojančia meile, pakerta blogį, gesina jo pasekmes. Blogis pradeda trauktis iš mūsų ryšių rato.

 19. Lina

  2020-11-17 at 20:29

  Mano nuomone globaline problema yra dabar tokia kad zmonija nemoka ir nenori duoti… tik sugeba imti. Cia kalba eina ne tik apie pinigus, bet ir jausmus, geruma, dekinguma… Tad pradekim keistis patys, o nereikalauti to is kazko… valdzios, organizaciju, partneriu…

 20. Laimutė

  2020-11-17 at 20:34

  Pritariu, kad nėra teisingumo dėl korumpuotų teisininkų. Nėra atsakingai rūpinamasi žmonių sveikata. (Nemokamo tomografo nebeužtenka net gydytojų giminėms ir draugams – kiti už borto). Neatitinka visuomenės poreikių švietimas. Ir, apskritai, skurdas liūdina.
  Kita vertus, yra ir asmenybių, kurios veikia savo sąžinės kryptimi. Yra ir organizacijų, kaip Maisto bankas ar maltiečiai. Bet to nepakanka. Kad atsirastų pasitikijimas valstybėje, giminėje, šeimoje ir pačiame savyje, tenka mokytis, bet reikia norėti išmokti.
  Ačiū, kad apie tai primenate.

 21. Saulius

  2020-11-17 at 22:31

  sveiki, žmonijos problema yra tame, kad visi nori tik imti, tobulas yra tas, kas sugeba ir duoti
  Pagarbiai

 22. Irma

  2020-11-17 at 22:42

  Auksinė žinutė.

 23. r

  2020-11-17 at 23:06

  Aciu! 🙂

 24. Sonata

  2020-11-18 at 00:21

  Labai protingai parasyta, manau zmones isgirs tave😉

 25. Neringa

  2020-11-18 at 01:05

  Kažin ar mes galim susikalbėti vienas su kitu, kai specialiai esame kirsinami tarpusavyje. Tik virusas parodė, kaip mes gyvenome pažiūrėje televizija, paklausę radijo, – daugiau žinių mums nereikėjo. Ir kaip toliau esame
  zombinami.

 26. Gediminas

  2020-11-18 at 04:44

  Labas rytas, pagarba, darbas, yra geriausias variantas. Sprendžiant Jugtiniu tautu įsisavinti žinias apie homo sapians. Pagarbiai GEDIMINAS SUNKLODAS G. S.

 27. Rima

  2020-11-18 at 08:57

  Puikus straipsnis, ačiū.
  Pradėkime visi nuo savęs, atgaivinkim žmogiškąjį faktorių.

 28. Inga

  2020-11-18 at 09:02

  Sveiki, straipsnis tikrai idomus. Manau, kad jei siust zinute, tai tik kaip perspejima kitom civilizacijom, kad net nesugalvotu kist cia savo nosies. Bijau, jog kol kas ja perskaitys, musu zmonija bus dar daugiau nuzmonejusi, suizulejusi. Musu ateities kartos auga be pagarbos vienas kitam, ko labiausiai truksta sioje planetoje. Bet, greiciausiai, mes per menki kazka istaisyti. Tikra tiesa, reikia kalbetis ir susikalbėjimas, tarpusavio supratimas gali buti variklis i geresne ateiti, bet… Egoizmas ir savanaudiskumas kolkas viska valdo.

 29. Asta

  2020-11-18 at 11:13

  Ačiū už straipsnį. Pritariu, kad kiekvienam reikia pradėti keisti pasaulį nuo savęs.

 30. Dalia

  2020-11-18 at 12:03

  Sveiki. Puikus straipsnis.

 31. Rimvydas

  2020-11-18 at 13:52

  Ačiū Tau Alexsai už puikius straipsnelius. Žmoguje yra abi butybės{tamsioji ir šviesioji/žvėris ir žmogus}. Todėl
  neišspręsime šios problemos taip lengvai – bet stengtis reikia. Kada nors taip bus Alexsai. Mūsų vaikai ir anūkai
  {ar turi ką nors?} tai patirs o mes patenkiti {arba-ne} „žiūrėsim“ iš „kito pasaulio“

 32. Jurgita

  2020-11-18 at 14:31

  Zinot kaip tas diskas tolsta nuo zemes taip ir zmones pradejo tolti vienas nuo kito. Neliko artumo ir kiekvienas pasineres i savo fb profilius ar seip lando interneto erdvese. Viskas netikra, kiekvienas ziuri naudos tik sau. Kur dingo tas atsidavimas ir rankos ištiesimas kuris buvo anksciau kuri pamenu vaikysteje? Deja zmonija virsta egoistais, nenoriu nieko izeisti, nesakau kad visi bet susimastykit ar tai ne tiesa.

 33. Vida

  2020-11-18 at 15:19

  Oho, net neturiu jokio noro prisijungti prie kitos galaktinės civilizacijos. Ir kodėl kažkas išvis naudoja išteklius tam? Kad žmonija tarpusavy nesusikalba, jau senai aišku. Džiaugiuosi, kad išsiuntė vyro ir moters atvaizdus, šiais laikais kogero jau siųstų vyro ir vyro, arba moters ir moters atvaizdus.

  • Ramune

   2020-11-18 at 20:17

   100% sutinku su tuo, kad mes tapome svetimi vieni kitiems. Abejingi kito skausmui ir džiaugsmui. Pavydim, konkuruojam vieni su kitais. Mes, žmonės sukurti mylėti visą kas supa mus. Turime priimti vieni kitus tokiais koki esame-tai besąlygiška meilė. Ji turi atsispindėti mumyse, kad tai pamatytume kito žmogaus veiksmuose. Su meile ir dėkingumu už suteiktą galimybę.

 34. Ligita

  2020-11-18 at 21:00

  Žmonės bijo kalbėtis… Ir kol nepradėsim priimti, gerbti vienas kito, tol mūsų ateitis nepasikeis!

 35. Ingrida Pravilionienė

  2020-11-18 at 22:37

  Alex, straipsnis yra laiku ir vietoj!!! Labai ačiū už jį… Žmonija gauna daug žinučių, bet nevisada jas mato, nevisada jas skaito, deja bet taip yra.
  Mes visada galime rinktis ir turime iš ko, tačiau kartais nelengva atsirinkti, nes informacijos yra daug.
  Bet kaip sakant: „kas ieško, tas randa“!!!
  O aš radau prasmingą filmą, kur kalbama apie mūsų pasirinkimą… Pridedu nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=UBBlWwQlypg&feature=share&fbclid=IwAR2kE2ZMouUKe4s_j8G6On6vWxPXO9iIU02il3NF4-xOy8pdXjvBRtkuDyQ&ab_channel=Amniamnyz (būtina žiūrėti iki galo, kad suprastumėte filmo esmę). Ačiū tiems, kas jį žiūrės, nes būsiu ne viena mačiusi :).

  • Ana

   2020-11-19 at 11:45

   Sveiki Alex. Esu eilinė moteris. Gyvenime patyrusį ir laimės ir nusivilimų. Viena žinau laimė ir nusivilimas tai yra mūsų asmeninis požiūris į aplinkybes. Pats žmogus dažniausiai nesupranta savęs. O žmogus turi nusileisti ant žemės, daryti gerus darbus, vertinti savę, vertinti kitus ir daryti viską, kas veda į geresnį bendravimą. Pati stengiuosi būti naudinga kitiems ir tuo pačiu mokynuosi gauti pasitenkinimą tame ką darau. Sėkmės visur ir visada. 🌹

 36. Vilma

  2020-11-19 at 07:35

  Tiesiog į dešimtuką!!! Puikiai parašėt👍

 37. MG

  2020-11-19 at 21:40

  Svarbiausia reikia prisiminti, kas yra žmogus, žmogaus kilmė ir prigimtis, nuo to niekas nepabėgs. Kiekvienas žmogus renkasi sako kelią, nereikia teisti dėl pasirinkimo. Žmogus atsakingas už save, kaip elgsis, ką pasakys ir , kaip reguos į aplinką.Tai yra pasirinktas kelias.

 38. Vilma

  2020-11-20 at 22:15

  Ir aš tap galvoju. Svarbiausia kritinis mąstymas ir emocinis intelektas. O pradėti reikia nuo savęs. Stebiu save, kaip reaguoju į sudėtingas situacijas, kaip sugebu išlikti rami bendraujant su įvairiais žmonėmis, stengiuosi mąstydama atskirti melą nuo tiesos, manipuliacijas. O į Žemę mes atėjome gyventi, kad išmoktume savo pamokas. Pritariu girdėtai nuomonei, kad Žemė – tai Skaistykla čia gyvenantiems. Tad pakilkime virš tamsos ir blogio ir būkime šviesuliais. Ir patiems bus geriau, ir aplinkiniams bus šviesiau.

 39. Danutė

  2020-11-21 at 20:54

  Ačiū už straipsnį, pataikei tiesiai į šimtuką.

 40. Agne

  2020-11-23 at 05:35

  Labai geras straipsnis, turime vertinti zmones esancius aplink mus, bet svarbiausia myleti, gerbti, vertinti save, nes viskas prasideda nuo musu paciu kaip elgiames su savimi tas atsispindi elgesyje ir su kitais, nelinkekim blogo ar kazko pavydaus kitam ko nelinketume ir sau paciam ir pamazu visos problemos nebebus problemos, tiesiog bus grazesnis, laimingesnis pasaulis ir daugiau dziaugsmo

  • Donata

   2020-11-29 at 13:49

   Ačiū už labai protingas mintis. Ačiū, kad esate. Jūs reikalingas, kaip oras skęstančiam šių dienų kasdienybėje. O mes po truputį keičiamės ir augame kartu su Jumis ir Jūsų pagalba.

 41. Vilma

  2020-11-25 at 23:10

  Labai puikiai pats atsakei:
  FUNDAMENTALI PROBLEMA: ŽMONĖS NESUGEBA SUSIKALBĖTI (ir net nesiruošia to daryti)!
  Nes davė daug…
  Bet nedavė gana…!
  Todėl velniop viską!
  Lipk kitiems per galvas, nesvarbu, tai mama, brolis, kaimynas…

 42. Ona

  2020-12-09 at 20:49

  Dėkoju už straipsnį, patiko. Padariau išvadą, kad reikia mokintis bendravimo meno ir emocijų valdymo kiekvienam…labai praverstų gyvenime ir tarpusavio santykiuose.bet ir pats gyvenimas išmoko, jei esi sąžiningas pats sau ir kitiems.

 43. Mindaugas

  2020-12-12 at 21:55

  Sveiki,
  Aciu uz straipsni. Zmones turi ismokti kalbetis!
  Man patinka Zako Fresko poziuris i tai, kaip turetu bendrauti zmones.
  https://youtu.be/Ehan153lI7g

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt