Susisiekite su mumis

SVARBIAUSIA žinutė žmonijai, arba auksinis diskas

78
Komentarai

Prieš daugybę metų žmonija nusprendė išsiųsti kitoms civilizacijoms – žinutę. Pradžiai buvo neaišku, kaip tai bus padaryta, bet žavus vyras vardu Carl Sagan pasiūlė sprendimą – iškepti auksinį informacinį diską ir patalpinti jį į Voyager 1. Žmonėms patiko idėja. Jie ėmėsi galvoti, ką tiksliai įrašyti į auksinį diską. Kažkas pasiūlė išsiųsti nuogo vyro ir moters foto, kurioje aiškiai matytųsi visos kūno „detalės“. Ši idėja sulaukė pasipriešinimo. Kažkas pradėjo rėkti: „Nesąmonė! Mes nesiųsime pornografijos į kitas planetas!“. Kilo kivirčas. Ugnis. Galiausiai į diską pateko tik kūnų kontūrai.
svarbiausia zinute zmonijai
Dar, buvo nuspręsta pridėti įvairių nuotraukų, garsų ir tuometinio JAV prezidento kalbą. Kai diskas buvo pritvirtintas prie Voyager 1, žmonija sulaikiusi kvapą paspaudė mygtuką „Start“! Prrrrrrrrrrrrrrrrršššššššuuuuuuuuuuu!

AUKSINĖ ŽINUTĖ ŽMONIJAI!

Praėjo daugiau nei 42 metai. Auksinė „žinutė“ padarė didžiulę pažangą (nutolo nuo Žemės 21 milijardą kilometrų), ko neįmanoma pasakyti apie žmones, nes mes likome ten, kur buvome. Morališkai. Dvasiškai. Žmonija sugebėjo išsiųsti žinutę kitam pasauliui, bet sau ji jokios žinutės neišsiuntė. O kam, juk mes esame čia, Žemėje, kam siųsti žinutes sau, ar ne?  Toks abejingumas privedė prie to, jog mes nežinome, ko verta siekti. Todėl mes PRIVALOME grįžti prie auksinio disko. Tuoj pasidalinsiu ištrauka iš 1977 metų pranešimo, kuris buvo įrašytas tuometinio JAV prezidento. Bet būk dėmesingas, nes šis pranešimas perskrodžia visą šį straipsnį + tavo asmeninę bei tave supančių žmonių laimę, ok? Taigi, auksiniame diske patalpinti šie žodžiai, cituoju: „… mes, žmonės, tikimės, kad ateis diena, kai bus išspręstos problemos, su kuriomis kovojame šiandien ir mes pagaliau prisijungsime prie jūsų galaktinės civilizacijos“.

Perskaičius šį tekstą kyla keli klausimai:  1. Su kokiomis tiksliai problemomis mes kovojome paskutinius 40 metų? (Aj, tiesa, juk sukūrėme pokemonus.)
2. Ar bent viena svarbi problema buvo išspręsta? 3. Kodėl mes atidėliojame tai, kas svarbiausia?

Taigi, kur atsakymai???

Gal politikai žino? 

Pažiūrėkite į politiką, dėvintį patogų švarką. Pavadinkime jį Petru. Šiuo metu Petras planuoja dar vieną „gerą“ darbą. Jis sukurs 10 darbo vietų žmonėms, kurie pagerins privažiavimą prie asmeninio haremo, esančio prie Kauno marių… Nes politikams neberūpi mūsų šalis, net nekalbant apie žmonijos misiją. Todėl, jeigu žmonija vėl nuspręstų išsiųsti kitoms civilizacijoms žinutę, tektų pakartoti prieš daugiau nei 40 metų išsiųstą pranešimą! Vėl būtų teisinamasi dėl to, kad dar nėra išspręstos problemos. Bet ką aš čia ardausi. Kam aš išvis pakėliau šią temą? Gal geriau užsisakyti bulvyčių iš McDonald’o su Bolt Food ir įsijungti pramogų šaltinį LNK, TV3? Pramogos neįpareigoja!  Juk Netflix’e yra naujų filmų! Ką gi, einu pramogauti – iki!

Bet man rūpi, todėl velniop pramogas! Pakalbėkime apie esminę žmonijos problemą, kurią privalome identifikuoti! Nes žmonės nežino…

Paaaaala, paaala, Alex! Yra organizacijų, kurios žino, kokie tikslai yra svarbiausi! nutrauks mano mintį pašnekovas. Gerai, pasigilinkime į tai!

SKIRTINGI TIKSLAI

Viena organizacija siūlo skirti daugiau dėmesio tolerancijai, nelygybės problemoms. Kita siūlo spręsti su korupcija susijusius klausimus. Dar viena organizacija (Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas) paviešino 17-ka svarbiausių prioritetų, tarp kurių pirmauja skurdas. O Pasaulio ekonomikos forumas akcentavo: a) klimato kaitą, b) karus, c) pajamų nelygybę.

Kaip matai, organizacijos siekia skirtingų tikslų. O tai sukelia kelias opias problemas: 
1. Susitelkdamos į skirtingus tikslus, organizacijos išskaldo žmoniją į mažesnes grupes, dėl ko sumažinamas visos žmonijos efektyvumas.
2. Organizacijos nesugeba išspręsti problemų, nes dirba po vieną ir… 

Taigi, reikia sprendimo! Bet aš jį turiu! O taip, žinau, ko reikia siekti! Žinau, kur slypi opiausia problema! Pasiruoškite!

Įkvėpkite oro!

Mielosios organizacijos, pradžiai jums reikėtų susikalbėti! 

FUNDAMENTALI PROBLEMA: ŽMONĖS NESUGEBA SUSIKALBĖTI (ir net nesiruošia to daryti)!

Alex, manai, kad susikalbėjimas yra svarbus? Kas per nesąmones kalbi? išrėks kritikas, nežinantis, kad Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas taip pat nori dirbti prie Partnerystės siekiant tikslų“! O taip, džiaugiuosi dėl to, kad Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas nepamiršo šio GYVYBIŠKAI SVARBAUS TIKSLO. Nepaisant to, jie padarė didelę klaidą. Kodėl? Nes Partnerystė siekiant tikslų“ puikuojasi paskutinėje vietoje tarp visų 17-kos tikslų! Bet sekundėlę, kaip žmonės gali išspręsti problemas KARTU, jeigu jie mano, kad susikalbėjimas nėra svarbiausias dalykas? Taigi, atėjo laikas suaugti, brangieji! Jeigu jūs nepakeisite taktikos, teks toliau simuliuoti darbus, brangiosios organizacijos. Nes kol kas jūs esate piranijos.

TU KLYSTI, ALEX, mūsų organizacija yra ok! Mes nuveikėme daug! pertrauks mane Jungtinių Tautų konferencijos įkūrėjai, kurie vengia kalbėti apie savo minusus ir apie straipsnį, kuris juos kritikuoja, pavadinimu: Rizika, susijusi su JT darnaus vystymosi tikslais: per daug tikslų, per mažai dėmesio“.

Kadangi organizacijos veikia prastai, joms reikėtų:  1. Susikalbėti su savimi ir kitais, nes kitaip neišeis pašalinti esminės problemos. 2. Susikalbėti su savimi ir kitais, nes kitaip neišeis pašalinti esminės problemos. 3. Susikalbėti su savimi ir kitais, nes kitaip neišeis pašalinti esminės problemos.

Mhmmm, pone Aleksandrai. Dėkui už idėją, bet eikite n*! pradės Ekonomikos ir socialinių reikalų departamento atstovas, pridurdamas: „Jeigu pasakysime, kad mums prastai sekasi vykdyti planus, neteksime valstybės pinigų! Tai mums pakenktų!

Ech…

Aišku kad pakenktų, bet tas, kas norės nuveikti daugiau, nepadaręs pirmo žingsnio, neišvengiamai privalės sugrįžti į pradžią…   

Kartoju, nepadaręs pirmo žingsnio, neišvengiamai privalės sugrįžti į pradžią…

Žinau, pakeisti kryptį yra sudėtinga. Nes pabandę tai padaryti, susidurs su keliomis problemomis:

a) Mažai kam rūpi.
Oksfordo universitetas yra įkūręs institutą pavadinimu Globalių prioritetų institutas, bet mažai kas naudojasi jo darbo rezultatais. Šio instituto tyrimai vis dar guli dulkėtose spintelėse.

b) Konkurencija tarp šventų tikslų siekiančių organizacijų.
Jonas įkūrė organizaciją a“, o Piteris organizaciją b“. Abi organizacijos siekia gerų dalykų, tačiau jos konkuruoja. Jos kovoja tarpusavyje, nes nuo to priklauso, kiek pinigų jos gaus. Tai viena iš priežasčių, kodėl būna mažai draugiškų ataskaitų“, prie kurių būtų dirbusios dvi ar trys organizacijos. Kitaip sakant: kiekviena organizacija nori duonos kąsnelio sau.

c) Prastas suvokimas, kaip svarbu apie šią problemą rėkti garsiai (prasta komunikacija).
Internete galime surasti tokius failus (pvz: 1), apie kuriuos mažai kas žino, nes organizacijos susitelkia tik į darbą, pamiršdamos skirti daug dėmesio svarbiausios žinutės reklamavimui. 

d) Net jeigu skirtum 10 milijardų, jie nepagelbėtų, nes nėra atlikta pakankamai tyrimų, nurodančių, ką tiksliai daryti, kad veiksmai tikrai atneštų naudos (kalbame apie efektyvų altruizmą)
Denise MelchinEfektyvaus altruizmo forumo atviravo, kad dirbantys organizacijoje žmonės nesijaučia laimingi dėl savo pasiekimų. Nes mažai kam rūpi, ką siūlo „efektyvaus altruizmo

PRIMINIMAS

Prisiminkime, ką sakiau pradžioje. Minėjau susikalbėjimo bei efektyvaus altruizmo svarbą. Tai svarbu, nes be suvokimo apie šiuos fundamentalius dalykus mūsų pastangos ištirps lyg ledai. Šventai tikiu, kad tik suvokdami šiuos dalykus mes galime sukurti gerą, veikiantį planą, kurio vis dar nėra. O gal klystu? Gal kažkas jau turi planą? Pasibelskime į Donaldo Trumpo duris. Užduokime klausimą: Trumpai, kokią svarbiausią problemą šiuo metu turėtų spręsti žmonija? Ir ką daryti, kad žmonija nesigėdytų savęs, ir kitą kartą siunčiant žinutę kitoms planetoms nesigėdytų savo darbų? Arba, ką daryti, kad žmonija taptų pavyzdinga, civilizuota ir jos pėdomis norėtų eiti mūsų vaikai?

Kaip manai, ką atsakytų Trumpas išgirdęs šiuos klausimus? Sprendžiant iš istorijos, galima teigti, kad jis sušoktų dar vieną šokį.
Sokejas svarbiausia zinute zmonijai
Ech…


Net neaišku, kas atsakingas už visą šį jovalą…

Todėl mes esame, kur esame. Ir jeigu žmonija vėl nuspręstų išsiųsti kitoms civilizacijoms žinutę, tektų pakartoti prieš daugiau nei 40 metų išsiųstą pranešimą, kuriame vėl būtų teisinamasi dėl to, kad dar NĖRA NUSPRĘSTA, KOKIĄ PROBLEMĄ REIKĖTŲ IŠSPRĘSTI.

ATEITIS

Esu 100% tikras, kad ateis diena, kai žmonija vėl išsiųs žinutę kitoms civilizacijoms. Tikiuosi, kad šį kartą ji panaudos šiuos žodžius: „mes ilgą laiką buvome svetimi (sau ir kitiems). Nes buvome susifokusavę ne į tarpusavio santykius. Todėl nusprendėme pakeisti švietimo sistemą. Edukacija suveikė. Žmonės ėmė gerbti gamtą ir vertinti kitų religijas bei kiekvieno žmogaus gyvybę. Galiausiai buvo įšaldyti visi geležiniai ginklai.

Didžiausi pokyčiai įvyko, kai mokymo įstaigose vaikus pradėjo mokyti bendravimo meno bei emocijų valdymo. Tik padėję vienas kitam atrasti vidinę laimę ir ramybę, mes sugebėjome tapti išmintingų žmonių rase.“

(Skaityk angliškai: The Most Important Message (and Value) of All Times)
Svarbiausia Žinutė Žmonijai

78 Komentarai

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt