Susisiekite su mumis

Patyčių kokteilis

30
Komentarai

Viskas prasidėjo mokykloje. Vieną dieną mano tamsiai mėlyna uniforma pasidengė baltais plėmais. Tai buvo žymės, likusios nuo klasiokų batų. Dėl patyčių iš 20 – tosios mokyklos mane perkėlė į 19 – tąją. Bet naujojoje vietoje manęs taip pat „nevirškino”. 

Diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidelis mokytojos pirštas

Kartą mokytoja pasiūlė ,,pramogėlę” – žaidimuką, kurio metu kiekvienas klasiokas (-ė) turėjo ant lapelių parašyti vardą žmogaus, su kuriuo norėtų sėdėti viename suole. Pamenu, kai mokytoja, akimis nuskanavusi geltonus lapelius, lėtai pakėlė ranką į viršų ir, parodžiusi pirštu į tamsiaplaukį berniuką, tarė: „Su juo niekas nenori sėdėti viename suole”. Dabar supranti, kaip smarkiai manęs nemėgo? Norėjau mirti. Bet manęs nemylėjo neveltui. Buvau superextra plevėsa. Iki pat kojų pirštelių. Bonusas: turėjau baisiai didelius akinius. Buvau Чучело. Ech, jeigu tuomet kas nors būtų pasakęs man, kad su laiku minusai taps riebiais pliusais, nebūčiau patikėjęs ir pasiųsčiau jį kuo toliau, todėl man net būtų kvaila bandyti įtikinti, kad greitai Tu, brangusis skaitytojau, tapsi laimingu žmogumi, tad verčiau papasakosiu, kaip čia ir dabar pradėti kovą su plačiai žiopčiojančiom + rūgštimi besispjaudančiom piktžolėm!

Kai kažkas darbe, namuose, gatvėje, mokykloje, universitete pavadins tave asilu, smok tam žąsinui iš dešinės kojos į saulės rezginį!!! Jeeeeppaaaa! Būtent taip ir pasielgiau kai vienas iš klasiokų pamokos metu pavadino mane asilu. Tai veikia! Vos tik spyriau jam – įrodžiau, kad tikrai esu asilas!!! Neeeeee, smurtas ne išeitis! Žinau, kad tuo sunku patikėti kai per televiziją propoguoja herojus, kurie už savo teisybę kovoja ne smegenų, o raumenų ir ginklų pagalba…
stallone-killing

Ne kartą įsitikinau, kad fizinis arba psichologinis smurtas neišsprendžia problemų, todėl pradėjau ieškoti kitų sprendimo būdų. Teko eksperimentuoti. Bet kaskart suradęs naująjį save, staiga suprasdavau, kad esu klaidingam kely.

Teko vemti daug kartų.

Ne alkoholiu.

Mintimis.

Sintetinėmis vertybėmis.

Alegorijomis.

Man teko suėsti daug šūdo, kad pats išsiaiškinčiau laaaaaaabai laaaaaaaaaaaaaaaaaabai svarbų dalyką:

Tave įžeidinės net tuomet, jeigu pakeisi kūno, veido parametrus, arba tapsi turtingas + įsigysi naują telefoną + didelį namą su baseinu.    

Iš tavęs juoksis net po to, kai tapsi Holivudo aktoriumi.Tikriausiai esi matęs internete nuotraukas, kuriose tyčiojamasi iš žvaigždžių? Net žvaigždėms nepavyksta pasislėpti nuo trolių!

Ech… iš taves tyčiotųsi, net jeigu būtum Vin Diesel.
vin-diesel
Vertimas: „Vin Diesel turi didesnes krūtis negu dauguma aktorių”. (Nuoroda)
vin-diesel-2
Iš tavęs juoktųsi, net jeigu turėtum skambų vardą. (Nuoroda)

Iš tavo vaidybos juoktųsi, net jeigu nusifilmuotum mažiausiai 5 Holivudo filmuose + Matricoje.
keanu-rives3
„Hey, Alex, aš nesu žvaigždė, esu paprastas žmogus, todėl atskleisk man kaip ,,pastatyti į vietą” tuos priekabiautojus!” – paklaus skaitytojas. Gerai. Mielai pasidalinsiu frazėm, kurias esu patikrinęs asmeniškai.

Jeigu tave žemina socialinėje erdvėje – komentaruose:
Jeigu komentare vienas iš trolių kabinėjasi prie sielos drabužių, gali atrašyti štai ką:

,,Dėkoju už nuomonę! Beje, jeigu jau tau taip rūpi, galėtum pasiūlyti sąrašą chirurgų, kurie padarytų viską, kad kitą kartą žvalgydamasis mano profilyje jaustumeis geriau. Beje, gal gali parekomenduoti fotografą, kuris paretušuotų nuotraukas taip, kaip norėtum tu? Esu įstikinęs, kad tikrai pateisinčiau tavo lūkesčius, jeigu apmokėtum visų šių profesionalų darbus, gerbiamas komentatoriau!”

Buk išradingesnis už tuos, kurie teršia medų!

Pvz: Jeigu tave pravardžiuoja šunsnukiu, išleisk žurnalą „šunsnukis” (beje, gali jį nemokamai parsisiųsti iš čia: https://monaco.lt/pasiimk-zurnala-sunsnukiai/)! Pamatę, kad naudojiesi jų idėjomis, priekabiautojai akimirksniu nustos dalintis žargonais, pravardėm, sloganais ir skambiais marketinginiais sprendimais… Tie žmonės nenori, kad tu būtum sėkmingas, todėl jie daugiau ne…

Jeigu tau nepatiko mano pasiūlymai, pasiruošk dar vienam, galingiausiam, aukso vertės patarimui, kuris visiems laikams pakeis tavo gyvenimą!

Taigi, ar esi pasiruošęs???

Jeigu tave terorizuoja… Nors… Palauk sekundėlę…

Negi niekad nepagalvojai, kad priekabiautojams reikia daugiau paguodos, nei tau? Kodėl taip manau?

 1. Priekabiautojai dažniausiai neturi antrosios pusės. Jeigu ir turi – nėra patenkinti ja ir dėl to nesijaučia laimingi. Juk jeigu jų santykiai būtu OK, jie skirtų savo laiką tam žmogui, o ne tau… Jie yra laaaaaaabai vieniši…  Piktžolės mielai pasirinktų kitą žmogų įžeidinėjimams, bet, deja, šią akimirką Tu esi viskas, ką jie turi…
 2. Įžeidinėtojai visur mato tik blogus dalykus. Juos viskas užknisa todėl, kad jie nėra susibalansavę…
 3. Jie nesimokė etiketo, todėl nežino, apie ką kalbėti su praeiviais, todėl viskas, ką jie gali, tai žarstytis keistais juokeliais. Panaši situacija yra su seno kirpimo tėvais, kurie sutikę vaikus gali pasakyti tik šias frazes: ,,Tu pastorėjai” arba ,,Tau reikia daugiau valgyti, nes suplonėjai”, arba ,,užteks sėdėti prie kompiuterio” ir t.t. Artimi žmonės kabinėjasi prie tavęs ne dėl to, kad nori pažeminti, jie tiesiog nežino, apie ką kalbėti…
 4. Įžeidinėtojai turi nemažai problemėlių dėl to, kad juos kažkas žemina namuose arba darbe.

  Kitaip sakant, visada yra didesnė žuvytė… 

Taigi, jeigu ant uodegos tau sėdi žuvelė, žinok, šiuo metu ją bando praryti dar stambesnė ŽUVIS, kuri turi dar DIDESNIUS ir aštresnius dantukus!

HOP!
zuvytes

Niam niam…

Ar paryškėjo vaizdelis? Dabar supranti, kodėl turėtum paguosti tą vargšą priekabiautoją? Neprašau, kad Tu jam tarnautum – darytum oralinį, kalbu apie aukščiausio lygio supratingumą. Tik suvokęs priešų skausmą ir padėjęs jiems, Tu gali pakilti į kitą lygį, kuriame pažinsi ramybę, tikrąją gyvenimo prasmę ir…

Kaip tai padaryti? Tu gali tai išsiaiškinti! Manai nesugebėsi? Uch, žmogau, net neįsivaizduoji, kiek galių turi. Tu be reikalo nuvertini save! Atsakyk, kodėl jauties prastas net po Nick Vujičič pranešimų, įrodančių, kad bet kuris žmogus gali pasiekti svajonių net neturėdamas rankų, ar kojų?

Kartą Nick’as pasakė: ,,Širdies negalia luošina labiau, nei rankų arba kojų neturėjimas”
Pasakydamas šią frazę jis turėjo galvoje ne tik išorę (veidą, storį, plaukų ilgį), bet ir baimę susimauti + apsijuokti. Velniop baimes!

Siūlau pažiūrėti dokumentinį filmą apie merginą, kuri vieną dieną žaisdama Youtube aptiko užrašą ,,baisiausia mergina pasaulyje”. Ją suintrigavo šis užrašas, bet paspaudusi jį pamatė save…

Man būtų gaila šios merginos, jeigu ji parodytų savo baimę. Bet ji neparodė. O tu?

Įsirašyk į pasąmonę:

Svarbu ne tai, ką apie tave kalba, o tai, kaip į tai reaguoji.  

Svarbu ne tai, ką apie tave kalba, o tai, kaip į tai REAGUOJI.  

Svarbu Ne Tai, Ką Apie Tave Kalba, O Tai, Kaip Į Tai REAGUOJI.

„He he, lengva tau kalbėti, kuomet visi tave gerbia, Alex, o kaip man…” – pradės vienas iš skaitytojų. Turiu jam žodelį. Praėjusį antradienį vienas vairuotojas pasiuntė mane tik dėl to, kad savo automobiliu užblokavau siaurą gatvelę Vilijampolėje. Atsidaręs langą jis vos neapspjovė manęs rėkdamas  – „negi ***** *** ****“. Bet aš nesureikšminau jo žodžių. Nekreipiu dėmesio į tai, kas nesusiję su mano gyvenimo tikslais ir gera savijauta, todėl būčiau pamiršęs šį įvykį, bet tą patį vakarą tas pats žalčių prisivalgęs vairuotojas, parašė man į Alex monaco Facebook`ą, norėdamas atsiprašyti dėl to, kad iš karto neatpažino manęs…

Taigi, jeigu turi automobilį, žinok, vieną dieną išsibalansavęs dvikojis pasiųs tave kuo toliau… Įdomu, kaip pasielgsi šiuo atveju? O kas jeigu iškils dar didesni sunkumai? Negi paimsi į rankas “Molotovo kokteilį”, galintį nudažyti sienas krauju? Bet Molotovo kokteilis negali išspręsti problemų. Atvirkščiai – Molotovo kokteilis skatina smogti atgal! Ginklais ir pažeminimais karo nelaimėsi! Todėl siūlau nuryti patyčių kokteilį tam, kad jo ingredientai vėl pakutentų mąstymą – paskatintų naudotis įrankiais/metodais, kuriais naudojosi Gandis (naudodamasis proga, rekomenduoju juostą, kurios pagrindą sudaro protingi patarimai: nuoroda), arba sukurti savuosius, dar galingesnius…

Prieš baigiant noriu padėkoti priekabiautojams už tai, kad jų ilgi liežuviai pasitarnavo man kaip švitrinis popierius, kurio taip reikėjo mintims ir žmogiškosioms savybėms nušlifuoti.

Tikriausiai nebūčiau parašęs knygos ,,Laimingi šunsnukiai”, jeigu mane visi glostytų, garbintų ir mylėtų tik dėl to kad aš esu aš…  

Esu įstikinęs, kad supratai tai, apie ką kalbėjau tarp eilučių, bet perskaitęs šį straipsnį po savaitės, o po to po mėnesio – aptikęs jame žymiai daugiau užtaiso – nei įsivaizdavai, parašysi komentaruose “ačiū”.

Alex monaco

30 Komentarai

 1. Emilija

  2016-10-16 at 22:38

  Reakcija į viską: laimę, sėkmę, patyčias, yra raktas į gyvenimą.Ačiū!

 2. Renata

  2016-10-16 at 22:40

  Ačiū, jūs savo unikaliame stiliuje ir tai žavi, tačiau ne visada būna lygios jėgos, tarkim fizinės, ir su tokio tipo požiūriu ir pasisakymais, gali užsirauti. Todėl manau, kad reikia visokios savigynos, nereikia provokuoti, reikia save ir situaciją kontroliuoti, bet, jei reikia gintis -tai pagal,,,kalibra“ ir ginklas. Kita vertus, istepta kreida tamsiai melyna uniforma nera beda skalbimo priemonems, bet sulauzyta ranka ar sonkaulis jau ne tas pats. O jei as neteisi, tada pataisykite, nes samoningumas nelygus samoningumui, kaip ir kiti dalykai pas skirtingus zmones.

 3. Tomas

  2016-10-16 at 23:34

  Pilnai pritariu tau Alex, Ačiū.

 4. Haroldas

  2016-10-16 at 23:55

  Ačiū 🙂

 5. Dovile

  2016-10-17 at 00:01

  Alex’ai tu pats geriausias, ačiū.

 6. Edz

  2016-10-17 at 08:29

  Dėkavoju.

 7. Ela

  2016-10-17 at 12:03

  Turėjai tikrai kažkuo jiems patikti, kad taip tave paliesti norėjo….
  Dažniausiai kabinėjasi prie tų, kurie parodo jų ydas, arba su jomis nesitaiksto.
  Tiesa, Ačiū.

 8. Nežinomoji

  2016-10-17 at 15:31

  Ačiū, beje, linkiu daugiau nesutikti tokių nevykėlių, kurie apipylę keiksmais atsiprašo tik tada, kai pamato, kad esi misteris Monaco…

 9. Elidijus

  2016-10-17 at 16:01

  Ačiū!

 10. Rasa

  2016-10-18 at 21:40

  Bjaurusis anciukas virto nuostabia gulbe…dziaugiuosi,kad tave suradau!

 11. INGRIDA

  2016-10-21 at 00:14

  LABAI AČIŪ!

 12. Tomas

  2016-10-21 at 00:28

  Ačiū, tas suvokio impulsas atėjo jau prie gerą pusmetį, bet Tavo knygą ir tavo mintys tik užtvirtina, kad aš teisingam kely ir neesu toks vienas. Ačiū.:)

 13. aivaras

  2016-10-21 at 11:41

  Ačiu 😉

 14. Jurgita

  2016-10-21 at 13:05

  Jau seniai nebekreipiu demesio kai izeidineja, tiesiog negirdziu ir galvos del to neskauda, kaip sakant sunys loja karavanas eina. Ir savo vaikus mokinu nesivelti i gincus ir nepasiduoti provokacijom. Aciu kad esi Monaco ir „spardai“ visiems i siknas 😉

 15. JURGITA

  2016-10-22 at 13:51

  Dekoju

 16. Ieva

  2016-10-24 at 11:56

  Ačiū 😉

 17. Indre

  2016-10-24 at 12:30

  Velnias…. Jeigu tik buciau zinojusi apie visa tai anksciau… Dekui!!!

 18. Vaidas

  2016-10-24 at 15:58

  Tu nuostabus!

 19. Indrė

  2016-10-28 at 10:13

  Pats geriausias gyvenimo motyvatorius žengti į priekį! :)))

 20. Marius

  2016-10-30 at 10:26

  Ačiū.

 21. Darius

  2016-10-30 at 13:05

  Geriausia ka esu skaites! Wow!

 22. Imantas

  2016-11-07 at 22:01

  Ačiū !

 23. j

  2016-12-07 at 22:39

  Skaitau ne pirma karta straipsni vis kyla klausimas is kokio molio esi sudetas… gal esi ne is XXI a…. aciu, tau, kad parodai ar priremes prie sienos priverti pamastyti, pamatyti kad kiekvienas galime pasiekti

 24. Donatas

  2016-12-20 at 23:13

  Ačiū 🙂

 25. Donatas

  2016-12-20 at 23:32

  Jeigu visi tie kurie priekabiauja ir skleidzia patycias yra vienisi, tai dar nereiskia jog visi vienatves kankimami yra bastards 🙂 Tiesiog kilo klaidinga asociacija. Kai man iskilo dideli sunkumai labiausiai truko kazko salia. Iki siol tai yra mano beda.

 26. Edita

  2017-04-05 at 22:51

  Ačiū!

 27. Aras

  2017-07-31 at 23:09

  Ačiū

 28. Kaulas

  2018-02-12 at 09:40

  Ačiūūūūūūūūūūūūūūūūūūū !!!!!

 29. Deimantė

  2018-06-26 at 17:46

  Ačiū tau Alexai už nuostabius sraipsnius, kurie verčia mastyti ir keistis judeti į priekį??

 30. Halina

  2020-04-28 at 08:54

  Ačiū,geras atkirtis TROLIAMS,pasinaudosiu rekomendacijomis

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt