Susisiekite su mumis

Monako: 10 priežasčių Kodėl verta apsilankyti ir pagyventi Monake? (2024)

23
Komentarai

Monakas yra karlikinė šalis – kunigaikštystė, esanti Viduržemio jūros pakrantėje, įsikūrusi tarp Prancūzijos Alpes-Maritimes ir Italijos. Plotas: Apie 2 kvadratinius kilometrus, todėl tai yra antra mažiausia nepriklausoma valstybė pasaulyje po Vatikano. Šiame straipsnije papasakosiu viską apie Monaką, bei kaip nuskristi ten patogiau, greičiau ir pigiau!

5 labiausiai lankomos vietos Monake

Monte Carlo kazino, Okeanografijos muziejus, Egzotiškasis Monako sodas, Monako prieplauka, Hôtel de Paris Monte-Carlo

10 priežasčių Kodėl verta apsilankyti ir pagyventi Monake

Monakas sostinė

1. Trys šalys vienoje vietoje (trys viename).

Viena iš didesnių priežasčių, kodėl dievinu Monaką, yra ta, kad šis nykštukas yra įsipatoginęs tarp kitų dviejų charizmatiškiausių pasaulio šalių Prancūzijos ir Italijos.

Pažvelk į žemėlapį.

Kur yra Monakas žemėlapyje

Būna, kad ryte aš pabėgu į tikrąją pietų Prancūziją išgerti kavos (nepamirškime kruasano), o po to sugrįžęs į Monaką ir kurį laiką padirbęs, važiuoju į Italiją, kad pasimėgaučiau pasakišką picą. Štai foto mano picos, kurią skaniai suvirškinau 2023 metų spalį.

Pica Italijoje

(Beje, rekomenduoju restoraną La Vecchia Napoli (adresas: Via Trossarelli 28, 18039, Ventimiglija, Italija).)

O būna, kad savo rytus pradedu nuo apsilankymo itališkame turguje, kur įsigiju burattą ir itališkų pomidoriukų. 10 balų! Tiesa, lietuviškas turgus irgi nėra blogai, bet aš dievinu burattą ir mozzarellą. Toks jau esu. Nepykite. Tai ne viskas.

Gyvendamas vienu metu Monake, Italijoje ir Prancūzijoje, tu mėgaujiesi ne tik nuostabiais vaizdais kalbame ir apie daugybe skirtingų pažiūrų koncentraciją, kurioje tu brandini savo asmenybę. Ir tai dar ne viskas. Prancūzija pasižymi išpuoselėtu skoniu maistui bei menui, o Italija… Juk žinai, kiek ten visko nuostabaus ir įdomaus?

Nepamirškime, kad keliaujant nuo Monako į viršų mes turime Šveicariją, kurią gali pasiekti per kelias valandas. Taigi, gyvendamas Monake, tu iš esmės esi 3 šalyse vienu metu. Juk tai nuostabu????

Taip pat šalia Monako randasi nuostabus miestelis Mentonas, kurį aš taip pat dievinu. Tai mažas miestas, kuris apdovanotas įspūdingomis palmėmis ir itališko tipo namukais.

2. Daugiau galimybių angliškai kalbantiems.

Ne paslaptis, kad milijonieriai iš Anglijos ir Amerikos mėgsta persikelti į Monaką dėl bendravimo patogumų, kuriuos ši šalis siūlo. Juk kunigaikštystė turi apie 9 proc. anglakalbių bendruomenę, kalbančią pagrindiniais Didžiosios Britanijos ir JAV anglų kalbos dialektais.

Monako prabanga

Todėl atėjus į parduotuvę ir paklausus ar kažkas kalba angliškai, tu nesulauksi surauktų veidų, kokių vis dar gali sulaukti Italijoje arba Prancūzijoje.

Pavyzdžiui, jeigu tu gyvensi Prancūzijoje arba Italijoje, arba kitame europiniame mieste, gali kilti sunkumų dėl kalbos. Tačiau Monakas yra pakankamai draugiškas anglakalbiams. Tu dažnai sutiksi ką nors, kalbantį angliškai, kas suteikia tau daugiau galimybių versle.

3. Nuostabiausias mikroklimatas. 

Monakas pasižymi isskirtiniu mikroklimatu, kuriam pavydi Paryžius, Anglija ir kitos šalys. Todėl čia nuolat giedra.

O taip, Monakas gali pasigirti maždaug 300 saulėtų dienų per metus.

Kai krenta lietaus lašai, dažniausiai tai vyksta naktį, o liūtys būna gana intensyvios ir trunka neilgai. Monako gyventojai ne tik pamiršta, kaip atrodo dienos, kai užklumpa pilki debesys, bet greičiausiai net neturi skėčių.

Nors visi sako, kad Monake nebūna sniego, tai netiesa. Aš esu čia matęs kelis kartus sniego.

Pavyzdžiui, sniegas iškrito ir 2018 metais:

4. Tu gali pasirinkti orą pagal savo norą.

Kas buvo Monake, pastebėjo, kad kalnus gan dažnai puošia debesys. Debesys yra viršuje, nes Monaką yra apsupę kalnai. Tačiau įdomiausia tai, kad šie debesys suteikia ypatingą galimybę pasidžiaugti šaltuku, kai Monake yra karšta.

Tai reiškia, kad vasarą tau nebūtina valgyti ledų, jei nori atsivėsinti užtenka sėsti į automobilį ir pakilti į kalną, kur yra žyyyymiai vėsiau nei paplūdimyje.

Taigi, kai man karšta, aš galiu pakilti į kalną ir ten leisti nuostabų laiką!

5. Viskas šalia ir automobilis nėra būtinas.

Valstybėje, kurios dydis yra vos 3 kilometrai, viskas yra čia pat, po ranka. Jeigu esi kitoje valstybės pusėje, nueiti iki namų užtrunka greičiau nei sulaukti taksi automobilio.

Bet Alex, kaip gi kalnuotumas? Juk čia reikia kasdien kopti į kalnus? paklaus skaitytojas. Taip, čia kartais reikia palipėti, bet… Čia taip pat rasi daugybę liftų.

Monake yra 79 liftai, 35 eskalatoriai ir 8 važiuojantys takeliai (tie patys eskalatoriai tik be laiptelių).

Liftai Monake

Atrodytų, kad 79 liftai nėra daug, tačiau atsižvelgus į valstybės dydį, šis skaičius yra astronomiškas.

Seniau aš daug vaikščiodavau, bet suradęs liftus, supratau kaip nulaužti sistemą.

Jeigu tu keliausi į Monaką, pažiūrėk šį video apie ten esančius liftus:

6. Monakas motyvuoja ir verčia pasitempti visomis prasmėmis.

Būna, kad prarandu motyvaciją. Tačiau užtenka pasivaikščioti Monako gatvėmis, kad gaučiau įkvėpimą judėti toliau.

Monake esantys žmonės pažadina norą PASITEMPTI. Buvimas Monake yra pastovi motyvacija.

Monake žmonės rengiasi itin preciziškai, kas įkvepia dėvėti švarką.

Kai dėvi švarką, pasąmonė ima šnabždėti tau elkis kaip verslininkas.

Juk žinai, kad apranga daro įtaką elgesiui?

O taip, tiems, kas nori apsupti save motyvuotais žmonėmis, Monakas yra puikiausia vieta, juk kas trečias žmogus yra milijonierius.

Jeigu tu leisi čia laiką, automatiškai susipažinsi su sėkmingais verslininkais.

Sėkmingi verslininkai Monake

Nesakau, kad susipažinti su turtingais žmonėmis yra būtina, tačiau Monakas yra puiki vieta tiems, kas to nori. Plius, nereikia pamiršti, kad jeigu tu nori uždirbti daugiau pinigų, turėtum pradėti spręsti turtingų žmonių problemas. Monake tai padaryti lengviau nei bet kurioje kitoje valstybėje, nes, kartoju, kas trečias žmogus yra milijonierius.

Monako turi aukščiausią BVP vienam gyventojui pasaulio mastu 234 316 JAV dolerių, po kuria seka Liuksemburgas su 133 590 JAV dolerių ir Bermudos su 114 090 JAV dolerių. Monakas yra namai net 12 261 milijonieriui.

7. Dėl pagarbos sportui.  

Mažai kas tikėjosi, kad imsiu pasakoti apie sportą, tačiau Monakas gerbia sportininkus.

To įrodymas daugybė sportą propaguojančių renginių bei gatves puošiančių simbolių.

Mano mėgstamiausia statula vadinasi Bronze Statue of The Swimmers.

O taip, sportas giliai įsiliejęs į čia gyvenančių monakiečių kraują, kultūrą. Pats Monako princas dalyvavo sporto rungtynėse ir periodiškai skatina užsiimti sportu.

Jis periodiškai dalyvauja renginiuose, kuriuose nevengia paplušėti.

Kartą teko važiuoti su Monako princu dviračiais.

Kelionės tikslas buvo: nuo Sen Tropezo iki Monako.

Princas greitai mane aplenkė (įrodydamas, kad yra daugiau pasimankštinęs už mane) ir pravažiuodamas mielai man nusišypsojo.

Daugiau apie važiavimą dviračiais su Monako princu esu parašęs knygoje Laimingi šunsnukiai. O taip, mėgaukis lietuviškai įgarsintu bestseleriu čia: https://audioteka.com/lt/audiobook/laimingi-sunsnukiai. Šią knygą anglų kalba rasi „Amazone“, čia: akis atverianti el. knyga.

Tai ne viskas.

Kadangi Monake sporto kultūra tokia turtinga, kaip ir jos gyventojai, savaime suprantama, kad daugelis sporto žvaigždžių pasirenka Monaką paversti savo nuolatiniais namais.

Todėl Monake gali sutikti įvairių čempionų, kaip tarkime: Novak Djokovic, Holger Rune, Jannik Sinner, Stefanos Tsitsipas, Max Verstappen, Lando Norris, Charles Leclerc ir daugelį kitų.

8. Monakas yra puikus vertybių matuoklis, padedantis surasti aukso viduriuką ir…

Kartą protingas žmogus man pasakė: Sunku uždirbti didelius pinigus, bet dar sunkiau uždirbus daug pinigų išlaikyti žmogiškumą. Šie žodžiai priverčia susimąstyti. Ir iš tiesų nėra lengva Monake sutikti žmonių, kurie būtų turtingi, bet taip pat žmogiški, BET aš sugebėjau surasti.

Man jau ne 16-ka, todėl galiu ramiai pasakyti, kad tavo gyvenimas visada bus rezultatyvesnis, jeigu susitelksi ne tik į sąmoningumą, bet ir į piniginę sėkmę. Laimi tie, kas pasirenka abu dalykus, kaip aš. O taip, Monake tu gali atrasti aukso viduriuką. Nėra lengva, bet įmanoma.

Beje, kalbant apie vertybių matuoklį, jeigu būsi Monake, fotografuokis ne prie „Ferrari“ automobilių, ok? 😉 

Automobiliai Monake

9. Kaktusų sodas, japoniškas sodas.

Monake gali rasti daugybę žavių vietų: kaktusų sodą, japonišką sodą, kurio širdyje rasi tvenkinį.

Tvenkinys, įsikūręs paviljono apačioje, suteikia galimybę žavėtis KOI karpių kolekcija. Šios žuvytės medituoja tarp vandens lelijų ir lotoso žiedų. 

KOI karpių kolekcija ir japoniškas sodas Monake

Kiekvieną kartą užsukęs į japonišką sodą, aš jaučiau kitokią ramybę nei kituose Monako rajonuose, nes japoniško sodo dizainas sukurtas talentingiausio kraštovaizdžio architekto Yasuo Beppu, kuris pamišęs dėl fengšui.

Tegyvuoja fengšui.

Gera, kad Monake gali mėgautis skirtingomis energijomis, suteikiančiomis jėgų ir atsipalaidavimo.

Po galais, Monake gali surasti viską, ko geidžia širdis.

Net nekalbu apie čia esančius paplūdimius. Tikras rojus.  

10. Žymiausi pasaulio renginiai ir privatūs vakarėliai.

Monake gali rasti įvairių meno renginių, kurie vyksta privačiose erdvėse. Tai yra nuostabu, nes tokiose vietose yra lengviau susipažinti su įkvepiančiais žmonėmis. Viename iš tokių renginių susipažinau su Mika Hakkinen.

Alex Monaco susitikimas su Mika Hakkinen Monake

Dar, čia vyksta žymiausi pasaulio renginiai, kaip: „The Monte-Carlo International Circus Festival“, „The Rolex Monte-Carlo Tennis Masters“, „The Monaco Grand Prix“, jachtų šou.

Jachtų šou yra vienas įspūdingiausių renginių, kuriuos tik yra tekę stebėti. Svarbu: ypač gražu žiūrėti į Monaką naktį, jachtų šou metu, kai laivai yra išplaukę į jūrą, atokiau pakrantės. Štai kaip tai atrodo:

jachtų šou Monake

Mmmmmm.

Kažkas yra sakęs, kad visi turi aplankyti Egiptą, bet apsilankyti Monake per jachtų šou irgi yra būtina. O taip, kelione į Monako privalo patirti kiekvienas!

Beje, kalbant apie žiūrėjimą iš viršaus…

Pažvelgti į Monaką iš viršaus gali iš daugybės taškų, vienas iš jų vadinasi Tête de Chien. Tête de Chien yra kalno viršūnė, primenanti šuns galvą.

Štai kaip Tête de Chien atrodo iš šono

„Tête de Chien“ Monake

Papildoma informacija: keli mitai apie Monaką.

Daug kas mano, kad Monakas yra „overcrowded (taip teigiama įvairiuose šaltiniuose, pvz., čia), tačiau taip yra tik per didžiausius renginius (kaip Monako jachtų šou). Iš tiesų, kai nevyksta renginiai, Monake yra pakankamai ramu. Kai nėra renginių, daugiausia žmonių renkasi šalia „Casino de Monte Carlo“, kur tau tikrai nereikia kasdien būti.

Taip pat yra žmonių, teigiančių, kad Monake yra viskas super brangu. Taip, kainos čia yra milžiniškos. Tačiau yra maisto parduotuvių, kuriose kainos yra panašios kaip Lietuvoje. Tik reikia žinoti, kur verta apsipirkti. Jeigu norite sutaupyti, eikite į parduotuves, esančias Beausoleil.

Beausoleil yra virš Monako esanti apskritis, kurioje kainos yra žmogiškesnės. Čia taip pat yra liftai, todėl, jeigu neturi automobilio, vaikščioti kojytėmis nereikės labai daug.

SVARBU: šis straipsnis neragina tavęs gyventi Monake. Tačiau apsilankyti verta. Dėl įvairių dalykų, ne tik tų, apie kuriuos papasakojau.

Pabaiga

Dažniausiai blogai apie Monaką atsiliepia tie, kas buvo jame vieną arba du kartus. Tačiau tie, kas buvo tris arba daugiau kartų, atsiliepia kitaip.

Jeigu tu buvai Monake, parašyk, kodėl tau jis patiko. Įdomu sužinoti. 

Kodėl verta apsilankyti ir gal net pagyventi Monake?

Arba parašyk komentaruose, ar planuoji kelionė į Monaką?

Aš paskyriau savo gyvenimą Prancūzijos Rivjerai ir Monakui. Todėl artimiausiu metu sulauksi naujos informacijos apie šį kraštą. Kitais žodžiais, aš esu tiltas tarp Monako ir Lietuvos, todėl gali klausti manęs visų rūpimų klausimų.

Dėkui už tai, kad skaitei!

AČIŪ + DĖKUI!

Straipsnis anglų kalba: alexmonaco.net/is-monaco-worth-visiting
Straipsnis lenkų kalba: alexmonaco.net/pl/dlaczego-warto-odwiedzic-monako
Monaco verslo klubas: www.club.alexmonaco.net

23 Komentarai

 1. Sigutė

  2023-10-17 at 18:22

  Sudomino, būtinai kadanors itrauksim atostogų kryptį i Monaką. Ačiū Jums.

  • Alex Monaco.lt

   2023-10-17 at 18:46

   Super!

 2. Ramune

  2023-10-17 at 18:23

  Labas Alex, skaičiau tavo šia gražia istorija, taip viskas nuoširdu, širdyje pasidarė šilta.
  Nesu buvusi Monake, bet mintimis ten pabuvojau skaitydama tavo straipsnį.
  Šaunuolis kad tiek keliauji, esi puikus žmogus. Ačiū kad daliniesi su skaitytojais savo jausmais, mintimis, ir vaizdais.

  • Alex Monaco.lt

   2023-10-17 at 18:47

   Dėkui!

 3. Živilē

  2023-10-17 at 18:27

  Dėkui už pasidalinimą, atsirado noras aplankyti. Įsirašysiu į šalių, kurias noriu aplankyti sąrašą!

  • Alex Monaco.lt

   2023-10-17 at 18:48

   Praneškite kai važiuosite!

 4. Rima

  2023-10-17 at 19:20

  Ačiū už šį nuostabų pasidalinimą. Tikrai turėsiu planuose aplankyt šią šalį 😊

 5. Reda

  2023-10-17 at 19:23

  Labas, labai patiko pasakojimas apie Monaką. Toks šiltas paprastas ir nuoširdus straipsnis. Kilo noras ir mintis ateitį ten apsilankyti. Ačiū tau. 👍🤗Pagarbiai Reda

 6. Edita

  2023-10-17 at 21:04

  Labas, taip buvau ir visai nesenai, dar įspūdžiai neišblėso 🤩. Labiausiai patiko vieta, kur laikas sustoja – aukštai, aukštai… Gali žiūrėti ir gėrėtis turbūt iki pat ryto…Tokio nuostabaus Monaco naktinės panoramos, mėnulio ir net viso Jack show vaizdo net nebūčiau sapne susapnavus 🤩. Mielai grįžčiau ten ir dar ne kartą 🤩. Tikiuosi, pakartoti 🥰. Ačiū.

 7. Darina

  2023-10-17 at 21:13

  Labas 🙂 Dėkoju už pilną įspūdžių straipsnį 👌😉 Sėkmingų tolimesnių kelionių 😉

 8. Rasa

  2023-10-17 at 21:37

  Dėkoju už nuostabų pasidalinimą apie Monaką. Tikrai labai įdomus straipsnis. Įdomu sužinoti apie Monako gyvenimą. Tikiuosi ateityje sulaukti dar daugiau įdomių padidalinimų apie šį nuostabų rojaus kampelį. 🙏🤗

 9. Audronė

  2023-10-17 at 22:37

  Monake buvau rugsėjo 28 dieną. Lankiausi pirmą kartą. Gidė perspėjo, kad visi išjungtume mobilius duomenis, nes labai brangus internetas. Tik išlipus iš traukinio nustebau, kad lygioje vietoje yra eskalatorius. Blizga sienos ir grindys. Daugybė visame mieste kamerų. Man buvo per mažai kelių valandų praleistų tokiame gražiame mieste. Norėjau ilgiau pabūti ir sustoti netoli kazino esančiame parke. Mane sužavėjo palmės, kiti egzotiniai medžiai. Kazino prabanga įspūdinga. Įdomu buvo stebėti, kaip reguliuoja prabangių mašinų srautą. Okeanijos muziejus nustebino, kad jis pastatytas ant uolos. O šalia muziejaus tas Jardin Saint-Martin mane taip pakerėjo savo grožiu, kad atsilikau nuo grupės ir per ausines nebegirdėjau gidės balso.Skulptūros, fontanas, auksinės žuvytės. Menas ir botanika. Teko skambinti vyrui kelis kartus ir dienos pabaigoje mūsų abiejų telefonai buvo išjungti, nes viršijome limito sumą… Patiko stebėti, kaip keičiasi sargyba prie kunigaikščio rūmų.O muziejuje tikrino, tarsi prieš skrydį būtume. Tik gaila buvo, kad vėl laiko stoka. Man labai patiko žydras Viduržiemio jūros vanduo, jachtų galybė. Įlipau nusileidus nuo kalno į garsaus lenktynininko bolidą. Nuo saulės buvo toks įkaitęs jo paviršius. Pagalvojau, kol laukiau su kitais žmonėmis autobuso, kad Kaune autobusai atvažiuoja pagal grafiką tiksliai. O toje stotelėje buvo tik nurodytas laikas ir pastebėjau, kad autobusai vėluoja.

 10. Alge

  2023-10-18 at 00:18

  Super aprašymas, sugundei apsilankyti

 11. Rasa

  2023-10-18 at 09:12

  Labas,ačiū , kad sugražinai į šiltus prisiminimus, esu aplankiusi Monaka, kažkas nerealaus buvo,o straipsnis superinis.Ačiū

 12. Lida

  2023-10-18 at 09:12

  Išties verta pasiplanuoti, sudominote…

 13. Arunas Noreika

  2023-10-18 at 14:53

  Siemet lankemes Monake jau antrus metus is eiles – rojaus kampelis! Ideali vieta atvykimui is bet kurio Europos kampelio. Tikrai keliausime I Monaka dar daug kartu ir greiciausiai apsigyvensime ❤️

 14. Vilma

  2023-10-18 at 21:53

  Labai gražiai viską aprašei,planas ten pabuvoti,tik dar sustiprèjo!
  Dèkoju
  Smagių kelionių!

 15. Audronė

  2023-10-18 at 22:41

  Labai gražus pasakojimas.Sudominote.

 16. Deimantė

  2023-10-19 at 08:40

  Labai idomus ir nuoširdus straipsnis kaip visada ačiū jums labai. Gal kažkada ateitį ir nuvyksiu į Monaką.

 17. ingrida

  2023-10-19 at 16:54

  nu fainas tu zmogus siltas, mielas.

 18. Lina

  2023-11-15 at 12:39

  Aciu!
  Sudominote tirai.
  🌞🌞🌞

 19. Pingback: Ką pamatyti Monake? Geriausi turistinės atrakcijos ir lankytinos vietos | Kelionių patarimai.lt

 20. Dalia

  2024-07-12 at 09:39

  Dėkoju
  Turėsime omenyje ateityje atvykti
  Domina darbo galimybės .

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt