Susisiekite su mumis

Kas yra pop-tikslai ir kaip jie gesina tavo potencialą

0
Komentarai

Aš esu ne tam, kad glostyčiau tavo galvytę, todėl šis straipsnis gali įkąsti.

Į širdį.

Todėl snowflak’ams siūlau išjungti šį straipsnį ir atsiduoti Disnėjaus pasauliui (čia), o tiems, kas nori pasiekti daugiau, siūlau pasidaryti arbatos ir parodyti vidurinį pirštą asilams, kurių tikslas yra sušikti tavo gyvenimą.

Kas Yra Pop-Tikslai?

Pop-tikslai (nuo žodžio „populiarus“) yra paviršutiniški gyvenimo tikslai, kurių tu kasdien sieki, nes kažkas įvyniojo juos į blizgantį popierėlį ir įgrūdo tau į galvą. 

pop-tikslai (sužinokite, kokie yra teisingi gyvenimo tikslai)

Terminas „pop“ naudojamas mene (poparte) arba muzikoje (popmuzikoje), norint pabrėžti, kad kalbama apie tai, kas naudojama daugumos.

Pop-tikslai pasižymi tuo, kad:
a) nukreipia į lankas, dėl ko Tau sunku atrasti savąjį AŠ;
b) yra susiję su šabloniniu mąstymu, nes tokių tikslų siekia daugiau nei 99% žmonių;
c) pop tikslai yra kuriami organizacijų tam, kad pasipelnytų uždirbtų iš tavęs ir kito tikslo nėra;
d) mes siekiame šių tikslų ne dėl to, kad jie prasmingi, o dėl to, kad apie juos išgirdome iš pažįstamų, tėvų, TV, portalų ir…

Pateiksiu kelis tokių tikslų pavyzdžius.

Pavyzdžiui, šiais laikais yra populiaru kurti startup’us. Visi apie tai plepa, todėl milijonai žmonių svajoja apie startup’o sukūrimą. Tačiau seniau už tokį norą gautum velnių. Nes komunizmo laikais žmonių tikslai buvo kitokie. Buvo populiaru važiuoti į pievas rinkti kukurūzus. Vis dar gali surasti senolių, kurie romantizuoja tuos laikus, kuomet pagrindinis tikslas buvo padėti valstybei klestėti (uždirbti daugiau pinigų tovariščiui Stalinui).

Ech…

O juk istorija yra įdomus dalykas.

Gyvenimo Tikslų Istorija

Prieš 5000 metų nebuvo „McDonaldo“ ir „Maximos“. Kadangi buvo sudėtinga prasimaitinti, pagrindinis Homo sapiens tikslas buvo rūpintis skrandžiu. Todėl rytais Homo sapiens griebdavo į rankas pagalį ir…

Laikui bėgant Homo sapiens pagalvojo: „Kas jeigu gyventume ne mažose, o didesnėse grupėse? Juk mes būtume saugesni?“

Vengiant meškų ir vilkų atsirado bendruomenės / klanai ir, aišku, valstybės.

Kad valstybė klestėtų, teko kurti įrankius, kurių tikslas paversti žmones piliečiais. (Beje, mane visada stebino procesas, kurio metu žmogus pavirsta piliečiu arba pilkosios masės dalimi.)

Istorija nutyli, kaip iš tiesų viskas vyko. Bet yra žmonių, kurie teigia, kad nagus prikišo Aleksandras Didysis (356 m. pr. m. e), kuris liepė sukurti naujų tikslų sąrašą, kuriame buvo „siūloma“ melstis Kristaus tėvui. Bet ne visi gavo tą patį sąrašėlį, todėl kita pasaulio dalis meldėsi Alachui. Religija padėjo valstybėms išvengti revoliucijų, nes tikintis žmogus lengviau pasiduoda represijai. Bet laikui bėgant religija nustojo funkcionuoti, todėl senos vertybės buvo pakeistos naujesniais tikslais ir jaunimo smegenys mielai prarydavo visą šūdą.   

Heeeey, saldainius dalija!

(Tik yra problemėlė, dėdės nešioja prakaituotus saldainius kelnių kišenėse…)

Tačiau, visada buvo vietovių, kuriose žmonių tikslai / vertybės keitėsi itin lėtai. Pavyzdziui, iki šiol yra genčių, kur tėvai siūlo vaikams mėgautis kanibalizmu. Vakarų Naujojoje Gvinėjoje prie Ndeiram Kaburo upės gyvena gentis, vadinama Korowai. Gentainiai tiki, kad dėl paslaptingų mirčių kalti demonai, kurie įgauna žmogaus pavidalą, o jų pareiga suvalgyti mirusiojo lavoną, kad atkeršytų už mirtį. Bet Europa su Amerika neatsilieka. Šiais laikais žmonės moka valgyti ir žudyti vienas kitą žodžiais. Todėl internete surasi milijoną komentarų, kuriuose gąsdinama susidorojimu, todėl, kad heiteriai siekia ne tų tikslų, kurių siekia išmintingi žmonės, kurie nepasiduoda tikslų madoms, o tų, kuriuos gavo iš šiuolaikinės kultūros.

Tiesa, tęsiant kalbą apie ištvirkusią visuomenę, siūlau pažvelgti į šiuos pop-tikslus:

POPuliariausi Tikslai (SUTELKTI Į IŠORĘ )

MOTERYS Amžius, iki kurio tikimasi tai pasiekti VYRAI Amžius, iki kurio tikimasi tai pasiekti
1. Laimė 39 1. Laimė 41
2. Pripažinimas 28 2. Pripažinimas 30
3. Susituokti 27 3. Turėti sėkmingą karjerą 33
4. Keliauti po pasaulį 42 4. Keliauti po pasaulį 42
5. Turėti svajonių namus 38 5. Susituokti 29
6. Turėti sėkmingą karjerą 31 6. Turėti svajonių namus 39
7. Turėti naminį gyvūnėlį 25 7. Padaryti ką nors nesavanaudiško 35
8. Išmokti kitą kalbą 31 8. Išmokti kitą kalbą 33

Pažįstami tikslai?

Visi pop-tikslai sutelkti į išorę. Turėti pinigų… Turėti šeimą… Turėti auksinį žiedą… Viskas apie turėjimą, pasisavinimą. Todėl žmonės sako: „Aš turiu vyrą“ arba „Aš turiu moterį“. Nesakau, kad lentelėje pateikti dalykai yra visiškas blogis, tik sakau, kad šie dalykai susiję su baziniais poreikiais, kurių siekia dauguma. O kur didesni / protingesni / išmintingesni tikslai? Žvelgiant į visa tai tampa aišku, kodėl civilizacija vis dar yra latentinėje vystymosi stadijoje.

Bet, aš tikiu, kad vieną dieną žmonija prabus.

Tikiu, kad vieną dieną mūsų vaikų vaikai išmoks atskirti išpopuliarintus tikslus nuo prasmingų tikslų.

Tikiu, kad vieną dieną mokyklose pasakos, kad kažkada žmonija vijosi madingų tikslų, kurie pasikeisdavo pučiant politiniams vėjams.

Ateities kartos mokės atskirti paviršutiniškus, trumpalaikius tikslus nuo ilgalaikių tikslų ne todėl, kad jų smegenys bus didesnės, o todėl, kad turės pakankamai informacijos.

O gal aš klystu ir problema, apie kurią aš diskutuoju su tavimi yra išpūsta? Ok, patikrinkime.

Kaip atskirti paviršutiniškus tikslus nuo išmintingų tikslų?

Išeik į gatvę ir paklausk praeivių: „Kaip atskirti paviršutiniškus tikslus nuo išmintingų tikslų?“

Kaip manai, kiek žmonių atsakys į šį klausimą teisingai? Vienas iš 10 000 ?

Bet, Alex, jeigu užduosiu šį klausimą, iš manęs juoksis! pasakysi tu. Taip iš tavęs juoksis. Net labai. Bet tai nesvarbu. Nes jų nėra už ką gerbti. O tuos, kuriuos verta gerbti, laaaaaabai sunku surasti. Ir aš tokius žmones gerbiu. Mano tikslas suvienyti tokius žmones. O taip, aš esu kovotojas už prasmingus tikslus. Mano misija išlaisvinti tave iš standartinio mąstymo, kad nustotum siekti paviršutiniškų tikslų ir pasirinktum savo asmeninį kelią.

Tie, kas seka mano interneto svetainę, jau peržengė laiką, nes jau žino, ko sieks žmonės, kai civilizija bus pakilusi į aukštesnį lygį. Savo skaitytojams jau padovanojau visas kokybiško gyvenimo paslaptis, kurias žinos ateities kartos. Mano skaitytojai jau matė lenteles, kuriose aš aiškiai parodžiau kuo skiriasi pakišti tikslai nuo amžinų visatos dėsnių. O tu, ar matei tą neįkainojamą informaciją?

Beje, aš nesu kažkoks pranašas, aš tiesiog suradau knygas, kuriose genijai numatė, kas bus ateityje ir sudėjau viską į vieną vietą. Tik tiek… Ir nors kažkas yra pasakęs, kad esu teisingiausias kelias į asmeninę žmonių laisvę ir išmintį… Ir nors kažkas yra teigęs, kad aš esu pavydėtinai išmintingas, nesiūlau manęs išaukštinti, nes mano misija kitokia. Aš esu žadintuvas, kuris nuolat skatina tave išsilaisvinti iš šabloninio mąstymo. Aš atidaviau tau daug meilės ir informacijos, ir tas vairas jau yra tavo šiltose rankose. 

Taigi, tau belieka surasti tą straipsnį, kur jau parašiau apie svarbiausius tikslus. Dalį tikslų paminėjau knygoje „Sielos drabužiai“. Ar skaitei ją?

Kur tavo atsakymas?

Kita vertus, aš nesu skrudžas.

Nors esu surašęs juos (svarbiausius gyvenimo tikslus) savo knygose, tuoj padovanosiu vieną iš jų. 

O taip, tuoj TU gausi neįkainojamą tikslą čia ir dabar.

Įkvėpk oro, nes tai pakeis viską!

Nes mano tikslas yra toks svarbus, jog…

Bet pradėkime nuo pradžių.

Tikslas

Kai buvau mažas, manyje buvo labai mažai laimės ir pasitikėjimo. Buvau lūzeris. Norėjau tai pakeisti, todėl dažnai klausiau žmonių: „Ką man daryti, kad rasčiau laimę?“ Visi kaip robotai atsakydavo: „Tau reikia rasti save, suprasti, ko nori, tuomet būsi laimingas.“ Suaugę žmonės tai sakydami mane apgavo. Bet aš jais pasitikėjau ir pradėjau aiškintis, ieškoti, kas man patinka… Pradėjau ieškoti savęs… Sportas, golfas, krepšinis ir t.t. Nors tai užtruko, galiausiai išsiaiškinau, kad man patinka groti gitara. Įsigijau gitarą… Man prireikė daug pastangų, kad ją gaučiau. Ėjau kryžiaus kelius… Bet kol kas grįžkime prie mano noro. Aš norėjau tapti žinomu gitaristu. Nors mano noras buvo gigantiškas ir nežinojau tiksliai, ko noriu, man prastai sekėsi. Aš pažinojau daug kitų atlikėjų, kurie stengėsi užsidirbti grodami, tačiau jiems nepavykdavo, nors jie įdėdavo didžiules pastangas… Jie svajojo apie tikslą, bet jiems nepavykdavo kažką pasiekti… Dėl to jiems skaudėjo… Tad jie vartojo alkoholį, kad nuramintų skausmą… Todėl man kildavo daug klausimų, ar iš tiesų svarbu žinoti, ko nori, o gal yra kažkas svarbiau? Žinoma, yra… Ir aš supratau, ko iš tikrųjų verta siekti.  Tikiu, kad svarbiausia yra mokytis siekti tikslų, nes kai moki tai daryti, tuo pačiu metu gali pasiekti tai, ko nori. Tačiau, jei nemoki siekti tikslų, tavo noras tampa beprasmiu, nes neturi supratimo, kaip jį įgyvendinti.

Nes didžiausia problema yra tai, kad nemoki siekti tikslų, o ne tai, kad nežinai, ko nori. NES norai keičiasi, o mokėjimas siekti tikslų yra įgūdis, kuris išgelbės tavo užpakalį visais gyvenimiškais atvejais.

Pats pagalvok, juk jeigu žinotum, kaip siekti tikslų, tuomet galėtum sukurti sau norą „surasti save“ ir pasiekti jį vienu pirštų spragtelėjimu

Supranti, apie ką aš?

To turėtų mokyti mokyklose, nes jeigu žmogus nemoka siekti tikslų, tuomet jis bus lūzeris…

Taigi, kartoju, tavo tikslas turėtų būti toks: tapti žmogumi, kuris moka siekti tikslų.

Nes tie, kas moka siekti tikslų, gali ir namą pasistatyti, ir verslą užsukti, ir surasti tą žmogutį, ir…

Parašyk komentaruose, jeigu patiko – „man patiko“, „noriu dar“ arba _____ . Dėkui!!!

Arba parašyk: „mano tikslas tapti žmogumi, kuris moka siekti tikslų“.

Rašyti atsakymą

Tavo el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakyk nuoširdžius 
+ becukrius naujienlaiškius!

Susiję straipsniai

Sukurta Adf.lt